Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy anya vágya - sok gyermek fórum

Egy anya vágya - sok gyermek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy anya vágya - sok gyermek

1 2 3 4 5
2011. dec. 19. 20:51
Drága Juli,csak most olvastam a cikkedet. Örülök,hogy leirtad. Döbbenet.Szeretettel gondolok Rad.
121. bettike2007 (válaszként erre: 119. - Bonti74)
2011. nov. 9. 21:23
itt már az anyukák is elszálltak az árakkal használt gatyók 1000alatt alig,bodyk minimum 300-400ért.nem olcsó:S
2011. nov. 9. 18:44
Mifelénk nincs bababörze...:(
119. Bonti74 (válaszként erre: 118. - Bettike2007)
2011. nov. 9. 16:27
Nálunk meg pont ellenkezőleg egyre olcsóbb minden, ami vevőként tök jó, de mikor én akarok valamit eladni.... hát akkor nem annyira nyerő.
118. bettike2007 (válaszként erre: 117. - Bonti74)
2011. nov. 9. 14:22
nálunk kb fél évente van bababörze de már baromi drága az is..
117. Bonti74
2011. nov. 9. 07:47

Mi is a turkálóba járunk, egyrészt mert imádom, másrészt meg márkás ruhákat lehet venni, amit hiába hordott egy-két gyerek még mindig jó minőségű! Ráadásul 3eft-ért két megtömött zacskóval távozok...

Az aukciós oldalakon is sokat vásárolok, bár ott sokszor még rájön a postaköltség, ami megdrágítja.

Megtehetném, hogy sokszor újat veszek, de mindek adjak ki valamire 2-3eft-ot, ha 300ft-ért is megkapom???

Nálunk van kéthetente bababörze, ott is gyönyörű ruhákat kapni pár száz forintért. Ja és én is eladom, azokat a holmikat, amiket már a legkisebb is kinőtt vagy játékokat, amikkel már nem játszik.

116. bujuli (válaszként erre: 115. - Bettike2007)
2011. nov. 9. 06:46
A bankkölcsön is egy döntés. Nem ítélek senkit meg érte, nekünk is van. De döntés, aminek következménye van.
115. bettike2007 (válaszként erre: 113. - Bujuli)
2011. nov. 8. 19:59
ez azokra vonatkozik akinek marad is plusz pénze a kötelezőkön kívül,ezt sokan nem értik hogy nincs pénz ha megkapja az ember a fizetését?mert a bank rögtön lenyúlja..
114. bettike2007 (válaszként erre: 113. - Bujuli)
2011. nov. 8. 19:56
jut ha van miből.De ha hitelre meg rezsire megy el az egész havi fizetésetek légy okos honnan szerezz pénzt a kajára..
113. bujuli
2011. nov. 8. 09:06
Olcsóbban is lehet jó minőséget kapni mindenből. Én a Müllerben vettem elsős kisfiamnak 4 ezerért táskát, ugyanaz a modell a Praktikerben 11 ezer volt, még a színe is ugyanaz volt. Német gyártmány, nem beszél,meg nem megy magától iskolába, de acélnak tökéletesen megfelel. Egy anya, ha jól oszt és szoroz, minden fontosra jut. Én azt figyeltem meg a környezetemben, hogy akik állítólag csórók és segélyből élnek,és sírnak nekem, hogy az adót nem tudják kifizetni, nemcsak rézbőrűek, a gyerekeiknek a legcuccosabb mobiljuk van, a legdivatosabb holmikban járnak, nehogy lemaradjanak. Sokszor a középréteg sokkal szerényebb, és turiból él, és él és virul. Ahol meg a gyerek mindent megkap ott a szülő szeretetet és vele el nem töltött időt pótol a sok fölösleges kacattal, ja s még valami: ott a gyerek a főnök. Egyszer együtt voltunk egy családdal, egy kisfiú, 8 éves, leültünk az asztalhoz, a gyerek minősíthetetlen hangnemben szólt az apjára: Hé, te oda nem ülsz, az az én helyem, én akarok oda ülni. Erre apuka csendben felállt és átadta a helyét. A gyerek irányít az ilyen helyen.
112. bujuli (válaszként erre: 104. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 8. 08:58
Így van. Statisztika Svájcban: a 18 év feletti fiatalok kilencven százaléka depressziós,miért? Mert 16 évesen megkapják a lakást,kocsit, 18 évesen mehetnek a francba a családból. Ez jó, egy ideig, de nincs életcélja, mert mindent megkapott. Harcolni jó és kell, ez edzi a jellemet. És ha szeretsz, mindig győztesen kerülsz ki, lehet, hogy a ruhád foltos, vagy használt, és lehet, hogy a mobiloddal nem lehet pudingot főzni, de megéled minden pillanatban, hogy te vagy, s büszkén vallod: élni jó!!!!
111. turkkati (válaszként erre: 104. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 8. 07:14

Így van. Én egyke voltam," mindent"megkaptam.

Én azt mondtam, testvért adok a gyerekeimnek, az anyagiak meg úgyis meglesznek.

Mindenük meglett, ami fontos. Jó iskola, könyvek, színház. Ruhát nem mindig vettünk újat, sőt.

Amúgyis, turkálóba járni nagyon szeretünk:)

Igazad van az anyagiaknál vannak fontosabb dolgok is!

110. turkkati (válaszként erre: 96. - Bubinana)
2011. nov. 8. 07:09

Azt én is tudom, hogy nem minden rózsaszín. Tanítok olyan gyerekeket (Sőt az osztályom 70%-a olyan), ahol a gyerekek a családi pótlék miatt születtek meg.

De nem is ez az élet. Általánosítani nem szerencsés, más miatt meg megkeseredni butaság.

Legyen szép napod.

2011. nov. 7. 22:07
Régen mifelénk azt mondták az öregek: ahol szeretet van, ott gyereknek is van helye. :)
108. urbanszkyviki (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 7. 22:06
És persze azt is hozzá kell tennem, hogy egyiknek sincs semmi baja, és nem is használtak - végül sikerült olyanokat találni. :)
107. urbanszkyviki (válaszként erre: 106. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 7. 22:04
Ja, és most örül, hogy 1 helyett 3-at kap majd...:)
2011. nov. 7. 22:04
Kipróbáltem: 7 éves lesz a lánykám január elején..első osztályt kezdte éppen. Elkezdtem neki a vaterán keresgélni most egy hete overál alsókat.....kérdezgettem, melyik tetszene neik és soroltam mellé, a épen volt valamelyiknek valami hibája. Persze közben nézegettünk a boltokban is, azokat is megnézegette...Mondtam neki egyre, hogy akkor most neki erre rálicitálok. Kérdezte, miért erre, miért nem megyek és veszem meg a boltban, az egyszerűbb. Én pedig elmagyaráztam neki, hogy a bolti 10.000 ft és új, ezek itt kb. 2-3000 ft-ok, viszont használtak. egy újból vehetek kb. 3 használtat, melyiket vegyem meg neki? Választhatott. És döntött. Licitálni akart, mert úgy nem lesz baj, ha elesik és összekoszolódik...:-D - ezt ő mondta. ;)
2011. nov. 7. 22:00
Ez a Világ már nekem túl anyagiasnak tűnik...:(
2011. nov. 7. 21:59
Nem biztos, hogy ha 1 gyermek mellet dönt az ember, mert hogy akkor majd többmindent sikerül neki megadni, meg is lesz annak a gyereknek mindene.......Tény, hogy az a gyermek, aki mindent megkap, mégsem kap meg mindent, mert ha semmiért nem kell harcolnia, és semmiért nem kell sóvárognia, akkor hogy tanul türelmet, önzetlenséget, önkritikát, hogy tanul meg küzdeni, tenni, akarni??? Ezek - és még sok más - fontosabbak a pénznél, én úgy gondolom.
2011. nov. 7. 21:56
Egy anya ilyet nem nagyon jelenthet ki.......mert honnan is tudhatná, ha pl. 5 év múlva megnyeri az ötöst, de ugye 5 évvel ezelőtt eltörölte valamennyi gyerekét, mert akkor épp sz@r élete volt, akkor majd simán visszasírja??? Ilyenekkel nem lehet dobálózni....
2011. nov. 7. 21:48
Milyen anya az aki 30, 40, 50 évesen azt mondja hogy megbánta hogy 3 vagy 4-t szült? És konkrétan melyik gyerekét bánta meg, az elsőt, esetleg a harmadikat???
101. bujuli (válaszként erre: 97. - Geranna7)
2011. nov. 7. 17:58
Nem ritka, olvasd csak vissza a hozzászólásokat. Sokkal több az előítélet, ami miatt nem nézik őket sokan jó szemmel. És sajnálom, hogy van olyan, aki megbánta, hogy hármat szült. És ne függetlenítsük már magunkat mindentől. Minden döntés a mi kezünkben van. Ha úgy döntöttem, hogy szülök, akkor szüljek, és ne utána sajnálkozzak. Netán el kéne dobjam magamtól valamelyik gyermekemet? És melyik legyen az? Ha vannak, akkor így döntöttem, hogy legyenek, és akkor harcoljak értük.
2011. nov. 7. 16:45

Supin,

nem tudom, hogy nekem speciel miert ne lehetne velemenyt mondani? Nem arrol aradoztam, hogy mennyire jol meg lehet elni berbol es fizetesbol 3 gyerekkel...

Hanem epp arrol kerdeztem egy szakembert (Geranna), hogy vajon 1-2 gyerekes csaladokban a gyerekek boldogabbak-e attol, hogy esetleg tobbmindenuk megvan? Es hogy a szulok ott jobban ugy erzik "biztonsagban" vannak, de a gyerek is vajon igy eli meg? Fugg-e ez a gyerekek szamatol? Vagy egy gyerek igy is, ugy is hianyol valamit? Tehat hogy van tobbsegeben? Gyerekfuggo vagy gyerekszamfuggo?

Egyebkent pedig akik kulfoldon elo magyarok es tobbgyerekesek, azok azt hiszem egyertelmuen szavaztak a labukkal, hogy manapsag nem lehet tisztessegesen "jol" elni Mo-on berbol es fizetesbol, foleg nem ugy ha nagycsalados valaki... Es a kulfoldon elokrol nem mondhato el, hogy csak "a rengeteg tamogatas miatt lett nagycsalados es ingyen eloskodik az orszag naykan"... :-(((

99. supin
2011. nov. 7. 11:16

Olvasgatom a hozzászólásokat,hol mosolygom,hol meg ledöbbenek.

Nekem 3 lányom van 3 unokám...

De ha ma ebben a világban kellene vállalni...nagyon meggondolnám.Borzasztó nehéz a mai fiatalnak. Szerencsére tudtuk segíteni az elindulást,és mégsem könnyű nekik. Akik meg nem ebben az országban laknak(nem szólom meg őket,jól tették ha jobb helyzetet kereste) de ők azért ne mondjanak már véleményt.

98. incifinci01 (válaszként erre: 97. - Geranna7)
2011. nov. 7. 09:22

Geranna,

Ami peldat mondtal, hogy a gyerek a beszelgetesen elmondja... es az osszes egy- es ketgyerekes csaladban pedig azt mondja a gyerek, hogy o mindent megkap amit szeme-szaja kivan???

Emiatt a pelda miatt meg nem lehet altalanositani, hogy bezzeg ilyen meg olyan a legtobb 3-4-sokgyerekes csalad.

97. geranna7 (válaszként erre: 93. - SusanneF)
2011. nov. 7. 09:04

A troll olyasvalaki, aki előre megfontoltan, rosszindulatból......sértegetsz???

Távol áll tőlem az ilyen cselekedet. De látom a VALÓSÁGOT! Nyitott szemmel járok. Minden tiszteletem a ténleg jól szervezett nagycsaládosoké!!Csak ilyen ritka mint a fehér holló. Munkám folytán bele látok a családok életébe, mondja a szülő,hogy gyereke boldog...a gyerek a beszélgetésen elmondja..sok minden hiányzik neki és gátlásossá teszi. Kinek van igaza???

96. bubinana (válaszként erre: 95. - Turkkati)
2011. nov. 7. 07:13

Nem..nem kell sajnálnod!!!!

Ez nem az én életem...."szerencsére"...

Csak látom a körülöttem lévő emberek életét...

Közvetlen szomszédom 4 gyerekes..a kicsi most elsős...a nagy már 18 éves...otthon él az anyja nyakán...

Nincs munkájuk...a férjet bírósági

határozattal tiltották el a családtól..nincs gyerektartásfizetés... és eljutott az anya oda ,hogy kimondja..a mai eszével csak egy lenne...:(

Nem mindenütt szép a nagycsaládos élete

95. turkkati (válaszként erre: 94. - Bubinana)
2011. nov. 7. 06:35

Sajnállak, hogy ennyi negatív érzés van benned. Nehéz életed van, hogy így megkeseredtél?

Szép napot mindenkinek!

94. bubinana (válaszként erre: 93. - SusanneF)
2011. nov. 7. 06:27

Drágám!!

Ebben a világban....a mama szintén munkanélküli...éli fel a kis megtakarítását...aggódik épp eleget a saját helyzetén...nem kell még növelni ...

Ti mondjátok..felnevelte szeretettel...aztán a fiatal álljon talpra..az új törvénytervezet szerint majd nektek kell a szülőt is eltartani...Nos???

Szóval "ebben" az itteni világban milyen esély van???

93. SusanneF (válaszként erre: 70. - Bubinana)
2011. nov. 5. 22:14

Nem az ilyenre mondják,hogy trollkodás??

Gyanús...

Tőlünk nyugatabbra SENKI nem a családi pótlékért vállal gyermeket-mégis annyit juttat az állam,hogy szépen felnevelhető bármennyi gyermek.

Magyarország sír,mert most is 2800-al kevesebb bébi született mint tavaly...

Mennyi abortusz is volt?Ja,hogy azt már le se merik írni?

Mint ahogy hülyének nézi némelyik embertárs a több gyermeket vállalót,de azt nem,aki 5. alkalommal megy abortuszra...még sajnálja is...

Örüljünk minden házaspárnak,minden családnak,és minden megszületett babának.

Akinek a környezetében váratlan terhesség miatt megijed a mama,inkább azon kell elgondolkozni,miben is segíthetek én,hogy az a kicsi megszülessen??

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook