Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebay-es rendelés, regisztráció, tapasztalatok fórum

Ebay-es rendelés, regisztráció, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. febr. 19. 19:27
Érhet bármilyen negatív dolog, ha vásároltam valamit ebay-en, és megsem tudom kifizetni, azon kívül, hogy kapok egy negatív értékelést? SAjnos úgy néz ki a paypal-os bénázásom miatt nem tudom kifizetni a terméket, mert nem fogadja el a sima hitelkártyát az ebay :-( Vagyis nincs netes hozzáférésem, és nem látom így a 4 jegyű kódot, ami a confirm-hez kellene... Sajnos más kártyát meg nem tudok felreggelni :/
2012. febr. 2. 12:07

Sziasztok

Az érdekelne, ha több dolgot szeretnék egy eladótól, akkor összevont postázást is tudnak?

Eddig egy aukciót nyertem, de remélem a többi is sikerül. Sajnos nem tudom, hogy hogyan lehet mail kapcsolatot létesíteni az eladóval, mert csak telefonszámot kaptam...

59. e2add1f84e (válaszként erre: 58. - BS76)
2012. jan. 16. 06:45
Biztosan van a környezetedben angolul tudó ember, aki segítséget tud nyújtani! Az sokkal egyszerűbb megoldás, mint idegeneket megkérni.
58. BS76
2012. jan. 8. 22:25

sziasztok!


szeretnék segítséget kérni hosszútávú ebayes vásárlásokhoz. Nekem sajnos nyelvi akadályba ütközik a lebonyolítás, ezért szeretném ha valaki az általam kinézett termékeket megvásárolná és a levelezéseket lebonyolítaná. természetesen honorálnám a fáradtságát.

2011. nov. 6. 20:58

[link]


fenti oldalt figyelmesen és mindent tunni fox

2011. nov. 6. 19:20
Valaki el tudná nekem mondani,hogy hogyan tudok vásárolni az Ebay-en? Otp-s bankkártyám van azzal is meg tudom oldani? Vagy van valami különleges módja?
2011. nov. 6. 19:19
Vásárlás az Ebay-en
2011. nov. 3. 12:05

Sziasztok!


Nekem a következő a problémán: 2 napja rendeltem egy e book readert. Az eladónak közel 1000 feedbackje volt 99,9-os így úgy éreztem nem lesz vele gond, de ma felnéztem mind az áru mind az eladó eltűnt, de közben már kifizettem a közel 40 fontot. Nyitottam egy case-t, de november 12-ig várnom kell, mert addig van az eladónak lehetősége felvennie velem a kapcsolatot. De hogy tud egy olyan eladó írni nekem, aki már nincs regisztráltként a rendszerben? Ilyen esetekben is visszakapom a pénzt? Az árut tuti nem fogom megkapni, mivel a 2 nap alatt nem jelölte meg "postázottként". Paypalon is el kell indítanom valamit vagy elég csak az ebay? jah és ez a 40 font eltűnt az eddigi összesen vásárolt termékek értékei közül is, mintha soha meg se vettem volna :( Köszönöm előre is a segítséget!

53. SAKÁL
2011. okt. 29. 14:50

Szeretném megkérdezni , hogy az Ebay regiszrációnál

miért kéri a bankkártya kódját is ? Ez korábban nem volt és egy magyar nyelvü leirásban is az szerepel, hogy azt nem kérhetik . Rendben van ez ?

2011. okt. 25. 13:29
Vámos kérdésre: Hong Kongból rendeltem, 4 (!) munkanap alatt megérkezett az áru Mo.-ra. Szállítási címnek a munkahelyem címét adtam meg. De az áru helyett egy halom papírt küldött ki a Posta, 9000 Ft-ot akartak lehúzni rólam (innen is puszi a Magyar Postának). Ugyanis kiokoskodták, hogy biztos a cég rendelte az árut, annak pedig fizetnie kell. Magánszemélynek nem. Kisebbfajta balhét csapott a párom a Postánál. És még nekem kellett bizonyítanom az e-bayes visszaigazoló e-maillel, hogy én, mint magánszemély rendeltem az árut... Aztán további 4 napig ültek a küldeményemen... Ja, és a papírokat már egyenesen a cég nevére küldték. Botrány! Megkértük a Postát, hogy az ilyen akcióktól lesz szíves tartózkodni a jövőben, mert a munkahelyemnek köze sincs ahhoz, hogy mit rendelek. Összességében nyugodtan rendelj Hong Kongból, az ellenség a Magyar Posta :-(
51. sanett77 (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2011. okt. 20. 23:02
Nagyon köszönjük a segítséget!!!:) Figyelmesek leszünk! Itthon is az vagyok, a hazai aukciós rendszereken belül.
2011. okt. 20. 12:21

A vámos kérdésben szeretnék segíteni. Unión belül tutira nem kell vámot fizetni. Én rendeltem már unión kívülről is, onnan se kell vámot fizetni, mivel olyankor ajándékként küldik a csomagot.

Kínai és hong-kong-i emberkéktől jobban teszitek ha nem rendeltek, főleg nem elektronikai cuccokat. Hamisítványok.

Majdnem 6 éve eBay-ezek, árulok is, veszek is, mindennapos dolog az életemben, épp ezért is van rengeteg tapasztalatom. Remélem sokaknak segítettem.

49. MelisUK (válaszként erre: 24. - Wolfendrusz)
2011. okt. 20. 12:14

Szia!

Tapasztalat, hogy afrikai országokba ne adj el semmit. Ha olyan nyeri meg a termékedet, aki mégis onnan származik, akkor találj ki valami kifogást, hogy miért nem tudod elküldeni, pl a kutyád megrágta, vagy valami ilyesmi. 99% az esélyed arra, hogyha elpostázod mégis, akkor majd visszajelez, hogy nem kapta meg és kéri vissza a pénzét. Én sajnos már áldozatuk lettem, pedig még a postás is (Skóciában) rákérdezett, hogy tényleg fel akarom adni oda? Mert igencsak problémás. És végül igaza is lett, egy iPod-nak lőttek...

48. MelisUK (válaszként erre: 41. - Sanett77)
2011. okt. 20. 10:17

Ez azon múlik, hogy milyen embertől vetted. Van, aki akár aznap feladja, de van, aki csak hetente egyszer. És persze azon is múlik, hogy milyen szállítási feltételek vannak a leírásban, hogy elsőbbségi vagy sem, aláírás kell-e hozzá vagy sem.

Igaz én nem Mo-on élek, hanem Skóciában, de nekem már olyan is volt, hogy másnap korán reggelre meg is érkezett, amit rendeltem. De olyan is van, hogy akár egy hónapot is várni kell rá, mert külföldről jön, pl Kínából.

47. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 36. - Sanett77)
2011. okt. 19. 23:43
Attól függ, hogy az eladó mit köt ki. Van, akinél csak paypal-lal lehet fizetni, mást nem fogad el.
46. itioti
2011. okt. 19. 22:56

Sziasztok!

Én is levélben kaptam nem is annyira rég a kódot!

45. féknyom (válaszként erre: 44. - Sanett77)
2011. okt. 19. 22:40
Akkor nem mondtam semmit.:)
44. sanett77 (válaszként erre: 43. - Féknyom)
2011. okt. 19. 22:39
Most állítólag email-be küldik. Régen mikor én a teszre regiztem, akkor levélbe kaptuk a kódot, ma már ott is email-es megerősítés van.....
43. féknyom (válaszként erre: 42. - Sanett77)
2011. okt. 19. 22:35

Akkor még nem kész a reged, azaz nincs élesítve. Postai úton küldenek majd egy kódot, azzal tudod élesíteni..

(legalábbis anno így működött)

42. sanett77 (válaszként erre: 40. - Féknyom)
2011. okt. 19. 22:32
Úgy fél órája.
41. sanett77 (válaszként erre: 39. - *csibe*75)
2011. okt. 19. 22:32
Még egy kérdés! Mennyi idő mire a cuccot megkapom? Kb??
40. féknyom (válaszként erre: 38. - Sanett77)
2011. okt. 19. 22:31
Mikor regisztráltál?
39. *csibe*75 (válaszként erre: 36. - Sanett77)
2011. okt. 19. 22:29

aha, teljesen.

jó sztem, és sokat vásároltam már.

paypal is jó, dombornyomott kártya kell hozzá. nem kötelező paypallal fizetni, de gyorsabb, biztonságosabb és sztem olcsóbb is, ment a bankon keresztül.

38. sanett77 (válaszként erre: 37. - *csibe*75)
2011. okt. 19. 22:29
Értem, és nagyon köszönöm a segítséget!:)
37. *csibe*75 (válaszként erre: 35. - Sanett77)
2011. okt. 19. 22:27

eu-ban nincs.

ha cégre hozod, ki lehet kerülni.

magánembernél asszem 150 euro a határ.

36. sanett77 (válaszként erre: 34. - *csibe*75)
2011. okt. 19. 22:26

Akkor ez dettó úgy működik mint a hazai oldalak??

Nem kell ez a PayPal?

2011. okt. 19. 22:25
A másik kérdésem ez a vám téma lenne....
34. *csibe*75 (válaszként erre: 32. - Sanett77)
2011. okt. 19. 22:25
várd meg a megerősítő emailt. licitálj, aztán ha a tied a cucc, az eladó jelentkezik, vagy ha nem, akkor neked kell írni neki, amiután megkaptad az elérhetőségét. lesz ott számla szám is, arra kell utalnod a lóvét.
33. *csibe*75 (válaszként erre: 29. - Benő71)
2011. okt. 19. 22:23
vigyázz a vámra, én megszívtam.
2011. okt. 19. 22:21
Szeretnék rendelni Ruhákat. A regisztráció megvan, a megerősítő email-t még nem kaptam meg. De......hogyan tovább? Hogy tudok fizetni? Kell hozzá a PayPal is????
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook