Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyéni vállalkozás-magán lakások takarítása fórum

Egyéni vállalkozás-magán lakások takarítása (beszélgetős fórum)

1 2
2018. máj. 30. 00:27

Itt a támogatás!


[link]


Nekem azt mondták, ha egyik nap regisztrálok a munkaügyibe, másnap már igényelhetem. Illetve kaptam egy csomó nyomtatványt, kellett üzleti terv, kellett bankszámla (nem muszáj vállalkozói), nyilatkozatok, stb.

Kaptam a hivataltól is segítséget a kitöltéshez, itt a Hoxán pedig Unom segített az üzleti tervben, hogy hogyan fogjak hozzá.

Végül jó kis pályázatot hoztam össze, és fél éven át fizették helyettem a havi KATA-t, és kb, 60 ezer zsebpénzt is kaptam, amivel nem kellett elszámolni. Plusz amit megkerestem már vállalkozóként. Mert volt olyan megbízó, aki írásba is adta a pályázathoz, hogy amint vállalkozói számlát adok, ellát megbízásokkal. El is lát a mai napig is, Isten áldja meg érte.


Szóval ha van rá lehetőség,meg kell pályázni. A takarításhoz sem kell vagy alapberuházás. Ha sikerül, fél éven át nyugodtan lehet építeni az ügyfélkört.

40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2018. máj. 30. 00:19
Szerintem a fiataloknak is kell a bejelentett munkahely, mert ha baj van, legyen legalább kezelés, akár neadjisten rokkantnyugdíj. Nem lehet a jelenben gondolkodni.
39. Guruljka (válaszként erre: 37. - 12d083b51b)
2018. máj. 30. 00:18

Nem tudom, nálam ez nem volt kritérium. Ápolási díjon voltam, majd átmeneti özvegyin fél évig vagy meddig, utána szociális segélyen, és amikor ez is megszűnt, akkor jött ez a lehetőség. Amit persze nem lehetett pikkpakk. Előbb a SZjA-t fizettem b,mert tisztán kellállni anyagilag.

Nem kellett volna regisztrálnom munkanélküliként, de gondoltam, hátha beesik valami, addig is fordítottam adószámos magánszemélyként. Behívtak egy álláskeresési tréningre, hangsúlyozva, hogy csak ha van kedvem. Ott hallottam erről a lehetőségről és megragadtam.

Arra a feltételre emlékszem határozottan, hogy ne legyen semmiféle hivatalos jövedelmem. Hát ez nem okozott gondot - a fordítás nem számított bele.

38. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 5d33d03be7)
2018. máj. 29. 23:44

Ha magánlakásokat akarsz takarítani (nagy igény van megbízható, jó takarítókra), akkor szerintem ne válts ki semmit, zsebbe kapod a pénzt.

Viszont úgy nem szerzel szolgálati időt a nyugdíjhoz. Nem tudom, hány éves vagy, és mi lesz még ezzel kapcsolatban, ha fiatal, akkor lehet, ez nem is kell, hogy szempont legyen. De ki tudja, mire odajutsz, mi lesz.

37. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. máj. 29. 11:46
Ez jó ötlet, de tudomásom szerint csak azok igényelhetik, akik korábban x. időpontig már kaptak munkanélküliként valamilyen segélyt. Ez persze még akkor volt, mielőtt bezártam az irodámat, az elmúlt 6-7 évben már ez is változhatott.
36. Guruljka (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2018. máj. 29. 11:45

Én ezt könyvelőre bízom.

Egyébként számlázó programot használok, nagyon szépen összesít még az ingyenes változata is. Azt elküldöm a könyvelőnek, és neki is könnyebb így a munkája.

2018. máj. 29. 11:43

Csak halkan mondom, de lehet, hogy még jókor.


Én saját jószántamból regisztráltam a munkaügyi hivatalban, nem lett volna kötelező. Illetve már Foglalkozttási Osztály. Ők indítanak a TÁMOP programon belül vállalkozóvá válási támogatást, amit meglehet pályázni.

Üzleti tervet is kérnek a pályázat anyagban, azaz szépen fel lehet mérni, mennyi lenne az igény eleinte, mennyi időt köt le, azaz mennyi kapacitás marad a fejlődésre.

És ha sikerül, akkor fél évre szóló könnyítést kap az ember. Annyi idő alatt már fel tud futni egy vállalkozás.

Meg kell érdeklődni a helyileg illetékes foglalkoztatásinál. És nem kell hosszas regisztrációs idő náluk, elég csak éppen hogy...


Az a rizikó, hogy ki tudja-e termelni az ember a havi adót és plusz a megélhetését. Jól át kell gondolni.

34. 12d083b51b (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. máj. 29. 11:36

Az egyszerűsített foglalkoztatás esetén a kapott pénzt az illető az éves bevallás fő oldalán a munkaviszonyból származó jövedelemként vallja be.

Az adószámos magánszemély a bevallás fő oldalán valahol lent a 20-21 ??? sorban x % költséghányad levonása lehetőséggel

Míg avállalkozó igazolvánnyal rendelkező egyéni vállalkozó külön oldalakon, a vállalkozások részére nyitott lapokon tölti ki a megfelelő sorokat, és onnét hozza át a megfelelő összegeket a főoldalra.

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2018. máj. 29. 11:31
Jaj, értem, köszönöm az infót!
32. 12d083b51b (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. máj. 29. 11:22

Ez egy harmadik lehetőség:

"adószámos magánszemély" !!! kategória, kapsz adószámot, annak birtokában vásárolhatsz számlatömböt, így számlaképes vagy, de nem vállalkozó!!

Ezt a lehetőséget elsősorban u.n. "szellemi szabadfoglalkozású" !! tevékenységek végzése esetén lehet kiváltani, nem mindenki állhat sorba ilyenért! :))

Te a fordítási tev-re megkaptad, háztartási alkalmazott, vagy takarítás, hasonló esetre nem adnak.

31. Guruljka (válaszként erre: 29. - 12d083b51b)
2018. máj. 29. 11:14

Nem egészen pontos az információ, mert magánszemélyként is adhat számlát. Erről írtam már lejjebb.

Ez annyiban jobb lehetőség, hogy az éves SzJA-val kell bevallani az adót, a TB-t viszont meg kell oldani.


(Csak megjegyzem, vállalkozói igazolványt külön lehet kiváltani. Lassan két éve vagyok vállalkozó, de nem tudom, hogy néz ki az igazolvány.)

30. 5d33d03be7 (válaszként erre: 29. - 12d083b51b)
2018. máj. 29. 11:00
Igen én a másodikról érdeklődtem ☺
2018. máj. 29. 07:55

Bocsi, de szerintem 2 malomban őröltök:

- van az u.n. bejelentett háztartási alkalmazott, ahol a munka-adó u.n. "egyszerűsített foglalkoztatás" keretében, heti x napra való kedvezményes adózással bejelenti a takarítónőt, házvezetőnőt, egyéb házkörüli munkát végzőt, és x. Ft. adót fizet a foglalkoztatás után, + kifizeti az alkalmazottat is.

Ez esetben nincs számla adási kötelezettség, minden adm.teher a munka-adót terhel.

(Ezt a foglalkoztatási formát amikor kitalálták, a munkát adók naponta voltak kötelesek jelenteni a nav-nak, mai kormányunk első megmozdulása az volt, hogy elegendő csak havonta 1x !!! elküldeni a jelentést!)

- vállalkozó igazolvány kiváltása, függetlenül a választott adózási módtól (KATÁS, áfás, stb. stb.) ekkor vásárol számlatömböt, adót, járulékot fizet attól függően, hogy van-e mellette "heti 36 órát meghaladó" munkaviszonya, vagy éppen nyugdíja.

Ez esetben van lehetősége számlát adni, és nem csak magán-lakásokban, de cégek, irodák, akármik takarítását is könnyebben tudja felvállalni.

28. unom (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2018. máj. 28. 20:20
Vagy ha van minimum heti 36 órás főállása.
27. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. máj. 28. 20:17
25 ezer akkor lehet KATAban, ha nyugdíj mellet dolgozik. Nyugdíj előtt 50, vagy 70 ezret fizethet, de tényleg nem ajánlatos sok évig, mert igen befolyásolja a nyugdíj összegét. :)
2018. máj. 28. 19:34

Ami azt illeti, én nem szoktam vacakolni, a NAV-ot hívtam fel.

Lehet, hogy érvényben volt még a gyerek szociális TB-je. Már nem tudom.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2018. máj. 28. 19:01

A cikk végén van, olvasd el! Az illető nem jól tudta akkor!

Az állam nem engedi el ezt a kis pénzt...

24. Guruljka (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2018. máj. 28. 18:57

Ez fura, mert két hónapja a tartós munkanélküli fiamnak ajánlották ezt a lehetőséget. Le is szerveztük egy szomszéddal, de közben behívták a gyereket közmunkára, így okafogyott lett a dolog.


De a kérdező amúgy is számlával szeretne dolgozni, akkor ez nem is opció a számára.

23. unom (válaszként erre: 22. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:53

Neked főként azért éri meg, mert munkaviszonynak számít.

Neki pedig azért, mert az adóalapból leírható.

2018. máj. 28. 18:50
Hát kevés az a munkaadó aki járulékot fizet a takaritónője után.De azt is látom ha valaki tud számlát adni azt szívesebven választják és kiváncsi voltam miért illetve hogy mindkét félnek kölcsönösen megéri e 🤔
21. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:48

Mármint igen, ahogy Unom írja, ha a munkaadó nem magánszemély, akkor megéri.


A magánszemély nem tud mit kezdeni a számlával, az inkább fizet feketén.

20. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:47
Attól függ, mennyivel magasabb óradíjat fizet. De igen, megéri, mert talán még a magasabb óradíjjal is jobban jön ki, mintha munkabér+járulékokat kellene fizetnie, és kevesebb az adminisztráció is vele.
19. unom (válaszként erre: 18. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:45
Ha nem magánszemély akkor megéri.
2018. máj. 28. 18:43

Mostmár tisztul a kép.

Már csak egy kérdés nem tiszta


A munkaadónak akkor mennyire előnyös ha számlát kap a szolgáltatásról,megéri neki még akkor is ha így magasabb óradíjjat fizet ki?🤔

17. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2018. máj. 28. 18:35

:)

Ugyanazt tettem be, mint te.

16. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. máj. 28. 18:33

Ez nem így van!


a 3.hsz-be -ba betett link ezt írja:

Ugyanakkor a segítő számára a háztartási munka nem eredményez biztosítotti státuszt társadalombiztosítási értelemben, tehát a házi segítőként való munkavégzés nem jogosít egészségbiztosítási ellátásokra, és nem is minősül nyugdíjszerző időnek.

2018. máj. 28. 18:26

Bocs, utólag jut eszembe sok minden.


Mielőtt a vállalkozást indítani mertem volna, magánszemélyként adtam számlát két éven át. Azt simán az éves adóbevallással kell bevallani. A NAV ügyfélszolgálatán minden tudnivalót elmondtak telefonon, ezután sima ügy volt, egy alkalommal kellett bemennem a helyi NAV-hoz személyesen és már vásárolhattam is a számlatömböt.

Az ügyfél ugyanúgy megkapja a számlát, és legális minden.

14. Guruljka (válaszként erre: 1. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:23

Létezik az a mód, hogy a munkaadó telefonon bejelent téged mint háztartási segítséget.


Akkor ő fizeti a havi 1000 Ft regisztrációs díjat, és a megállapodott béredet. Az állam fizeti a TB-t, adózni nem kell.


Itt tudod megnézni:


[link]


(Ez élő lehetőség, aki nem hiszi, járjon utána.)

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:19
A KATA mindent magában foglal. Én is KATA-s vagyok, csak nem takarításban. Havi 50 ezer ft, akármennyit keresek az adott hónapban. (Van felső határ, amin túl plusz adót kell fizetni, de ha azt elérem, akkor nem budafoki pezsgőt bontok, hanem minimum Henkell-t, mert akkor arra is fog telni.)
12. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 18:17

Katánál nem kell. Megfizeted a KATA-t, és kész. Az meg, hogy a KATA havi 50 ezer vagy 25 ezer, attól függ, van-e máshol főállásod, ahol fizetik a járulékot utánad.


Viszont azzal számolnod kell, hogy a nyugdíjalapodnál is alacsony összeget számít, 93.500 Ft, ha havi 50 ezret fizetsz.


A munkaadók nem az adójukból írják le,hanem az adózás előtti eredményt csökkenti, azaz az adóalapot. Jó is lenne, ha az adóból lehetne leírni! :-)


Feltéve, hogy ÁFA-mentességet választasz. Ha nem, akkor még ÁFA is van. De azt kiszámlázod, és megkapod. De sokkal egyszerűbb az ÁFA-mentesség.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook