Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
363. X.Y. (válaszként erre: 362. - Hexike)
2011. nov. 19. 21:25
Köszi! Én is Neked! :)
362. Hexike (válaszként erre: 361. - X.Y.)
2011. nov. 18. 21:15
Szorítok neked, hogy sikerüljön! :)
361. X.Y. (válaszként erre: 360. - Hexike)
2011. nov. 18. 20:02

Sajnálom, hogy így állunk, állsz. Nekem még rosszabbítja a helyzetemet az is, hogy még a szóbelim sincs meg, mert a magnóhoz mindig 2 pont kellene, hogy meglegyen a 40 %. A szóbeli része mindig 80 % fölött van, de mivel nincs meg a 40 % a Hörverstehen-nél, így nincs meg a szóbelim sem. :S :(

De addig csináljuk, amíg meg nem lesz! Egyszer úgy is sikerülni fog! :)

360. Hexike (válaszként erre: 359. - X.Y.)
2011. nov. 16. 21:22

Én tudom, hogy miről beszélsz...

Én jártam nyelv tanfolyamra, jártam külön tanárhoz, és még mindig nincs meg az írásbeli. :(

359. X.Y.
2011. nov. 16. 09:25

Nem vitatkozni akarok, csak a tapasztalatomat írom le. Nekem nem megy ilyen könnyen a német nyelvvizsga, pedig jogot végeztem és az könnyen ment. Valószínűleg nincs nyelvérzékem, m én is jártam tanárhoz, megvettem a könyvet, megcsináltam minden feladatot, sőt, többet is és még sem sikerült most sem a nyelvvizsga. Tudom, h én nem tudom jól, kellő szinten a németet és azért nem sikerül. Ezt csak azért írom le, m nem vagyunk egyformák és nem mindenkinek sikerül elsőre. De a tanácsok és a saját tapasztalatok segítséget nyújthatnak.

Nem ellened szólt a monológom myvett, ne úgy vedd, kérlek. :)

358. myvett
2011. nov. 16. 00:04

Mindenkinek ajánlom az ECL felkészítő könyveket és egy tanárt, aki rendszeri a tudást és beszélget veled. A könyvben benne van minden, és ha valaki lelkiismeretesen végig csinálja, akkor a vizsgának sikerülnie kell. Én németből vizsgáztam, a könyvet az első betűtől az utolsóig lefordítottam, megcsináltam az 5 feladatsort, melyek megoldása szintén a könyvben. Betanultam a segítő szövegekből az első kettőt. A témákhoz anyagot gyűjtöttem. Másfél éves baba mellett, akit egész nap szolgáltam áprilisban kezdtem az intenzív felkészülést éjszakánként, májusban még mindig az első két feladatsornál jártam. Vizsga előtt 2 hét minden nap 4-5 óra ismétlés plusz éjjel, ha tudtam. Júniusban vizsgáztam, végeredmény 68%. Semmi meglepetés nem ért. Elfáradtam, de megérte.Ha tudtam volna, hogy ennyibe telik az egyetemek alatt csináltam volna meg, nem rosszabb, mint egy szigorlat, abból meg volt elég. Ma már kezembe tarthatom mind a két diplomámat. Valószínű soha nem nyelvvizsgázom, ha nem kötelező.

Mindenkinek sok sikert, jó tanulást!!!

357. X.Y.
2011. nov. 11. 21:37

Aranyosak vagytok, h segíteni próbáltok, de nekem ez édes kevés. Az említett oldalakat én is megtaláltam, de ebből nekem semmi nem derül ki.

Persze az már az én problémám, h még egy dolgozatomat sem néztem meg, h lássam, mik a hibáim és mit várnak el.

De az utóbbi napokban megpróbáltam az ügy végére járni, és úgy néz ki, h egy, két héten belül megkapom a válaszokat a kérdéseimre.

2011. nov. 11. 16:08

ha esetleg vki németből gyakorolni szeretne ezt tudom ajánlani, vannak szövegpárosítós feladatok, meg olyan is, amikor kérdésekre kell válaszolni a szöveg alapján.

sztem a pontozás % alapján működik, szval ha az 1.szövegértésnél 10 ből 5re jól válaszolsz és mondjuk a másodiknál is akkor az 20/10 =50%

és ehhhez jön még a levél amit szintén % ban számolnak..legalább is sztem

2011. nov. 11. 08:08

A pontszámításról:


[link]

[link]

354. Zsanee
2011. nov. 10. 16:17

Sziasztok!


Én is megyek decemberben, angol komplexre. Igazából októberre jelentkeztem, csak megfutamodtam, semmi esélyt nem láttam a sikerre - főként szóbeli esetében - így a halasztás mellettem döntöttem. Persze, a tudásom most sincs előrébb, de muszáj megpróbálnom, jó lenne nem emiatt csúszni a diplomával... De úgy érzem, hogy csak a csoda segíthet... :S.

Ami a pontszámítást illeti, én se nagyon értettem, hogy is jön ki a 2X10 pontól a 25 a kézségenként.

2011. nov. 10. 15:29

Sziasztok:)


Ma befizettem a pénzt..szóval egy hónap múlva ilyenkor már túl leszek rajta:)

Esetleg akinek van v.mi tippje örömmel fogadom:)


Puszi

352. Esztike05 (válaszként erre: 351. - Medina1986)
2011. nov. 8. 21:33

Szia:)


Én még nem fizettem be...mert egy munka függvénye az egész...de én vidéken fogok vizsgázni ha eljutok:)


Sok sikert előre is:)



Esztike

351. medina1986 (válaszként erre: 350. - Esztike05)
2011. nov. 8. 20:58
Én is csak írásbelire megyek decemberben, nekem ez lesz az elsö ECl-em,én németre megyek Pesten, te?
350. Esztike05 (válaszként erre: 349. - Fiatal nő)
2011. nov. 8. 17:13

Sajna nem lett meg még márciusban...bántam akkor hogy arra mentem:(

De már mindegy:)....

349. Fiatal nő (válaszként erre: 343. - Esztike05)
2011. nov. 8. 08:06
Ezek szerint nem lett meg a TELC-ed?
348. X.Y. (válaszként erre: 346. - Hexike)
2011. nov. 7. 22:28

Nekem is nehezen állt össze a kép, de úgy gondolom, jól értelmeztem. Nagyon latolgatom, h írok egy felettes szervnek. Egyszerűen nekem ez az ECL értékelés bonyolult. Most fogalmam sincs, h valójában milyen szinten is tudom a nyelvet. A másik gondom, h Pécsre kell(ene) utaznom, h megnézzem a dolgozatom, de azért is még külön fizetnem kell(ene) (nem az útiköltségre gondolok). Nem értem, h a 13 200 Ft-ból miért nem telik arra, h mondjuk egy héten keresztül a nyelvvizsga helyén meg lehessen nézni. De ez minden nyelvvizsgaközpontnál így van, h csak a központban lehet megnézni, a nyelvvizsga helyszínén nem.

Azt már eldöntöttem, h nem megyek ECL-re, m ha négyszer nem sikerült, akkor szerintem sokadjára sem fog.

De aki megy decemberben, annak egy hatalmas nagy kalappal kívánok! :)

347. Hexike (válaszként erre: 346. - Hexike)
2011. nov. 7. 21:09
Mármint azok akik a vizsgát értékelik.
346. Hexike (válaszként erre: 345. - X.Y.)
2011. nov. 7. 21:08

:O

Na, nem is csoda, hogy ennyi embernek nem sikerül a vizsgája, mert szerintem saját maguk sem igazodnak ki ezen...

Ember legyen a talpán aki ezt érti... :S xd

345. X.Y.
2011. nov. 7. 17:31

Sziasztok!


Én is voltam az októberi írásbelin, sőt áprilisban és júliusban is, és a mostani sem sikerült. De ez már a negyedik volt, m már tavaly februárban is megpróbáltam. A tavalyi és a mostani is 59 % lett. Hajszál pontosan ugyanannyi százalék lett mind a két készség. Akkor megreklamáltam, most utánanéztem a pontoknak, és ezt találtam.

A mért készségek és pontértékük

Szóbeli vizsga Nyers pontok

Hallott szöveg megértése 25 pont

Szóbeli kommunikáció 25 pont

Írásbeli vizsga

Írásbeli kommunikáció 25 pont

Olvasott szöveg megértése 25 pont

Elérhető maximum (2x50 pont): 100 pont


A készségekre kapott pontszámokat rendszerünk külön-külön százalékká alakítja át. Az írásbeli, valamint a szóbeli vizsga eredménye az adott vizsgát alkotó két készség százalékának átlaga.

Most a 100 pont a komplex vizsga esetén értendő?

Tök bonyolultan csinálják, de hogy miért??? Sosem fogom megérteni....

Ha most 25 pont 100 %, akkor 1 pont 0.25 % és akkor az 1 % az 4 pont. Jól számoltam????

Eredmények megtekintése


Vizsga típusa: Írásbeli vizsga


Olvasott szöveg megértése: 65% 59%

Írásbeli kommunikáció: 52% Vizsgateljesítmény: 59%

A jelölt a vizsgafeltételeknek nem felelt meg.

Úgy jön ki az 59 %, h összeadom a készségek százalékát és osztom kettővel. Ha kiszámolod, 58,5 % lett. Szal még így is "kaptam" fél %-ot. Szóval befoghatom. De most számoltam, h legalább 1-1 százalék kellene készségenként, ami 4-4 pont.

De amúgy most ha 20 jó válasz adható összesen, akkor arra hogy adnak összesen 25 pontot, vmint hogyan arányosítják??????????? Ez nekem megint magas. És miért kell ennyire bonyolultan megcsinálni?

344. Hexike (válaszként erre: 343. - Esztike05)
2011. nov. 7. 17:11

Nagyon remélem, hogy az már sikerülni fog, mert az utolsó amit megpróbálok, utána feladom! ennyi volt! kész! vége!


Részvétem azoknak, akiknek még nem sikerült a vizsga. :(


Esztike05!- Decemberben megyek én is!

2011. nov. 7. 12:26

Sziasztok!


Nagyon úgy néz ki,hogy jelentkezem a decemberi vizsgára...

Ha valaki esetleg szeretne társat maga mellé gyakorlás céljából,én nyitott vagyok:)

Írásbelizni szeretnék csak menni(szóbelim már van).


Sajnálom,akinek nem sikerült:(

Tudom milyen rossz érzés:(


De decemberben menni fog:)....


Esztike:)

342. Facélia (válaszként erre: 341. - Hexike)
2011. nov. 7. 08:09

Szia. Az enyém sem sikerült. :(

További szép napot! :)

341. Hexike
2011. nov. 6. 08:48

Fent van az eredmény.

Nekem most rosszabb lett, mint az előző...

:(

Remélem nektek sikerült :) :) :)

2011. nov. 1. 22:14

Sziasztok! Igyekeztem minél többet visszaolvasni itt a fórumon, de azért gondoltam ilyen formában is kérek egy kis segítséget. Megvan németből a középfokú szóbelim Telc típusú, és most decemberben szeretnék menni ECL írásbelire. Elsősorban a levél rész iránt érdeklődőm, gyűjtöm a lehetséges témaköröket amik szóbajöhetnek, vagy már előfordultak a korábbi vizsgákon, gyakorlásra nagyon jó. Esetleg ha valakinek van valamilyen digitális anyaga (levél minták, témák stb) és ha azt elküldené nekem, azt nagyon megköszönném mivel eddig még nem szereztem be ehhez a vizsgatípushoz gyakorlókönyvet, így bármilyen segítség jól jön! :)

email címem: barta.moni@hotmail.com

339. Hexike
2011. nov. 1. 18:29
nov. 8 körül :)
338. szvet
2011. nov. 1. 14:45

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne azokhoz, akik voltak már ECL-nél vizsgázni.Körülbelül mennyi idő múlva értesülök az eredményemről?Október 8-án voltam és nagyon fontos lenne,hogy mikor tudom meg.

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

337. swat555
2011. okt. 28. 21:48
sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem!aki tud bármilyen forrást adni gondolok itt első sorban levél mintára akkor az légyszíves küldjön már erre az e-mailre goller555@citromail.hu köszönöm előre is.
336. Derya (válaszként erre: 335. - Fiatal nő)
2011. okt. 12. 12:22

hát ne add, fel, talán nem reménytelen, hogy megértsem, hogy miről beszéltél. :-)

viszont én tényleg nem értem, hogy ha ezeket tudod, akkor mi a probléma.... :-o

vagyis, hogy miről beszéltél.

egy mondatban meg tudnád fogalmazni?

335. Fiatal nő (válaszként erre: 334. - Derya)
2011. okt. 12. 12:10
Ezt tudom... Nem erről beszéltem, de feladom... :) Nem tudom már máshogy magyarázni... :)
334. Derya (válaszként erre: 333. - Fiatal nő)
2011. okt. 12. 11:52

nem tudom, hogy akkor milyen szabályok voltak érvényben, de most ez úgy van, ahogy mondtam.

vagyis nincs szükség egyesítésre, mert egy szóbeli és egy írásbeli az megfelel a komplexnek, vagyis jelenleg nincs ilyen egyesítési procedúra.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook