Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hét bölcsi - majd két hét otthon. Vissza-viszatérő nátha, köhögés ellen mit javasoltok? fórum

Egy hét bölcsi - majd két hét otthon. Vissza-viszatérő nátha, köhögés ellen mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 10. 11:33
a hagyma nagyon remek vírus- és baktériumölő tulajdonsággal is rendelkezik, ezért nem is szabad egy már felbontott hagymát később elhasználni! Egyébként mi is ki fogjuk próbálni, köszi az ötletet.
2013. jan. 10. 11:32

Sószoba vagy sóbarlang!!

Az orrukat meg ne szívd folyton, csak ha kell, mert egyébként felesleges takonytermelésre sarkallod a szervezetet!!

Mézzel óvatosan - allergiát okozhat, ha túlzásba esel ilyen picinél.

Immunerősítés, pl. Moksa elixír.

2013. jan. 10. 11:32

Na, ezt a hagymát én is kipróbálom...:)


Sajna fiam meg az ovival van így. Szeptemberben kezdte, s hát azóta folyton beteg...Mondjuk most már kicsit jobb a helyzet..De volt olyan hónap, mikor annyit hiányzott, hogy a következő hónapra már nem is kellett szinte kajapénzt befizetni, mert ugye levonták a hiányzó napokat...Dolgozni sem tudtam volna elmenni? Hogy? Egy új helyen...

Most már úgy látom, erősödött a fiam...

Adtam immunrendszererősítőt neki, 2 fajtát is, meg vitaminokat, még aug.- szep.-ben, de nem láttam, hogy sokat használt volna...


Én is teáskanál mézet adok neki minden reggel indulás előtt, úgy veszem észre, ez tényleg használ:)

2013. jan. 10. 11:27
Szia, nagyon köszönöm - ez érdekes, mert én sem vagyok jól, és most ettem meg egy fél lilahagymát, a másik felét meg otthagytam az étkezőben - ezek szerint tudatlanul és jót cselekedtem. Mézet is pont most adtam nekik... Igazából az a bajom, hogy a bölcsiben újra meg újra rájuk ragasztják a betegséget (sokan betegen viszik be a gyereket, mert nem tudják kire hagyni...) El vagyok keseredve, mert látom, hogy szenvednek a kicsik, de pl. jó köptetőt vagy köhögéscsillapítót még nem találtam. Az orruk folyását pedig lehetetlen küldetés megállítani, pedig orrszívózom rendszeresen, bár orrcseppet nem adok, mert a gyógyszerész azt mondta, nem szükséges... Csak a Sterimart ajánlotta... Egész éjszaka köhögött az egyik fiam... és ma sem tudtam dolgozni menni.
2013. jan. 10. 11:26
Ez a hagyma érdekes. Kipróbálnám én is, de nekem attól is taknyom-nyálam egybefolyik míg megtisztítom-felvágom. Utána már nem irritál? El nem tudom képzelni hogy alvás közben nem zavarna.
2013. jan. 10. 11:20

szia drága

gyerekeim is ezen nőttek fel tehát bevált


próbáld ki ha gondolod


már ma este (de ha otthon vagytok akkor máris)

egy vöröshagymát szeletelj fel karikára és egy tányérra rakd sorba egymás mellé,


ezt a tányért abba a helységbe tedd a padlóra , ahol vagytok ill. ahol alszotok ( tartózkodtok)


ez a levegőben lévő és a lélegzéssel torkot tüdőt légcsövet tisztitja, fertőtlenit , ...


egy nap egy hagyma egy helységbe

naponta kicserélni ( dobd ki nem lehet megenni)


kiszellőztetsz és nem lesz hagyma "szag"


minden reggel egy mokkás ( legkisebb kiskanál) mézet szopogasson el a gyerkőc ez az immunkredszerét erősiti


és nézd meg a youtoben- Vigesz Testünk a mi templomunk másfél órás filmet nagyon érdekes


ha kérdezel folytatom.....

jobbulást MAri

2013. jan. 10. 11:15
2,5 éves ikerfiaimmal ősszel kezdtük a bölcsit. Azóta egy hét bölcsi után egy-két hetet mindig otthon kell töltenünk, mert taknyosak lesznek, köhögnek. Az elmúlt két hónapban havi 20-30 ezer Ft-ot költöttem mindenféle szerekre, de egyiktől sem történt rohamos javulás... Köhögésre, náthára ti mit szoktatok adni? A főnököm már kezdi elveszíteni a türelmét, mert folyton hiányzom, el kell kéredzkednem a munkahelyemről...
2013. jan. 10. 11:13
Egy hét bölcsi - majd két hét otthon. Vissza-viszatérő nátha, köhögés ellen mit javasoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook