Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészségügyi kiskönyvről lenne egy kérdésem!!! fórum

Egészségügyi kiskönyvről lenne egy kérdésem!!! (beszélgetős fórum)

2011. szept. 26. 12:24

Sziasztok!

Jelenleg nem dolgozom,de a továbbképzéshez szükséges gyakorlatok miatt ,szükségem volt EÜ-kiskönyvre.Ki kellett kérnem a háziorvosomtól egy olyan igazolást,mely szerint egészséges vagyok fertőző betegségem nincs,ez 1000ft volt,szükség volt még egy friss tüdőszűrésre mely szintén 1000 forint volt,és ezután kellett keresnem egy foglalkozás egészségügyi szakorvost,aki 6000,-forintért bepecsételte,hogy alkalmas vagyok.Tehát ha nincs munkahely sokkal komplikáltabb és drágább.

11. Ksissy (válaszként erre: 10. - Ksissy)
2011. szept. 26. 11:27
Javítok: Foglalkozás egészségügyi szakorvos!
10. Ksissy
2011. szept. 26. 11:14
Egészségügyi kiskönyvet a foglalkoztatási szakorvossal lehet lepecsételtetni munkaviszony hiányában. Most kellett nekem is megcsináltatnom. Szerencsémre, a háziorvosunk egyben foglalkoztatási szakorvos is. Erre kérdezz rá a háziorvosodnál, és ha ő nem az, megkérdezheted tőle, hogy kihez fordulj!
2011. jún. 13. 22:56
Elméletileg így van, ahogy írtátok....de gyakorlatban találkozom most mással is sajnos. Most állok munkakeresés előtt, és szinte mindenhol azzal kezdik, hogy van EÜ kiskönyvem? Mert akkor meg kéne csináltatnom... Szóval ennyit a munkahely üzemorvosáról.
2011. jún. 13. 16:56
Üzemorvos!
7. Sort (válaszként erre: 6. - Torika10)
2011. jún. 12. 21:16
Gyakorlatilag ugyanezt írtam le. :-)
2011. jún. 12. 20:41
Én úgy tudom,hogy már régóta csak üzemorvos érvényesíthet eü.könyvet.Az nem zárja ki azt,hogy ő háziorvos is valahol,csak plusz képzettség kell hozzá.Általában a cégeknek megvan az általuk megbízott és fizetett üzemorvosuk,így az adott intézménynél dolgozóknak ahhoz kell menni.
5. Sort (válaszként erre: 1. - Egyszerű)
2011. jún. 12. 20:41
Ha fehéren dolgozol majd, semmi gond, a munkahely fog elküldeni a vele szerződött foglalkoztatás egészségügyi szolgálathoz, magyarul üzemorvoshoz. A munkaköröd ismeretében ő fogja eldönteni, milyen vizsgálatok szükségesek és ezekre beutalót is ad. Ha minden szakvisgálaton megjelentél és megvannak a leleteid, akkor visszamész hozzá, és bepecsételi az ALKALMAS-t. Ennyi, minden ingyenes, mert a munkaviszony létesítésével ugye biztosított is leszel. Ha meg nem fehéren dolgozol, akkor nem kell kis könyv.
2011. jún. 12. 20:28
Mindig, mindenkinek az adott üzemorvos rendezi, én is a napokban akartam csináltatni a háziorvosommal és ő igazított útba! Tehát, háziorvos nem töltheti ki már a kis könyvet, mint régebben!
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Egyszerű)
2011. jún. 12. 20:24
Nekem mindig az adott munkahely üzemorvosa töltötte ki.
2011. jún. 12. 20:19
A válaszokat előre is köszönöm!!
2011. jún. 12. 20:18
Nem Budapesten lakom és a nyáron ott szeretnék dolgozni, és az ottani orvossal elintézhetem az egészségügyi kis könyvem ?? Vagy ezt csak háziorvossal lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook