Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére? fórum

Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
85. Tundy72 (válaszként erre: 58. - Zsuzsa48)
2019. szept. 15. 13:30

Kedves Zsuzsa48!

Meg tudnád küldeni a gyógynövényital nevét ami segített a gyomorfájásban? email:barna.tunde72@gmail.com

köszönöm.

84. Tundy72 (válaszként erre: 61. - Tordai Zsuzsa)
2019. szept. 15. 13:27
Kedves Zsuzsa! Meg tudnád küldeni a bevált gyógyszered nevét? Ez gyógyszer vagy gyógykészítmény? Régen írtál már erről, de hátha megkapod az üzenetet. email:barna.tunde72@gmail.com
83. oanita
2013. jan. 3. 09:17
Lili85! Ráakadtam erre a fórumra, gyorsan olvasgattam, és tetszik, hogy kokrét dolgokat sorolsz fel egész napra, amikkel remélem, sikerül majd rendbehoznom az év végi "nagy evéssel" elcsapott , fájó gyomromat! Köszi, és persze a többiek jó ötleteit is köszönöm!
2012. nov. 1. 18:30

Én szedtem aloe vea gél-t, két hónapig. Elég drága, és nem is használt. Most Pafenon tablettát eszem napi 1 alkalommal, teljesen tünetmentes vagyok.

Reflux-ra ezen kívül bármelyik protonpumpa-gátló tabletta jó, kérdés, ki melyiket tudja megfizetni.

2012. nov. 1. 16:23
Olyan jó lenne ha az ilyen fórumok nem szakadnának csak úgy egyszer meg. Ha valakinek problémája van akkor olyan jó lenne ha megoldódik at is megírná. Olvasom a hozzászólásokat és annyi minden ötlet javaslat van bár biztos egyedi hogy kinek mi jó de mégis segítség lenne ha az adott problémára aki segítséget kér az megírná végül mi lett vele. A refluxra biztos jó amit fedor írt egyik ismerősömnek a paleolit ditával múlt el és gabona ott sincs. Én is hallottam már hoyg az aloa vera, meg a protexin jó meg jó a fenyő kivonat is és jó a lúgosítás vagy gyógynövények és nyilván nem dönti be az ember fia a kávét meg a sört. De valaki jelezzen vissza ha valamit itt olvasott és bevált OK? Mindenkinek köszi szépen!!
80. fedor (válaszként erre: 75. - Makrai.lilla)
2012. szept. 22. 14:19
szia, a gabona elhagyásával nekem azonnal emúlt a reflux és a puffadás (minden pékáru kizárva)
2012. szept. 11. 15:24

"JÁVOR" PORT!!!!

Egy kiskanálnyi bevétele után, 1-2 böfi és tökéletes az emésztés.

Csodapor! Pécs környékén ismert, mert egy ottani orvos készítette a keveréket. Anyukám 20 éve használja nehezebb étkek után az emésztés segítésére.

2012. júl. 20. 09:09
Sziasztok! Nekem is nagyon fáj a gyomrom jó pár napja, sztem az ideg miatt. Sokat idegeskedem az útóbbi időben, tuti ez lehet az oka. Olvastam a jhozzászólásotokat, sokan ezt írjátok. Azért nem árt elmenni orvoshoz. Én túlvagyok egy epeköműtéten, amire vagy 3 évet vártam. Fájt a gyomrom ami a hátamba sugárzott, leadtam közel 30kg-ot, görnyedtem...folyamatos éjjeli ügyelet, kórház...rengeteget szenvedtem. Kivizsgáltak..nagy könyörgés árára elküldtek Uh-ra, inkább tükrözésre akartak...kiderült hogy számos epekövem van (tehát sok) borsó nagyságú, azt mondták ohh majd ez felszvódik...stb. Vigyázzak mit egyek stb. vagy, ha merész vagyok akkor próbáljam kihajtani..jah, de kis fokú refluxom is van. Igy nem ehetek erőset, fűszereset...stb. Nagy erőszak árán, megműtöttek tavaly szeptemberben 21db epekövem volt, amin az orvosok is csodálkoztak (borsó-bab nagyságú). az egész epémet kivették. Nem kívánom senkinek ezeket a fájdalmakat. Most jobban vagyok azóta, viszont a sok ideg megint ráment a gyomromra. próbálok most ezen változtatni, ha nem sikerült akkor irány a doki.
77. Lili85
2011. nov. 28. 14:09
Ami még jó lehet, az pedig a gyomornedvellenálló tabletták, illetve a Maalox.
76. Lili85
2011. nov. 28. 14:08

Sziasztok!

Sok-sok tapasztalat után leírom, hogy nekem mi segített.(Reflux, gyomorhurut, illetve komoly felmaródások a nyálkahártyán)

Reggel éhgyomorra Mecsek gyomortea(ez kifejezetten gyulladáscsökkentő), napközben Salvus vizet kortyolgatni. Reggelire Probinul (pre-és probiutikum)-ot belekeverni natúr activiába, és kizárólag teljes kiörlésű kenyeret eszegetni napközben( ha meg tudod enni natúr sonkával). Ami nagyon jó fekélyre az a káposzta, ugyanis sebgyógyító.

Kerülni kell:

-kávé, másfajta gyümölcs és feketeteák,szénsavas üditők,cigi,rostos üditők.

Nagyon meg kell rágni minden falatot, és naponta 5-ször keveset enni.

-Szoros ruhák kerülendők!


Esténként hason melegvízbe belefeküdni a kádba.(elősegíti a gyomormozgást)


Remélem tudtam segíteni!

75. makrai.lilla (válaszként erre: 74. - Medve 77)
2010. ápr. 11. 13:57
nekem sajna 8 éve van már refluxom eddig gyogyszerrel elvoltam de már azzal is fáj,most is elöjött egy pár napja,ilyenkor állando tompa fájdalom marha szar,tavaly " csak 3 szor tükröztek...nemtudom mitol mulna el végleg.
2010. ápr. 11. 13:37
én az aloe gélt ajánlanám,a párom ezt issza neki is volt gyomorfájása,refluxa.
73. makrai.lilla (válaszként erre: 67. - Sankyka)
2010. ápr. 11. 13:23
bordaiv alatti inkább epe
72. d4b0dd2692 (válaszként erre: 70. - James53)
2010. jan. 4. 00:19
pirosalma pedig orvostanhallgató,talán ő is tudja
71. d4b0dd2692 (válaszként erre: 70. - James53)
2010. jan. 4. 00:18
Van itt orvos-természetgyógyász topik,őt kérdezd meg!
2010. jan. 1. 21:22

Karácsony óta fáj a hasam, a köldök felett. Főleg mozgásra, ha kihúzom magam, vagy ha lehajolok.

Mi lehet ez?

2009. dec. 5. 00:48
Sziasztok! Én "gyömbérrajongó" vagyok.Nagyon szeretem,és egészséges is.Leginkább a gyomorproblémákre,hányingerre jó.Ha gondolod,nézz utána a keresőben,évezredek óta használják a keletiek.
68. MLaca (válaszként erre: 67. - Sankyka)
2009. dec. 4. 23:34

Nekem dettó u.e., se algopirin se más fájdalomcsillapító nem szokott használni. Voltam miatta párszor ügyeleten, majd meghaltam a fájdalomtól, de semmit nem tudtak segíteni (algopirin injekció intravénásan sóoldattal vegyítve). Tünet: elsőre hirtelen teltségérzés, majd hasam elkezd puffadni gyomormagasságban. A gyomromban olyan érzés támad, mintha egy kődarab lenne benne, és jön a fájdalom, ami ahhoz hasonló, mintha gyomorszájon vágnak.


Tudatalatti idegeskedéstől van (nálam), agykontrollal lehet leginkább segíteni rajta, valamint a pozitív hozzáállással. Ha már fáj, akkor nekem enyhíti a fájdalmat a no-spa, 2 dl víz kálcium pezsgőtablettával, és a lazítás. Ilyenkor jól esik baloldalamra feküdni úgy, hogy a bal lábam enyhén felhúzom, a jobb lábam meg kinyújtom.


Kinek mi jön be, nekem ezek segítenek.

2009. okt. 5. 12:52

szisztok!

remélem nem halt ki a fórum és leirom én is a bajom:

nekem kb.egy hónapja fáj a gyomrom,ami néha jobb néha nagyon rossz tud lenni.voltam vele orvosnál labor plus UH-t csináltak,de minden renben,nincs gyulladás a szerveztben,és az ultrahangon is minden rendben találtak.közben a sok orvoshoz járás,kivizsgálás,eredményekre való várás közben összeszedtem egy mandulagyulladást,és most emiatt vagyok táppénzen.de gyomrom továbbra is fáj,és legfőképpen éjszakánként.szúró fájdalom ami a jobb oldalon kezdődött,a hátba is sugárzott,de most már nem tudnám oldalhoz kötni,mert az egész fáj a bordaivek alatt:( semmit nem kaptam rá,és azt mondta az orvos hogy nyugi,és ennyivel el van intézve.De ha ez igy marad,elmegyek egy gasztroenterológushoz,mert szerintem ez igy nagyon nem jó hogy éjszaka is felkelek rá.

És nekem is hasonló mint neketek,hogy nem köthető kajához,akkor is fáj ha eszem,ha nem akkor is meg csak úgy...

remélem visszatértek,hogy azóta kivel mi történ,hogy vagyok?!

66. kitti500 (válaszként erre: 64. - Floori)
2009. aug. 1. 15:22

Szia


Most nekem is ugyanaz van,mint neked,én normaflor-t szedtem rá,de szerintem érdemes elmenni az orvoshoz.Ha hétfőig nem javulok,akkor én is megyek.

65. 1e958693ca (válaszként erre: 64. - Floori)
2009. júl. 27. 17:21
Diétázol: ez jó. Legjobb lenne orvoshoz menni, hogy kiderüljön, mitől van a hasmenés, mert ha esetleg valamiféle különleges baktériumtól, előfordulhat, hogy antibiotikumot is kell szedned. Ha vírus eredetű, akkor ez nem áll fenn, de mindenképp diagnosztizáljon valaki.
64. floori
2009. júl. 24. 05:21

Sziasztok én 16 éves vagyok és már 3 napja nagyon fája gyomrom szúró érzést érzek és nagyon rosz!

nincs étvágyam se máma ettem egy kis krumplit kekszet meg gyümölcs teát ittam 10 percenként járok wc re mer hasmenésem is van:S

a mensim időben megjött és aszittem amiatt lehet de ez már biztos nem attól van:(

anyum adot gyogyszer de atol se lett sokal jobb most már höemelkedésem is volt és fájt a fejem..

ha valaki tud valami ötletet hogy micsináljak mit kéne ennem vagy valami azt megköszöném!!

63. Elmoka
2009. jún. 29. 23:22

Főtt burgonya!! Egyszerűen utána kell nézni a lugosító ételeknek!A falatokat nagyon meg kell rágni,hiszen minél nagyobb munkát adsz a gyomrodnak,az annál több savat fog termelni ahhoz,hogy feldolgozza az ételt!Illetve illik betartani a 3-4 óránkénti evést!Vegeta,paprika,feketebors tilos!!A fehér bors lugosító hatású,persze azt is csak visszafogott mennyiségben lehet fogyasztani! Nekem,amikor komolyan kellett diétáznom, még gyümölcsöt és zöldséget sem ehettem.Fontos a sok rostos étel,búzakorpa ilyesmi..Semmi fehércukor és kávé!

Ha a gyomor az elsavasodás miatt fáj,nagyon érdemes utána nézni,és komolyan betartani a diétát,mert nagyon súlyos következményekkel járhat!Amennyiben más eredetű a fájdalom (pl.egy másik szerv betegsége okozta fájdalom sugárzik ki a gyomorra)természetes ott más a helyzet.

Ezeket(sajnos) tapasztalatból tudom.

Ha becsületesen betartja valaki a diétát és még nem is idegeskedik,biztosan meggyógyul!Csak akarni kell!

62. Elmoka (válaszként erre: 51. - Daryl64)
2009. jún. 29. 22:51

A narancs,kiwi,paradicsom mióta lugosít???????Szerintem , és a hozzáértők szerint is igencsak savasító hatású!

Nézz utána!Igencsak rossz tanács azoknak akik túlsavasodásban szenvednek!

2009. márc. 5. 10:15

Nekem is sokat fáj a gyomrom,van jól be vált gyógyszerem,aki kéri ,privátban le írom a nevét.

Mondjuk előtte javasolnám ki deríteni az okot,ha tudjuk mitől fáj,jöhet a gyógyszer.

2009. jan. 19. 09:29
A mentateának nagyon jó gyomornyugtató hatása van.
2009. jan. 19. 05:11
Ha az orvosomat akarnám idézni, azt mondanám, ne idegeskedj. a másikon is írtam, szerintem az étel megfelelő kiválasztása lehet a megoldás, mint gyomorégésre, mint gyomorfájásra.
2009. jan. 18. 22:19
Én most iszok egy nagyon jó gyógynövényitalt. Ebbe több mint 20 gyógynövény van. Kemoterápia is tönkretette a gyomromat. A negyedik üveggel iszom, teljesen jól vagyok, nem jön fel a sav, nem fáj a gyomrom Mindenevő vagyok egy levédett cég késziti
2008. dec. 20. 07:48

Én saját tapsztalatok alapján tudok ajánlani egy gyomorport,amit vizzel kell bevenni.

Nagyon szuper,mi évek óta használjuk,sokszor kúraszerűen.Sok problémára jó:sok sav,hurut,gyomoridegesség,hasmenés.....stb.

Gyógynövényboltban lehet venni ,ha nem dobnak ki érte akkor leirom a nevét:Neurosan por.

Vizzel felkeverve kicsit olyan mintha cementet innál,de nekem nagyon bevált és sokaknak körülöttem.

56. katácskák (válaszként erre: 54. - Niko76)
2008. dec. 20. 03:23
nekem még mézet is mondták, hogy tegyek bele.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook