Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1698. Tóth Ádám (válaszként erre: 1697. - Titó)
2008. nov. 21. 11:48
Nem lemondásról van szó, inkább cseréről! :-) Persze, van amiről lemondasz, de találsz helyette mást.
1697. Titó
2008. nov. 21. 11:45
Mindenről nem lehet lemondani!Ma a cigi,holnap a kaja,a pia,aztán a szex...Akkor meg minek élünk?
1696. Titó (válaszként erre: 1688. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 11:42
szia!Én állandóan zabálok.Muszáj...
1695. dancingqueen (válaszként erre: 1694. - Tóth Ádám)
2008. nov. 21. 11:33

hihi:D:D:Dbocsi:Dnem cici,cigi tényleg:)hiába...a diszlexia nem szégyen, csak kellemetlen:D:P

(szokásom egyébként sok mindent elgépelni,mert csak félig-meddig tanultam meg gyorsírni,és így kapkodok meg elütök...de mókás dolgok is ki szoktak sülni belőle-lásd a mellékelt ábrát:P)


helyes,akkor januártól csatlakozol hozzánk (Siri már jelezte részvételi szándékát)


egyébként,ismerős...amikor az 5. napomon voltam,és valaki azt írta,hogy X hónapja, vagy hete,elérhetetlennek tűnt:))) (gratu,lassan jubililász:))

1694. Tóth Ádám (válaszként erre: 1693. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 11:26

Nem cici, hanem cigi!!! :-D Freudi elírás! :-)


Akkor majd januártól a körmötökre nézek! (Meg a sajátomra is!)

1693. dancingqueen (válaszként erre: 1692. - Tóth Ádám)
2008. nov. 21. 11:15

hihi:)azt hiszem,nem eszem többet...csak állandóan üresnek érezem a pocakom...:(((de ilyenkor iszom,meg hamletet eszem max,meg ilyenek...csak úgy,mégis:P



tudod,januártól lesz báj-báj cici háj fórum:)addigra remélem lenyugszik a szervezetem meg a kilóim,és akkor lehet normálisan diétázni,meg edzeni,stb...most csak úgy"amatőr" szinten próbálok ezekre figyelni,akkor meg majd teljes gőzzel és "halál profin" fogok:D

1692. Tóth Ádám (válaszként erre: 1688. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 10:39

A legjobb fogyókúra recept egyébként nagyon egyszerű. Kevesebbet kell enni. :-)


De ne mond már, hogy aki így letette a cigit, annak egy kis kajaelvonás olyan nagy probléma!!!!! :-)

1691. Tóth Ádám (válaszként erre: 1689. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 10:36
Emlékszem, mikor még csak játszottam a leszokás gondolatával, és olvasgattam ezt, milyen elképzelhetetlennek tűnt pl. a két-három hét. Most meg már több, mint..7 hónapja? Asszem.
1690. Tóth Ádám (válaszként erre: 1688. - Dancingqueen)
2008. nov. 21. 10:34

Én megpróbáltam átalakítani étkezési szokásaimat. Ez a következőket jelenti:

- kidobtam az összes nasit otthonról (kiscsoki, nagycsoki, keksz, chips, stb.). Régebben nagy nasis voltam.

- este 6 után nem eszem (azért ezt még nem tudom minden esetben tartani).

- reggelente addig tömöm magam, amíg bírom. :-)

- csokit szoktam enni, de kizárólag edzés előtt.

- ha nagyon vágyom édesre, eszem egy krémtúrót vagy ilyesmit.


Hozzátartozik, hogy hetente 3x edzem, majd minden nap bringázom cirka 30-50 km-ert, és majd hetente 1x elmegyek úszni (ez szokott a leginkább nem-összejönni.)


Így nem híztam semmit sem, de lehet, hogy ez alkati kérdés is.

2008. nov. 21. 10:22

a mai napi bölcsesség:

Elnyomta az utolsót?

20 perc múlva: a vérnyomása és a pulzusa normalizálódik, a vérkeringése javul

8 óra múlva: csökken a vére szénmonoxidszintje, javul a közérzete

48 óra múlva: a véréből teljesen eltűnik a szénmonoxid

2-3 nap múlva: kevesebb nyák képződik a garatban, csökkennek a légzési panaszai, mérséklődik a köhögés, a krákogás

5-7 nap múlva: ízlelése és szaglása javul, lélegzete frissebb, fogai tisztábbak, energikusabbnak érzi magát

2-3 hét múlva: elvonási tünetei megszűnnek, már több órára is képes megfeledkezni a dohányzás csábításáról; a vérrögképződés kockázata csökken

4 hét múlva: a köhögés és a légzési problémák rendeződnek, csökken a fáradtság, több lesz az energiája, ellenálló képessége nő

2-3 hónap múlva: légzésfunkciói öt százalékkal javulnak

1 év múlva: a szív- és érrendszeri betegségek kockázata felére csökken

2-3 év múlva: nincs nagyobb esélye a súlyos tüdőgyulladás, a légúti betegség és az influenza kialakulásának, mint a nem dohányosok körében

5 év múlva: felére csökken a tüdő-, a garat-, a nyelőcső- és a hólyagrák kockázata

5-10 év múlva: a keringési betegségek és a trombózis kockázata már csak akkora, mint a nem dohányzóknál

10 év múlva: a tüdőrák kockázata feleződik, csökken a csontritkulás esélye

15-20 év múlva: annyi eséllyel betegszik meg tüdő-, garat- és nyelőcsőrákban, valamint hólyagrákban, mint az, aki soha, egyetlen alkalommal sem gyújtott rá

2008. nov. 21. 10:05

szia mindenki!



hogy s mint?remélem a hétvége közeledtével a bulin iszogatók is bírják majd a kihívást:)

Ami viszont rossz hír(részemről): egyre éhesebb vagyok,hogy ne dohányozom...igyekszem hamletet,meg ilyeneket enni,de állandóan éhséget érzek(pedig sok vizet is iszom). Lehet,hogy nálam "késleltetetten" jön ki a faló roham? az elején,tökre nem volt ilyenem...most kell két és fél hóna után ennek kijönnie?:S

Ki hogy áll kajálással?


ui: tegnap fél órát sétáltam futó padon,fél órát bicikliztem,és 10 percet ellipsziseztem:P

2008. nov. 21. 08:44
:-)Úgyszint kellemes napot mindenkinek! Kívánok sok füstmentes gondolatot.
1686. Titó
2008. nov. 21. 06:48
Kellemes napot mindenkinek!
1685. Myrad (válaszként erre: 1684. - Titó)
2008. nov. 21. 06:45

Áh, már régen bent vagyok...


Csak még csak most jutottam el ide =(

1684. Titó (válaszként erre: 1683. - Myrad)
2008. nov. 21. 06:41
Szia,Myrad!Korán keltél ma.
1683. Myrad
2008. nov. 21. 06:40

Jó reggelt =)


Füstmentes napot kívánok nektek =)

1682. Titó
2008. nov. 21. 06:34
Jó reggelt!
1681. Titó
2008. nov. 21. 06:33
:)
1680. Titó (válaszként erre: 1677. - Siri)
2008. nov. 20. 17:55
Szia!Levettem a képet!20.napnál tartok,szerintem menni fog,bár zúzós volt a 7-vége,de ellenálltam:)
1679. dancingqueen (válaszként erre: 1678. - Ferratus)
2008. nov. 20. 16:32

Mindenkit támogatunk,minden helyzetben:)Már,amiben lehet,így virtuálisan persze*piruló jel*


Szerintem,ahogy egyre ürül ki az ember szervezetéből a nikotin,úgy lesz egyre jobb és jobb. Persze,ahogy a hangulatunk is,ha mondjuk idegesek vagyunk,vagy stresszes időszak-nap van,akkor jobban kívánjuk a cigit,de az elmúlik. Ezekre kell mindig godnolni,hogy ezek csak múló órák,napok,és nem érdemes a hosszú hetek-hónapok munkáját egy-egy ilyen megingásért feladni:)!

A nehezebb napok egy egyre könnyebbek lesznek-már ha én beszélhetek a 76.napomon ilyesmiről:)Visszagondolva,hogy anno milyen volt a könnyebb nap,ahhoz képest olyan most a rosszabb napom:):DAsszem jól összekutyultam,de remélem érthető volt kb:P

1678. Ferratus
2008. nov. 20. 16:26

Hello!

Üdvözlök Mindenkit! Gratulálok minden fórumozónak aki kitartott eddig is! Mióta megírtam, hogy túl vagyok egy nehéz perióduson, az azóta eltelt majdnem két nap igazán könnyűnek bizonyult eddig. Vajon ez nálatok is így volt? Egy megpróbálósabb nap után mindíg jön egy-két könnyebb nap? Ha ez tendenciózus lenne az nagyon jó volna, mert tapasztalatból tudnánk segíteni azokon akik éppen krízis-helyzetet élnek át a leszokás tekintetében. Ezzel lehetne bátorítani mindenkit aki valamilyen oknál fogva éppen meginogna.

Mit gondoltok?

1677. Siri
2008. nov. 20. 14:47
Titó Gratula a kitartásodhoz. Pedig ahogy láttam te soförködsz egész nap és gondolom autóvezetés közben régen rágyújtottál. Hát igen nagy akaraterő kell, de a cigis képedet ha lesz időd vedd le légszíves, már csak magad miatt is. Vagy ha ez motivál téged, hogy mennyire nem állt jól neked a cigi akkor hagyhatod!!!
1676. Siri
2008. nov. 20. 14:43
Sziasztok! Szép napot mindenkinek! Hát igen napokba számolva én is jó pár napnál járok és úgy gondolom hogy most jött el az az idő hogy ki merem mondani hogy most már könnyebb. Szóval akik most kezdik azt üzenem hogy kitartás. Sokat jelentett nekem hogy itt voltatok ti és az is motivált, hogy ti letudtatok szokni akkor én is. Pont tegnap beszélgettem apámmal aki tüdőbeteg pedig ő csak fiatalkorába bagózott és akkor sem volt szerintem nagyon függő. Szegényt nagyon sajnálom, ővele beszélgettük, hogy milyen jó hogy már én sem cigizek, és akkor mondtam, hogy még nem merem kijelenteni hogy leszoktam, de tuti hogy már nem szeretnék soha többet rágyújtani. Az első leszokásomnál azért még azon gondolkodtam, hogy majd bitzos lesz olyan hogy még rágyújthatok!!! Mostmár soha többé nem akarok!
1675. Siri (válaszként erre: 1666. - Tóth Ádám)
2008. nov. 20. 14:31
Ez mennyire így van!!!
1674. eddit (válaszként erre: 1673. - Dancingqueen)
2008. nov. 20. 10:19
Én meg válaszoltam. :)
2008. nov. 20. 10:07
küldtem:)
1672. eddit (válaszként erre: 1671. - Dancingqueen)
2008. nov. 20. 10:04
jó, várok minden érdemlegest privátban akkor, amikor lesz rá időd :) és köszönöm!
2008. nov. 20. 09:59

sziasztok mindenki!


attya ég!dupla rémálmom volt!indult azzal,hogy a volt párommal megcsaltam a jelenlegit,utána pedig rá is gyújtottam!és két slukk után annyira megijedtem,hogy úr isten,mit tettem,hogy elnyomtam a cigit és felriadtam....bőőőődület:S



nohát,akkor ennek örömére szombaton tartunk egy bulit:)dupla bulit:)edditet és a füstmentes életünket is:)Ez szerintem remek alkalom lenn eddit,hogy aznap végleg felhagyj a bagózással...(priviben írok ha gondolod a gyógyszerről)



Amúgy,76. nap(ugye milyen soknak tűnik,ha napokban számolom?:D)és megyek meló után edzeni is kicsit...


füstmentes napsütéses napot mindenkinek!

1670. eddit
2008. nov. 20. 09:46
Amúgy nov.22. Füstmentes Világnap, tudtátok? És a szülinapom is :).....na, hátha....:)
1669. eddit (válaszként erre: 1668. - A9338a7669)
2008. nov. 20. 09:46
Köszönöm szépen! Nem is tudjátok,mennyi erőt adtok!!!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook