Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története fórum

Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története

1 2 3 4 5 6 7 8 9
55. 274c9996b8 (válaszként erre: 54. - Krisztinucika)
2011. aug. 8. 18:38
De , mar otthagyta azt a nöt , tehat nem volt szerelem , csak biologia :)
54. krisztinucika (válaszként erre: 53. - Ditta67)
2011. aug. 8. 18:37
Onnan tudom, hogy leírta Gabi a cikkben: beleszeretett a kolléganőjébe. Esetleg olvasd el a cikket:)
53. Ditta67 (válaszként erre: 32. - Krisztinucika)
2011. aug. 8. 18:35
Honnan tudod,hogy beleszeretett vagy csak félrelépett?Honnan tudjuk van-e érzelem benne vagy nincs?Mi van,ha mind a kettőnek azt mondja Őt szereti?Szerintem a félrelépést is nehéz feldolgozni!El lehetett titkolni,mert én is vak voltam és 20 évig bíztam a páromban.Megbocsátottam a gyerekek miatt,de megbízni nem tudok még benne!Jól döntött,amikor nem fogadta vissza szerintem!Soha nem lenne a régi a házasságuk! Így van esélye az újrakezdésnek mással!A párjának most hirtelen fontosak lettek.Meddig?Míg meg nem ismer egy másik nőt?
52. krisztinucika (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 18:23
Nem is kell gyűlöljenek senkit, sőt. Pont olyannak kell szeressék a szüleiket, amilyenek. Akkor is szeretni fogják a szülőket, ha azok nem élnek együtt, a lényeg az, hogy a szülők éreztessék, hogy csak egymástól váltak el, a gyerekektől nem. Ha ez megvan, akkor már mindjárt nem keletkeznek helyrehozhatatlan sérülések.
51. 274c9996b8 (válaszként erre: 50. - Krisztinucika)
2011. aug. 8. 18:16

A fö-fö-dolog hogy a gyerekek alltalaban szeretik a szuleiket olyannak amilyenek :)

A gyerekek nem gyulölködnek azt csak kesöbb tanuljak meg !

50. krisztinucika (válaszként erre: 49. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 18:11
Ezzel sokan voltunk így és mégsem lett örök:) Ilyenkor tovább kell lépni és nem összezárni magunkat a nem szeretett másik felünkkel és szép csendesen megkeseredni. Az csak mese, hogy a gyerekeknek ez a jó. A gyerekeknek olyan antennájuk van, hogy mindig megérzik, ha baj van és nekik is egy állandó feszültséget, stresszet okoz a helyzet.
49. 274c9996b8 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2011. aug. 8. 18:03

En elolvastam a forumindito teljes cikket es abbol az jön le hogy , boldogok,kiegyensulyozottak voltak :)

Nem utolso sorban öröknek gondolta,kepzelte a boldogsagukat !

48. Csipkerózsika (válaszként erre: 47. - Capuccino77)
2011. aug. 8. 17:58

Azért nem kell úgy beállítani a másik felet, mintha maga az ördög volna... Nyilván nem szép amit tett és tény, hogy nagyot hibázott, amit utólag már maga is belátott.

De azért azt ne feledjük, hogy egy kapcsolatban ketten vannak, és mindketten 50-50%-ban felelősek érte. Olyan nincs, hogy csak az egyikük hibája, ha tönkremegy.

Én erősen kétlem, hogy évekig minden valóban tökéletesen működött volna köztük... Bizonyára voltak jelek, amiket nem sikerült észrevenni, vagy nem akartak tudomást venni róla.

Azt a kijelentést, hogy minden idejüket a gyerekekre áldozzák, nem galád gonoszságnak kéne tekinteni, hanem valószínűleg így próbálta a férfi közölni, hogy több figyelemre és elismerésre vágyik.

2011. aug. 8. 15:22
Tökéletesen igazad van abban, hogy nem adsz neki második esélyt! Az ilyen ember nem érdemli meg. A családja helyett egy másik nőt választott. Számomra az volt a leírtaknál megdöbbentő, hogy egyre inkább nyűgnek érezte a gyerekeket. Na Én ott tettem volna lapátra! Milyen szülő az, aki így érez. Egy szülőnek az a "dolga", hogy lemondjon mindenféle, ha kell önző dolgáról, ha a gyerekei érdeke úgy kívánja. De hát itt az volt a lényeg, hogy vitte volna a f.rka másfelé, és őnző módon nem a gyerekeit és Téged nézett, csak saját maga volt a fontos. Mint egy rossz gyerek. :( Utána persze szeretett volna visszatáncolni. Késő bánat...
46. michelle.r (válaszként erre: 40. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 15:16

Nem lehet helyrehozni egy olyan kapcsolatot, ami sosem volt igazán az.


Olvasd el még egyszer, hogy mit írt róla ő maga. Nem szerette, nagyképűnek tartotta, már akkor sem szerette, csak jó időben volt jó helyen. Nem egymásba szerettek, összemelegedtek. Óriási különbség.

45. Binky
2011. aug. 8. 15:04

Én is ismerek egy párt, ahol a férfi jó pár megcsaláson van túl, elváltak, de sokkal harmonikusabban élnek, mint előtte, valamilyen módon barátok lettek.

Ahány ház, annyi család, a gyerekeknek csak az a fontos, hogy az apjuk törődjön velük(látom van egy kisfiad, valahogy jó lenne elintézni, hogy az apjával sok időt töltsön kettesben, menjenek mondjuk akár együtt horgászni, találjanak valami közös hobbit). Ha lesz is új barátnője, vagy épp a cikkírónak új férfi az életében, jobb ha csak akkor lép be a képbe, ha már biztos. A dolgok állása szerint ha nem is most, de lehet öreg korukra újra egymásra találnak, és békében fognak a másikkal élni. Mindenesetre példaértékű, ahogy kezelte a cikkíró a helyzetet. Bár erről nem volt szó, de remélem a gyerekek nem hallanak rosszat a szüleikről, és az apuka is megérti helyzetet, megadjátok másiknak a tiszteletet. Beszéltetek a gyerekekkel? Elmagyaráztátok nekik a status quot, együtt?

44. Lhara (válaszként erre: 42. - 40163fd81d)
2011. aug. 8. 14:38
Igazad van. Olyannyira, hogy a büszkeség is elég ehhez. A szeretetnek még el sem kell múlnia... mert talán el sem kell, hogy múljon. Látjuk ezen a példán is. Emberként ma is szereti... talán kölcsönösen is szeretik egymást ezért tudnak ma jobb kapcsolatban lenni, mint szorosan összezárva/kötve.
43. Lhara (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2011. aug. 8. 14:34
Ez tiszta sor, hogy nem a csalás ténye az ok. És ha jól megfigyelted a cikkét, akkor emlékezhetsz arra, hogy végső soron a pontos felismerése tette lehetővé ezt a határozottságot amivel lezárta ezt a kapcsolatot Gabi. Ez pedig nem más, mint hogy rájött, hogy már amúgy se volt jó a párjával együtt élnie. Amint elment tőlük, rögtön megkönnyebbedett és sokkal energikusabbnak érezte magát. Én ismerem ezt a felszabadultságot. Mostanában éltem meg éppen.
42. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 14:30
Nem ismerem személyesen,de az általános ok,hogy nem tart ki két ember egymás mellett,az a szeretet elmúlta,és a büszkeség.
2011. aug. 8. 14:29

Bár nincs két gyerekem, de azt hiszem sokat tudok a témáról.

Engem megcsalt a párom. Nem (csak) félrekefélt, hanem átvert, megalázott. Úgy került vissza, hogy apró kis dózisokban tudtam meg (talán) a teljes storyt, és komolyan mondom, hogy embertelen fájdalmak árán, de valahogy el tudtam viselni.


És rájöttem valami(k)re!


Baromság azt mondani, hogy 2 emberen múlik, mert mindig mindenki hibázik, de nem mindegy mekkorát ártasz a másiknak. Ha félre is mész, legalább legyél őszinte! Ehhez kell a bátorság! Vagy hallgass örökre (ehhez is), de ne hónapok múlva derüljön ki!

Ha valaki ki tud lépni egy ilyenből, akkor szerintem az a legtisztább, és az a legjobb út egy boldogabb jövő felé. Lehet második esélyt adni, de egész más egy olyan emberrel tölteni a napjaidat, akire úgy érzed 100%-ig támaszkodhatsz, mintha nem ilyen. Persze akkor is, ha tudjuk, mindez csak illúzió, hiszen, mindig mindenki hibázhat!


Meg lehet bocsájtani, lehet megtörténik újra, lehet nem. Lehet el tudod fogadni, olyan amilyen. Hiszen te ettől csak több vagy, ha pl. még így is hűséges tudsz maradni stb.


Szerintem érdemelnek második esélyt és nem is, de ha túl tudsz lépni, ráadásul ennyire sikeresen és magabiztosan, akkor a legjobban döntöttél!

40. 274c9996b8 (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2011. aug. 8. 14:23

Honnan tudod , szemelyessen ismered a foruminditot , vagy mi ? !

Itt nem a megcsalas a lenyeg , hanem az hogy van 2-gyermek , akik miatt erdemes volna helyrehozni a kapcsolatot !

2-en mindeg könnyebb mint egyedul !

39. 40163fd81d (válaszként erre: 23. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 14:18

A szeretet itt nincs meg.

A nő már nem szereti a férjét,ez az ok,hogy nem fogadja vissza ,és nem a megcsalás ténye.

Csak jó lenne,ha ezt ő is belátná.

2011. aug. 8. 14:14
Hószú időt éltetek együtt, tudom mit éltél át ezt a helyzetet nem lehet könnyen át lépni és talán soha nem is tudjuk, de lehet másképp élni, nagyon sajnálom a család szét esését. De nem tartom jónak a közös programokat olyan emberrel aki nem becsülte a családját, egy gyereknek meg lehet bocsátani de az embernek nem. Persze el lehet fogadni és még együtt élni is lehet vele de meg bocsátani nem lehet. Igen nem tévesztettem el együtt is, mert az életünk része volt és még szerettük is. És bizony nem lehet úgy élni, hogy a múlt ne köszönne vissza úton útfélen.
37. Lhara (válaszként erre: 34. - Lhara)
2011. aug. 8. 14:14
Szóval, nálam sincs ilyen esetben visszaút. Pedig annyira kerestem neki. Én nem voltam ennyire letisztult gondolkodású, amikor ebbe a helyzetbe kerültem, mint Gabi0206.
2011. aug. 8. 14:13

Mindenki megérdemel egy második esélyt.

Hiszen négy lába van a lónak, mégis megbotlik.:)

35. 274c9996b8 (válaszként erre: 34. - Lhara)
2011. aug. 8. 14:07
-:)
34. Lhara (válaszként erre: 32. - Krisztinucika)
2011. aug. 8. 14:05

A szerelem öl, butaít és a nyomorba dönt? Lehet, hogy igaz, nem csak frázis.

Ezt montam én is az exemnek: Szerelmes vagy? Akkor nagy sz..ba keveredtél. A többieket csak megd..tad és jöttél, én meg nem törődtem vele, mert hittem is meg nem is amikor megtudtam ezt azt, mert azt éreztem, hogy velünk vagy, nem árultál el bennünket.

Nekem csak ez volt a fontos, de ezzel vége a dalnak, ha érzelmileg már máshová kötelezi el magát a "csaló".

33. LauraJones (válaszként erre: 14. - Böbusz)
2011. aug. 8. 13:58
ez a sors keze :D
32. krisztinucika (válaszként erre: 28. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 13:38
A félrelépéssel, ha nincs mögötte érzelem, semmi baj nincs. A legtöbb csakugyan nem derül ki, és nincs is nagy jelentőségük. Gond pontosan az ilyen esetekben van, mikor magyarán nem félrek...l, hanem beleszeret valaki másba az ember párja. Na ezt már nem lehet sem eltitkolni, sem egyhamar feldolgozni.
31. Lhara (válaszként erre: 29. - Alanah)
2011. aug. 8. 13:36
Korábban én is így láttam: Nem tudok megbocsátani. Csak hosszas tépelődés után jöttem rá, hogy a mi esetünkben éppen semmi értelme, de vajon minden esetben így van ez: Kutyából szalonna sosem lesz?
30. 274c9996b8 (válaszként erre: 26. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 8. 13:25

Van 2-gyerek akiknek szugseguk van az apjukra is ! Nem olyan könnyu am 2-kamasz gyerekkel part talalni , es mi a garancia arra hogy egy idegen pasi majd szeretni fogja a gyerekeket ?

A forumindito azt irja hogy sok evig minden tökeletes volt közöttuk , tehat nem hiszem hogy , minden erzes elmult volna ?

Hogy mit mond a nagymamad , annak nem tudhatod a hatteret , mi, miert törtent ? es hogy miert nem hagyta ott a nagypapat ?

29. Alanah (válaszként erre: 26. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 8. 13:21

Azért szerintem a nőket sem kell félteni...:)

Persze megcsalni a másikat nem szép dolog, ezzel egyetértek. De hány olyan házasság van, ami hibátlan? Ha nem a megcsalás, akkor valami más...Ezzel nem lekicsinyíteni akarom a megcsalás tényét, csak azt mondom, hogy mindenki hibázhat.

Ettől függetlenül az is érthető, ha az, aki elszenvedte nem tud megbocsátani.

28. 274c9996b8 (válaszként erre: 24. - Krisztinucika)
2011. aug. 8. 13:19

Rengeteg ferfi es nö megcsalja,otthagyja a parjat , a legtöbb felrelepes soha nem derul ki !

Ez a törtenet közel sem olyan fertözött hogy , azt mondhatja az ember hogy , elmultak az erzesek , szerintem.

27. Alanah (válaszként erre: 25. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 13:18
Tudom, nem is neked szántam :)) Csak a te kommentedre reagálva írtam, hogy tudják kivel értek egyet :))
26. urbanszkyviki (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 13:16

Ezért szenvedjen egy nő??? Mert úgysincs tökéletes ember? Nagyanyám is ezt mondja folyton, de csak azért, mert Őt a férje folyamatosan csalt hosszú-hosszú éveken át.

Akkor ez olyan, ha nincs ló jó a szamár is? Én ilyen nem tudnék lenni.:( Ha a férjem nem tisztel, nem becsül, csak a flegmaság meg a többi nő, vagy sorolhatnám, akkor hogy tudjak benne megbízni?, neki hinni?, este mellette lefeküdni aludni?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook