Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat fórum

Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dukan diéta, avagy együk soványra magunkat

1 2 3 4 5 6
76. nix02
2011. márc. 1. 19:36

hajrá a diétához

am meg találtam egy nagyon jó receptet, ma csináltam, holnapra, és nagyon finom, brokkolit, meg répát megpárolsz, beleteszed tepsibe, raksz rá paradicsomot, paprikát, valamilyen felvágott, vagy csirkemell (előre megsütve) kis tejszínt, sajt, és megsütöd. nem zsíros, és nagyon finom.

75. nix02
2011. márc. 1. 19:35
olyan 2-3 hete körül csinálom már nem tudom:D, de ma is adtam a diétának, egy hatalmas hamburgerrel, de csak felét bírtam megenni, úgyhogy valami változott. nekem is még 3 hét alatt sokat kéne fogyni, mert lesz egy csinoskodós bál:D ebbe a ruhába amibe megyek, az eddigi súlyommal is belefértem, nem állt rosszul, de jobban esne kicsiny lelkivilágomnak, ha csinibb lenne.
74. miel77 (válaszként erre: 73. - Nix02)
2011. márc. 1. 10:38

Húúú de ügyes vagy, tök jó :) :) és mennyi idő alatt ment ennyi le? Én is boroztam meg chipseztem hétvégén + gyros tál krumplival :) de gondoltam azért folytatom... 2 hét múlva wellness elvileg, szóval van laposabb leszek,nem férek bele a fürdöruciba, vagy lemondom a hétvégét,grrr :S Kb másfél-1 kg ment le, de még csak 1 hete csinálom! Nagyon remélem a köv 2 hét sikeresebb lesz :)

Hajrááá!!!

73. nix02
2011. febr. 28. 21:39
én már -8 kg-nál tartok, pedig hétvégén sütiztem is, meg alkohol, chips és így is ment le, sportolni, meg szinte semmi, mióta elkezdtem 2 spininng volt csak.
72. miel77
2011. febr. 28. 13:05
Sziasztok! csináljátok még a Dukant? Én egy hete kezdtem, 1-2 nap meg is inogtam.. de remélem hatásos lesz :) egyszer már csináltam, akkor bejött, csak a utolsó 2 szakaszt már nem tartottam meg, és visszajöttek a kg így karácsony táján :'( de most próbálok átszokni az egészséges étkezésre :) egyébként annyit módosítottam, hogy reggel ált. natúr joghurt mellé eszem zabpelyhet, zabkorpát, meg pl. virsli mellé 2 szelet abonettet. Ennyi rost bevitel kell sztem, meg edzés előtt szoktam müzliszeletet enni. Mert csak fehérjétől kidől az ember!
71. nix02 (válaszként erre: 70. - C12cd2b1c1)
2011. febr. 23. 21:42
igen tudom h ennyi idő alatt ez nagyon sok:) állítólag nincs is annyira szükségem, az más hogy én így érzem. azt észrevettem, hogy hatásos 6 kg-t fogytam vele, igaz csak 0%-os joghurtot eszek és csak ritkán csirkemellet salátával esetleg túrót...valószín én is túlzásba vittem, csak arra céloztam, hogy néha egy kis szénhidrát kell, heti 1 szelet teljes kiőrlésű dolog, vagy valami nem árt. meg persze nem végig aktívan kitartani az 1 órás spining edzésen, mert mindenképpen fárasztó dolog, de a spininget mindenkinek ajánlom, nagyon jó volt és rengeteget izzadtunk, és másnap semmi izomláz
70. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 67. - Nix02)
2011. febr. 23. 17:43

20kg másfél hónap alatt kicsit nagyon soknak tűnik nekem, inkább toljuk ki karácsonyra :) és akkor már stabilan állíthatod, hogy leadtál 20kg-t.


Válaszolva a következő üzenetedre is.

Tudom, hogy szükség van szénhidrátokra, gyümölcsre , zöldségre... de nekem bevállt és sok ismerősömnek is köztük egy barátnőmnek aki ajánlotta a diétát és a könyvet hozzá (azóta már szült is, és ezzel a diétával fogyott vissza.)


nem papolnék fölöslegesen, elvégre nem érdekem, hogy meggyőzzek embereket :) ha csak nem én lennék a könyv szerzője!:D

69. nix02
2011. febr. 23. 16:06

újra sziasztok...

csak óvatosan ezzel a diétával, használni valamennyit használ, de szüksége van a szervezetnek szénhidrátra, ettem elég fehérjét de spining után összeestem az utcán, és egy zacskó szőlőcukor kellett h észhez térjek.

68. Roza78
2011. febr. 12. 13:35

Sziasztok!

En is elkezdtem ma a Dukan dietat, remelem lesz erom es kitartasom ,hogy vegig csinaljam.

67. nix02
2011. febr. 7. 17:49

Szia!


Pénteken kezdtem el, azóta nem ettem csak csirkemellet, és házilag kevert joghurtot (0,1%-os joghurt, valamilyen aroma, és édesítőszer), mozogni nem igazán sokat mozogtam nem is tudnék, mert asztmás vagyok, és pár száz méter futástól megfulladok,egyedül ma sétáltam kényszerből 8 km-t, de már fogytam ez a 3 nap alatt 2 kg-t, és semmi bajom....és nem remegek....ami nem tudom, hogy ennek köszönhető e, eddig folyamatosan remegtem mivel 130-alá ritkán meg a pulzusom, nem tudni mitől. én köszönöm a cikked:) eredeti terv szerint 20kg-t akarok fogyni jelenleg sajnos 70 vagyok 165 cm-hez, másfél hónap alatt szeretnék lefogyni, bár tudom ez szinte lehetetlen.

66. lucalilli (válaszként erre: 65. - 6532c775dd)
2011. jan. 25. 15:24

szia


és hol tartassz most?fogytál már?mert akkor én is kipróbálom,csak halakkal.

2011. jan. 6. 12:22

"madelene válasza:


Sziasztok!

En oktoberben lessz 2 eve Parizsban lakom a csaladommal.

En gyerekkoromtol mar "kover" voltam>

Megprobaltam sok dietat de volt amelyik csak keves idelyig bevalt,es volt amelyikkel nem ertem el semmi valtozast.

Itt megprobaltam a Dukan dietat es bevalt.fogytam es vissza sem hiztam ,pedig sok fagyit,edesseget eszem.

Most ujbol kezdem ,mert eloszor csak 5 kg leadasaval kezdtem,mert akartam latni ha ujbol behozom a napi eteleket amit eddig nem ettem meghizok vagy sem. Es nem hiztam meg.Tehat megy.

Igaz megvettem a konyvet amit nagyon ajanl "Je ne sais pas maigrir" tehat "en nem tudok fogyni" amiben kulonbozo etelek vannak leirva es sok jo tanacs.

Barmikor valaszolok ,ha kerdesetek van.

Sok sikert a fogyokurazoknak."


Forrás: [link]

64. JeneiKlari (válaszként erre: 53. - ZsuBe)
2011. jan. 3. 11:21
Csatlakoznék hozzád. Engem is érdekel minden új módszer, bár sajnos ahhoz kevés bennem a kitartás, hogy bármelyiket is kipróbáljam:( De remélem, most, az újév hatására talán...:)
63. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 53. - ZsuBe)
2010. dec. 28. 15:37

Köszönöm szépen a kedves szavaid :) már vissza sem mertem nézni az új hozzászólások miatt. Sajnos, nem mindenki olyan rugalmas és segítőkész...


Ó és utólag, Kellemes ünnepeket nektek :)

2010. dec. 26. 17:39

Ok.Igaz.Elnézést.Valóban úgy jöhet le,mintha tőled lenne.Bocsi.Legközelebb odasasolok erre.Amúgy köszi,hogy helyettem is utánanéztél a könyvnek, én nem tudom mikor jutottam volna el odáig,pedig egy ilyen orbitális baromság mellett nem szabad elmenni szó nélkül,hiszen tényleg sokat elárul a szerző alulképzettségéről és totális tájékozatlanságáról.Ez olyan...óvodásszintű elképzelés a lenyelt étel sorsát illetően...Komolyan.

Tőled pedig elnézést,tényleg.

61. Várhegyi Márton (válaszként erre: 60. - 06bfdda89d)
2010. dec. 26. 16:44

"Ma már mindent el lehet adni?"


Ma? Mindent.


Azért arra figyeljünk, hogy amit idéztél ("A test szó szerint..."), az nem tőlem származik. Ezt jobb valamilyen formában jelezned, mivel nem mindenki olvassa vissza a hivatkozott hozzászólást is, és azt hiheti, én írtam.

60. 06bfdda89d (válaszként erre: 59. - Várhegyi Márton)
2010. dec. 26. 16:09

"A test szó szerint hadrendbe állítja a fehérvérsejteket, és megtámadja az ételt."


JUuUuUuUuUuUujjjjj...Ma már mindent el lehet adni?Na és mi van az oktatással???

59. Várhegyi Márton (válaszként erre: 58. - Szokebarna)
2010. dec. 26. 13:19

Erről a könyvről pont nem hallottam, de beütöttem a keresőbe, és ezt az ismertetőben a következőt olvastam:


"Kutatások azt is kiderítették, hogy a szervezetünk gyakran úgy reagál a főtt ételre, mint a kórokozókra (baktériumokra, vírusokra, gombákra). A test szó szerint hadrendbe állítja a fehérvérsejteket, és megtámadja az ételt. Ez a jelenség – amit kapcsolatba hoztak az AIDS kialakulásával – nyers étel fogyasztásakor nem következik be."


Ezek alapján nem vagyok biztos abban, hogy a szerző orvosbiológiai szakterületen kompetens.

2010. dec. 26. 12:53
Figyelem! nagyon nagyon károsak az ilyen fajta diéták!Mi az hogy 5 napig fehérje? megáll az ész.Mielőtt bárki is belefogna kissé járjon utána a dolgoknak, több kárt teszünk így magunkban mint hinnénk.Ajánlom figyelmükben a legcsodálatosabb olvasmányt amivel találkoztam, nem egy vagyon mindössze 3000ft mindenre választ ad!a legegészségesebb lesz és még fogyni is fog! 80/10/10 ez a könyv címe...
2010. dec. 22. 19:42
Én sem értem miért kell ilyen rossz indulatunak lenni! Gondoltam elolvasom a véleményeket, hátha más is kipróbálta már a diétát, erre a vádaskodást olvasom.
56. 06bfdda89d (válaszként erre: 55. - Scara.bosco)
2010. dec. 16. 18:49
:D Nyami.:)
55. scara.bosco (válaszként erre: 54. - 06bfdda89d)
2010. dec. 16. 17:37
Ja, azért annyira nem vagyok duhaj, hogy sós. De mondjuk kilószámra a natúr mandula, dió, kesu:-)
54. 06bfdda89d (válaszként erre: 50. - Scara.bosco)
2010. dec. 16. 08:33
Ja...egy marék sósmogyi = cirka 300 kalória...:)
53. ZsuBe (válaszként erre: 25. - Móriczka)
2010. dec. 15. 16:05

Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy a mi királylányunk ír egy cikket produktum nélkül, vagy egy régi produktum hatására, nem kell mindenkinek követni, de akinek szimpatikus kipróbálhatja, én is mindenki tudna ilyen negatív hozzászólást ide biggyeszteni, de és ez a lényeg itt jóakaratú emberek vannak többnyire, válogass kedvedre a rokonszenves diéták és barátok között. Ennyi.

Ja és nekem nagyon szimpatikus, és ha megszületett a második lurkóm és már nem szopizik, ami számításaim szerint kb.2,5-3 év múlva lesz biztos kipróbálom ezt a diétát.


Gratulálok a cikkhez hippikirálylánynak már csak azért is, mert én még nem hallottam erről a diétáról, és ezzel a diétával is színesedek a paletta itt a hoxán.

52. 06bfdda89d (válaszként erre: 21. - 8bebb699de)
2010. dec. 13. 11:14

Ne haragudj,de csak az agynak napi 100gr glukózra van szüksége.

Amúgy valóigaz,hogy nem kell napi 3kiló banánt megenni,meg semmilyen gyümölcsből sem,de az is túlzás,amit te állítasz,ráadásul nagyon káros is."semmi gabona":O Ez erős indoklást kíván...

51. helenhadsell (válaszként erre: 14. - C12cd2b1c1)
2010. dec. 11. 20:57
Nézess utana, elképzelheto , hogy a pajzsmirigyed pont ettol az étrendtol akadt ki. Nem hiszem, hogy megéri az egészséget kockaztatni, egy olyan diéta miatt, amit ahogy abbahagysz visszahizol mindent .
50. scara.bosco (válaszként erre: 46. - 8bebb699de)
2010. dec. 11. 11:36

Basszus, elszállt a litániám :-). Na mindegy, röviden újra. Nem az a lényeg, hogy hitelesebb, mert orvostanhallgató. Pusztán arról, hogy az ilyen hülyeségeket meg tudja cáfolni, hogy 35 fölött nincsenek enzimjeink, meg a félinformációkat, és áltudományos baromságokat, amiket a netről akármilyen témában össze lehet szedni.

Az agyonvegyszerezett gyümölcs is éppen annyira jó vagy rossz, mint az agyonhormonozott, antibiotikumozott vagy gmo módosított kukoricán nevelt állat húsa.

Továbbra is tartom, az a legjobb módszer, amit be tudsz tartani, és a cél elérése után is működik. Nálam, hangsúlyozom nálam, a diéták azért nem célravezetőek, mert folyamatosan hiányérzetet adnak, amitől idegbeteg vagyok, és rövid időn belül befuccsolnak emiatt. És ha bűnözök, nem tudom ott folytatni, ahol abbahagytam. És hiába mondtam az elején magamnak, hogy 2 hetet kenyéren és vízen is kibírok. Nem birok ki. Ilyenkor derül ki, mennyire hosszú egy óra is, amit ki kell bírni a következő adag "alapbólisutálom" kajáig.

Éppen ezért tudomásul vettem, hogy életem végéig, alkatomból, habitusomból adódóan, figyelnem kell rá, hogy mit eszem. És ez nem azt jelenti, hogy nem sütizek, vagy szigorúan aszkéta életet élek. Csak annyit, hogy a mérleget folyamatosan ellenőrzésem alatt kell tartanom.



Mangakati. köszönöm, kedves vagy :-). Bár ez még nyári kép, azóta még ment le, és jól is érzem magam. Tervek szerint van még 6-8 kg, de ha így marad, már akkor sem fogok kardomba dőlni. Talán van újabb, teszek fel:-)

Persze tudom, hogy a kanapé sem fog seggberúgni, hogy húzzál mozogni. De eldöntheted, hogy márpedig te minden nap ekkor és ekkor mozogsz. Én itthon tornázom. Most éppen a Tae Bo-t, mert kellően hatékony és elmebeteg ahhoz, hogy folyamatosan pörögjön. Utálom a közben lötyögünk egy kicsit, meg órákat nyújtunk edzéseket. De a férjem meg azt szereti. Kerestem neki olyat. Most tart -20-22 kg-nál. Pedig ő aztán gyilkol, ha egy falatot is elvesznek a tányérjáról. És ő az, aki rántotthúson és sültkrumplin nevelkedett.

Nekem meg az édesség a gyengém :-). AMúgy Gombóc Artúrosan:-). De az egészség jegyében az olajos magvak is. Amikből szintén össze lehet nassolni úgy 2millió kalóriát egy este.

2010. dec. 10. 11:07

Sziasztok, nekem sacc 10 kilót kéne ledobni. (170cm, 65kg) De mivel elöbb meg akarom nézetni a pajmirigyemet nem kezdeném el most rögtön a diétát...

DE mivel már túl vagyok pár fogyókúrán (sajnos sikertelenek) egye fene ezt még kipróbálom, pár nap hús sajttal meg egyéb fehérjével még nem tesz maradandó kárt bennem:-) nagyon örülök és köszönöm a tippet.. biztos kipróbálom.. már ha minden okés a pajzsmirigyemmel :-)

48. 5f6073c825 (válaszként erre: 47. - 8bebb699de)
2010. dec. 10. 07:37

Én ezt cáfolnám, de mindegy.

A hús egészségtelen és szükségtelen.

De ezen vitatkozhatnánk a végletekig...

Nem vagyunk egyformák, kinek mi jön be.

De én ezt akkor is nagyon egészségtelennek tartom!

47. 8bebb699de (válaszként erre: 40. - 5f6073c825)
2010. dec. 9. 23:08
Próbáltam már! :) Nagyjából ugyanannyit fogytam 1 hét gyümölcsözéssel mint 1 hét fehérjézéssel. A különbség csupán annyi volt, hogy a gyümölcsnapok után ugyanúgy visszajönnek a kilók, a fehérjézésnél pedig tartós a fogyás.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook