Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egészséges családok - apukák a modern társadalomban fórum

Egészséges családok - apukák a modern társadalomban (beszélgetős fórum)


1 2 3
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Unom)
2016. okt. 24. 19:52

Én örültem, hogy otthon lehettem a 2 gyerekemmel.


Életem legszebb időszaka volt. Hátrányom nem származott belőle. Ezzel nem állítom, hogy más is hasonlóan vélekedik, vagy hasonló pozitív véleménye van a témáról.

3. unom (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 24. 19:48
Pedig a nők hosszú távon rosszabbul járnak azzal, hogy csak ők vannak gyesen-gyeden.
2016. okt. 24. 19:40

Magyarországon is már régen elmehetnek az apukák GYES-re.


Viszont, amíg az apák jóval jobban keresnek, addig nem hiszem, hogy tolonganának, hogy otthon maradjanak.


Kivételek természetesen vannak, ott viszont az anya vissza is megy dolgozni általában, mert a pénz a legnagyobb úr a társadalom nagy részénél.

2016. okt. 24. 19:16

Kedves Anyukák!

Sok tanulmány foglalkozik a családok működésével, a megváltozott szerepekkel, és azzal, hogy milyen nevelés jó a piciknek. Nagyon fontos, hogy egy család dinamikája egészséges legyen, a gyermek megkapjon minden érzelmi, fizikai támogatást, melynek elsőbb legfőbb pontja az Édesanya. Ám az Édesapáknak is elengedhetetlen a szerepük, és az Apukák is vágynak rá, hogy szerethessék babáikat. Nagyszerű kezdeményezések születtek a családi egység védelmére (Három királyfi mozalom, Kopp Mária nyomán). A Skandináv országokban jól működik például az "Apák GYES-en program". Kíváncsi vagyok, hogy Ti mit gondoltok ennek bevezetéséről? Illetve kérnék minden vállalkozó szellemű Anyukát, hogy párjukat kérjék meg egy Apa-gyermek kapcsolat (anonim) kérdőív kitöltésére, mely ezeket a mozgalmakat hivatott tovább tanulmányozni. A Szakdolgozat-kérdőívek, kérdőívek fórumban megtaláljátok a kérdőívet (fehervari.brigi név alatt). Előre is köszönöm!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook