Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
333. Fiatal nő (válaszként erre: 332. - Derya)
2011. okt. 12. 10:03

Nem az a nagyot mondós fajta az ismerősöm. :)

Nem veszik el a vizsga, az egy érvényes vizsga, ami igazolja a szóbeli tudást. De abból elvileg akkor sem lehet komplex HIVATALOSAN, ha később csinálja meg mellé az ember. És ez valahol logikus is. Ha a két rész úgymond nincs egy szinten, én sem adnék rá egy komplex értéket.

Az érettségi szerintem más. Egyrészt az sok részből áll össze eleve. A nyelv az pedig egy nyelv. Vagy tudod, vagy nem. Vagy megértenek, vagy nem. Ha egyszer kevesebbet követelnek meg tőled, később meg többet, akkor az már nem ugyanaz.

A párosítást megint nem érted. TUDOM. Nálam párosítás = nincs szükség egy bizonyítvánnyá tenni a kettőt, mivel két külön fél ér egy komplexet. Mivel PÁROSÍTASZ két felet.

Ha EGYESÍTESZ, akkor két külön félből csinálnak neked EGY EGÉSZET. (ez az, amiről te beszélsz)

Egyébként nem a TO-n mondták az ismerősnek, hanem hivatalos, nyelvvizsgás forrásból tudta meg.

Aztán én már nem értek semmit...

Az ismerősömnek azóta megvan a komplexe, egyszerre sikerült neki mindegyik. Holott elég lett volna szerintetek az írásbelit megírnia... Akkor miért nem így cselekedett? Neki is egyszerűbb lett volna, nyilván.

332. Derya (válaszként erre: 331. - Fiatal nő)
2011. okt. 12. 08:47

értettem amit írtál, csak nem hiszem el. :-(

ezért kérlek ne haragudj.

nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki régebben, pontosan nem tudom hányban, de jóval régebben csinálta meg a szóbelit és az írásbelije nem sikerült.

a szóbelije megvolt és meg is van, az írásbelit pedig idén tavasszal teljesítette.

az az évfolyamtársad lehet, hogy valamit kicsit szépített a dolgon, vagy pedig nem fogalmazott pontosan szerintem... :-(

a szóbeli és az írásbeli külön vizsga, tehát nem lehet elvenni, ahogy az érettségit sem veszik el az idő közbeni tanterv változások miatt, vagyis, hogy tegyük fel 1950-ben mást tanítottak matekból, mint ma. ugyanannyit ér a kettő.

ha az ismerősöd annak idején a kezébe kapta a szóbeliről a bizonyítványt, akkor ahhoz csinálhat írásbelit. az egy érvényes bizonyítvány.

és írtam neked, hogy már nincs szükség párosításra, mert a szóbeli és az írásbeli vizsga a komplexnek felel meg. persze azt nem tudom, hogy 2006., 2007-ben milyen szabályok voltak révényben.

ha ezt neki a TO-n mondták, hogy nem fogadják el, az is lehet, hogy ott tévedtek.

331. Fiatal nő (válaszként erre: 330. - Derya)
2011. okt. 12. 08:20

Nem érted.

Ezt én is tudom, amit leírtál. Én nem erről beszéltem. Megpróbálom elmagyarázni.


XY elment nyelvvizsgázni 2004-ben. Sikeresen szóbelit csinált, de az írásbelije nem sikerült. Felvették egyetemre, minden szuper, de a nyelvvel és a nyelvvizsgával nem foglalkozik, gondolván, ráér az még. Az egyetemi képzése mondjuk 8 féléves. Leállamvizsgázik sikeresen 2008-ban, de csak abszolutóriumot kap, oklevelet nem, mert csak egy 2004-ben letett szóbelije van.

Elmegy, érdeklődik. Közlik vele, hogy mivel a nyelvvizsgarendszer megváltozott 2007-ben (vagy 2006-ban, lényegtelen), meg kell csinálnia újra a szóbelit is. Hiszen a nyelvvizsgareform alkalmával a feladatok nehézségi szintje változott. (azért volt szükség a reformra, mert túl könnyűnek bizonyult megszerezni a nyelvvizsgát) Két különböző nehézségi szintű félbizonyítvány pedig nem párosítható. (Nem két külön nyelvvizsgáztató bizonyítványa nem párosítható (pl. TELC, ECL, Origó, stb), hanem a két különböző rendszerben letett félvizsga.


Remélem így már jobban érthető, amit próbáltam elmagyarázni. (Plusz: párosítás alatt nem is az egyesítést értettem, hanem ahogy írtad is, két fél egy komplexnek minősül, ez a párosítás - egyesítésre akkor van szükség, ha nem egyszerre sikerült a két vizsgarész és valahol megkövetelik az egy bizonyítványt, de ez elenyésző)

330. Derya (válaszként erre: 329. - Fiatal nő)
2011. okt. 11. 11:46

ott valami más dolog lehetett.

nézd meg a nyak.hu oldalán a szabályt.

feketén-fehéren leírják, hogy nem kell párosítani, egy valamilyen típusú szóbeli plusz egy valamilyen típusú írásbeli az megfelel egy komplex nyelvvizsgának az adott szinten.

már nincsen szükség egyesítésre.

329. Fiatal nő (válaszként erre: 326. - Edit29_)
2011. okt. 11. 11:44

A módosított vizsgán én a nyelvvizsga feladatainak nehézségi szintjét értettem.

Ha úgy lenne, ahogy állítod, akkor az ismerősömnek vajon miért nem fogadták el a korábbi nyelvvizsgarendszerben letett szóbelijét párosításra, mondván, az a korábbi nehézségi szint volt és két különböző nehézségi szint nem rakható össze még akkor sem, ha mindegyiket középfokúnak hívják?

328. Derya (válaszként erre: 327. - Edit29_)
2011. okt. 11. 10:06

így van.

időnként valaki mindig bedobja ezt a témát, nem tudom, miért nem olvasnak utána, mielőtt kérdeznek... :-(

327. Edit29_
2011. okt. 10. 15:28
"Amennyiben a sikeres részről kapott államilag elismert (keményfedeles) nyelvvizsga-bizonyítványt, úgy bármennyi idő után leteheti mellé bármelyik államilag elismert nyelvvizsgaközpontnál a hiányzó vizsgarészt. " Én direkt megkérdeztem kb. másfél hónapja és ezt válaszolták, a Nyak-tól, és ha más nem akkor őkj biztosan tudják mi az érvényes. Én külön rákérdeztem arra hogyha 1 éven belül túl teszem le a másik részét a nyelvvizsgának akkor mi a teendő.
326. Edit29_
2011. okt. 10. 15:25
Sziasztok! Nem igazán értem, miért állítjátok azt, hogyha valakinek nincs meg csak az egyik része a nyelvvizsgának, és később szerzi meg a másik felét, akkor nem tudja párosítani, mert módosított vizsgán teszi azt. Ezt nem igazán értem mit jelent az hogy modósított vizsgán teszi azt?
2011. okt. 8. 11:46
K-t, F-et sehova nem írtam.
2011. okt. 8. 11:45

Én az első feladathoz ezeket írtam.


1 B

2 E

3 D

4 A

5 C

6 G

7 H

8

9

10J

2011. okt. 8. 10:52

Sziasztok.


Nektek, hogy sikerült az írásbeli rész?

Szerintem nehéz volt az első szövegértés.

Mit írtatok?

322. Hexike (válaszként erre: 320. - Derya)
2011. okt. 7. 16:49

Lehet, hogy nem így van, de nekem ezt mondták, ott ahol vizsgázni fogok!!!! Nem én találtam ki nyugi. :)

Egyébként örülnék, ha úgy lenne, ahogy ti mondjátok. De még megkérdezek egy két embert ...

321. Fiatal nő (válaszként erre: 317. - Derya)
2011. okt. 7. 10:35

Természetesen nem úgy veszik el. Érvényes, jó. De mivel a módosított nyelvvizsgán csinálod a másik felét, a kettő nincs egy szinten, tehát nem ér egy komplexet. Mert anno a szóbeli könnyebb volt, mint most, stb. Nem egy szinten áll a kettő. Párosítani ebben az esetben tehát nem lehet. De mint mondottam, csak akkor, ha reform van a feladatokban. Ha 10 évig nincs reform, akkor 10 évig párosítható. (nem igaz, hogy 1-2 év múlva elavul)

Ismerősömnek volt szóbelije, de közben jött a reform és újra kellett csinálnia mindkét részt. De meglett neki. :)

320. Derya (válaszként erre: 319. - Hexike)
2011. okt. 7. 09:40

ez nem így van, már többször leírtuk, én is és más is.

javaslom a nyak pont hu oldal böngészését.

319. Hexike
2011. okt. 6. 19:51

Nyelvvizsga bizonyítvánnyal kapcsolatban, nekem annyit mondtak, most hogy utánaérdeklődtem, hogy valóban nem veszik el ha csak szóbelid van, viszont ha PÁROSÍTANI akarod az nem fog menni, csak egy éven belül lehet két külön nyelvvizsgából KOMPLEXET csinálni.


:(


Aki még utána érdeklődött, kérem ő is írja le, hogy neki mit mondtak!

318. AdryBB-21 (válaszként erre: 315. - Derya)
2011. okt. 6. 15:57

Hát igen, volt alkalmam begyakorolni még a sablon mondatokat is. :)

Mindenkinek egy jó nagy büdös....azzal. Nagyon bízom benne, hogy könnyű szövegeket és témmákat kapunk.

317. Derya (válaszként erre: 316. - Fiatal nő)
2011. okt. 6. 14:38

ez nem valószínű.

ezzel az erővel lehetne érvénytelen egy érettségi is, ha megváltoztatják az érettségizés szabályát.

mikor történt az meg, hogy elvették valakinek a nyelvvizsgáját azért, mert megváltozott a rendszer???

316. Fiatal nő (válaszként erre: 302. - Derya)
2011. okt. 6. 14:23
Csak abban az esetben vész el, ha a nyelvvizsgafeladatokat megreformálják. Mint ahogy az néhány évvel ezelőtt megtörtént, mondván, túl könnyű nyelvvizsgát szerezni. Amíg nem módosítanak rajta újra, érvényes a félbizonyítvány. Utána sajnabajna muszáj megcsinálni újra.
315. Derya (válaszként erre: 314. - AdryBB-21)
2011. okt. 6. 12:54
a formai megkötésekre ügyeljél a levélnél és a forma szövegeket is tudni kell, de ha negyedszerre mész, akkor ezt már biztos tudod. :-)
314. AdryBB-21 (válaszként erre: 313. - Derya)
2011. okt. 6. 12:49

Köszönöm. A teszteket megcsináltam, rengeteg levelet megírtam, remélem én is, hogy elég lesz. Meg hát ugyebár most készülök fel negyedszer... :D

ennyi csak elég.

313. Derya (válaszként erre: 311. - AdryBB-21)
2011. okt. 6. 11:08

ha a felkészítő könyvben található ismereteket elsajátítottad, akkor biztosan menni fog.

abban található típusu szövegértési feladatok lehetnek. 2 szövegértési és 2 írási feladat.

nekem 1 levél volt és 1 internetes valami, már nem emlékszem rá, de elsőre sikerült.

ha készültél rá, biztos menni fog.

hajrá! :-)

312. Hexike (válaszként erre: 311. - AdryBB-21)
2011. okt. 6. 11:06
Neked is egy kalappal! :)
311. Hexike (válaszként erre: 311. - AdryBB-21)
2011. okt. 6. 11:05

A szövegértésemre 60%-ot kaptam. A levélre meg 54%-ot. Szóval a levél volt nehéz... :(


A szövegértésnél válaszokat kell adni a kérdésekre a szövegből.


A másik szövegértésnél pedig rövid szövegekhez kell címet hozzárendelni. (nem volt valami egyszerű)


A többire már nem emlékeszem. :S

310. Hexike (válaszként erre: 309. - AdryBB-21)
2011. okt. 5. 11:03

Én is igy vagyok, azzal a különbséggel, hogy én telcen 2x és ecl-en 1x voltam de az írásbeli eddig nem ment....

A szóbelim elsőre meglett.


Középfok, német-re megyek most szombaton.

2011. okt. 3. 18:02
Sziasztok. Szombaton megyek írásbelire, angol középfok. Valaki valami jó tanács????Eddig csak telcen voltam, 3ból csak egy szóbeli (elsőre) és eléggé parázok. köszi
308. Hexike (válaszként erre: 305. - Edit29_)
2011. szept. 19. 20:20

Szóbleiről nekem kettő is van ami keményfedeles...:) szóval...akkor nem veszít az érvényességéből...

Azaz...ha már ennyien így tudjátok...biztos igazatok van!!! Végre egy jó hír... :) :) :)

Már igazán rám fért... :)

307. Hexike (válaszként erre: 301. - Durszi)
2011. szept. 19. 20:18

Nagyon remélem, hogy neked van igazad és nem nekem!!!


ÉN ezt egy nyelvvizsgáztató tanártól hallottam...ő mondta... de szívás...mert ha igy van ahogy én tuodm, és januárig nem lesz meg az írásbelim akkor szívtam mit a torkosborz. :(


Őszintén remélem, hogy tényleg úgy van, ahogy te mondod...

2011. szept. 19. 15:09
Sziasztok! ECL Angol középre készülök, több kevesebb sikerrel, munka mellett,ha valaki tudna nekem kidolgozott tételeket küldeni, azt nagyon megköszönném! Sok sikert mindenkinek. bloondy88@gmail.com
305. Edit29_
2011. szept. 19. 10:23

Sziasztok! Nekem éppen most válaszoltak ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Nekem 2010. májusában elsőre meglett a TELC szóbelim, sajnos az írásbeli 2-szer sem sikerült, pedig nem sok kellett hozzá, és eddig többször nem mentem. A válaszuk ez volt:

"Amennyiben a sikeres részről kapott államilag elismert (keményfedeles) nyelvvizsga-bizonyítványt, úgy bármennyi idő után leteheti mellé bármelyik államilag elismert nyelvvizsgaközpontnál a hiányzó vizsgarészt."

304. Durszi
2011. szept. 19. 10:11
Tehát továbbra is S.O.S. mindenkinek aki bármilyen infóval illetve jó tanáccsal tudja ellátni küszködő társait! Többek közt természetesen én is vevő vagyok bármire!
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook