Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
198. fildus (válaszként erre: 197. - Cinus79)
2011. aug. 21. 11:25
31 hónapos a nagy, a kicsi 3 hós. Vele is járunk már :(
197. cinus79 (válaszként erre: 195. - Fildus)
2011. aug. 21. 00:05
A te lánykád most mennyi idős? Hol tart a fejlődésben?Megnéztem a képeidet, tündéri csemetéid vannak.
196. cinus79
2011. aug. 21. 00:03

Köszönöm a válaszaitokat és a bíztatást. Ma megcsináltuk a tornát, sokat sírt és sajnos szinte egyáltalán nem volt közreműködő. Nem tudom, így mennyit ér az egész. Pl. mikor másznia kellene, akkor négykézláb lekucorodik a földre, összehúzza magát és kész, nem lehet rábírni, hogy másszon.

Tudom, hogy valahogy erőltetni kellene, mert ha mindig megsajnáltam volna, most még itt sem tartanánk. De sajnos úgy látom, hogy ez az egyéni itthoni torna már nem igazán megy. Amikor évközben a Korai Fejlesztőbe jártunk ott a csoportos gyakorlatokat gyönyörűen végigcsinálta mindig.

Szerintetek ennyi idősen esetleg mehetne csoportos tsmt-re?

195. fildus (válaszként erre: 193. - Cinus79)
2011. aug. 20. 12:57

A bölcsiben mindenképp jelezd, hogy "gond" volt vele. Én is mondtam, hogy dévény tornára jártunk másfél évig. Ritun akkor jön ki, ha fáradt, akkor csetlik-botlik.


A bölcsi tényleg húzóerő. Ott kezdett el dumálni a csajom, szobatisztaság is alakulóban :-)

194. trapiti (válaszként erre: 193. - Cinus79)
2011. aug. 20. 07:45

Szia!

Szerintem nagyon fontos a tsmt, főleg ha látható gondok is vannak a gyerek mozgásával.

Nálunk is nagy meccsek voltak, de én "kegyetlen" és következetes voltam, mindig végigcsináltuk a tornát ahányszor kellett, és meg is van az eredménye. Úgy gondolom, inkább 3 évesen sírjon, mint majd együtt sírjunk a bizonyítvány láttán...

Egyébként nem is várom, hogy örüljöna tornának, hiszen ezek a feladatok számukra nehezek (ha könnyű lenne szükség sem lenne rájuk). Szerintem nem baj ha már kicsi korban találkozik olyan dologal amit meg kell csinálni, akkor is ha nincs kedve hozzá, ezeket a meneteket nem első-második osztályban kell lejátszani a gyerekkel, hanem hamarabb...

193. cinus79
2011. aug. 19. 23:30
Jó olvasni a pozitív hsz-okat. Mi egy hét múlva kezdjük a bölcsit. Nagy reményeket fűzök hozzá. Az enyém 2,5 éves, még nem igazán beszél (mama, apa, ana, pápá)-ezeket mondja. A mozgása pedig, mivel laza izomzatú baba volt, még most is olyan, mint aki szét akar esni. Mi is csináljuk az itthoni tsmt-t, de bevallom, hogy sajnos az utóbbi időben kissé elhanyagoltuk, mert fél évi tsmt-zés után (előtte két évig más tornák), mikor elkezdenénk a tornát, már annyira sír. Gondoltam a nyáron tartok egy kis pihenőt. De lassan folytatni kellene, mert látszik, hogy azért a mozgásán még lehetne finomítani. Mi a véleményetek? A hétvégén megpróbálom a nyári gyakorlatsort újra.
192. fildus
2011. aug. 11. 12:27
Nálunk a "nagy húzóerő" a bölcsöde lett. Rohamos léptekben fejlődött, fejlődik. Mi neurológiai kontroll alatt vagyunk.
191. trapiti (válaszként erre: 190. - Hajnal 29)
2011. aug. 11. 09:44

Szia!

Ezek nagyon jó hírek!!!!

ÉN anno sokmindent körbejártam, kerestem hogy mi lenne a legjobb folytatás a DSGM után. Mi végül a BHRG alapítványba jártunk, és otthon csináltuk a TSM tornát még kb. másfél évig, és nagyon bevált.

Azzal mindenképpen egyetértek, hogy később is szükség lesz plusz odafigyelésre amikor már a mozgása rendben van, főleg a figyelem, a finommotorika területén jelentkezhetnek még lemaradások, amiket ha időben felismernek ugyanilyen szépen kezelhetőek. A TSMT azért volt nagyon jó, mert nagyon hatékonyan és komplexen fejleszt, és ahogy a gyerek nő úgy egyre aktívabban kell részt vennie a tornában. Ráadásul heti 3-5 alkalommal otthon a szülőknek kell csinálni a feladatsorokat, ami sokkal hatékonyabb mintha heti 1.2 alkalommal elviszed bárhová. Kb. 6 hetente jártunk kontrollra, és kaptunk új gyakorlatsort.

2011. aug. 11. 07:48

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki gondolt ránk! Képzeljétek a kislány dumál!!!!! A babababa nagyon megy neki, már néha kis indulatot is felfedezek a hangjában. Olyan cuki. De más változás is történt. A mozgása szépen fejlődik, ügyesedik. 10,5 hónapos és lassan két hónapja mászik; bútorokba kapaszkodva is van már sikerélményünk. Most pont ott tart ahol kell szerintem sőt. A tornát még azért nem hagyjuk abba. Pár hónapja még úgy gondoltam, elviszem konduktorokhoz a lányomat, de most vacillálok. A gyógytornász szerint felesleges, én meg megtennék mindent, nehogy később megbánjam, hogy nem mentünk. Erős visszatartó erő, hogy tudomásom szerint beleszólnak az oviválasztásba és később az iskolaválasztásba is. Ti hogy vagytok ezzel?

2011. júl. 16. 17:56

Nálunk nem volt olyan komoly baj, úgy tűnik másfél hónap Dévénnyel behoztuk a lemaradást, igaz egy hónap múlva kontroll. De a módszer tényleg csodákra képes.


Nem reklám, de miskolci szakembereket tudok ajánlani priviben.

188. fildus (válaszként erre: 186. - Kkrisztina76)
2011. júl. 7. 08:54
A lányom 15 hónaposan tette meg az első lépéseit önállóan. És 18 hósan indult meg először. Mi másfél évig jártunk dévény tornára 4,5 hós korától.
187. fildus (válaszként erre: 185. - Hajnal 29)
2011. júl. 7. 08:52
A lányom 27 hónaposan kezdett el beszélni, addig csak szavakat... nem vagytok lemaradva semmiről...
186. kkrisztina76 (válaszként erre: 185. - Hajnal 29)
2011. júl. 6. 22:02
Szia Szorítunk nektek. Az én kislányom végre elkezdett járni két hete. Igaz még csak pár lépés de haladunk. Az is igaz, hogy már 16 hónapos.
185. hajnal 29 (válaszként erre: 177. - Veruska3)
2011. júl. 6. 21:46
....elvittem. Jó lett. A doki javasolt azért egy kontrollt is egy éves korában. Most kilenc és fél hónapos a pici. Úgy süti a pogácsát mint a villám ha kérem, megmutatja a plüssök szemét, de dumálni azt nem akar... De most már szépen mászik. Remélem már beindul a kis beszédje, mert nagyon idegesít a dolog.
184. 8b8bb7867d (válaszként erre: 183. - Cinus79)
2011. jún. 3. 08:40

Szia!

Az a baj hogy első baba, és kezdő szülöként az ember nem tudja mit kell figyelni és mit nem, meg mivel a buksija rendbe jött, és a mozgásfejlődése is rendben elkezdődött (mert csak a felülés és a mászás maradt el) nem gondoltam hogy gond lehet. Egyébként nagyon apró jelek voltak azt mondta a gyógytornász dehát ugye a doktornö és a védőnö se vette észre, sajnos nekem sem tünt fel, pl kicsit hátra biggyesztett vállak, a bal ujjacskák nem ugyanugy álnak mint a jobb, a husi redők a combján nem szimetrikusak..

Szóval tanultam belőle, következő babánál mindenképpen inkább elviszem előbb és mondják azt hogy semmi probléma minthogy időt veszitsünk. Mondjuk szerencsére nem vagyunk elkésve de jobb lett volna előbb minden szempontbol.

183. cinus79 (válaszként erre: 182. - 8b8bb7867d)
2011. jún. 2. 23:13

Szomorúan olvastam a hsz-odat. Mi is hasonlóan voltunk (nálunk generalizált izom hypotónia volt a gond)és szintén majdnem 10 hónapos volt, mire eljutottunk egy Dévényeshez. Nyugodj meg, most már jó kezekben vagytok. Ezzel a módszerrel csodákat tesznek. Nagyon elkeserítő, hogy mindig akad olyan szakember, aki ilyenekkel nyugtatgatja a szülőt, hogy csak lusta, meg hogy nincs nagy gond....Közben pedig ilyenkor minden hónap késedelem nagyon is számít. Ahelyett, hogy inkább elmondanák az alternatívákat, és majd a szülő eldöntené, hogy mit tesz a továbbiakban. Minél hamarabb kezdik a kezelést, annál hatásosabb. Ezt azok a bizonyos "szakemberek", orvosok is tudhatnák.

Gondolom, akkor ti is a Katona-módszerrel kezdtétek. Az sem rossz, de nem minden gyereknek elegendő.

Kitartást és sok türelmet kívánok. Meglesz az eredmény, majd meglátod.

2011. jún. 1. 21:57
Sziasztok, kisfiam 10 hónapos, ma voltunk előszőr dévény tornán. Áron még nem ül és nem mászik,kiderült hogy a bal oldala merev. Pár hónaposan egyik oldalra forditotta csak a fejét, ezt tornáztatással helyrejött,azért csak most keztük mert mindig leráztak azzal hogy lusta és majd mindent idővel....
181. fildus (válaszként erre: 180. - Deédes)
2011. máj. 23. 11:09
Úgy tudom, hogy szakorvosnak kell adnia a beutalót, de lehet elég ha házi orvos. Nem tudom, mi annak idején nem igy kerültünk dévényeshez. www.deveny.hu oldalon nézz körül, hátha van ott info, vagy esetleg írhatsz nekik...
180. Deédes (válaszként erre: 99. - Fildus)
2011. máj. 23. 11:04
Sziasztok, 6 hónapos és 13 napos a kisfiam, császárral született, kétszer a nyakán a köldökzsinórra és most nem forog még. Hason nem szeret lenni.. A védőnő azt mondta pár napja, hoyg segítsem forogni, a lábánál fogva. gyanús nekem a dolog és szeretnék Dévényessel beszélni, de anyagilag nem engedhetünk meg magunknak ilyen 4-5 ezer Ft-os alkalmankénti tornákat. Mikor ad az orvos ilyen beutalót??
179. trapiti
2011. máj. 22. 21:19
Ma 20.30-kor lesz egy beszélgetés Dévény Annával a Hír TV-n.
2011. ápr. 7. 15:11

Sziasztok!

Az én kisfiam 1éves, de még nem ül magától és nem mászik.(Kúszni, mint a villám) Azonban kapaszkodva feláll, és körbemegy a járókában vagy a kanapé mentén. Volt valakinek hasonló "élménye"? Mindenesetre már bejelentkeztem Dévény-tornára.

Köszi előre is!

177. veruska3 (válaszként erre: 175. - Hajnal 29)
2011. ápr. 6. 08:23
esetleg egy hallásvizsgálatra elviheted
2011. ápr. 5. 22:41
Sziasztok. A mi kislányunk már mászik és kapaszkodva ágy és fotel mellett már néha feláll. Most 13 és fél hónapos.
2011. ápr. 5. 22:36

Üdv mindenkinek!

Sajnos kislányomnál is volt valami születése közben, négy hónaposan kezdtük a dévény terápiát ,most heti egyszer járunk. Tónusát tekintve feszes, ami már sokat javult, de még nem szűnt meg, igaz kicsivel több mint két hónapja járunk. Érdeklődni szeretnék, hogy nálatok előfordult e a nyelvdugdosás, és rendeződött e. Ami még aggaszt, hogy nemigen hallatja a hangját a pici sajnos.Nálatok ezzel nem volt probléma? A mozgása szépen fejlődik, bár még nincs meg a teljes szimmetria. Egyébként most féléves és lassan elkezd kúszni.

174. fildus
2011. febr. 15. 06:04
Mi 4,5 hónaposan kezdtük annak idején a Dévény módszert, az akkori gyerekorvos azt mondta nincs semmi baja a gyereknek. A védőnőnk tanácsolta a dévény terápiát. Majdnem másfél évig jártunk hetente egyszer. Mindent később csinált, mint a társai 10 hónaposan ült fel először magától, 15 hónaposan állt fel stabilan és 18 hónapos volt mikor elindult. De mi még utána jártunk pár hónapig.
173. kkrisztina76 (válaszként erre: 172. - Cinus79)
2011. febr. 14. 23:09
Köszönöm a bátorítást. Találtunk egy hölgyet akinél volt hely és vállal minket. Kezdésnek fél fél órákat. Remélem használni fog. Mióta voltunk mászik a kicsike, csak kicsúszik a lába. Sajnos a gyógytornász szerint nagyon hypotonok a combjában az izmok.
172. cinus79 (válaszként erre: 157. - Kkrisztina76)
2011. febr. 14. 22:28

Hát nem semmi, amiken keresztülmentél. A lényeg, hogy soha ne veszítsd el a hited. A Dévény valóban használni fog neki, csak tényleg az lenne a legjobb, ha találnátok olyan valakit, aki rendszeresen tudja fogadni, mert ennél a módszernél is az az egyik legfontosabb, hogy ne csak alkalomszerű legyen.

Mi is kicsit késve kerültünk Dévényeshez (korábbi hozzászólásomban írtam a történetünket)de még biztos nektek is tud majd segíteni.

171. cinus79 (válaszként erre: 170. - Pipike27)
2011. febr. 14. 22:24
pipike27 nyugodj meg, most már biztos jó kezekben vagytok. Én most nem írom le a saját történetemet, hosszú lenne (egy korábbi hozzászólásomban nagyjából megírtam). Tudom, mit érzel, mi is sok hónapot elvesztegettünk az elején, de mikor már Dévényeshez és konduktorhoz kerültünk, akkor hónapról-hónapra szépen fejlődött. De sajnos iszonyú nagy türelem kell én is jó pár zsepit telesírtam, mire idáig eljutottunk, hogy 19 hónaposan elindult. Nagyon sok kitartást is hitet kívánok! Majd írd meg, hogy alakul a pici!
2011. febr. 10. 22:39
Sziasztok.Mi 13 hónaposan kezdtünk el DSGM-re járni a kisfiammal,akinek a végtagjai spasztikusak,a gerince pedig hypoton.A neurológus szerint neki nem jó a Dévény torna.Most 16 hónapos,a mozgásban nagyon le van maradva.Heti 1alkalommal járunk vele Dévény tornára,amit végig üvölt.Véleményem szerint használ neki ez a módszer,csak nagyon lassan.E mellett most részt veszünk egy 3 hetes intenzív fejlesztésen is.Ott a konduktor és a gyógytornász is azt mondja,hogy okos kisfiú,több van benne,mint amit jelenleg produkál és nem értik,hogy eddig mért nem kapott másfajta kezelést,ha az egyik esetleg nem bizonyult eredményesnek.Szerintem mert minden szakember a saját kezelési módszerét tartja csak a legjobbnak.És az idő csak telik ,a gyerek pedig nem fejlődik ...
169. Jk (válaszként erre: 168. - Kkrisztina76)
2011. febr. 10. 19:51
oké. javulást!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook