Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebay-es rendelés, regisztráció, tapasztalatok fórum

Ebay-es rendelés, regisztráció, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. okt. 19. 22:07
Mi a kérdés?
2011. okt. 19. 22:05
EBay-es vásárlás lebonyolítása érdekelne. Segítsen aki tud.
2011. okt. 17. 16:34

Sziasztok!

Ha én Hong Kong-ból rendelek cuccot az ebay-en keresztül, az kb mennyi idő alatt ér ide szerintetek?

28. e2579acec2 (válaszként erre: 28. - Martin3)
2011. márc. 17. 08:22
Ja és örülök, hogy van itt valaki:)
27. e2579acec2 (válaszként erre: 28. - Martin3)
2011. márc. 17. 08:21
A német ebayen néztem ki magamnak nagyon jó cipőket(amiket itthon tuti nem lehet kapni), egy darab angol szó nincs fent:( Most probálom lefordítgatni:) amúgy meg többe kerül a postaköltség, mint bármelyik cipő. Akitól venném, az tuti ezzel foglalkozik, mert kb 10 ezer cipője van fent. Szerinted belevágjak?
26. tacki
2010. nov. 18. 17:30

sziasztok.

Segítség kéne!

Eladó ként szeretnék regisztrálni az ebay-en,de a BANKLEITZAHL rovatnál nem tudom, hogy mit kell írni iletve a számlaszám-nál csak 10 karaktert enged beírni,és a Magyar 16 karakterből állnak.Ha tudnátok segíteni azt megköszönném:

25. Mendy
2010. jún. 14. 19:38
Ha valamit rendelek a Német ebay-ról, mennyi idő kell, hogy megjöjjön? Mennyi az ajánlott postázás?
2010. jún. 2. 10:57

Sziasztok.

Segítség kellene !

Aranytárgyat adtam el az Ebay-en.

A vevőm afrikába kéri a szállítást és

kért,hogy a UPS-szel küldjem a terméket.

A gond csak az ,hogy sem a UPS,sem a DHL nem vállal nemesfém szállítást. azt is megkérdeztem mi van,ha nem mondom meg ,hogy mi van a csomagban,de közölték,hogy mindenképpen átvilágítják és kiderül.

Akinek valami ötlete,tapasztalata van kérem segítsen !

Köszönöm.

23. EVE2 (válaszként erre: 22. - Daelaab)
2010. febr. 4. 11:43

Szia,


A Paypal számlára nem kell pénzt felrakni, a pénzmozgás automatikusan megtörténik,ha sikeresen regisztrálsz a Paypalon.Viszont nem minden kártyát fogad el a rendszer.A dombornyomott az oké, illetve nekem Visa Elektronom van,az is oké.

2010. febr. 3. 13:56

Sziasztok!

Én is menyasszonyi ruhát szeretnék rendelni az ebay-en keresztül.Nekem a fizetéssel akadt problémám :(

Tud valaki segíteni, hogy hogy rakjak pénzt a paypal számlámra? (nincs dombornyomott bankkártyám és a folyószámlám a barátommal közös, én csak társkártyás vagyok)

21. EVE2 (válaszként erre: 20. - Madyson)
2010. jan. 31. 10:57
Írok privit
2010. jan. 29. 00:28

Szia!

Régóta vadászott játékot találtam meg az ebayen,de kevés angol tudásommal azt hámoztam ki,hogy csak a Királyság területén postáz az eladó,ráadásul regisztrálni nem szeretnék ezért az egy cuccért,inkább az itthoni oldalakon szoktam vásárolni,de annyira ritka itthon ez a játék,hogy lehet amire újra felbukkanna kinőné a lányom.

tudnál segíteni?

Köszi!

19. EVE2 (válaszként erre: 17. - LNelli)
2009. nov. 14. 09:54
Mindig nézd meg az eladó minősítését.Ha 100%-os a feedbackje,akkor olyan lesz,mint a képen.:-)Érdemes időben megrendelni,úgy jó,ha tavasszal túl vagy rajta.
2009. nov. 11. 12:21

Én is nézegetem az Ebayt... Csak én se vagyok "nyelvzseni". A fordító oldalak fordításait meg még úgy sem szoktam érteni, mint az eredeti idegennyelvű szöveget. :-P

Utánanézek a linkeknek, amiket adtatok, aztán majd lehet, hogy visszajövök kérdezgetni... :-)

17. LNelli (válaszként erre: 15. - EVE2)
2009. nov. 10. 07:25

Szia!


Akkor a vámon nem izgulom túl magam. :) És akkor már Tőled is megkérdezem, hogy milyenek a tapasztalataid a ruhákkal kapcsolatban: úgy néztek ki a ruhák, mint a képen? Anyag szempontjából megbízhatóak?

A ruhát még nem rendeltem meg, csak minden lehetőséget végig akarok zongorázni... Szeptember legelején lesz a lakodalom, úgyhogy még van időm. :) Úgy terveztem, hogy április vége körül rendelem meg, és ha van vele véletlen valami bibi, akkor lesz még idő helyrehozni... :) Korábban nem szükséges, ugye?

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Szép napot!

16. EVE2
2009. nov. 6. 22:27

Lnelli,


Mi ujság?Sikerült megvenni a ruhát amit szerettél volna?

15. EVE2
2009. nov. 6. 22:23

Sziasztok!


Rég nem jártam erre!

Vám:

Én az angol ebayen szoktam licitálgatni,és mivel van postafiókom,ahová küldjék a cuccokat,így mindenre tudok licitálni,nem gond,hogy magyar vagyok.:-)A legtöbben egyébként akik nem akarnak ide postázni,csak lusták,nem magyar ellenesek.A cuccaim kamionnal jönnek haza,de eddig még sosem kellett vámot fizetnem.Igaz,ruha,cipő,játék,horgászbot stb.,tehát mezei dolgokat vettem.

14. becseiagi (válaszként erre: 10. - LNelli)
2009. nov. 2. 10:07
Igen általában ritka a negatív értékelés, ezt a külföldiek nagyon szigorúan veszik!
13. becseiagi (válaszként erre: 12. - LNelli)
2009. nov. 2. 10:00

Ja, hogy azt feedback-nek hívják!? :)))


Szóval értékelés, igen 3 féleképpen értékelheted a partneredet.


Én postán kapom levélben, illetve csomagban, de én eddig soha nem fizettem vámot. Nem tudom, hogy ehhez más is tudna-e hozzáfűzni valamit. Ugyanis, amikor nagy valamit vettem, akkor személyesen vettem át; ha cd-t, ékszert, ruhát, akkor postán!

12. LNelli (válaszként erre: 11. - Becseiagi)
2009. okt. 31. 16:00

Akkor most én csinálok világosságot. :) A feedback a visszaigazolás, amit a vevők tesznek. Lényegében kommentálják, hogy pontosan érkezett-e az áru, jó minőségű volt-e, meg hasonlóak. Így lehet a feedback pozitív, negatív és semleges. :)

Na, de még egy kérdésem lenne, ha már ruhát, meg mindenfélét rendeltél. :) Mindenhol emlegetik a vámot, hogy országa válogatja, hogy mennyit kell fizetni. Erről mit tudsz? Hogy működik?

Bocs, hogy ennyit kérdezősködök, de erről még elképzelésem sincs...

11. becseiagi (válaszként erre: 10. - LNelli)
2009. okt. 28. 19:14
Nem is tudom mi az a feedback? :D Én megveszem, és postán kérem ennyi! A németen és az osztrákon szoktam vásárolni. Vettem már ékszert, bútort, ruhát... Persze először mindig rákérdezek, hogy van-e valami kifogása az ellen, hogy egy magyar licitáljon, mert jártam már úgy, hogy megnyertem, és utánna még sem jött létre az üzlet köztünk, mert neki nem tetszett, hogy magyar vagyok.
10. LNelli (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2009. okt. 28. 15:27

Köszi, hogy válaszoltál! Akkor végül is jól gondoltam, csak olyan hihetetlen, hogy 2-3 euróért, vagy dollárért naggggyon szép ruhákat lehet kapni. :) Bár a postaköltség megnyomja az árát, de még így is sokkal olcsóbb, mint egy szalonos kölcsönzési díj... :)

Még egyszer köszi a választ!

Ja, még annyi, hogy te hallottál már valami infót, hogy ilyen kényesebb cuccokat bátran lehet-e rendelni? A feedback-eket elolvasgattam az angolon és a németen is és nem nagyon voltak negatívak. Szerinted? :)

9. becseiagi (válaszként erre: 8. - LNelli)
2009. okt. 28. 09:28

Szia!


Ez úgy működik, hogy van egy kikiáltási ára, amivel indul a licit. Fel van tüntetve, ha van fix ára, mert az sem mindig biztos, hogy van. Ha 1 Euroról indul a licit, és te mondjuk rákínálsz 2-őt valaki meg csak 1,50-et, akkor azt te nyerted meg a 2 Euroval. Akkor azt a 2 Eurot kell kifizetned, és a posta költséget.

2009. okt. 27. 22:28

Szia Eve!


A segítségedet kérem az ebay-el kapcsolatban. Még csak most ismerkedek vele, és sajna a magyar teszveszt, meg vaterát sem ismerem, úgyhogy teljesen kezdőként állok a téma előtt.... Szóval menyasszonyi ruhát szeretnék rendelni az ebay-en keresztül, mivel egy ismerőstől úgy hallottam, hogy nagyon megbízhatóak a forgalmazók, és olcsók a ruhák. Már rájöttem, hogy vannak termékek, ahol fix postaköltség van és van, ami ingyen házhoz szállítást biztosít. (ekkor drágább a ruha) Na, de ha fizetni kell a postaköltséget, akkor 1 dollárról/euróról indulnak a licitek. Ez azt jelenti, hogy én mondjuk 2 dollárra licitálok és más nem licitál, akkor megkapom 2 dollár+postaköltségért a ruhát? Vagy van benne valami csavar, amit nem veszek észre? Valami minimál ár, ami nincs feltűnő helyen feltüntetve? Vagy ne legyek ennyire gyanakvó? :)

Bocs, hogy ennyire hosszadalmasra sikeredtem, de szeretném jól átrágni a helyzetet, mert nem szeretném a menyasszonyi ruha témát elbaltázni és szeretnék biztosra menni... :)

7. becseiagi (válaszként erre: 6. - EVE2)
2009. okt. 23. 10:15
Belenézegettem, és nekem ezzel csak egy gondom van, és emiatt nem hoztam még létre PayPalos számlát: hogy nem tudok angolul egy kukkot sem. Nem lehet nyelvet váltani rajta valahol?
6. EVE2 (válaszként erre: 5. - Ildenc)
2009. okt. 10. 14:59

Szia Ildenc,

Segítség a regisztációhoz:

[link]

Regisztáció a paypalhoz:

[link]

Pontosan a paypal rendszer teszi lehetővé,hogy ne kelljen minden alkalommal kiadni az adataidat.

Én az angolra regeltem


Remélem segítettem vele,de dobok még 1 privit! :-)

2009. okt. 10. 14:12

Sziasztok!


Milyen módon lehet regisztrálni az ebay-re?

Mi az a pay-pal os fizetés?

Milyen fizetési lehetőségek vannak, utánvéttel lehet vásárolni?

Nem kell félnem, hogy visszaélnek a bankszámlaszámommal? Egyáltalán meg kell adnom?

melyikre érdemes regelni, a németre, vagy az angolra?


Jó sok kérdés ugye? De rengeteg jó dolgot láttam már ott és nagyon érdekelne.


Köszi, köszi, köszi!!!

2009. okt. 10. 12:07
Én már évek óta ismerem a német illetve osztrák és angol ebay-t. A szüleim vezettek bele még kb. 10 éve. Én nagyon szeretem. Természetesen az embernek mindenhol van csalódnia valója, így én is kifogtam egyszer egy lengyel pasit, aki át akart verni, de hát hol nincs ilyen? Oda kell figyelni! Párszor már voltunk az osztrák ebay "segítségével" Bécsben is bútorokért, nagyon sok kedves embert ismerhettünk meg! Én ajánlom mindenkinek, aki el tud lavírozni az idegen nyelvű oldalakon!
2009. okt. 10. 12:07

Legjobb:) Mi adunk veszünk állandóan:) Itt et bromi jól működik, és MINDENT kaphatsz, tényleg:) Ja és olcsó is...

Szóval ajánlom mindenkinek (amúgy álltalában postáznak EU-ba)

2009. okt. 10. 12:05

A párom folyamatosan az ebayről rendel, pay-pal-lal fizet, soha semmi problémája nem volt.

A termékek 2 hét alatt megérkeznek még Thaiföldről is, sérülésmentesen, hiánytalanul.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook