Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1788. eddit (válaszként erre: 1787. - Siri)
2008. nov. 25. 09:37
Nekem is van olyan kollegám (több is) aki a Carr könyv hatására letette a cigit köbö egy hónapig. Nem is szenvedtek, én ezért teljes sikernek könyveltem el és most mit gondoltok kik cigiznek újra?? Hát persze, ők. Na, én is, ez igaz, de ami meglepő, hogy leszokásuk előtt ritkábban jártak a dohányzóba, most mintha gyakrabban.
1787. Siri
2008. nov. 25. 09:25
Képzeljétek szeptember 1-jén 4-en azt mondtuk, hogy nem cigizünk és abbahagyjuk, ebből 3 erős bagós (közte én is) és 1 fő csak ilyen hobby bagós (napi 1-2 szál, hétvégén semmi. Most Én vagyok aki letette a cigit a másik pedig a hobby bagós. Két másik munkatársam mindegyik jár már cigizni. Az egyik úgy kezdte, hogy csak a munkahelyemen nem gyújtok rá és most már itt is cigizik, a másik munkatársam pedig kb. 2 hétig bírta, hogy csak hétvégén nem gyújt rá. Szóval a szenvedős részt átélték és folyamatosan szoknak vissza, pár hét és ott tartnak megint hogy napi 1 doboz.
1786. Siri
2008. nov. 25. 09:21
Sziasztok! Végre itt vagyok! Tegnap már benéztem hozzátok olvastalak benneteket de mire már írhattam volna addigra megint mennem kellett. Szóval ez a hétvége is egész jól telt, nem hiányzik már annyira nekem sem és kezdem jól érzni magam. A gyüminap is megtette hatását és kezdek a kg-ban is visszafelé megyegetni. A hétvégén voltam megint dolgozni és kérdezte az a fiú aki múltkor odatolta az orom alá, hogy na mivan még mindig nem jössz cigizni!!! Aztán egy kicsit eligazítottam, hogy vegyen vissza magából már és ne ezzel foglalkozzon, hanem azon fáradozzon hogy szokjon le mert ahogy hallom barátnője se bírja nagyon hogy bagózik. Aztán egyből tudta hogy hát igen nem a másikat kéne csesztetni, hanem azon fáradozni, hogy letegye ő is.
1785. Tóth Ádám (válaszként erre: 1777. - E2add1f84e)
2008. nov. 24. 21:55

Szia!


Utánaszámoltam: ma vagyok 8 hónapos és 1 napos. :-)


Bár hiányzik néha, soha nem fogok újra cigizni! És ezek a hiányzós pillanatok már csak olyan felszínesek...könnyű legyűrni a vágyat.

1784. dancingqueen (válaszként erre: 1783. - E2add1f84e)
2008. nov. 24. 18:22

Ügyes vagyol nagyon:)csak így tovább(és persze a bíztatás mindenkinek szól-magamnak is:D)


50 nap alatt kettő,nem is olyan vészes. Jogos,hogy "semmit nem oldanál meg vele",csak tudod...a mozdulat. Nekem igazából már nem is az idegességnél, a "szórakozásnál" és az unalomnál hiányzik néha. De ahogy te is írtad: szerencsére múló pillanatokról van szó:)

2008. nov. 24. 18:14

Ezalatt az 50 nap alatt kétszer fordult elő, hogy nagyon-nagyon beidegesedtem, de akkor is csak arra gondoltam, hogy egyik problémát sem oldja meg, ha rágyújtok. Tudtam nagyon erős lenni, és ezért ilyen nagy a bizakodásom.

Lehet, hogy soha nem fogok rágyújtani. Ezt nem tudom, de most zavar a bűz, ami a bagósokat körül veszi. És élvezem az elismerő tekinteteket, hogy leszoktam.

2008. nov. 24. 18:09

riasztó még egy kicsit a gondolat,hogy "soha többé nem fogok rágyújtani"?Ugyanakkor a másik percben,meg örömmel tölt el,hogy mennyi pénzem meg fog maradni:)és persze az egészségem:)furi kettős dolog ez a bagó


az elhatározásom nagyon erős továbbra is:)ezért érzem úgy,ha most nem,"akkor sosem fog sikerülni".Ezért(Se) mertnék egy slukkot se szívni"soha"-fura ez a szó:P

1781. e2add1f84e (válaszként erre: 1780. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 18:05

Bennem azt hiszem annyira erős az elhatározás, hogy még a gondolatát is elutasítom. A férjem cigizik, még utána is megyek, de akkor nem kívánom, hogy rágyújtsak. Az 50 nap után, meg nagyon ritkán villan be: ha ezt befejezem rágyújtok...- dehát, én nem is dohányzom....

Ez tényleg csak párpercig tart. Biztosan sokat segített a gyógyszer is, meg az akaraterő. Ha most nem lennék ennyire megfázva, még jól is érezném magam. (Deha meg dohányos lennék, most is rágyújtanék, bár nem esne jól egy slukk sem.)

1780. dancingqueen (válaszként erre: 1779. - E2add1f84e)
2008. nov. 24. 17:56

hát...mindig máshogy érzem. Sokszor úgy,hogy igen-sé ezért rettegnék valaha is csak egy slukkot szívni-máskor meg könnyedén kijelentem,hogy áh,dehogy:)


de az tény: hogy nagyon nagyon félek,hogy "ha csak egy slukkot" megengednék magamnak,akkor visszacsúsznék a lejtőn:Sezért(is) irigyelem a koca dohányosokat:)


és,te?hogy vagy ezzel?

1779. e2add1f84e (válaszként erre: 1778. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 17:54
Az +1 hónap! Nagyon klasszak vagyunk! Te hogy érzed? Visszatudnál szokni?
2008. nov. 24. 17:36

hogy repül az idő,ha jól érzi magát az ember,mi?:)(már a füstmentes napokra gondolok:D)


én ma vok 80.

1777. e2add1f84e (válaszként erre: 1776. - Tóth Ádám)
2008. nov. 24. 17:34

Szia Ádám!

Te már legalább 8 hónapos vagy, mert amikor én elkezdtem, akkor 7 hónapot mondtál. Számolj csak utána! Én már 51 napos vagyok!

1776. Tóth Ádám (válaszként erre: 1775. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 17:23

:-)


Most értem haza, szépen esik a hó. Meg hideg is van.


Myard, Siri, hol vagytok?

2008. nov. 24. 16:44
na mizu,befagytak az ujjaitok a nagy hóesésben?:)most h tök sok időm lenne fórumozni,persze MINDENKI EL VAN HAVAZVA(HA-HA-HA) melóval:D
2008. nov. 24. 13:39

hát,azért biztos hiányoznak neked...na jah:(valamit valamiért...az én apukám is nagyon sokat utazott,nem sokat láttam...de anyagilag mindeképp "megérte"...csak tudod,sok dolgot nem pótol az anyagi...hogy nem lehetett ott szülinapomon,szalagavatón-na jó,azért más miatt,stb,stb...


de mostmár itthon van:)

1773. Titó
2008. nov. 24. 13:23
Miért lenne gáz a kérdésed?!Tudod,hogy mennyien kérdezték már ezeket tőlem?Millióan:)A család már megszokta,hogy úton vagyok,meg persze azt is,hogy nincsenek filléres problémák.Muszáj csinálni,mert ilyen világban élünk.Ha nem csinálnám,nem kellene eljárni nyaralni,síelni,wellnesselni,stb.,stb.7-végére általában haza szoktam érni.
1772. dancingqueen (válaszként erre: 1770. - Titó)
2008. nov. 24. 13:12
bocsi ha nagyon személyesek a kérdéseim,nem musz ám válaszolni (pirulo jel)
1771. dancingqueen (válaszként erre: 1770. - Titó)
2008. nov. 24. 13:12
hát ez marha izgalmas:))))családod hogy bírja?:(nem hiányolnak nagyon?:(hogy tudjátok ünnepeket,ezt azt betervezni?nem hiányoznak nagyon?:(
1770. Titó (válaszként erre: 1769. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 13:00
Múlt héten Skóciában voltam, 10nap volt cakli-pakli,7végével együtt.Egyébként csak ny.Európába járok,már 15 éve.Tudok németül(nem a középiskolában tanultam meg)és kicsit olaszul és angolul.Leghosszabb utam Portóba volt.
1769. dancingqueen (válaszként erre: 1768. - Titó)
2008. nov. 24. 12:53

vasárnap biztos gépközelben leszek,mert megint dolgozom:S


ilyenkor tudsz várost nézni kicsit?:)szokták szuvenírt hozni a családnak?tudsz németül?:)mely országokba szoktál még menni?:)



fuh,bocsi h igy lerohantalak,csak ez a németország dolog teljesen extázisba hozott:)nagyon sokáig vágytam oda...

1768. Titó (válaszként erre: 1767. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 12:51
Köszi,és Neked is hasonlókat,kellemes hetet kívánok!7 végén szerintem fogunk dumcsizni megint:)CIAO!
1767. dancingqueen (válaszként erre: 1763. - Titó)
2008. nov. 24. 12:46

Először is jó és BIZTONSÁGOS utat neked Németországba:)!-de jóóóó neked,hogy odamész!igazán kivihetnél,és otthagyhatnál engem is:)

abban teljesen egyet értünk,hogy mindenkinek hinnie kell valamiben. Én is ezt írtam:)te az akaraterőben,valaki a tapaszban,valaki a biorezonanciában...mindegy,hogy miben,csak hinni,és igazán igazán akarni kell:)

1766. dancingqueen (válaszként erre: 1762. - Eddit)
2008. nov. 24. 12:45
arról is írok benne,hogy hányszor meg hányszor közösítik ki meg nézik le a dohányost...volt erről fősulin egy házi dolgám(szerencsére a tanárom is nagy bagós volt,együtt szívtuk szünetekben:))és az volt a címe,hogy a "+dohányos is ember".sok minden van a világban,az országban,amit szívesen megváltoztatnék...ez az egyik. Hogy mindig csak egy oldalúan reklámoznak,meg hirdetnek: hogy ciki cigizin,hogy szokj le,hogy blablabla...aztán odavágnak egy színes-szagos reklámost,hogy "tessék,így kell letenni"...ozstán persze az egyénenkénti dolgokkal "senki nem foglalkozik". De emellett a közlekedéssel és egyéb dolgokkal is lennének forradalmi újításaim:)
1765. Titó
2008. nov. 24. 12:45
Ja,és ne gondoljátok azt,hogy valamiféle okos tojás vagyok,mert az nagyon távol áll tőlem!Csacsa!
1764. dancingqueen (válaszként erre: 1762. - Eddit)
2008. nov. 24. 12:43
azt hiszem itt az oldalamon,hogy "cikkeim"...v vmi ilyesmi:)
1763. Titó (válaszként erre: 1759. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 12:41
Kedves táncoló királynő!Ez a Te véleményed,az enyém meg az,hogy a fejben dől el.Ezen kár is vitázni,mindenkinek megvan a véleménye,mindenki hisz valamiben.Én az akaratban.Hidd el,ha valaki nagy cigis volt,akkor én igen,és hiteles amit mondok,persze nekem is vannak elvonási tüneteim,de próbálom legyőzni,és eddig sikerült:)Szívesen dumálnék erről többet is,de este megyek Németországba,és csak pénteken jövök haza.De bárkivel beszélgetnék erről,vagy akár másról is akár Skype-on,akár telcsin!Sok sikert:)
1762. eddit
2008. nov. 24. 12:23
És ha megjelenik ez a cikk, az hol lenne pontosan?
1761. Tóth Ádám (válaszként erre: 1758. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 12:20
Múltkor kerestem a cikkedet, és nem találtam. Kérdezni is akartam, hogy hol rejtegeted?
1760. eddit (válaszként erre: 1758. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 12:08
Rendben! És köszi!
1759. dancingqueen (válaszként erre: 1742. - Titó)
2008. nov. 24. 12:06

Ezzel azért vitáznék:)a nikotin(és a cigi) drog. A heroinistának is mondhatnád,meg az alkoholistnak,hogy ne igyál, ne szúrd magad többet, és kész. Ha ennire egyszerű lenne,akkor nem tartana ott a világ,ahol. Nézz utána: vannak a lelki és a fizikai függők(de ezt régen már nagoyn részletesen kitárgyaltam,úgyhogy most nem is untatnálak vele titeket):)

nem szép dolog azt mondogatni,hogy "ennyi az egész",emrt akkor joggal érzik "kevesebbnek" magukat a próbálkozók,és esetleg kudarcot vallók,hogy akkor hh ők nem tudják megcsinálni?Valakinek igenis szüksége van ilyen,olyan,amolyan segítségre. Lehet,hogy csak placebók,de valamiért működnek. Igaza volt naominak,"csak akaraterővel" nagyon nagyon nagyon kevés embernek sikerül. Nem szégyen segítséget kérni:)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook