Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egészséges családok - apukák a modern társadalomban fórum

Egészséges családok - apukák a modern társadalomban (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. unom
2016. okt. 25. 20:13

Ahogy kivettem, Vanessa se csak babázik, most készül egy váltásra, továbblépésre. Vagyis ő se csak a gyereknek él.

Épp ezért nem értem, mi a baja azokkal, akik nem váltani akarnak, hanem a munkájukat folytatják, mert azt is szeretik.

Ráadásul egy vállalkozás felépítése sokszor többet igényel, mint 8 órás unka, leginkább az elején. Akkor sokszor sok meló, kevés pénzért :)

33. csikil4ny (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. okt. 25. 20:08

Én meg nem tartom elkeserítőnek. Ebben az életemben nem fogok babáknak gügyögni, cuki-mukizni, sőt nem fogok kiállni tüntetni se a mosható, se az eldobható pelus mellett/ellen, tökmindegy nekem, hogy ki köti magára, ki taszítja - egyszerűen azért mert sokkal jobban szeretem a gyermekmentes övezetet, én a kamaszoktól felfele szeretem az embereket. A kislányom a boldogító kivétel, de neki sem gügyögtem. S ha ez fáj valakinek, hadd fájjon, a lényeg, hogy a picurom egyelőre elégedett velem.


Azért is írtam, hogy nem mindegy, hogy van-e az emberlányának egy segítő párja, vagy minden nap és minden éjjel csak az övé a kicsi, mert azért az elemek le tudnak rendesen merülni, ha egyedül vagy a feladattal.

32. 388b941089 (válaszként erre: 31. - Unom)
2016. okt. 25. 20:05
Ja.
31. unom (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. okt. 25. 20:01

Akkor keseredj el, nem számít.

Más meg úgy éli az életét, ahogy akarja.

30. plavalaguna (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. okt. 25. 19:57
Én azt tartom elkeserítőnek, hogy kishazánkban, kötelezően kinyilatkoztatják nők, hogy 3 év, és "csakazanya" . miért kéne feltalálja magát bárki?? mint mondám nem mindenki olvad így fel az anyaságban.
29. 388b941089 (válaszként erre: 25. - Unom)
2016. okt. 25. 19:31

Nem csak babázom, diplomázom èppen, es ha ez kèsz, nyelvet akarok tanulni ès fittvonalon akarok nyomulni.

De igenis elkeseritonek tartom h nok tehernek elik meg azt a par evet, amit otthon toltenek a babaval. Fel kene talaljak magukat!

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Unom)
2016. okt. 25. 19:16

Attól, mert otthon voltam, tartottam a kapcsolatot a munkahelyemmel.Sokat bementem, kirándultam velük, meglátogattak.

Hú, eltudom képzelni, hogy egyeseknek tényleg car lehet az élete, hogy bezárva éli meg ezt az időt.

Tudom , nekem is volt olyan ismerősöm, aki alkoholista lett, annyira unta a banánt a gyerekkel. Azt nem értettem, mi a faxnak maradt akkor otthon. Vagy, ha az első is teher volt nekik, minek szültek másodikat, esetleg harmadikat, többediket.

27. unom (válaszként erre: 26. - Csikil4ny)
2016. okt. 25. 18:28

Más is szereti, attól még hiányozhat neki a munkája, a felnőtt társaság, bármi.

Az nem tudom, mit olyan nehéz ebben megérteni?

26. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Unom)
2016. okt. 25. 18:19
Neki sem elég, úgy pörög, mint egy ringlispíl. :) Csak szereti azt is. :D
25. unom (válaszként erre: 24. - 388b941089)
2016. okt. 25. 18:07
Azért, mert neked elég a babázás, nem mindenkinek az. Van, akinek több kell ahhoz, hogy ne unatkozzon 2 vagy 3 évig.
24. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Ironizáló)
2016. okt. 25. 17:57
De igen, sokan nyavalyognak.
23. ironizáló (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2016. okt. 25. 14:27
Nem, nem nyavalyognak, hanem mindenki máshogy éli ezt meg. Azért, mert te imádsz otthon lenni, nem biztos, hogy más is. Én például nyelvtanfolyamra járok, sportolok, rengeteg minden érdekel, mégis azt érzem, hogy mennék dolgozni is már.
22. csikil4ny (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2016. okt. 25. 14:17

Én egy nagyon pörgős időszak után egy nagyon bezárkózott időszakot éltem, ez a váltás nagyon nem volt jó. Persze ez a saját történetem, nem is akarom itt részletezni, maradjunk annyiban, hogy van aki szeretne 3 évet otthon ülni a kisgyermekével, van akinek a 2 is sok. Én ebbe az utóbbi kategóriába tartozok.


Persze az is sokat számít, hogy mennyire van magára hagyva a nő ebben az időszakban, vagy mennyire zárja ki a nevelésből az apát - hogy a témánál maradjak.

21. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2016. okt. 25. 14:11
En anno is es most imadok itthon lenni, nyavalyognak a kismamak de sz.r otrhon, kozben meg a vilag legjobb dolgaval foglalkozhatnak!
20. csikil4ny (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2016. okt. 25. 14:03
Teljesen egyetértek veletek: az adott nőtől függ, hogy elbutul, vagy hasznosan tölti az idejét. Vannak akik munka, gyermek mellett beiratkoznak tanfolyamra, egyetemre, mások meg alig várják, hogy gyermekük szülessen, mert akkor nem kell munkába rohanni és belefásulnak az otthonlétbe. Én is belefásultam, még egyszer nem követném el ezt a hibát.
19. ironizáló (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2016. okt. 25. 14:01
Maximálisan egyet kell értsek. Szerintem is nagyon tévúton jár a társadalmunk. A nők nagy része teljesen elveszti a kapcsolatot a valósággal, amikor gyereket szül. Én csak olvasok/nézek tágra nyílt szemekkel, amikor azon kiborulnak, hogy a 3 éves gyerek már nem akar szopni, meg elvan mással is az anyján kívül. Én személy szerint családba szültem a gyerekemet, van apukája, nagyszülei. Bátran hagyom másra, nem vagyunk összekötve. Dolgozni is elmennék akár most is és simán menne bölcsibe. 18 hónapos.
18. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2016. okt. 25. 13:55
Igen, ebben igazad van, en is ledobbenek sokszor miket meselnek baratnoim😱😱 bar azert szerintem egyre tobbet segitenek/nevelnek az apak, en nagyon sok jo apat ismerek csaladban es a kornyezetemben is
17. 388b941089 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2016. okt. 25. 13:51
Sikitofraszt kapok ettol a lebutulasos dologtol. Banyek, otthonra is keresni kell olyan elfoglaltsagot, ami soran az ember tudja hasznalni az agyát!
16. ironizáló (válaszként erre: 10. - Unom)
2016. okt. 25. 13:49
Mert nincs is összefüggés, csak belemagyarázás. Egyetértek veled.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Plavalaguna)
2016. okt. 25. 13:49

Otthon voltam, annyit nem utaztam, kirándultam, mint amennyit akkor. Annyi játszóház van, ahova el lehet menni és a gyerek, gyerekközösségben van, na meg a játszóterek.( fővárosról beszélek, biztos egy kis faluban ingerszegényebb az élet, főleg, ha fásult valaki.Végig tanultam a 3 évet is.

Az is általánosítás, amit leírsz. Jó ez,hogy maradhat a szülő a kicsivel, ha meg akar menjen vissza.

Annál rosszabb biztos nincs a gyereknek sem, mint egy fásult anya, apa.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Unom)
2016. okt. 25. 13:41
Nem arra értettem, hogy az lenne a rossz, ha az apa is otthon maradna, hanem az a javaslatod, hogyha az apa ha nem venné igénybe, akkor menjen bölcsibe a kicsi, legalábbis így értelmeztem a hsz-t.
2016. okt. 25. 10:54
Félreértés ne essék, ha valaki úgy építi fel az életét hogy kvázi nevelőnő lesz a szakmája otthon miután szült, tök rendben van. Az is egy út. Aki megteheti vagy megteremti erre a feltételeket tegye. De úgy előadni hogy nezeg aki hem akar felolvadni az anyaságban 100% osan. Meg jajj szegény gyerek aki nincs egyedül egy db felnőttel a 3. Szülinapjáig avval mi lesz... hát valahol nagyon elszaladt a ló idehaza a nőkkel...
12. plavalaguna (válaszként erre: 10. - Unom)
2016. okt. 25. 10:45
Biztos hogy nem lenne rossz. Mind a termeszeti mind a nalunk mosernebb tarsadalmakban par honap utan dolgoznak nok is.
11. plavalaguna (válaszként erre: 10. - Unom)
2016. okt. 25. 10:43

A magyar társadalom ebből a szempontból tök egészségtelen. Szerintem. Már eleve az hazugság, hogy a gyereknek csak az anyjára van szüksége. A másik hazugság, hogy egy kisgyerek aki nem csak anyatejet kap már, jobb ha otthon van valakivel egyedül. Szerintem ezek s dolgok rgyenes út a mentális egészségtelenséghez a társadalomban.


Minek ekkorákat hazudni?? Meg 24 órában az anya kell és csak az anya... aztán a nők leszólják egymást meg bezzegelnek... közben valaki oldja meg a megélhetést , állam, apuka mert az anya dolga csak a gyerekével lenni...

A szülő dolga az összes többi is. Pl kaját adni. Tiszta ruhát. Csak jogy alapdolgokat említsek. Ami 3 év csak a gyerek és ez a dolgom miért nem ismer el mindenki bla bla... meg tesót se. Mert akkor nem bírok avval összenőni...


Sokszor a nők naguk zárják ki az apákat is.


Ha valaki meg nem így csinálja akkol hol irigylik, hogy jé ismerik az apjukat a gyerekek jol köpködnek, hogy milyen anya az ilyen hogy az apa is aktivan gyerelnevel hiszen ez nagymagyar anyák szerint az anya dolga csak...


Nehéz ezt megtörni sokaknak.


Nálunk pl annyira mindketten aktivak voltunk a gyerekek körül, hogy én voltam az anyaapa férjem meg az apaanya :))) nekünk így jó. Szerintem csak nyertek vele hogy mibdketten foglalkozunk veluk az elejétől. Hogy ismerik mindkettőnk barátait. Hogy egymás életének részei vagyunk.

10. unom (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 25. 09:25

Nem biztos, hogy rossz lenne a gyereknek, Hiszen van lehetőség 3 évig otthon lenni vele.

Egyébként nem igazán látom a magyar gyerekeken-felnőtteken azt, hogy egészségesebbek lennének pszichikailag, mint azok, ahol nincs lehetőség otthon maradni velük.

9. ironizáló (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2016. okt. 24. 23:27
Én ugyanez :)
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Unom)
2016. okt. 24. 20:37

Ez a gyereknek rossz.

Tudom vannak országok, ahol erre nincs lehetőség és mégis felnőnek a gyerekek.

De, ha legalább egyik szülő szeretne otthon maradni vele, még akkor is, ha esetleg nem lesz olyan az anyagi helyzete, hadd döntse el.

7. csikil4ny (válaszként erre: 6. - Unom)
2016. okt. 24. 20:11
Sokan inkább választanák a második opciót. Nálunk egy hónap kötelező az apának. Nagyon sokan nem veszik ki, mert a munkahelyek egyáltalán nem partnerek ebben, tehát gyakorlatilag rá vannak kényszerítve az apák, hogy inkább lemondjanak erről a lehetőségről, illetve az állam megtartja arra a hónapra a gyest.
6. unom (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 24. 20:02

Hosszabb távon az, hogy csak a nők maradnak otthon rontja a munkaerőpiaci helyzetüket, és növeli a bérkülönbségeket.

Több év kihagyással kevesebbet keresnek, később a nyugdíjuk is kevesebb lesz.

Én legszívesebben úgy osztanám fel, hogy fele-fele a gyes, ha az egyik fél nem él vele, akkor elvész.

5. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Fehervari.brigi)
2016. okt. 24. 20:01

Nem ertek vele egyet, hogy a legfobb pont az anya lenne. Egyforman fontos mindketto. Egyetlen oka, hogy eleinte a nok vannak otthon (elso 3 honapban), hogy a ferfiak nem tudnak szoptatni. Ha tapszeres a baba, lenyegeben tokmindegy.


Nalunk mindketten egyforman foglalkozunk a gyerekekkel (sot, a ferjem talan tobbet is, amig fozok-takaritok), es nem erzem ugy, hogy a gyerekeim jobban kotodnenek hozzam, mint hozza. Inkabb MASKENT.


Egyebkent alig vartam, hogy visszamehessek dolgozni, es nem a penz miatt. Teljesen lebutitott a babazas, borzaszto volt. Ugyhogy nem mindenki eli meg a gyest-gyedet rozsaszinnek :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook