Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » NAGY DIÉTA VÁLASZTÓ: Atkins, Dukan, Norbi, CH számolós, 90 napos, Level, fix menüs stb. Ti mi alapján választottátok ki a nektek megfelelőt? fórum

NAGY DIÉTA VÁLASZTÓ: Atkins, Dukan, Norbi, CH számolós, 90 napos, Level, fix menüs stb. Ti mi alapján választottátok ki a nektek megfelelőt? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 27. 15:25

"paradoxnak tűnő – jelenség, hogy Angliában 1910. óta lényegében nem változik a zsírfogyasztás, 1930. és 1970. közt mégis tízszeresére nőtt a szívrohamok száma"

Kicsit irányítottnak érzem ezt a cikket, mivel ez így lehet szép meg igaz, de az életvitelünk totál mozgásszegény lett azóta..


"Ha ugyanis bármilyen szénhidrátot eszünk, abból mindenképpen vércukor lesz. A vércukrot pedig az inzulin kiváltja a vérből és zsírrá alakítja, így a magas szénhidrát-fogyasztás, és az alacsony húsbevitel miatt hízunk el"

Ez meg emeletes baromság..

41. shilladora (válaszként erre: 8. - Sorceress87)
2012. nov. 27. 14:47

remek ez a cikk!


és az külön remek, hogy az egyetlen hozzászólásból gyönyörűen kiolvasható, hogy mi az a sok marhaság, amit megetettek velünk az elműlt 30-50 év propagandájával!

2012. nov. 27. 14:30
Jó nagy hülyeségeket lehet itt olvasni..:D
39. shilladora (válaszként erre: 7. - Amaal1)
2012. nov. 27. 14:09

akkor neked különösen ajánlott az Atkins, vagy méginkább a paleo, hiszen a vérnyomás, a koleszterin, és a húgysav is a ch-bevitellel nő.

A zsír nem hibás ezekben, és a szív- és érrendszeri megbetegedésekben sem.

2012. máj. 25. 10:34
Mit tudok tartni hoszú távon.-62 kg
37. sorceress87 (válaszként erre: 34. - 4820f515f0)
2012. márc. 6. 17:27
Gratulálok, ez tényleg gyors eredmény!! :)
2012. márc. 6. 08:34
Én alapvetően a diétámban a szénhidrátot csökkentem, mivel úgy gondolom, annak túlzott fogyasztása vezetett az elhízásomhoz. Nem mondanám, hogy Atkins, annál azért lazább vagyok, de a bevitt ch-t próbálom inkább zöldségekből, gyümölcsökből kinyerni, mintsem tésztából, rizsből, péksütikből, mint eddig... Ma van a második napom, de nem az első fogyim... :)
35. katie_rose (válaszként erre: 33. - Nőci1)
2012. márc. 6. 07:26
Köszönöm! :)
2012. márc. 6. 06:17

Sziasztok!

Éppen ma kezdtem egy hónapja a dukan diétát és eleddig (29 nap (február)): 6,2 kg-t fogytam. Ez is elég gyors szerintem.

33. Nőci1 (válaszként erre: 18. - Katie_rose)
2012. márc. 5. 22:45
Nagyon ügyes vagy :-)
32. sorceress87 (válaszként erre: 30. - 8f1ddc2679)
2012. márc. 5. 22:14
Én csak az atkinsről tudok nyilatkozni, nekem 42 nap alatt -8,8 kg fogyást eredményezett. :) Ha ez elég gyorsnak számít...:)
31. 4820f515f0 (válaszként erre: 29. - 8f1ddc2679)
2012. márc. 5. 13:58

Kedves Cranberry!


Tegnap és ma ezt ettem:

reggeli - fehérje süti

ebéd - csirkemell egy hagymával megfőzve, lebőrözve és lezsírozva

vacsora - egy kevés az ebédről.


reggeli - kefír, 1,5 ek zabkorpa

ebéd - 700 gr pulykacomb darálva, tojás, 2 ek. zabkorpa, 1 fej ezüsthagyma, 1 db kaiforniai paprika - fasírttá gyúrva és kenyérformában zsírpapirral bélelten kisütve

vacsora - ugyan ez, csak a negyede. (a fasírt fele egy napi adag, a következőt szerdán eszem meg).


Az atkins féle diétát nem ismerem, de a zsírral csínján kell bánni mindenképpen. Legalábbis a megfelelő helyen zsírszegényen kell étkezni: pl: a husoknák és halaknál, és tojást is inkább biot, vagy fürjtojást érdemes enni. Tejtermékek közül viszont én teljes értékűt, vagy zsírdúsat eszem, mert ahhoz, hogy calcium jusson a szervezetünkbe, zsírban oldódó d-vitamin szükséges. A tejtermékekben ez megvan és ezért érdemesebb a zsírdúsabbat fogyasztani.

Vannak még egyéb receptek is, de ha gondolod, írjál priviben és küldök egy-két receptet.

2012. márc. 5. 13:40

Az Atkins, vagy a Dukan eredményez gyorsabb fogyást?

Nem találok erről infót a neten... mindkettőről csak annyi van hogy hatásos... :-S

29. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 28. - 4820f515f0)
2012. márc. 4. 16:51
Leírnád, hogy ma mit ettél eddig, ill. mit tervezel még?:) köszi.
2012. márc. 4. 16:34

Sziasztok!

Én a dukan-féle diétát választottam és nekem nagyon bejött. Korábban akármelyiket csináltam, mindig elbuktam benne. A lényeg, hogy a ch megvonás működik, mert nem vagyok éhes és így bírom a kevés és finom, ráadásul zsírszegény húsokat, halakat, tejterméket. A tejtermékekről csak annyit, hogy ha tehetem, akkor teljes értékű joghurtot eszem (bio), naturan és a tejből is inkább a teljes zsírtartalmút a zsírban oldódó vitaminok miatt. A húsoknál, halaknál és pl.: tojásnál azonban gondosan ügyelek arra, hogy zsírszegények és bőr nélküliek legyenek. Én kiszámoltam a napi kalória bevitelemet, így kb. 1000 körül eszem. Ez kevésnek tűnhet, de ha arra gondoltok, hogy ebben alig van zsiradék és ch-nak csak zabkorpa, akkor mindjárt kiderül, hogy ez kiegyensúlyozott étrendet eredményez. Én a dukan diétát kereken 4 hete csinálom és 5,5 kg-t fogytam tőle. Ennek is van súlytartó szakasza, ráadásul nem is rövid, így nem aggódom a miatt, hogy visszahízom-e utána a leadott súlyfelesleget.

2012. márc. 4. 16:15

Én nem választok/választottam diétát, igyekszem olyan dolgokat enni, amikben nincs fehér liszt, vagy finomított szénhidrát, a lassan felszívódóakat pedig reggel és délelőtt enni...plusz mozogni.

Ennyi elég is.

26. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 24. - Katie_rose)
2012. márc. 4. 16:13

Igen, én is azt szoktam csinálni, hogy édesítőt teszek a natúr joghurtba, meg almát szoktam reszelni és összekeverem, ez nagyon jó éhségre és csak úgy 100 kcal!

Csak mivel van itthon gyümölcsös is, azért kérdeztem... de nem számít, amúgy sem jobb semmivel annál, amit én csinálok:)

25. dafke (válaszként erre: 24. - Katie_rose)
2012. márc. 4. 09:55

200%-ig egyetértek, bár nem volt kérdés. :D

Katie_rose teljesen jól leírta a lényeget.

24. katie_rose (válaszként erre: 20. - 8f1ddc2679)
2012. márc. 4. 09:04

Én csak natúrt ettem. De ennek az az oka,hogy ha szénhidrátot viszel be akkor őrült módon elkezdesz inzulint termelni,hogy legyen ami lebontja. Inzulinból mindig több lesz (biztos,ami biztos alapon),mint amennyire szükség lenne, emiatt kórosan leesik a vércukorszinted és egy óra múlva megint farkas éhes leszel. Ha nem eszel cukrot, éhes is ritkábban leszel. :)

A gyümölcsjoghurtot pl. fagyasztott gyümölcs(friss gyümi is lehet)+joghurt+édesítő, te is meg tudod csinálni! :) Ugyanezt csinálhatod túróval is!

Kb. bármit elkészíthetsz alacsony szénhidráttartalmú verzióban! :)

23. dafke (válaszként erre: 21. - Icuska538)
2012. márc. 4. 08:33

Szia. Igen. Életmódot váltottam. Egy időben számoltam a szénhidrátot, de legnagyobb részt nem, csak igyekeztem kerülni a magas szénhidráttartalmú ételeket. Vagy ha már tudtam, hogy szénhidrát, igyekeztem "normális" kajával bevinni. (Zab, csökkentett szénhidráttartalmú kenyér/rozskenyér, hüvelyesek stb.)

Most kezdtem súlyt tartani nemrég. Talán még a 64 meglesz egy szép nap, örülnék is neki, de ha nem, így is jó. :)

2012. márc. 4. 06:45
Sziasztok!Nekem is az Atkins vált be, igaz én már a második szakaszt csinálom és néha bűnözgetek is egy-egy nap, de utána ugyanúgy folytatom.Nem esek már abba a hibába, hogy ha megkívánok pl egy műzliszeletet, akkor minden mindegy alapon jól bezabizok még ezt-azt.Sőt nem is fogom fel úgy , hogy hű én most bűnöztem.Ami nekem nagyon lelassította a fogyást, az az volt amikor keveset ettem és ittam.Most erre is nagyon figyelek, hogy meg legyen a napi 5étkezés kicsi adagokra elosztva.Eddig 5 kilót fogytam.
21. Icuska538 (válaszként erre: 14. - Dafke)
2012. márc. 3. 19:06
Szia ! Most olvaslak benneteket , te tulajdonjéppen akkoris hogyan fogytál ? Tulajdonképpen életmódot váltottál ? Mindenképpen nagyon ügyi vagy !
20. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 18. - Katie_rose)
2012. márc. 3. 09:32
Akkor elvileg egy átlagos gyümölcsjoghurt (Activia) sem férne bele, ami ugyan csak 120 kcal, de van benne cukor... mert azt néztem, hogy a natúr változata 100kcal, összvissz 20 kcal a különbség.. szerinted? Te csak natúrt ettél?
19. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 18. - Katie_rose)
2012. márc. 3. 09:24

Persze a CH megvonás mindenhol az alapja.

Nekem az a dilemmám, hogy joghurtból, sajtból, tejfölből a zsírszegényet válasszam, vagy inkább a zsíros a'la Atkins bácsi... szerintetek???

18. katie_rose (válaszként erre: 16. - 8f1ddc2679)
2012. márc. 3. 08:53

Kb két hónapig gyakorlatilag minden "rossz" szénhidrátot megvontam magamtól.

Ettem gyümölcsöt, zöldséget (krumplit,babot, borsót nem), mindenféle húst, tejtermékeket, tojást. Ezeket bármikor,bármennyit. De tényleg! :)

Amit nem ettem: köretek (rizs, tészta stb.), bármi amiben liszt vagy cukor van (kenyérpótlókat sem), magok (mandula, mogyoró).

Mikor elértem a kívánt súlyt, nasinak behoztam a sós pattogatott kukoricát (azért nem minden nap) és a mogyorót/mandulát (1 db 100gr.-os csomag- nem kilós kiszerelés :)).

Ez így ment kb az 5. hónapig. Azóta abonettet eszem ha kenyeret kívánok. És hetente 1-2 alkalommal belefér a tészta vagy a krumpli.

A legtöbb receptet átalakítottam. Példának mindig a rakottkelt írom. Hagyd ki belőle a rizst! Tegyél sok sajtot és tejfölt a tetejére, így is szuper finom lesz! :) És tudod, bármikor bármennyit ehetsz pl. ebből is.

Fasírtba meg túrógombócba meg zabkorpát szoktam tenni. Elvileg nem kevesebb kalória de mivel nagyon rostos, mire megemészted kb el is használódik. :)

A másik trükköm a rengeteg káposzta alapú saláta. Változatosan el lehet készíteni,. laktató, egészséges, fogyaszt. :) (az öntetet is édesítővel csinálom)


kb. ennyi a lényeg, magamnak találtam ki, nem néztem utána csak éreztem,hogy ez lesz a megfelelő és eddig bevált! :)

2012. márc. 3. 08:40

Köszönöm mindenkinek a tippeket!:)


Dafke, beleolvastam a naplódba, nagggyon ügyi vagy gratulálok!!! Van kitartásod:)

Egyébként nagyon valószínűnek tartom, hogy a felsoroltak közül MINDEGYIK diéta működik, ha az ember rendesen csinálja. Talán a fogyás gyorsaságában lehet különbség.


Én 60-ról 50-re szeretnék lemenni, és a fele kb már megvan... ezt saccperkábé mondom, mert nem mértem, majd a végén...

Én télen 60 vagyok, nyáron 50 :) De az akkor nagyon tuti... Ja és nem mozgok, de így is.:) Csak az a baj, hogy az 50-et megtartani csak szénhidrátmegvonással (minimális) lehet... állandóan figyelgetni... ezért jojóztam állandóan. Úgy tűnik ez életre szóló feladat. :( Persze biztos nem csak nálam....

16. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 15. - Katie_rose)
2012. márc. 3. 08:31

Szia!

Mit csinálsz/csináltál pontosan?

15. katie_rose (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2012. márc. 3. 08:28

Szia!


Én az Atkins, UpDate, dukan diéte egy speciális keverékét csinálom,amit magamnak találtam ki. 14 kg-t fogytam 2 hónap alatt (ennyi is volt a cél) és egy éve tartom a súlyom. Nem mondom,hogy soha nem estem kísértésbe,de még így is maximum 1 kg-os súlyingadozásaim voltak. :)

14. dafke
2012. márc. 3. 06:13

A saját józan eszem és google barátom alapján. Szempont volt, hogy hosszú távon tartható legyen és ne izzadjak vért súlytartáskor. (Majd kiderül, már megvolt az első súlytartásos kiborulásom...:)) Így gyűjtögettem az infokat, sokat tévedtem, tanultam... De ez afféle tapasztalat, amit 99 éves koromig tudok használni. Mert SOHA többé nem leszek kövér. Nem azért, mert annyira tuti vagyok (haha...), hanem mert így döntöttem.

Atkins nagy koponya volt, az ő elveit használja Norbi is. (Bundi: Norbi még régebben mondotta, hogy kerüld a zsírt, mostanában azt mondja, hogy a zsír a barátunk. ;))

A szénhidrátból tartalékol a szervezet zsírt.

Viszont ettől függetlenül nem mindenki tudja tartani. Én sem tudnám.

Dukan teljesen biztosra megy, lecsökkenti a ch-t, a kalóriát is... így lesz sikeres. A kalapemelgetést mindenkinek küldöm, aki normálisan, következetesen megcsinálja a súlytartó szakaszt belőle. Az emberek nagy része nem fogja.

Cranbery, ha neked bejött, működik, nem vagy éhes miért változtatnál? Sok sikert neked (is)!

2012. márc. 3. 04:51

Nekem a Norbi diéta vált be.

Kerüld a cukros, lisztes, zsíros ételeket, vezesd be a mozgást az életedbe és ennyi. Biztos, hogy fogyni fogsz és még nem is kell éhezned.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook