Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története fórum

Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története

1 2 3 4 5 6 7 8 9
25. 274c9996b8 (válaszként erre: 20. - Alanah)
2011. aug. 8. 13:16

Bocsi , de nem enrolam van szo :)

En csak leirtam a velemenyemet a temaban :)

24. krisztinucika (válaszként erre: 23. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 13:15
Hát épp ez az, meg kellene legyen valami, ami nincs meg. Anélkül meg milyen újrakezdeni?
23. 274c9996b8 (válaszként erre: 19. - Böbusz)
2011. aug. 8. 13:14
Soha nem kesö ujra kezdeni , föleg ha a szeretet megvan :)
22. krisztinucika (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2011. aug. 8. 13:14
Én nem lincsellek meg:) Egy rosszúl működő kapcsolat mindig két ember hibája. Meg amúgy sem lehet helyettük dönteni, sőt, még tanácsot adni sem.
21. krisztinucika (válaszként erre: 1. - Gabi0206)
2011. aug. 8. 13:11
A te döntésed és elsősorban a te életed. A gyerekeidnek így is van apjuk, de neked kell tudni, hogy akkor lesz-e párod ha visszafogadod, vagy ha megvárot a következőt.
20. Alanah (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 13:11
Egyetértek. Bár nyilván a teljes szitut csak te ismered. De ha a férjedet megszóltad azért, hogy az önös érdekei által vezérelve otthagyta a gyerekeit, akkor szerintem az tenne téged nála különbbé, ha minél többet hagynád, hogy velük legyen. Nem szeretném azt se mondani, hogy szerintem fogadd vissza, mert a körülményeidet teljes mértékben nem ismerem, de ha én a te helyedben lennék, megtenném :)
19. Böbusz (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2011. aug. 8. 13:11

Az apjuk meg is van!!! És olvashattad, jobb apa, mint valaha!!!

Otthagyta őket, érted??!! Egy akárkiért! A feleségét és két gyermekét!!!!

Nincs tökéletes ember, de a gyereknek jobb, ha egy céltudatos, magabiztos édesanya áll mellettük!!! Újra melegíteni minek???! Szerencsére ők eljutottak oda, ahova sokan nem jutnak el, pedig kellene!!! És tökretesznek egy családot...

18. krisztinucika (válaszként erre: 5. - Pure)
2011. aug. 8. 13:10
Elég radikális elveid vannak. Azért szerencsére az élet nem ennyire fekete-fehér, néha csak simán szürke, mert ha csak fekete-fehér lenne, lehet egyszer te sem kapnál esélyt arra, amiért a lelked is kitetted.
17. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Gabi0206)
2011. aug. 8. 13:07

A gyerekeknek szugseguk van az apjukra is !

Nincs tökeletes ember a helyedben en visszafogadnam.

16. JUL17 (válaszként erre: 1. - Gabi0206)
2011. aug. 8. 13:05
Teljesen egyetértek veled,én is is ugyanígy tennék.Nagyon egy a gondolkodásunk ezen a téren:)
15. michelle.r (válaszként erre: 12. - LauraJones)
2011. aug. 8. 12:52

Ezer gondolat forog a fejemben, de talán ezért az egyért nem fognak itt meglincselni :))


Ha jól értelek, tulajdonképpen felelősségre vonod azokat a pasikat, akik a nem működő kapcsolatukból kilépnek amikor már gyerekeik vannak.


Ha a te párod is lemondott volna magáról a gyerekei javára, akkor neked most nem lenne párod.

Mint ahogy ezernyi másik nőnek sem.

Akkor most mi a helyes?

14. Böbusz (válaszként erre: 12. - LauraJones)
2011. aug. 8. 12:47
:D:D még itt is??! Majdnem egyszerre... :D:D
2011. aug. 8. 12:46

Mindig a két gyermeked tartsd szem előtt, ők legyenek az elsők!

Sajnos, aki egyszer megteszi, az utána bármikor újból meg fogja tenni. Ez van! Minden elismerésem a tied! Ha legalább minden második édesanya így gondolkodna a világon, nem lenne annyi lelki sérült gyermek... Rosszabb lenne a gyerekeknek, ha ismét összejönnétek, talán ismét szétmennétek és így tovább... MINEK?? Lelkileg igen megviseli az embert, főleg egy gyermeket. És komoly kihatása lenne ennek a jövőben. Jobb, hogy egy ilyen magabiztos, csodálatos édesanya áll mellettük!! Én így látatlanban nagyon büszke vagyok rád!!! :D

2011. aug. 8. 12:43

Én egyet értek Veled!

Mindennel tisztában volt, ő akarta. Egy nő képes lemondani a gyerekei javára. Akkor egy férfi miért nem tudna?

Azért az jó, hogy jobb apává vált, és nincs harag köztetek. A párom is elvált és két gyereket hagyott ott az előző házasságában. Sajnos köztük nem jó a kapcsolat, ezt a gyerekek is megsínylik.

11. Lhara
2011. aug. 8. 12:05
Tudod, sokáig azt vizsgáltam, hogy a bizalom visszaállítható-e. Meg hogy egyáltalán milyen természetű dolog maga a bizalom... Hát egy biztos: nem nő magától, mint a gyom. Tenni kell érte és ha már egyszer elveszett, mert ha csak az egyik fél rosszul gondozta és kihalt, az nem szökik szárba többé. Újat kell ültetni. No ezt az újat én most magamba ültettem. Nem volt kevés idő és fájdalom mentes a sok próbálkozásom, mire rájöttem erre.
10. Szuzi78 (válaszként erre: 1. - Gabi0206)
2011. aug. 8. 11:31
Bizonyos szempontból hasonló cipőben járok. Január óta élünk külön, tavaly óta tart az egész hajcihő, de csak a hetekben döbbentem rá mindarra, amit te most (majdnem szó szerint!) leírtál. Tegnap kezdtem újra elgyengülni, de most elolvastam a cikked, és új lendületet kaptam. Kell is az erő, vár a 3hetes babám... :*
9. gne2
2011. aug. 8. 11:31

Igazad van, kívánom, hogy idővel újra boldogságra találj! :)


A férjed felnőtt ember, nem egyik pillanatról a másikra döntött, hagytál neki időt, hónapokat. Tisztában volt vele, hogy mit dob el, mit nyer, és mit veszít. Ha ti (a gyerekek, a család, az együtt töltött évek minden öröme) kevesebbet ért a szemében egy fellángolásnál, nincs miről beszélni!

2011. aug. 8. 11:11
Nagyon örülök, hogy látom mennyire jól végződtek a dolgok köztetek. Óriási ellenpélda tapasztalatával mondom ezt neked kedves sorstársam. Pont a legmegfelelőbb pillanatban olvastam ma a történeted. Igazolást találtam a nem rég meghozott döntésemre. Köszönöm. Remekül oszlatja ez a cikk a kétségeim afelől, hogy helyes gondolatra jutottam.
2011. aug. 8. 11:06
Nagyon érett, megfontolt ember vagy, szívből gratulálok! Sajnálom, hogy a férjed ezt eldobta, de példaértékű, ahogy kezeled a dolgot! Azt hiszem, így sérül a legkevésbé minden résztvevő...És én egyetértek azzal, hogy nem adsz még egy esélyt...
6. pure (válaszként erre: 4. - Nikletty)
2011. aug. 8. 11:04
Én is csak magamba bízok! Ha tévedek egész elnéző tudok lenni! :)
5. pure
2011. aug. 8. 11:04

Nem érdemel meg második esélyt!


Neked amikor változtatni szerettél volna, hogy visszahódítsd akkor nem adott esélyt! Így Ő se kapjon!

Az, ha nincs gyerek és egyik másik fél kilép a házasságból a jobb élet reményében az még rendbe is van! De két gyerek után "ne legyen egy családapa" szerelmes! Mindig van harmadik, mert nagyon kevés az az ember aki csakmert a gyerekek körül forog a világ" című rész miatt harmadik nélkül elválik! Ilyen nincs! Elköltözött maradjon is ott! Ne add fel most már magad a függetlenséged! És lehet meg se bíznál benne! Ez nem körhinta, hogy leszállunk és felszállunk! Én se adnék a helyedben esélyt, hogy aztán kavarjon melletted jobbra balra. Most is gondolja úgy, hogy sok a gyerekekből!

Gyáva ember aki otthagyja a gyerekeit, nekem ez nem férfi és nem is kéne!

Neked sok boldogságot kívánok!

2011. aug. 8. 10:38

apukám szokta mondani: "vakon senkiben sem szabad megbízni, néha még saját magunkban sem"

S ez így van, sajnos!

És igen beszélgetés, meg mindig ott lenni mikor kell - nem is könnyű...

2011. aug. 8. 10:37
Minden elismerésem a tiéd!Egy igazi,talpraesett ember vagy,és nagyon bölcs!Teljesen jól látod a helyzetet,és jól döntöttél.Maradjon így minden,mert mostmár tudod,hogy képes megtenni,képes kijátszani a családját,tehát megbízhatatlan.Abból a szemszögből.Viszont mint írod,most többet törődik a gyerekeivel,meg normálisan tudtok kommunikálni.Ez szerintem így sokkal jobb a gyerekeknek.Én sokszor megbocsájtottam, a végén még is elváltunk,de a nagyobbik gyerekem tönkre ment bele.Egy kapcsolat sem ér annyit,hogy a gyereked szenvedjen!Ráadásul én meg most szenvedek,mert lelkiismeret furdalásom van,amiért hagytam odáig fajulni.Az elsőnél kellett volna azt tennem,amit te,és most lehet,hogy boldog lennék.
2011. aug. 8. 10:16
Kívülről könnyű a megbocsátást javasolni. Én is azt javasolnám, de azt nem tudom, hogy képes lennék-e rá.
2011. aug. 8. 10:08
Az ember, ha ideális kapcsolatban él párjával hosszú évekig, azt gondolja, hogy ez mindig így lesz. Biztos vannak ilyen esetek, mikor ez tényleg így van, de sajnos sok az ellenpélda is.
Én is így jártam nemrég. Biztos voltam benne, hogy erős kötelék van köztünk férjemmel, és mindig együtt maradunk. Nagyon-nagyot tévedtem...

Ugrás a teljes írásra: Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook