Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat fórum

Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat

1 2 3 4 5 6
106. miel77 (válaszként erre: 105. - Sinkagitta)
2011. márc. 9. 21:27

Sziaaa!!

Eddig ez a diéta, meg a 90 napos jött be a legjobban, mondjuk a dukan sokkal jobban betartható! Amikor először csináltam mindent betartottam,ak kb 3 hét alatt elég szép eredményt értem el, csak utána jöttek az ünnepek, és nem csináltam meg a 3. és 4.ik szakaszt, amely a súlymegtartásra lett volna ugye.... szóval azt nem mondhatom, hogy nem jött vissza...most nem csináltam rendesen, kiegészítettem szénhidráttal, így sokkal lassabban indul meg a fogyi... de 2-3 hét után totál besokaltam a sok fehérjétől, szóval nem mondhatnám, hogy könnyen betartható hónapokon keresztül :( max sztem 2-3- hétig, ami kb 5 kg mínuszra nekem tökéletes volt :)

2011. márc. 9. 17:02

köszi a teljes körű felvilágosítást :)sajna a túróval nem vagyok jóba, szóval az nekem kiesik, úgyhogy ezen a téren kicsit csalni fogok.

még egy ilyen ételekre vonatkozó kérdés:sovány joghurt: milyent vettetek?csak natúrt lehet?

Henii!klassz hogy ilyen jól megy!így tovább!hétfőn én is beszállok! :)

a kiló engem se annyira érdekel, mint a centik.lényeg hogy lássam a változást!

miel77:te hogy boldogultál az elején? meg vagy a diétával elégedve? elérted a célod és nem mentek vissza a kilók? rövid vélemény? :D bocsi hogy ennyit faggatlak, csak kíváncsi vagyok!

persze mások is megválaszolhatják a kérdést! =)

104. miel77 (válaszként erre: 103. - Rebeka2011)
2011. márc. 9. 09:37
ja leírás szerint nem enged, de a sovány sajt is fehérje.. szóval sztem nem gond, kétszer csináltam már ezt és mindig ettem tolle szandrást és egyáltalán nem láttam negatív hatását, egyébként meg zabpelyhet+ abonettet sem enged... még sem állítja meg a fogyást :) kell a rost :) Egyébként sztem ez a diéta is káros kicsit az egészségre, nem jó ennyi fehérjét kajálni, én ált 2-3 naponta csak zöldségeket eszek!
103. Rebeka2011 (válaszként erre: 99. - Sinkagitta)
2011. márc. 9. 09:13
Szia, bocs, hogy belekotyogok, de nem enged sajtot Dukan a diéta első szakaszában, csak sovány túrót.
102. miel77 (válaszként erre: 101. - 8a7691817d)
2011. márc. 9. 09:08

Hajráááá :):)

Nekem sajna most meg kell szakítanom ezt a diétát :( el kell kezdenem szénhidrátot enni, egy kis tészta... rem nem nagyon gond, és visszakúszik itt nekem dupla kiló... szombaton félmaraton, kell az energia!! Aztán lehet megpróbálok visszatérni jövő héttől újra a Dukan-hoz :) bár én 3 hét után úgy érzem fehérje túladagolásom van már... :S

Kitartás Nektek!!!!

Ja és inkább a centikben bízzatok, komolyan alig ment le rólam kiló viszont sokkal karcsúbb lettem!!!

2011. márc. 8. 23:46
Sziasztok!Második nap,és minden egészen jól alakul.Úgy tűnik,ez a diéta nekem van kitalálva.Remélem,hogy a mérleg is ezt fogja mutatni jövő hét hétfőn.
100. miel77 (válaszként erre: 99. - Sinkagitta)
2011. márc. 8. 08:33

Hát igazság szerint, amikor először csináltam a Dukan-t, akkor utána olvastam a dolgoknak, és a sajtokat azt hiszem csak a harmadik szakaszban sorolja fel... ugye a zsírtartalom miatt, nem sorolható az első szakasz sovány fehérjéi közé, sajnos :( én is nagyon szeretem pedig, de vannak zsírszegény sajtok, és sztem ezek nyugodtan fogyaszthatóak!! A szandrás Tolle sztem nagyon jó, évek óta használom, csináltam Szandra diétáját is, plusz vannak dvd-im is tőle. A sajtjából van dobozos kocka sajt is, sztem az is nagyon jó, abonettre pakolva fincsi nagyon :)

Emellett én még feta sajtot, és light mozarella-t eszem, vmint a dobozos cottage cheese-t :) :)

2011. márc. 7. 22:55

Gratulálok a sikeres első naphoz!te leszel az egy héttel előttem járó példa, úgyhogy ügyes légy :D

amúgy az egyik legszimpatikusabb dolog nekem ebben a dukan-diétában az hogy ehetek sajtot! nagyon szeretem, és nehezen mondok le róla, csak az a baj, hogy nem épp a zsírmentes fogyis sajtokat részesítettem előnybe. ma kipróbáltam egy 2,2 %-os zsírtartalmú sajtot..de az igazat megvallva nem voltam elragadtatva az ízével :/;szóval az lenne a kérdésem hogy az első napokban lehet enni félzsíros trappistát?, vagy pl a tollénak van a béres alexandrás -60 százalékosa.. vélemény?

2011. márc. 7. 20:04
Sziasztok!A mai napom elég jól alakult.Nem is olyan nehéz betartani ezt a diétát.Egyedül a délutáni gyümölcs hiányzik.Persze azért volt egy kis "tévedésem".Nagyon szeretem a paradicsomlét,és elfeledkeztem róla,hogy így az elején ezt nemigen szabadna,ha jól sejtem.Mérlegre csak jövő hétfőn állok,kíváncsi vagyok rá,hogy mi lesz az eredmény!? Remélem,hogy addig sikerül tartanom,főleg,hogy tofut is ehetek,így már nem tünik túl szigorúnak.
97. miel77 (válaszként erre: 96. - Sinkagitta)
2011. márc. 7. 14:09

Elolvastam a naplód!! Sok sikert és kitartást, hogy elérd, amit szeretnél:):)!!! Ezeket a dolgokat az egyetem elején én is átéltem,a sok-sok buli, meg kocsmázás... :) durva,de ilyenkor éli ki magát az ember. Én is cigiztem szinte végig az egyetem alatt, főleg a bulikban... 2éve tettem le a cigit végleg, de mindig voltak próbálkozások!Végül úgy sikerült elűznöm az egészet, hogy elkezdtem rendszeresen futni :) :) viszont most írom a szakdogám, és meg kell mondjam elég durván érzem, hogy jó lenne rágyújtani....áááá utálom ezt!!! Már csak azért sem szabad engedni neki!!!

+ na meg egyszer már jó lenne az egészségtelen kajákról is leszokni + a borozásoknak még mindig rabja vagyok :) de szépen lassan alakítgatom azért a dolgokat :)

96. sinkagitta (válaszként erre: 95. - Miel77)
2011. márc. 7. 13:09

Ott vannak naplómban az előzmények, hogy miért álltam neki a léböjtkúrának.Annyi biztos, hogy akaraterő kell hozzá, meg "bemelegítőnap" és "felépítőnap" is -ergo kb 7-8 napig tart:)Én sokkal rosszabbra számítottam, és nagyon meglepődtem amikor rájöttem hogy nem is vagyok éhes, de lehet csak az elszántság miatt. Naponta megittam min.3 l vizet, plusz vettem mindennap friss grépfrútot, narancsot és ezeknek a levét facsartam,vagy vettem bio 100%-os gyümölcsleveket,+gyógynövényteákat ittam.ebből állt egy napom. mellette mozogni is kell elvileg. én hetente egyszer járok röplabdázni 1,5 órát, ami nem sok mozgás ezért sokat sétáltam de azt is gyorsan(mondjuk páran hülyének néztek az utcán:D)

Én azt hiszem elmondhatom hogy jól bírtam, és nem is voltam fáradt és levert a kúra során.egyedül a 3. nap volt kicsit rizikós, de túltettem magam rajta.Az anyagcserém felgyorsult, sokkal jobban éreztem magam, és amit el akartam vele érni- hogy ne kívánjam a cigit- azt elértem. ma egy hete nem cigizek, de olyan érzés mintha nem is cigiztem volna.ez számomra hatalmas sikerélmény.

Szerintem nyugodtan megpróbálhatod :)egy kis akaraterő és meglesz az!ja és nem is muszáj az 5 naposat választani, vannak rövidebb ideig tartó kúrák is. Az biztos hogy nagyon hasznos dolog.salaktalanít méregtelenít és én ezt meg is éreztem :)

95. miel77 (válaszként erre: 94. - Sinkagitta)
2011. márc. 7. 10:33

Jaja, tipikus amikor a szülők felpakolnak kajával:) anyukám nekem is mindig annyit tesz, ha hazamegyek, hogy akkor tényleg 1 hetet csúsztatni kell a diétát :) :) csak akkor érdemes elkezdeni, ha olyan dolgok vannak csak a hűtőben, amit lehet is enni.

Kitartásss, hajrá :) :)


És a léböjt kúra milyen volt? Hogy bírtad? Én még sosem tudtam rászánni magam egy ilyenre...

2011. márc. 7. 10:27
Jó hogy itt megoszthatjuk a tapasztalatainkat!legalább nem kell egyedül végig csinálni!én múlt héten egy 5 napos léböjt kúrát tartottam, erre a hétre meg egy jó kis főtt tojás diétát terveztem.. de aztán rájöttem hogy abból nem fog semmi jó kisülni (max egy hétig élvezhetem hogy lefogytam, vissza az összes kiló a tojást meg megutálom). Heni én is kezdeném veled szívesen de nem pazarlok, mert hoztam a koliba egy vagon kaját ami nem illik bele a diétába, azt még a héten megeszem, aztán én is nekiugrok! Neked addig is kitartást ;)
93. miel77 (válaszként erre: 92. - 8a7691817d)
2011. márc. 7. 09:23

Szia!!!

Sok sikert a diétához mindenkinek :)

Szerintem tofut nyugodtan ehetsz az is fehérje :) husiból én egyszerre kb 2-3 combot ettem meg, vagy fél grillcsirkét :) a mennyiség nem számít, de azért nem ettem kipukkadásig magam. Nézd meg a naplóm ott le van írva, hogy miket ettem :) persze a bort + popcornt ki kell hagyni!! De még ezekkel a mellé evésekkel is mára megint lement fél kiló :) :)

2011. márc. 7. 01:44
még egy kérdés... mennyi húst esztek meg egy nap alatt,szóval mennyit vásároljak meg egy napra magamnak kb?
2011. márc. 7. 01:26
segítsetek kérlek.Tofut ehetek az első pár napban?
90. 8a7691817d (válaszként erre: 89. - Sinkagitta)
2011. márc. 7. 01:24
Szia én holnap kezdem,illetve már ma elkezdtem.Remélem,hogy sikerül.Igazából 5-6 kg-ot szeretnék fogyni,csak az a baj,hogy mozgásra nem igen jut időm.
2011. márc. 7. 01:12

sziasztok!

már régóta nézegetek valami jó kis diétát. tartósan szeretnék fogyni mivel most hirtelen -kb fél év alatt- felszedtem durván10 kilót, és nem is érzem jól magam a bőrömben.szóval jó lenne leadni a felesleget :D most 67 kiló vagyok a 168 centimhez.

szerintem jövő héten belevágok ebbe mert nagyon tetszetős. remélem a számíthatok majd a segítségetekre! :)

üdv:gittus

88. miel77 (válaszként erre: 87. - C12cd2b1c1)
2011. márc. 6. 11:34

kösziii :)

Hú most Happy vok, reggelre már -2 kg lettem, pedig tegnap még ünneplés is volt, és lecsúszott 1kis alkohol, ami azért nem diétás... :)

Egyébként rájöttem, hogy sztem azért megy lassabban, mert kicsit fáj a térdem, így nem tudtam heti 3-4 szer futni, ami azért elég sok kalóriát eléget. Így egész nap csak ülök :(

De nem is tudom, hogy legyen majd, mert pénteken muszáj betésztáznom meg a szombati kaja is dől majd...

Na majd utána folytatom, rem így is jó lesz :)

Ti mozogtok vmit?

szép napot mindenkinek!

87. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 86. - Miel77)
2011. márc. 5. 22:58

hűha!

A félmaratonhoz sok sikert, sajnos nem tudom mindennap olvasni a kérdéseiteket-válaszaitokat ezért kicsit elcsúsztam, a futás miatt érthető a szénhidrát!:)

86. miel77 (válaszként erre: 85. - C12cd2b1c1)
2011. márc. 5. 15:59
Szerintem szüksége van a szervezetnek minimális "jó" szénhidrátotra, ált. 3 dkg zabpelyhet vagy búzakorpát joghurtba keverve, vagy 2 szelet abonettet eszem, azt is csak max délelőtt :) De írtam is sztem, hogy kicsit módosítottam a diétán :) egyébként enélkül kb. felbuknék sajnos, nem tudok zöldségből elég ch-t bevinni, jövő héten félmaratont futok, sajnos nem vihetem le jobban a ch-t, vmiből energia is kell :) :) na mind1 nem a gyorsaság számít, hanem a kitartás :) :) megy ez így is :)
85. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 84. - Miel77)
2011. márc. 5. 15:31
szénhidrátot csak a 4. szakaszban lehet enni és akkor is oda figyelve a mennyiségekre! az első szakaszban csak fehérjét szabad enni a másodikban meg fehérjét zöldségekkel kombinálva akkor ne csodálkozz, hogy nem ment le sok kiló :)
84. miel77 (válaszként erre: 83. - Izabell55)
2011. márc. 5. 10:01

Sziaaa!

Sok sikert hozzá :) Velem meg nem tudom mi van, mondjuk egyre kevésbé vagyok éhes, és keveset is eszem viszonylag (a régi kajaadagomhoz képest) de nem mondhatnám, hogy nagyon fogyok, kb 1 kg 3dkg mínusz volt a majdnem 2 alatt :( máskor meg 3 hét alatt ezzel a diétával kb 5 kg lement... nem is értem, lehet tényleg nem szabad semmit szénhidrátot enni mellé??

2011. márc. 4. 22:32
Elkezdtem holnap ezt a diétát. Én is úgy látom, hogy tartható:) Remélem eredményes lesz. Sok sikert és kitartást mindenkinek:)
82. miel77 (válaszként erre: 81. - Nix02)
2011. márc. 2. 16:05
hmmm akkor kb. egy cipőben járunk :) Hajrááá Mindenkinek :) Tavaszra csak úgy virulni fogunk, annyira csinik leszünk :) majd a napba lehet nézni, de ránk nem :) Fő az önbizalom :)))))
81. nix02
2011. márc. 2. 09:47

Persze tejföllel is jó... bár én a tejszínt jobban szeretem, meg az pont volt is a hűtőben:D


igen ez a rossz hogy aki alacsony azon hamar meglátszik:S én is csak 165 vagyok.

2011. márc. 2. 08:36
Kitartás lányok, ügyesek vagytok :)
79. miel77
2011. márc. 1. 19:48
Mondjuk én tipikus az az eset vagyok, akinek mindig mondják, hogy jajj nem kell fogyizni, normál a testtömegindexed... csak kb olyan pici vok (160cm) hogy már plusz 2 kg is meglátszik... szóval akkor is úgy látom hogy -6 kg kb. kellene!!!
78. miel77 (válaszként erre: 75. - Nix02)
2011. márc. 1. 19:44
Ja egyébként én is néha mellé eszek.. azonban csak 1 hete csinálom, de azt vettem észre szinte alig vagyok éhes, pedig mennyiségben sztem nem eszek sokat. És már nem is bírok egyszerre olyan sokat enni... tényleg jó a fehérje, bár én pici szénhidrátot eszek, mert futok.. és nélküle kb összeesnék!!!
77. miel77 (válaszként erre: 76. - Nix02)
2011. márc. 1. 19:41
Hmm jól hangzik :) és ha tejszín helyett mondjuk joghurt vagy tejfölt teszünk rá? Mondjuk ma már lehet nagyon alacsony zsírtartalmú tejszínt is venni :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook