Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
303. Derya (válaszként erre: 301. - Durszi)
2011. szept. 19. 10:09

nyilván nem vész el.

nyugodtan párosíthatod másfajta nyelvvizsgával, vagyis írásbelivel, ha mindekttő államilag elismert nyelvvizsga, akkor komplexnek minősül.

302. Derya (válaszként erre: 299. - Hexike)
2011. szept. 19. 10:08
dehogy vész el a szóbeli. hogy lehet ilyet mondani???
301. Durszi (válaszként erre: 299. - Hexike)
2011. szept. 19. 10:06

Szia Hexike!

Ezt nem tudom honnan hallottad, de a www.nyak hivatalos honlapján ez olvasható a gyakori kérdések rovatban: "Azt hallottam, csak két évig érvényes az államilag elismert részvizsga-bizonyítvány, és ha 2 éven belül nem sikerül megszerezni a hiányzó részt, akkor újra le kell tennem az írásbeli és a szóbeli vizsgát is. Igaz ez?


Nem, az állami/államilag elismert részvizsga-bizonyítvány nem veszíti el az érvényességét."


Szerintem ez biztos! Egyébként ami már a kezemben van, a saját nevemre kiállítva csak a testemen keresztül adom!:-DDD (Sok verejték árán!)

300. Hexike (válaszként erre: 298. - Hussy)
2011. szept. 16. 23:00

ÖSD?


Az milyen?

299. Hexike (válaszként erre: 297. - Durszi)
2011. szept. 16. 23:00

Szia.

Elfogadják, a telces szóbelihez az ecl-es írásbelit! Én is ebben a helyzetben vagyok.


Persze...egy éven belül meg kell lennie az írásbeli résznek, hogy ne vesszen el a szóbeli. ( Ezt én is most hallottam, és iszonyú nagy kiszúrás...)

298. hussy
2011. szept. 16. 16:46
Nekem az ÖSD német a legszimpatikusabb nyelvvizsgatípus, kár,hogy nincs hasonló angolban ://
297. Durszi
2011. szept. 16. 16:18

Sziasztok!

Én most próbálkozom először az ECL írásbelivel mivel a Telcen van egy sikeres szóbelim, a nyelvtanárom tanácsára megpróbálnám az ecl-t mivel a telc-es nagyon nehéz volt, szerintem legalább is.Ha jól tudom elfogadják vegyesen is, nem gond, ha az egyik fele telc a másik ecl.Valaki tudna az ecl írásbeliéről valamilyen felvilágosítást adni? Előre is köszönöm!Még egy kérdés:szerintetek a "Dr. Scheibl György-Talpainé Kremser Anna 10 próbanyelvvizsga német nyelvből B2 szintű (TELC és ECL) nyelvvizsgára készülőknek" című kiadvány milyen, mert én az telc-re ebből készültem az ecl-es részről valaki valamit jó vagy sem?

2011. szept. 5. 14:38
német írásbeli gyakorlója van vkinek???
2011. szept. 5. 14:37
csak írásbelire megyek mert szóbelim az van
294. Hexike (válaszként erre: 293. - Deutschb2)
2011. szept. 3. 22:07

Szia.

Írásbelire megyek... megint.... :(

293. deutschb2 (válaszként erre: 290. - Hexike)
2011. szept. 3. 21:33
Szia!szóbelire mész vagy írásbelire???én szóbelirei párt keresek !!írjon ha valaki szintén!!!üdv;
292. deutschb2 (válaszként erre: 289. - Dreaming229)
2011. szept. 3. 21:31
Szia!én most dolgozom ki őket sorban.neked van pàrod a szóbelire?????
2011. aug. 31. 09:03

én mennék az októberi nyelvvizsgára németből írásbelire, de nincsen ecl-es gyakorlófeladatom. elenagyon hálás lennék, ha valaki tudna nekem küldeni gyakorlófeladatokat, mert kellene a nyelvvizsga minél hamarabb és nem szeretnék többet foglalkozni mert nem egy olcsó mulatság.

előre is köszi.

290. Hexike
2011. aug. 16. 10:32
Megy valaki az októberi vizsgára?
2011. aug. 14. 16:46
Nincs meg valakinek ECL középfokú német kidolgozott szóbeli feladatok? Nagy szükségem lenne rá! Köszike előre is.
288. aqua84
2011. aug. 3. 14:10
Budapesten kellene.
287. aqua84
2011. aug. 3. 14:09

Sziasztok!


Telces német középfokú nyelvvizsgára felkészítő tanárt tud e valaki, az igazság az, hogy régen elég jól ment, de egy pár év kiesett!

Tehát először is ismételnem kellene..

286. Fiatal nő (válaszként erre: 285. - 125775800c)
2011. aug. 1. 07:52
Olvass vissza és meglátod. :)
2011. júl. 31. 12:47

Sziasztok!


Aki volt mostanában ECL nyelvvizsgán, az meg tudná mondani, hogy milyen típusú szöveg- és hallásértési feladatok voltak?? Esetleg a levelek témájára emlékeztek?? köszönöm és sok sikert a vizsgákhoz :)

2011. júl. 31. 11:28

Megnéztem a helyi Katedra honlapját. Ott a garancia ez:


"Ha nem sikerül a nyelvvizsgád, addig tanulhatsz ingyen a nyelviskolában, amíg nem sikerül a vizsgád. Beiratkozáskor kérd ingyenes garantált nyelvvizsga szerződésünket ügyfélszolgálatunkon!"


Egy szóval nem írják, hogy fizetik a vizsgadíjat...

283. Fiatal nő (válaszként erre: 293. - Hexike)
2011. júl. 31. 11:26
Én is jártam, én sem kaptam semmilyen garanciát. :-/
282. Fiatal nő (válaszként erre: 299. - Kiv245)
2011. júl. 31. 11:25
Igen, csak ne felejtsük el, hogy a TELC komplex és a részvizsga között árban alig van különbség, míg az ECL-en van lehetőség félvizsgát tenni, félpénzért. (a TELC ugyan tett engedményt, de még mindig nagyon drága)
281. kiv245
2011. júl. 30. 19:08

Sziasztok!


Épp német filmeket akarok elkezdeni nézni a magnó miatt, és aki már nézett német filmet mit ajánl hogy kezdjek neki? Német szöveg felirat nélkül vagy német felirattal?


Köszi előre is ha tud valaki valami okosat mondani!

280. Hexike (válaszként erre: 279. - Krisz19881209)
2011. júl. 17. 12:27
Ne aggódj, ezzel én is így vagyok! :S Borzasztó, kiborító,hogy ilyen sokat kell várni az eredményre.
279. krisz19881209 (válaszként erre: 280. - Girrnyo)
2011. júl. 17. 09:31
Köszi. Akkor hétfőig várunk. Olyan türelmetlen vagyok, napok óta nem tudok aludni emiatt.
278. cacci
2011. jún. 19. 12:26

Az angol teljesen ugyanaz volt amit Hexike írt, mármint a témák.

Hogy ez kinek mennyire volt nehéz az szubjektív.

Szerintem az első reading könnyű volt a másik tényleg nehezebb, néhány helyen már csak kapkodásból tippelgettem de remélem az első sikerült annyira jól, hogy felhúzza a pontszámom.

Az idő tényleg elég kevésnek bizonyult, még egy 20 percet el tudtam volna viselni.

A levél azért volt könnyű szerintem mert teljesen hétköznapi dolgokról kellett írni, sok ötletet tudtam meríteni a már "betanult" szóbeli tételekből. Elég jó tempóban is tudtam írni, szépen betartottam a tagolást, elköszönést, külalaki szabályokat és nem mentem bele túl bonyolult dolgokba. Persze van amit ma már másképp írnék mint tegnap :) De nem is vártam el, hogy hibátlan legyen. Összességében csak a 2. readingtől félek, az nagyon lehúzhat.

A hallott szövegértésben az első könnyű volt,szépen lassan beszéltek benne, egy hölgyről volt szó aki túlélte a Titanic katasztrófáját, később politikus lett...stb. Bár elég cseles volt mert majdnem mindenhol az összes válaszlehetőség (a,b,c) meg volt említve valamilyen formában szóval fülelni kellett a részletekre.

A második az nagyon kemény volt (legalábbis nekem). A 9 vagy 10 pontból háromhoz tudtam fixen írni a többi... Itt ugye magamtól kellett adni a válaszokat a feltett kérdésekre ezért tippelni se nagyon lehetett max. amit a szövegkörnyezet józan paraszti ésszel engedett.

A Cheetosról volt szó, hogy miért népszerű, miért tiltották be egyes iskolákban stb. Volt itt minden, telefonos beszélgetés bejátszása amiből szinte semmit nem lehetett érteni, iskolások beszéltek közben persze kiabáltak és nevettek, hát ahhoz a részhez sem volt sok közöm sajnos.

Részemre szerdán szóbeli folyt. köv. Bemegyek aztán remélem dumálunk egy jót :)

További sok sikert mindenkinek.

277. Hexike (válaszként erre: 276. - Hexike)
2011. jún. 18. 13:37
Bocsi, ha kicsit össze-vissza fogalmaztam...de nagyon fáradt vagyok...kimerültem teljesen ma...
276. Hexike (válaszként erre: 274. - Fiatal nő)
2011. jún. 18. 13:36

Németen voltam...az első feladat amikor kérdésekre kell válaszolni. - Nem volt annyira nehéz...viszont a második szövegértés....szerintem nagyon nehéz volt :S

A levélben (1) egy ismerősöm jó pár évre ki akar menni az USA-ba dolgozni és fennt akarja tartani a nagyszüleivel a kapcsolatot ...interneten.... ezért

.el kell sorolni az előnyöket, hátrányokat

.kinél tudják megtanulni a számitógép és az ezekhez tartozó dolgok (skype, e-mail) haszálatát.

.Kik használják (milyen korosztály)

(volt még ...de nem tudom már h mi... :D)


a második levél...

Az országod ahol élsz az emberekétkezési szokásairól kérdezett.


Attól tartok...hogy nagyon elbénáztam a második szövegértést...na meg a levélhez is irtam mindent :S....Most már csak reménykedek abban, hogy meglesz...


Aki még volt németből ecl-en meséljen, mit hova irt...az első két feladatban.... kiváncsi vagyok... :) :) :)

275. Jaina (válaszként erre: 272. - Gummimmaci)
2011. jún. 18. 12:05
Egyáltalán nem nehéz. Én úgy csináltam meg a középfokot, hogy előtte 1,5 évvel kezdtem el angolul tanulni (nulláról). Magántanárhoz jártam heti egyszer 1,5 órában (és mondjuk a tanulást se vittem túlzásba, mert mellette csináltam az egyetemet + dolgoztam). Szóval 4 év tanulás után szerintem kirázod a kisujjadból :)
2011. jún. 18. 11:41
Meséljetek! Milyen volt a mai vizsga? :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook