Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat fórum

Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat

1 2 3 4 5 6
166. globus (válaszként erre: 165. - 55Judit)
2022. júl. 24. 09:36
Egyik kolléganőm rengeteget fogyott a módszerrel néhány éve. Most pufibb, mint valaha, éppen a héten találkoztam vele.
165. 55Judit
2022. júl. 24. 09:32
A fórumozók közül aki belevágott, még egy se jött vissza hogy neki bevált, és egy év múlva is tartani tudja a súlyát. Sőt belevág, aztán eltűnik mert 1 hét múlva már mást gondol jónak.
164. 55Judit (válaszként erre: 163. - Doboska.p)
2022. júl. 24. 09:31

[link]

Aki erre vállalkozik, meg is érdemli.

2022. júl. 24. 09:06
Csinálja valaki ezt a diétát???? 😍😍
2020. jún. 1. 20:15
Elég sok olvasni való. Pedig át kellene nézni ezt is.
2020. máj. 30. 17:10
Talán érdemes lesz ezt is átolvasni. Receptek, trükkök, helyettesítők, ésszerű, okos tanácsok... remélem lesz benne néhány.
160. abyn
2012. márc. 25. 22:27
Sziasztok ! Holnap elkezdem és informállak benneteket !
2012. márc. 5. 07:26
Sziasztok. ma kezdemmiket egyek ma?segítsetek. köszönöm
158. Anna0129 (válaszként erre: 156. - Sinkagitta)
2012. márc. 2. 09:21

Nekem is ez lesz a problémám :(

Hazautazok a családhoz....jön a hosszú hétvége...Húsvét :/

157. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 156. - Sinkagitta)
2011. ápr. 19. 17:20
egyél pár szem mozzarella sajtot, az elveszi az étvágyad
2011. ápr. 19. 16:48
megtörtem! hazajöttem tavaszi szünetre és egyszerűen nem bírtam... kenyeret nem ettem, de kekszet, lekvárt, meg sütit igen :(:(:(:( nem tudom hogy vissza tudok e még állni... a kenyér nem is hiányzik, azt már megszoktam hogy semmihez sem eszek, na de a gyümölcs, meg a nass... és itthon mindig van mindegyik.most mit csináljak?
155. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 154. - Miel77)
2011. ápr. 18. 15:51
nem, sajnos türelmetlen voltam, érettségi év alatt csináltam először, aztán 1 évre rá és most szeretném :) de most teljesen ^^ 10kilót szeretnék fogyni :) tehát kb másfél hónap alatt menne le az a "pár kiló" :)
154. miel77 (válaszként erre: 153. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 18. 15:03
És melyik diétát választod, Dukan? Egyébként anno végigcsináltad? Sok sikert hozzá :)) hajrááá, és menyit szeretnél fogyni?
2011. ápr. 18. 14:47

no lányok, úgy tűnik több mint 1 év után ismét belevágok a nagy diétázásba :)

(cikkíró)

2011. ápr. 11. 21:03
Sziasztok én új vagyok holnap lesz egy hete,hogy elkezdtem a Dukan diétát.Nekem elég sokat kellene leadnom pontosan 20-25kg-ot.Nagyon sokat olvastam forumokban a diétáról de sajnos recepteket nem nagyon találok.Az első szakaszt meddig csináljam,a másodikra meg nem tudom,hogy a leveseket vagy ha fözeléket főzök majd mivel lehet sűriteni?Ha tud valaki recepteket irjon előre is köszönöm.Mindenkinek kitartást a diétához!
2011. márc. 30. 15:12
Ma senki nincs fenn?
150. Szibilla84 (válaszként erre: 149. - Kya68)
2011. márc. 30. 10:45
Szia és mennyit sikerült fogynod ezzel?
149. kya68 (válaszként erre: 148. - Sinkagitta)
2011. márc. 24. 22:09
Nem valoszinu, hogy gond lenne,sot kell. A konyv csak azt irja elo, hogy 1 fazisban egyszer, 2-ban lehet ketszer. Egyebkent az is irja, hogy a normal natur joghurtban nem sokkal tobb a kaloria, mint a 0%-ban, es az sokkal gazdagabb mindenben. Azt biztos tudod, hogy a gyumolcsos szigoruan tilos.
148. sinkagitta (válaszként erre: 147. - Kya68)
2011. márc. 24. 19:00

Hú köszönöm(jük) szépen! akkor ezek után próbálom így folytatni :)

viszont az nem világos, hogy akkor a zabkorpa megengedett vagy sem? és ha minden reggel eszek egy kiskanállal az nem borítja fel az egész diétát ugye?

előre köszönöm a választ, és lehet hogy még kérdezek ha valami eszembe jut :)

147. kya68 (válaszként erre: 146. - Sinkagitta)
2011. márc. 23. 22:30

A zabkorpa a helyes, en forditottam rosszul. Bocsanat.

A masodik szakasz tobbfele lehet:

-5 nap protein+ zoldseg, 5 nap csak protein. Ez a leghatasosabb, de a legdurvabb.

-1nap P, 1 nap PZ

-2 nap P, 5 nap PZ. Idosebbeknek, problemasabbaknak.

-2 nap P, 5 nap sima fogyi, barmi csak vigyazosan. Dukan azoknak ajanlja, akiknek a vegtagjaik sovanyak, a gond csak fenek es hastajon van. Hat en nem tudom, ez van a konyvben.


Ennyi, remelem eleg vilagos voltam. Nyugudtan kerdezz, ha van valami.

146. sinkagitta (válaszként erre: 145. - Kya68)
2011. márc. 23. 16:40

szia!

akkor leírnád helyesen a második szakaszt?

amúgy én nem eszek zabpelyhet, viszont minden reggel teszek a joghurtomba egy kiskanál zabkorpát. Tudom hogy ez sem megengedett, csupán az emésztésem miatt teszem.

145. kya68
2011. márc. 23. 09:33

Szia Sinkagitta!

Egy masik forumban mar irtam, a masodik szakasz rosszul kerult at a magyar koztudatba. Es egy szo sincs a zagpehelyrol.

2011. márc. 22. 22:46

ez a kúra leírása, szerintem elég érthető.olvasd át többször, ha még mindig nem tiszta, kérdezz nyugodtan, lehet tudok válaszolni de nem garantálom!

1. Támadás: megadja a kezdőrúgást

Mit szabad enni? Csak és kizárólag fehérjét, korlátlan mennyiségben és a nap folyamán bármikor. Vagyis ehet borjú- és marhahúst, baromfit (kivéve kacsát és libát), halat és tengeri herkentyűket, tojást (fehérjét korlátlanul, sárgájával együtt hetente legfeljebb 3-4-et), zsírszegény tejtermékeket.

Meddig tart?

Ha 5 kg-t szeretnénk leadni, 2 napig. Fogyás: 0,5-1,5 kg

Ha 10 kg-t szeretnénk leadni, 3 napig. Fogyás: 1,5-2,5 kg

Ha 20 kg-t szeretnénk fogyni, 5 napig. Fogyás: 2-3 kg


2. Súlyvesztés: leadja a fölös kilókat

Mit szabad enni? Fehérjét és zöldségeket, korlátlan mennyiségben, bármikor. A megengedett zöldségek: paradicsom, uborka, retek, spenót, brokkoli, spárga, póréhagyma, káposztafélék, gomba, zeller, cukkini,padlizsán, paprika, salátafélék, répa.

Meddig tart? Egészen addig, amíg el nem érjük a kívánt súlyt. Hetente 1-1,5 kg mínusszal számolhattunk.


3. Stabilizáció: visszavezeti a tiltott élelmiszereket

Mit szabad enni? Az eddigieken kívül ehetünk naponta egyszer gyümölcsöt (kivéve banánt, szőlőt, cseresznyét és meggyet), két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, néhány szelet sajtot, hetente kétszer

tésztafélét, kuszkuszt, lencsét, rizst, krumplit - sőt, akár csokit is!

Meddig tart? Attól függ, mennyit fogytunk: fél kiló mínuszonként 4 napig kell ezt a szakaszt tartani. A képlet: (leadott súly:0,5)x4. Ha 5 kilótól szabadultunk meg: (5 kg:0,5)x4=40


4. Itt a vége: a súlyfenntartás szakasza

Mit szabad enni? Mindent, amit csak akarunk. Viszont hetente egyszer tartsunk fehérjenapot (1. szakasz) - dr. Dukan a csütörtököt ajánlja.

Meddig tart? Akár élete végéig, ha betartjuk ezt az egyszerű szabályt.


Jó tanácsok a sikeres fogyókúrához:

Igyunk a diéta ideje alatt sok folyadékot, legalább napi 2 litert.

Ha több mint öt napig tartjuk az egyes szakaszokat, szedjünk multivitamin-tablettát.

Salátaöntetként használjunk citromlevet, zsírszegény joghurtot, különböző ecetféléket, fűszereket az olajfélék helyett (olívaolajat vagy más hidegen sajtolt olajat se).

Az 1. szakaszban ne sportoljunk intenzíven.

Az első három szakaszban ne használjunk vajat, margarint vagy olajat.

Az ételeket grillezzük, pároljuk vagy gőzöljük.

Ne ízesítsünk sóval, mert növeli az étvágyat.

2011. márc. 22. 15:23

Valaki eltudná nekem magyarázni a dukan-diéta alkalmazását?mert nem nagyon értem...:S:S:S

már mint h meddig kell csinálom.

lécci valaki írjon aki már csinálta!!!

142. miel77 (válaszként erre: 141. - Sinkagitta)
2011. márc. 21. 22:33

Jaja én is használtam egy kis olívaolajat, amikor olyan kajcsit csináltam, amihez kell egy kis olaj :) sztem ez nem gond, a szervezetnek kis mennyiségű olajra szüksége van.

Hmmm nekem mellben ez a diéta nem változtatott, ezért szerettem :)

Nekem nincs még egyszer erőm hozzáállni ehhez a diétához, nem bírtam sokáig, bár hatásos volt. Mondjuk vmit ki kell találnom, mert a kilóim nem tűntek el....

2011. márc. 21. 20:17

Dehogy fog :) én nagyban űzöm Dukan-bácsi csodáját. de ma először ettem rántottát és ahhoz azért felhasználtam egy csepp olajat, ennyit ti is bűnöztetek? amúgy miel, én mindennap ettem zabkorpát a joghurtba keverve :) a farkaséhség már nem jellemző szerencsére :D sajnos mivel koliban nincs mérlegem, nem tudom mérni magam, talán egy kis változást látok a pocimon, JA és a mellem összement.. teljesen.. :D

Van itt még valaki aki csinálja jelenleg a dukant?

140. miel77
2011. márc. 21. 09:33

Sziasztok Csajok!!!

Mizujs veletek, ugye nem fog kihalni a fórum?? bár én már nem dukan diétázom...

most épp szenvedek, mától akartam kalóriaszámlálást csinálni meg napló meg mozgás meg minden, erre totál lebetegedtem, délután gooo doki, ahhh semmihez nincs kedvem... megőrülök így!!!

139. miel77 (válaszként erre: 138. - Sinkagitta)
2011. márc. 19. 09:01

Haliii!


Húú 4napig fehérjéztél?? én csak 2napig tartottam mindig... bár én nem voltam éhes alatta, kb. napi 4-5ször ettem vmit. Nekem mindig a vacsi okoz gondot, akkor jön rám a kajálhatnék... pedig pont ak nem kellene már :'(

Most már egyél sok zöldséget is, mert nem jó a szervezetnek sem a túl sok fehérje. Ha szoktál főzni, csinálj zöldség levest, olyan jól telít :))) ja meg napi 1 evőkanál zabkorpát keverj bele vmibe az emésztés miatt :))

Mondjuk én most nem csinálom már a dukant... saját általam elképzeld étkezést követek :)rem bejön majd :)

2011. márc. 18. 17:20

sziasztok!

4napig vittem az első szakaszt!ma már ettem paprikát, meg uborkát is a husik mellet.szóval indul a második szakasz :)

szerintetek ez a négynapos fehérje szakasz elég a 10(-13) kilós fogyáshoz?

és még valami, folyamatosan éhes vagyok ehetnékem van..és eszek is(persze eddig csak a megengedett dolgokat)nálatok is volt ilyen? ez ugye nem baj? :O

sajnos nem tudom megmérni magam, mert nincs mérlegem se centim, habár lehet egy centit holnap beszerzek..de nem érzem hogy fogytam..mindig jóllakott vagyok :/ áhh azért remélem elindul a fogyás...

137. nix02 (válaszként erre: 136. - Miel77)
2011. márc. 17. 13:50
hát igen olyankor mindent elkövetünk biológiai szükséglet néven, csak ne keljen tanulni, és ez többnyire az evés, meg a nasi
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook