Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy 6 évesnek 'való' a temetés? fórum

Egy 6 évesnek 'való' a temetés? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
49. *gyönci* (válaszként erre: 46. - Kszb)
2013. aug. 11. 22:40
Ez baromság... Nem azért nem dolgoztad fel, mert nem voltál ott... Én ott voltam, (igaz nem 6 évesen) és én sem dolgoztam fel, sőt, nem is fogom... Ez ennél azért bonyolultabb...
48. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 11. 22:39
Egyáltalán nem hiszem, hogy egy 6 éves gyereket azzal kell kirángatni a burokból, hogy jól az arcába toljuk, hogy meg fogsz halni, a szeretteid meg fognak halni :/
47. egypt (válaszként erre: 42. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 11. 22:39

Pl. amit Agostina leírt a katolikus szertartásról, na meg a gyászolók egy része nem is gyászol, csak elmegy udvariasságból, és pusmognak, zörögnek, látszik, hogy az egész nem érdekli őket, közben mások mélyen gyászolnak. Engem ez felnőttként is baromira tud idegesíteni, a gyerekek meg nagyon fogékonyak az ilyesmikre.

A burokban nevelés kicsit más szerintem. A ravatalozóba is odavinnéd a gyereket halottnézőbe, csak hogy ne neveld burokban?

46. kszb
2013. aug. 11. 22:38

a halál az élet része. Egy 6 éves is tisztában van az elmúlással, a halállal. Miért ne lenne neki is való? Miért ne búcsúzhatna el ő is a szerettétől? Nyilván másképpen nyilvánul meg a gyásza, de nem hülye, csak gyerek. Ha nme hozzátartozó temetéséről van szó (bocs, de nem olvastam vissza), akkor felesleges elvinni, de amúgy....

Én mai napig nme tudtam azt feldolgozni, h nagyapám temetésén 6 évesen nme vehettem részt, nme búcsúzhattam el tőle, mert nálunk is úgy gondolták a szülők, h nme az unokáknak való dolog az.....

45. *gyönci* (válaszként erre: 42. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 11. 22:37
Hát akkor burokban nevelt vagyok én is... Ugyanis tudtam a halálos betegségekről, tudtam halálos balesetekről, sőt tudtam, hogy vannak gyilkosok is... Mégsem akartam ennyi idősen látni egyiket sem... Ahogy egy temetést sem, mert 6 évesen a gyermek lelki világa ettől nem lesz fejlettebb, nem lesz erősebb, de még nyugodtabb sem....
44. egypt (válaszként erre: 38. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 11. 22:36
Csak egy kisgyerek nem egy mini felnőtt, máshogy működnek. A 6 és 8 év között is nagy különbség van, ebben a korban 2 év is sokat számít. Na és minden gyerek más, lehet, hogy ennek a kisfiúnak jó volt, hogy ott volt (vagy mégsem, ki tudja), de más gyereknél más hatása lehet. Én továbbra is Vekerdy véleményével értek egyet és nem vinnék temetésre kisgyereket.
43. *gyönci* (válaszként erre: 40. - Pilula)
2013. aug. 11. 22:34
egy ekkora gyermek csak ne így búcsúzkodjon... Legalább is én elég érzényeny lélek vagyok, és tudom, ha engem elvittek volna, hatalmas lelki törés lett volna...
42. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 32. - Egypt)
2013. aug. 11. 22:34

Képmutató temetés? Az meg milyen?

Elolvastam, amiket írtál, értettem, és nem forgattam ki. Igen, burokban nevelés szerintem, mint ahogy már írtam is.

2013. aug. 11. 22:33

... Hát én 36 évesen nem nőttem fel a feladathoz, nemhogy egy 6 éves... :(((

Szerintem egy ekkora gyermeknek nem a legmefelelőbb módja a gyász feldolgozásában egy temetés látványa. Ezt sokkal nyugodtabb körülmények között meg lehet beszélni vele, mintsem hogy lássa, az, akit mélyen szeretett a föld alá kerül. Még ha tudja is, ne lássa... Szerintem.

40. pilula
2013. aug. 11. 22:32
Ha közeli hozzátartozó, akkor hagyni kell elbúcsúzni a gyereket.
39. bd55e3f068 (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 11. 22:31
A katolikus a szenvedésről szól meg az önszapulásról. Szerintem ez rosszabb.
38. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2013. aug. 11. 22:31

Odacibálni persze, hogy nem kell. De 6 évesen már érti, tudja, hogy a dédi, nagyi, akárki beteg volt, és meghalt, és ha azt mondja, hogy el akar menni a temetésre, akkor miért ne mehetne? Joga van elgyászolni, ha szerette az elhunytat. Hiszen a felnőtt is hogy működik?... tudjuk, hogy elment, nem találkozunk vele többé, mégis a temetésen bőgjük ki magunkat, akkor tudatosul igazán a halál ténye. Ez így van rendjén.

Egy barátnőm kisfia - igaz, nem 6 éves volt, hanem 8 - ott volt a nagypapája temetésén, sírt is nagyon szegénykém... Ha azok a könnyek nem jöttek volna ki belőle akkor, állítom neked, hogy megrekedt volna benne valahol... Teljesen egészséges lelkületű, normális gyerek, ilyennek nevelik.

2013. aug. 11. 22:31
Szerintem nem való neki. Az én fiam már vagy fél éve folyamatosan a halálról kérdezget. Milyen lesz, mi lesz azután stb. Attól fél a legjobban, hogy utána nem lesz csak a semmi, és akkor nem találkozunk többet. Szeretne hinni a reinkarnációban, és azt mondta legközelebb is minket választ szülőnek. De megkért, hogy legközelebb ne ezt a nevet adjam neki. :) Mondtam hogy majd észben tartom. Igazából hátborzongató volt, mikor először kérdezett róla. Pont beteg volt, magas lázzal, ezért velünk aludt. Megijedtem, hogy talán rossz dolog történik, megérezte a halált...aztán rájöttem, hogy a nagymama mondogat neki ilyeneket, hogy hamarosan meg fog halni, és majd a mennyből vigyáz rá. Csak az én nyolc éves fiam tovább gondolja a dolgot. Hihetetlen elméje van. Nem nyolc éves lelke van az biztos. Na, de igen eltértem a kérdéstől. Szerintem nem való nekik. Persze nem kell tabunak tekinteni, de tudni kell megfelelő mértékben adagolni nekik.
36. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - 342402de6d)
2013. aug. 11. 22:29

A halál természetes, de az embereknek kis százaléka vallásos, mégis szinte mindenkit pap temet. Ez a képmutatás, a hazugság és a pap összezagyvál egy csomó mindent, amiben a cslád általábna nem hisz, és a büdős életben nem esik máskor szó róla.


A 6 éves gyereket meg lehet kérdezni, de gőze nincs róla, hogy mire vállalkozik, és ebben a korban még igen nagy valószínűséggel foglalkoztatja az a félelmetes gondolat, hogy mi van, ha elveszíti a szüleit.

2013. aug. 11. 22:29
A katolikus szertartás borzasztó nyomasztó és hosszú ott az egész csak a ceremóniáról szól meg arról hogy mindenki bűnös. Nem hinném hogy ez a vallási fanatikusokon kívül bárkinek is való lenne ( 1 éve voltam szörnyű volt)kisgyereknek meg pláne nem.
2013. aug. 11. 22:28
Érdekes így is megviselte annyira a kisfiamat,hogy egy fél év után még igy is sokszor olyanokat mond h pl. ha kimegyek a konyhába jön utánam h Hova mentél Anya,nem találtalak azt hittem meghaltál?
33. Pocok:) (válaszként erre: 21. - Egypt)
2013. aug. 11. 22:26

teljesen egyetértek.....

Én először 10 éves kor körül voltam...érdekes azóta is rettegek a haláltól..láttam ahogy a halotton lévő nylonban zünnyögnek a legyek,nyári meleg volt..áááá

Pedig orvosként végigjártam anatómiát,patológiát ,nem is undorodok ilyentől de nagyon mély nyomot hagyott ez bennem.

Sokan engem is nyúztak(óvónők pl) h miért nem vittem el a kisfiamat apukám temetésére pedig napi szinten benne volt az életünkben és látta ahogy leépült,de nem tartom ebben az életkorban normálisnak .Sokat beszéltünk azóta is a maga szintjén róla,sokszor voltunk a temetőben is de nem örültem volna ha ott lett volna a temetésen noha hamvasztásos volt.Nyilván gyereke válogatja de én ezt tartom normálisnak.

32. egypt (válaszként erre: 29. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 11. 22:26

Olvasd el még egyszer, amiket írtam. Vagy nem értetted, vagy szándékosan forgatod ki.

Az szerinted burokban nevelés, ha valaki egy hatéves gyereket nem visz el egy temetésre? Ki beszélt itt ilyesmiről? Meg tagadásról és hasonlókról?

Szerintem egy képmutató temetés a nem egészséges, ha már itt tartunk.

31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. aug. 11. 22:23
A polgári a legnyomasztóbb szerintem... Vagyis inkább a legszívbemarkolóbb. Mert ott végig az elhunytról, életéről, munkájáról stb. beszélnek, és nem az Úrhoz fohászkodnak, hogy mennyire szerette ezt az embert, amiért magához szólította.
30. egypt (válaszként erre: 26. - 342402de6d)
2013. aug. 11. 22:23
Miért lenne képmutatás? Miért kéne a gyereknek egy szertartáson részt venni, ami neki semmit sem mond? El kell mondani persze, hogy X.Y. meghalt, a saját hitünknek és a gyerek szintjének megfelelően, el kell vele beszélgetni, de ugyan minek kéne egy temetésre odacibálni? A többi nem ide való dologra nem reagálok, mert semmi köze a fórum témájához.
29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 21. - Egypt)
2013. aug. 11. 22:21

Vannak gyerekek, akik burokban nevelkednek, és egészen sokáig azt hiszik, hogy a világon nekik csak a szép és jó dolgokhoz lehet közük. Őket csak pozitív inger érheti, rossz dolgok csak más emberekkel történnek. Nem hinném, hogy egészséges ilyesmit plántálni egy gyerekbe, később egy "kicsi pofon" is óriásinak fog tűnni a számára.

A halál is az élet "része", ennek tagadása, titkolása, túlmisztifikálása hazugság.

28. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Egypt)
2013. aug. 11. 22:20
Szerintem minden temetés nyomasztó, bár polgárin még nem voltam. A vallásos ceremóniák rémesek. Mire a temetésre kerül sor, és már kicsit kezdene túllépni az ember, akkor jól lehúzzák.
27. Pocok:) (válaszként erre: 9. - Anyuccci)
2013. aug. 11. 22:20

Én is pont így csináltam a 4 éves kisfiammal:(

Így is sokszor kérdezi h tényleg nem jön nagyapa többet vissza a mennyekből?Szerintem nem szabad elvinni.

26. 342402de6d (válaszként erre: 21. - Egypt)
2013. aug. 11. 22:19
A mai gyerekeknek meg főleg nem való sok olyan dolog amit a szülők megengednek.Én jobban tiltanám a telefont meg a netet,mint egy természetes dolgot a halált,képmutatás,hazugság,nem elvinni,de meglehet kérdezni és tiszteletben kell tartani a döntését.Az én fiam is ennyi idős volt mikor a papája elhunyt és ott volt,könnyebb volt feldolgozni ezt az egészet,a gyászban a fájdalomban a feldolgozásban ez segít,az csak félelmetesnek tűnhet ha nem vehet részt,még jobban félhet a haláltól.........
25. egypt
2013. aug. 11. 22:16
Én felnőttként voltam egy barátnőm apukájának és a nagynénémnek a temetésén, mindkettő borzalmas élmény volt, azóta sem szeretek ezekre gondolni. (Voltam persze sok temetésen ezeken kívül, de azokkal nem voltam így.) Az egyik után éjjel nem mertem kimenni a WC-re, annyira féltem, rémálmaim voltak. Ki tudja, kire hogyan hat egy temetés és hogy mennyire lesz nyomasztó, én egy érzékeny gyereket nem tennék ki ilyennek.
24. jennai
2013. aug. 11. 22:15
nem
2013. aug. 11. 22:15

A kisebbik fiam 7 éves volt,amikor az apukám meghalt.A 3 gyerekes lelkésztől kértem tanácsot.Azt mondta vigyem el,mert így el tud ő is búcsúzni.

Végül nem vittük el,mert nem akart eljönni.

2013. aug. 11. 22:15
szerintm, ha nem közvetlen hozzátartozó, (szülő, nagyszülő), akkor én nem vinném!! Ráér még megtudni, megtapasztalni. Eléggé megviseli szerintem őket lelkileg egy ilye dolog...
21. egypt (válaszként erre: 13. - 342402de6d)
2013. aug. 11. 22:13

Attól, hogy nem visszük a temetésre, az nem azt jelenti, hogy tabuként kezeljük. Ha a gyerek kérdez róla, válaszolni kell az ő szintjének megfelelően, mindig csak annyit, amennyit kérdez. De a temetés ekkora gyereknek nem való! Ha közeli a hozzátartozó, akkor sem, sőt.

Én Dr. Vekerdy Tamást nagyra becsülöm, ő is azt mondja, hogy ne.

20. barnarizs (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. aug. 11. 22:13

6 éves voltam, mikor nagypapám meghalt. Ott voltam a temetésén, az égvilágon semmi bajom nem lett, és azóta sincs. 30 év telt el.


Sajnos modern kori társadalmunk egyik nagy hibája (szerintem), hogy kerüljük a halál minden gondolatát.

Pedig, mint valaki már korábban írta, mindenkivel megtörténik. Mindenki veszít el valakit, és mindenki meghal.


Én beszélek a gyerekeimnek a halálról, járunk temetőbe egészen kicsi koruk óta.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook