Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hét bölcsi - majd két hét otthon. Vissza-viszatérő nátha, köhögés ellen mit javasoltok? fórum

Egy hét bölcsi - majd két hét otthon. Vissza-viszatérő nátha, köhögés ellen mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Myra (válaszként erre: 10. - Ikrekanyukája)
2013. jan. 16. 14:38
Ezek nálunk is problémák voltak. Én elkezdtem adni az unokámnak a Forevertől az Immunbledet és a Kids-et. Kap még C vitamint,meg propolist. Azóta lekopogom, nem beteg a gyerek.
37. ikrekanyukája (válaszként erre: 36. - Titati)
2013. jan. 16. 14:12
Én is tettem be hagymát a szobájukba, de csak 2 napig, aztán elfelejtettem... S mivel kicsit jobban lettek, másnap már nem volt "hagymázás". De most újra elkezdem, mert már megint/még mindig köhögnek.
36. titati (válaszként erre: 3. - Mari20)
2013. jan. 14. 09:50

Szia Mari!


Köszönjük a hagyma ötletet!!!!!

Mi aznap este ki is próbáltuk a középső gyerkőcnél, aki napok óta nagyon köhögött. Döbbenetes volt!

Amikor elaludt, beraktam az ágya mellé egy tányéron...amint erős hagyma szag lett a szobájában, elmúlt a köhögése :-)))


Ezer hála! :-))))

2013. jan. 10. 20:03
Le kellett mennünk a gyermekorvoshoz, mert annyira köhögtek, ill. az egyikük hányt is, és amúgy is kellett volna mennünk más miatt. M.copr.ntot javasolt nappalra, estére felírt Sinec.d szirupot és valami CalciKid-et (de ez állítólag hiánycikk jelenleg, úgyhogy egy Calcium S.nd.zt feleztem el). Orrspray-t is javasolt. Most raktuk le őket aludni, egyelőre csönd van :-)Köszi mindenkinek.
34. dundika1988 (válaszként erre: 30. - Ficusbenjamicus)
2013. jan. 10. 15:02
Ilyen is van, 2 barátnőm igy tudta beadni a bébiket. Csak egy munkaszerzodes es kesz.nem ellenőrzik sehol.
2013. jan. 10. 15:00
Azt el is felejtettem van ez az osciloccoccinum is lehet adni csecsemoknek is. Bárki eheti. Heti 1 ampulla. Én is most veszek megint.6 db van egy dobozban 1 szemelyre 6 hétig eleg.
32. dundika1988 (válaszként erre: 25. - Kippy)
2013. jan. 10. 14:57
Igen, a sinuretnel elofordul, hallottam rola. Nálunk hala isten Azert nem. Azért erős de hasznos mert sokat felkohog tőle hamarabb lemegy a betegség. Nekem tényleg bevalt, :-)Amit te irtal az is jó lehet hallottam már róla.
31. t_marcsi (válaszként erre: 28. - Ikrekanyukája)
2013. jan. 10. 13:49
Táppénzre mentem. A főnökömmel szerencsém volt, mert teljesen megértette.
2013. jan. 10. 13:40
Állítólag sok anyuka nem is dolgozik, a gyereke meg bölcsibe jár. Így tudják megoldani, hogy otthon vannak, ha beteg a gyerek. Valahonnan szereztek munkáltatói igazolást.
29. Fanatic (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2013. jan. 10. 13:18
Mi így csináltuk végig az ovi 2 évét, amíg magam ki nem találtam, hogyan is kezeljem a gyereket. Sajnos a kapott szerek nem használtak. A köhögés attól van, hogy folyik le a váladék a torkán. A fiam már 7 éves, de ahogy jön a nátha, rögtön Nasopax orrsprayt és ACC-t használunk. De tényleg nagyon az elején. Ha mégis marad egy kis köhögés, este Sinecod szirupot vagy cseppet kap.
2013. jan. 10. 13:16

Hú, köszönöm a sok választ, egy csomó új név felmerült, amiket még nem próbáltam ki.

Úgy látom, sokaknál volt hasonló probléma - ki hogyan oldotta meg a munkahelyi hiányzásokat? Bár én csak napi 4 órában mentem vissza dolgozni, de így is ráncolja a homlokát a főnököm, ha szólok, hogy beteg a gyerek és nem megyek...

2013. jan. 10. 12:47
Nekünk egy KYANI nevű termék vált be, ami természetes formában tartalmaz minden vitamint és ásványi anyagot, amire gyerek/felnőtt szervezetnek szüksége van. Ez egy folyadék állagú sűrítmény, minden reggel kapja. Emellé homeopátiás immunerősítést alkalmazunk, echinacea és vincetoxicum bogyókkal.Hozzáteszem a lányunk is elég gyakran beteg, de a doki szerint ez még semmi, mindig "csak" náthás. Állítólag fél év, mire ez az időszak javulni kezd... A tavasz remélem már zökkenőmentesebb lesz.
26. rena.b
2013. jan. 10. 12:46
Nekünk az IRS19 vált be. NEm igazán volt beteges, de a gyerekorvosunk ajánlotta, az ő lánya pár héttel fiatalabb az enyémnél, és fél évvel előbb került közösségbe. Azt mondta, inkább előzzem meg a bajt, ők sokat kínlódtak az elején. Amíg bölcsis és ovis volt, nyáron 1 hónapig fújtuk, és évi 1 láztalan názhát leszámítva nem volt beteg.
25. Kippy (válaszként erre: 20. - Dundika1988)
2013. jan. 10. 12:36

A Foerever tényleg jó, és ha kiszámolod darabra a többihez mérve nem is drága, sőt.

A sinuprettől az én lányomnaak annyira kellett köhögnie, hogy mindig hányás lett a vége. Legalább is nálunk ezt hozta ki. Ambrobene-t adok helyette.

A baby luuf az első amit elkezdek hazsnálni. :) olya, mint a felnőtteknek a Wick kenőcs.

24. aniju
2013. jan. 10. 12:32

Nekem is ikreim vannak, még nem bölcsisek, de attól még néha őket is elkapja egy kis vírus. :(


Nekünk a dokinéni ajánlotta a Sinupretet és bevált.


Meg, a sólámpa, sós párologtatás, h ne legyen száraz a lakás levegője.


(különben én is fosok kicsit ettől az állandóan betegek korszaktól, de sajnos ez ilyen. Az immunrendszerüknek még fejlődni kell.... )

23. Kippy (válaszként erre: 3. - Mari20)
2013. jan. 10. 12:31

Sziasztok!


A hagyma a lakásban valóban igaz.

Kutatók "ellenőrizték" nagyanyáink régi javaslatait. És, valóban magába szívja a bacikat a levegőből.


Én is ajánlom a hagymát. Azóta mi is eként cselekszünk. :) Tényleg jó módszer.

2013. jan. 10. 12:29

Ez nálunk is így volt, addig amíg meg nem erősödik az immunrendszere, mindent elkap, amivel eddig nem találkozott és most igen. Nálunk konkrétan 5 hónap volt hasonló, de ez idő alatt egyre hosszabbak voltak a bölcsiben töltött idők, és végül már nem volt beteg. Ebben a tanévben betegség miatt még csak 4 napot hiányzott a nagyfiam, de most jön az influenzaszezon, gondolom most újrakezdődik az egész, ráadásul nálunk kistesó is van (remélem nála már lesz egy alap mire bölcsibe megy, és nem kap el mindent) és ő is mindent elkap a nagyobbiktól.


A Sinupret egyébként tényleg jó a C-vitamin kombóval, és ha már nem beteg, akkor elkezdhetitek a B.cseppet (amíg beteg, addig ne kezdd el adni). Illetve vannak mellkaskenőcsök amiket még lehet használni ha náthás.

21. debju
2013. jan. 10. 12:17

az immunrendszer megerősödése sajnos ilyen folyamat :-(

elkerülhetetlen a kezdeti gyakori betegeskedés


ami nálunk idén bevált, koraősszel kezdtük: 7 nap probiotikum, 7 nap szünet, 7 nap probiotikum, azóta naponta B. csepp


hogy ez a csodaszer idén (eddig) vagy tavaly óta ennyit erősödött az immunrendszerük, nem tudom....


és néhány hete használunk hideg párásítót is

2013. jan. 10. 12:14
Szia! probald meg a sinupretet adni nekik, meg c vitamin cseppeket lehet venni. Vagy még amit én is hasznalok az Foreveres termek multi kids 3800 ft 100 dbEzek mellé adhatod ezt is ajánlom mert jo. Az en kislanyom 4 éves ugyan igy voltunk. Ez egy jo fél év, most mindent összeszednek, termeszetesen csak addig amig össze nem szok k a közösség. Tudom milyen rossz ez. Nalunk 1 hét ovi, 1 beteg. Megint egy het ovi megint egy het beteg ez 4 -hetig igy ment. Utána egy het ovi 4 hetig minden, laz, tuszos mandula monolukleozis, stb.... Visszamentunk, 1hónapig oké volt minden, majd jött a bárányhimlo.Azóta eltelt 4 hónap, lekopogomsemmi. De ennek az az oka, hogy sok szulo betegen is beviszi a gyereket.Pont tegnap mondta a lányom, hogy az ovis társa lazas volt és képzeljük el úgy volt oviban. Össze vissza fertőz mindenkit. Nem a gyereket bantom, hanem az a buta szulo aki így elmeri vinni. Pedig, ha reggel lázas volt tuti este is. Ritka, hogy valaki reggelre lazasodik be. Ezt a sinupretet nyugodtan kérdezd meg, vagy nézd meg neten. Veny nélkül kapható, nekem mindig van itthon.A natha viszont, ha annyira náthás akar bronhitishez is vezethet föleg ilyen idoben. Utána jon a laringitisz.Az én lányom igy járt. Ja és hiába fujja ki egyedül az orocskáját, én reggel este ki is szoktam ilyenkor szivatni, mert éjjel lecsurog a nyelocsobe es tovább fertőz. Van még baby luuf balzsam azzal meg lehet kenni a mellkasukat. Remélem tudtam segiteni.
2013. jan. 10. 12:03
Stodaltól a gyerekem hányt. Mind2x, amikor adtam neki...:( Téliszünet alatt köhögött, de már elmúlt. Zinnat szintén nem volt jó, most Ambroxolt javasoltak még, de bár megvettem, nem kellett kibontani!:)
18. BBA*
2013. jan. 10. 11:59
Immunoerősítőt nem javasolt a gyerekorvos? Nekünk a broncho-waxom bevált, már a bölcsi kezdetekor kezdtük a kúrát, a lényeg éhgyomorra és utána fél órával csak a reggeli, de ezt kúraszerűen lehet csak!Tavaly ezt szedtük és még immunotrofina-t is, most is ezt adok a bölcsisemnek, én azt is csak javasolni tudom!
2013. jan. 10. 11:59

semmit.

ez a "normális".

oviban első évben egy év bölcsi után 2 hét ovi 1 hét otthon volt, most meg a második ovi évben szptember ta egyszer volt csak beteg.

Hozzá fog szokni.

16. Orsy27 (válaszként erre: 13. - Ikrekanyukája)
2013. jan. 10. 11:58
Ez száraz ill. hurutos köhögésre is jó szirup, Hanna szereti. Szerintem fel is szakítja, de inkább csillapítja a köhögést, ami tény, hogy 1-2 nap után már sokkal jobban alszik a lánykám. Mi is Rhin-t szedtünk, de nekem is elegem volt már belőle.
2013. jan. 10. 11:56

Szia! Nekem is ikreim vannak, meg egy nagyobb lányom. Én lefekvés előtt, ha köhögnek lándzsás utifű szirupot szoktam adni nekik, 2,5 ml-t. Ettől kb. 20 perc után elmúlik a köhögés és alszanak reggelig. Napközben pedig Stodalt kapnak 2 x, ez feloldja ami le van rakódva, köhögteti őket, de csak rövid ideig, aztán alig van köhécselés. Délutáni alvás előtt is szoktam lándzsást adni, hogy akkor is tudjanak aludni. Az a lényeg, hogy a stodal meg a lándzsás között min. 2 óra teljen el. Ja, hidegpárásítás, az csodákat művel, főleg a fűtési szezonban, mert nagyon száraz lehet a szoba levegője és az is irritálhatja köhögésre a gyereket, meg szárítja a nyálkahártyát.


Én is viszem a nagyobbat (3 éves) oviba, ha kicsit folyik az orra, meg néha köhög, különben ősztől tavaszig itthon lehetne folyamatosan. Doki is engedi nálunk is.

14. ikrekanyukája (válaszként erre: 11. - Orsy27)
2013. jan. 10. 11:55
Sóbarlang van a bölcsiben... ha épp nem hiányoznak, akkor szoktak menni "somokozni". Igen, a védőnő is mondta, hogy ez szokott lenni. Ha nem kéne dolgoznom, biztos könnyebben viselném...
13. ikrekanyukája (válaszként erre: 12. - Orsy27)
2013. jan. 10. 11:54
Köszi! Ez köptető vagy köhögéscsillapító? Mert a Rhinatiol-nak van nappalra köptetője (hogy kijöjjön a cucc), estére meg köhögéscsillapítója (hogy tudjon a gyerkőc aludni). De a Rhinatiolból már elegem van...
12. Orsy27
2013. jan. 10. 11:52
Stodalt mi is használunk. Nagyon jó!
11. Orsy27
2013. jan. 10. 11:51
Mi sóbarlangba megyünk ha náthás a lányom, mert nagyon jól tisztít, meg az immunerősítő is, emellett multivitamint és Cebiont szed a lányom. Amikor kezdte a bölcsit 2011 szept-ben, akkor ő is sokat volt beteg. Idén már jobb a helyzet, megerősödött az immunrendszere. Azt mondta a dokink, hogy közösségbe kerüléskor kb minden gyerek betegeskedik, így erősödik meg a gyerek immunrendszere.
2013. jan. 10. 11:50
A Stodalt még nem próbáltam, majd most. Hátha segít. Orrcseppet szokott adni valaki? Immunrendszert hogyan lehetne erősíteni? Cebion 2x Multit szoktam nekik adni rendszeresen. Kis orrfolyás, néhány köhögés abszolút belefér, de az, amikor az anyuka az öltözőben önti a gyerek szájába a köhögéscsillapítót mielőtt bemegy a csoportszobába... Meg zöld takony csurog neki... Áááá... (Jó, részben megértem, mert sok egyedülálló anyuka van, akik nem tudják kire hagyni a gyereket, és napi 8 órában dolgoznak. De a full extrás terepjáróval érkező, bölcsibe lassan besétáló, belibbenő anyuka nem hiszem, hogy utána rohan dolgozni... de ez egy más téma. Engem most nagyon megvisel az, hogy sem itthon, sem a munkahelyemen nem tudok teljesíteni.)
9. Milup2 (válaszként erre: 5. - Ikrekanyukája)
2013. jan. 10. 11:35

Én köhögésre, ha a dokinő mást nem ajánl, akkor a Stodalt használom...Homeopátiás.


Én is kisebb köhögésnél, náthánál viszem a fiam oviba, hiszen ha ekkor sem vihetném, akkor akár ki is írathatnám az oviból...Ugyanis a nátha szinte nonstop megvan neki mióta ovis, és a köhögés is lassan múlik el...Mikor már csak néha köhécsel, viszem...(meg amúgy a dokinő is engedi ilyenkor már)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook