Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2008. nov. 19. 11:58

Gratula Ferratus, ez tényleg nagy próbatétel lehetett! Bár érdekes, mert engem sokáig az nyugtatott meg, hogy a kocsiban volt egy szál, és tudtam, hogy ott van. (egészen addig, amíg a párom el nem szívta egyszer) Ott volt, de nem akartam elszívni. Mindenkinek más jön be :)


Dancingqueen, én is csatlakoznék majd a báj-báj cigi-háj fórumhoz! :))


Szép napot mindenkinek!

1644. dancingqueen (válaszként erre: 1643. - Ferratus)
2008. nov. 19. 11:49

Gratula, nagyon büszkék vagyunk rád(azt hiszem írhatom többes számban),de a legjobb, hogy te is büszke lehetsz magadra!Én már "elég öregnek számítok",és mégis,pont a múltkor ugyan így, akkor jött rám a bagózhatnék, hogy egyedül voltam otthon(azaz anyunál) és két-három szál cigi vigyorgott rám a dobozból...Aszondják, amibe nem halsz bele, az megerősít:)Csak így tovább!


ui: én napokban számolom,úgy többnek tűnik:D (éljen az önhipnózis és az önámítás!:D)


uui: a dohányzós kollégák megjegyezték a múltkor,azt hitték már nem dolgozom itt,mert hogy olyan régen láttak:D:D:D

1643. Ferratus
2008. nov. 19. 11:42

Üdv Mindenkinek!

Utána számoltam, ma vagyok 1 hetes. Tegnap megvolt az eddigi legnehezebb nap, illetve legnehezebb 3-4 órás periódus. Teljesen váratlanul tört rám a rágyujthatnék közvetlenül egymás után több alkalommal. Még az a szerencse, hogy egyedül voltam otthon, illetve még nagyobb szerencse, hogy nem dolgoztam mert ma már munkanélküli lennék ha tegnap benn kellett volna lennem. Tuti, hogy valakit elküldtem volna melegebb égtájakra a recepción... Szerencsére nem így lett. A dolog nehezítve volt még tegnap azzal, hogy a feleségem otthonhagyta a cigijét, így amíg tartottak a rohamaim kettesben voltam otthon a cigarettával. Mindezek ellenére sikerült megállnom a dolgot és nem gyujtottam rá. Ez volt az első igazán kemény próbatételem, bár tudom, hogy nem az utolsó...

2008. nov. 19. 10:06

Sziasztok,szebb jó reggelt mindenkinek!



Hogy nekem mennyire szörnyen fáj a fejem!!!!Attya Isten!:(Node, a lényeg: tegnap voltunk kicsit röffenni barátnémmel, jól bírtuk a cigi mentes létet:)Az igazat megvallva,annyira táncoltunk,hogy eszünkbe se jutott:)Ez az amire mondtam,ha nem unatkozom,nincs baj...


Ok,akkor készülök a januári "báj-báj cigi-háj" fórum"-ra:)De hogy addig futás??????:D:D:Dna neeeeeee:Pinkább csak futó padon,gyaloglás...legyen az akármennyi,de futás kizárt. Gyuminapra szoktam gondolni,de valaki-vagy valami-mindig belekavar:P


ui: képzeljétek,kipróbáltam a kangoot---háááát...kivülről viccesebbnek néz ki,mint "belülről"(de könnyen lehet,hogy csak rossz edzőnél,rossz időben voltam)


szép dolgos,és cigi mentes napot mindenkinek!:)

1641. Tóth Ádám (válaszként erre: 1640. - Siri)
2008. nov. 19. 09:40
Addig is futás meg heti egy salinap!! :-)
1640. Siri
2008. nov. 19. 09:05
A cigiháj forumba benne vagyok de még nincs hozzá akaraterőm és lelkierőm sem! De majd januárba megújjulunk!!!
1639. dancingqueen (válaszként erre: 1637. - Siri)
2008. nov. 18. 15:28
oksi Siri,majd indítunk egy fogyis fórumot is:)úgyis sok van,de majd az lesz a címe,hogy "cigiháj" fórum:)mert persze babahájasok lehetnek,lesz akkor cigi hájas is:D
1638. dancingqueen (válaszként erre: 1637. - Siri)
2008. nov. 18. 15:27
köszönöm Siri(és persze mindeki másnak is a bíztatást!)...igyekszem ezt szem előtt tartani:)Igen,sajnos nekem is úgy néz ki meglesz a 4 kiló plusz...amiben az a bosszantó,hogy soha nem volta balerina alkat,tehát tökre nem az van,hogy "elfér" ratjam...csak több ne is legyen!!!!
1637. Siri (válaszként erre: 1629. - Dancingqueen)
2008. nov. 18. 15:24
Rám ez mind illik!!! +4 kg és az összes többi tünet! Hát igen az erős dohányosok klubjába tartoztam!
1636. Siri (válaszként erre: 1628. - Dancingqueen)
2008. nov. 18. 15:22

Dancingqueen hát ez az!!!!! Ezt ragaszd ki a faladra!


"most bebizonyosodhatott, hogy csupán rövid ideig kell számolniuk némi plusz súllyal, s azután egészségesen, boldogan, súlyfelesleg nélkül élhetnek."


Január 1-től fogyózok veled megígérem!!!! Áprilisra mire jönnek vékony ruhák ideje karcsúak és nemdohányzók leszünk!

1635. dancingqueen (válaszként erre: 1634. - Tóth Ádám)
2008. nov. 18. 12:58
na igen...de mennyire igaz!!!ugyanakkor...látod látod...a barátja"hogy végezte"...ennek örüljünk,hogy mi nem akarjuk így végezni,és teszünk is ellene:)))
1634. Tóth Ádám (válaszként erre: 1632. - Dancingqueen)
2008. nov. 18. 12:10
Ezt még régebben olvastam, jó írás. Csak eszembe juttatja azokat a "szép" időket...
1633. Tóth Ádám (válaszként erre: 1630. - E2add1f84e)
2008. nov. 18. 12:08
:-D
2008. nov. 18. 12:08

bocs,hogy ennyi mindent belinkelek...de most akadt egy kis időm...érdemes ezt is végigolvasni...szerintem mindannyian magunkra ismerünk:

[link]

2008. nov. 18. 12:07

A lényeg, hogy a cigi letétellel az ember anyagcseréje megváltozik. Ez általában pár kiló pluszt jelent a cigi letételét követő hetekben. Szóval teljesen normális jelenség, ha feljön 3-6 kg plusz (ez az átlagos). De ez egy idő után megáll. A másik, hogy ugye sokan keresnek, és a nasi formájában találnak is valamilyen pótcselekvést...ez a veszélyesebb.


Szerintem tényleg az a legjobb megoldás, ha, miután az ember leteszi a cigit, vár két-három-négy hónapot, aztán belekezd a fogyókúrába, elkezd rendszeresen sportolni, stb. Biztos, hogy könnyebben fog menni, mert maga a cigi letétele óriási erőt ad! Bizonyíték, hogy tudsz még változtatni. Mi kell ennél több?

1630. e2add1f84e (válaszként erre: 1600. - Rizike)
2008. nov. 18. 12:05
Tegnap óta azon gondolkodom: mi lehet ez a titok?
2008. nov. 18. 12:01

a férfiak hármat, a nők négy kilót híznak:((((remek

Az egészség és a jó közérzet miatti aggodalom az alapja, a dohányzásról való leszokásnak. A szándék könnyen meghozható, a gyakorlatba átültetés viszont nagyon nehéz. Tudnunk kell, hogy a leszokás során az erős dohányosoknál elvonási tünetek jelennek meg:

- idegesség és nyugtalanság

- fáradtság

- alvászavarok

- koncentrációzavarok

- ingerlékenység, depresszív hangulat

- megnőtt étvágy, falánkság

- súlynövekedés (a férfiak átlagosan három kilót, a nők négy kilót híznak a dohányzás abbahagyása után.)

2008. nov. 18. 11:56

hátha:)

[link]

2008. nov. 18. 11:20
Sziasztok! Én azt olvastam valahol, hogy dohányzásról való leszokás után, ha ugyanannyit eszik az ember, mint előtte, akkor is hízik. :( Szóval elvileg még kevesebbet szabadna enni. Én még mindig nem értem, hogy hogy nem híztam, de örülök neki. Sőt, még lehet, hogy már fogytam. Ha tényleg így marad, akkor megköszönöm Norbikának :D
1626. dancingqueen (válaszként erre: 1625. - Siri)
2008. nov. 18. 11:16
köszi,igyekszem:)csak sajnoa meló rendem miatt eléggé este jut időm enni...ráadásul párom istenien főz...tudom,tudom,kifogás hegyek. Pedig higyjétek el, nem eszem többet,és már kétszer:):)!!voltam is edzeni,de egy hét alatt megint egy kiló plusz...nemis értem,szinte napról napra többet mutat a mérleg:(de ha legalább csokit zabálnék két pofára!!!akkor aszondom,hogy megérdemlem...eléggé kezdek kétségbe esni,de azt hiszem,még a karácsonyi zabálást "megvárom" és utána jan 1-el új lendület!
1625. Siri (válaszként erre: 1624. - Dancingqueen)
2008. nov. 18. 10:41
Nyugi a kilók miatt, engem Ádám annak idején nagyon megnyugtatott, nem baj majd leadjuk azt is, a cigi letétel a legfontosabb utána mehet a fogyi is. Kitartás! Edzést meg ne hagyd abba!! Este próbálj inkább salikat csinálni és abból lehet sokat enni.
1624. dancingqueen (válaszként erre: 1610. - E2add1f84e)
2008. nov. 18. 10:03

én csak egy hónapot szedtem:)úgyhogy nem ihszem,hogy baj:)sőt!


jelentem: 74. nap:)a kilók terén viszont egyre gyatrábban állok:S:S:Spedig már kétszer is voltam edzeni:P:D(már az elmúlt gey hétben:D)

1623. Siri (válaszként erre: 1602. - 75bb1970ba)
2008. nov. 18. 08:10
Szia Ági6145! Ismerős nekem is ez a dolog. 1 éve sikerült leadnom 8 kg és azt tartottam is, most abból visszajött 4. Hát 2,5 hónap alatt 4 kg az elég sok nekem, de most hogy elkezdtem futni és beiktatok heti egy gyüminapot megállt. Vagyis hát remélem. Próbálom kerülni az édessséget, de nagyon kívánom a csokit. Nem baj ha leszoktunk utána menni fog a fogyi is, nem szabad mindent megvonni magunktól mert abba be lehet örülni!
1622. Siri (válaszként erre: 1617. - Daryuss21)
2008. nov. 18. 08:02
Szia! Nekem is nagyon nehéz volt az első buli ahol cigiztek körülöttem, nem is éreztem magam olyan jól. Én leszokás után 2 héttel mentem először buliba. Kitartás, fel a fejjel és kezd előről mindha mi sem történt volna és azt hajtogasd, hogy de akkor is és akkor is megcsinálom! Nem ám ilyen szar cigi fog neked parancsolni!!!
1621. Siri
2008. nov. 18. 07:58

Sziasztok! Üdvözlet az újjaknak és sok sok kitartás kívánok mindenkinek! Aki megbotlott annak pedig egy újabb nagy lelki erőt, hogy mégegyszer nekiálljon.

Már rég nem írtam, de a tegnapi napom az katasztrófa volt! De van jó hír is ez az első hétvége amikor jól érzetem magam és nem hiányzott úgy a cigi mint máskor, nem is szenvedtem. Szombaton meló után voltam buliba, és azt azért elárulom, hogy ez volt az igazán első buli is amin már jól éreztem magam és nem azon aggódtam, hogy úgy rágyújtanék. A baráti körben mindenki leszokott és nem is gyújttott rá senki, szóval így már sokkal könnyebb volt. 78. napon mondhatom hogy most már könnyebb.

1620. Ferratus (válaszként erre: 1617. - Daryuss21)
2008. nov. 17. 21:55

Szia!

Szerintem külső segítségre (mármint eszközre) nincs is szükséged! Aki úgy képes hozzáállni a dologhoz mint Te ahogy korábban leírtad, annak ezek nem kellhetnek!

Ne törődj semmivel, fel a fejjel! Addig üsd a vasat amíg meleg! Nem szabad, hogy elveszítsd a lendületedet! Ha most elfogadod, hogy nem vagy kész a dologra, akkor félő, hogy ez most eltart majd egy ideig. Igazán megmaradhatnál társamul az úton...Legalább a buli jó volt?

1619. rizike (válaszként erre: 1617. - Daryuss21)
2008. nov. 17. 20:28
Nagyon korán mentél bulizni.Nem baj ez is egy tanulságos lecke.Majd legközelebb sikerülni fog fel a fejjel.:)
1618. Tóth Ádám (válaszként erre: 1617. - Daryuss21)
2008. nov. 17. 20:22

Ne keseredj! Fogd fel ezt úgy, pint egy próbát, mint egy kísérletet! Legközelebb összejön! Most már tudod, mire számíts!!

Ha úgy érzed kell segítség nézz utána, nagyon sok féle lehetőség van! Gyógyszer, tapasz, rezonanciás cucc, stb. Valamelyik biztos bejön! Hajrá! :-)

1617. Daryuss21
2008. nov. 17. 20:04
Hát sajna én megbuktam:(Négy napig elég jól bírtam,még élveztem is!!!Aztán jött a buli és az alkohol döntött helyettem,nagyot csalódtam magamban.Asszem még gyenge voltam egy ilyen bulihoz,nem kellet volna korai volt!Az összes lelkesedésem elszált,pedig már tudom hogy nem is "annyira" nehéz de most mégsem érzem késznek magam rá.De lehet hogy segítséget is kéne kérjek!Nem tudom segíthetnétek-ti nektek sose volt ilyen?
1616. rizike (válaszként erre: 1615. - Tóth Ádám)
2008. nov. 17. 20:01
Én rettentően féltem,hogy elhízom úgyhogy nagyon oda figyeltem a kajára.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook