Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
288. Incó (válaszként erre: 286. - Csuri11)
2012. márc. 10. 08:08
A gyerek egészsége érdekében nem lenne célszerű, ha feladnátok. A megkésett mozgásfejlődés és az aktív helyváltoztatás hiánya nagyon sok gondot tud okozni a későbbiekben.
287. trapiti (válaszként erre: 284. - Csuri11)
2012. márc. 10. 07:47

Szia!

Több dolog is eszembe jutott erről...

Ha a kislányod 7 hónaposan még nem forog, akkor ezt komolyan kell venni, nem lesz elég hogy Te otthon próbálkozol vele, még időben vagytok, ne utólag bánd meg hogy nem segítettél rajta.

Ha már a neurológus szerint is gond van, akkor egyértelmű a helyzet, általában a neurológusok a kisebb problémákkal nem igazán küldik a gyerekeket Dévény kezelésre, másrészt tedd össze a két kezed, hogy ilyen neurológusba botlottál, mert a legtöbb nem foglalkozik ezzel, elintézi annyival hogy lusta a gyerek.

Nem feltétlenül kell hypotonnak lennie, lehet hogy feszes, illetve lehet hogy pl. a törzs izmai feszesek (emiatt tudja kinyomni magát) de a végtagjai hypotonak és emiatt nem tudja átlendíteni magát.

Az hogy sír a kezelés alatt teljesen normális velejárója a kezelésnek, részben kellemetlen is, részben pedig eleve utálják a gyerekek hogy korlátozva vannak, itt-ott nyomkodják őket. Mi másfél évig hetente kétszer jártunk, a kislányom oxigénhiánnyal született. Ismerem Dévény Annát gyerekkorom óta, tudtam hogy a gyerekemnek csak Nála van esélye, így nem volt kérdés, hogy mindent végigcsinálunk. Megérte, most 4.5 éves és makk egészséges, pedig maga Dévény Anna is azt mondta, nem biztos hogy talpra tudja állítani.

A fejből indított forgatás teljesen rendben van, meg kell éreznie a gyereknek hogy hogyan kell csinálni, honnan indul a mozgás. Nem fog kitörni a nyaka, ne izgulj!

A véraláfutást szerintem meg kell beszélni a gyógytornásszal, nálunk nem fordult elő, lehet hogy a bőre érzékenyebb.

Orvosként és anyaként csak azt tudom mondani, ha újra kezdeném ugyanígy csinálnám, Dévény Panni Néninek és az alapítványának köszönhetjük hogy a kislányom nem kerekesszékben éli az életét. Hozzáteszem, mi nem vártunk hónapokig, 6 hetes korában kezdtük a kezelést.

286. Csuri11
2012. márc. 9. 17:15
Köszi a választ, hát ez nem hangzik valami jól. A mellékhatásokról nem adnak felvilágosítást amikor az ember belekezd egy ilyenbe. Gondolom a véraláfutások is az erős nyomástól vannak. A fejnél való forgatástól továbbra is rosszul vagyok, talán annak is lehet mellékhatása. Nekem az a rémálmom, hogy kitöri a gyerek nyakát. Azt hiszem mi itt befejeztük a Dévény tornát és maradok az otthoni forgatás és csalogatás módszernél.
285. Pandrea1 (válaszként erre: 284. - Csuri11)
2012. márc. 9. 15:27

A fejnél való forgatás "normál" dolog. Itt az a lényeg, hogy a fejjel indítsa el a forgást, tehát emeljük a fejet és utána a kezet és a lábakat.

Sok esetben csak 1-2 kezelés kell és utána beindulnak a dolgok maguktól is. A Dévény féle kezelés egy fájdalmas dolog, de nagyon is hasznos. Mi 2 évig jártunk, most egy kicsit hanyagoljuk, mert megszakadtak a kisfiam izomrostjai és másra nem tudom fogni csak arra, hogy egy feszes izomzatot megnyomtak és elszakadt.

Próbáld meg neki megmutatni, hogy tudna forogni ha akarna és csalogasd a földön, ne kapd fel azonnal. Nagyon el tudnak kényelmesedni, hidd el :)

284. Csuri11
2012. márc. 9. 14:35
Sziasztok, Dévény tornán voltunk, miután a gyerek tiszta véraláfutás lett. Az egy órát torka szakadtából végigüvöltötte. A gyógytornász a fejénél fogva akarta a földön forgatni, amit nem engedtem meg. Szerintetek ez normális dolog, másnál előfordult ilyen? Minket a neurológus küldött el tornászni, mert majdnem 7 hónapos kislányom még nem igazán akar forogni. Egyszer kétszer megfordult már, de csak a hátáról a hasára. Egyébként szépen kinyomja magát szinte fekvőtámaszba hason fekve, de másban nagyon nem jeleskedik. A múlt héten az ortopéd orvos azt mondta, hogy ez a Dévény torna egy nagy baromság, ugyanis a gyerekek nagyrésze saját maguktól is megtanulnak mászni a Dévény torna nélkül. Az én gyerekem nem is hypoton, csak van olyan gyerek, aki később csinál mindent. Van neki egy háztartási alklamazottja, aki én vagyok és ha szól felveszem, ami így is van. Hagyjam a földön minél többet, ne ültessem. Itt hozzáteszem, hogy elég kövér nagydarab gyerek, 9 és fél kiló bár anyatejen van, nem elhízlaltam, hanem ilyen alkat. Hagynám magam meggyőzni erről vagy arról, mert most tényleg nem tudom, hogy kínozzam-e tovább a gyerekem.
283. jtoth84 (válaszként erre: 282. - Jak27)
2012. márc. 7. 10:54
Nagyon ügyes! :)
282. jak27
2012. márc. 6. 23:01

Úgy örülök,a lányom végre négykézlábon hintázik előre-hátra. Nagyon boldog vagyok! Október óta járunk kezelésre, most 10 és fél hónapos.


Egy videó róla:

[link]

281. vidámanyuka (válaszként erre: 278. - Pandrea1)
2012. febr. 25. 08:03

Sziasztok!

Meghalt a fórum?

Közben elkezdtük intézni a Therasuit terápiát.Az itthon nem lesz támogatott,így mi a Varsóit próbáljuk támogatással.

A Dévényesünk szerint is jó lehet próbáljuk meg azt mondta.

280. vidámanyuka (válaszként erre: 279. - Pandrea1)
2012. febr. 11. 16:03

Jujj az nagyon komoly!

Azt nem tudod véletlenül,hogy ez véglegesen lesz Magyarországon ez a terápia?

Pető Intézetben volt valaki az előadásukon?

279. Pandrea1 (válaszként erre: 277. - Vidámanyuka)
2012. febr. 11. 13:37
most néztem, a mai árfolyam mellett egy hetes kezelés ahol 2,5 óra fejlesztés van 90000Ft :S szóval jó lenne ha támogatná :)
278. Pandrea1 (válaszként erre: 277. - Vidámanyuka)
2012. febr. 11. 13:35

Mi még eddig nem jutottunk el, sőt igazából önálló mozgása nagyon kevés van. Akarata az lenne, csak nem mennek úgy a dolgok ahogy kéne. Én nagyon várom őket, szerintem nagyon jó dolgokat csinálnak.


Tárgyalás az folyik, szerintem menni fog nekik az egyezkedés mert ha a külföldi kezelést támogatja akkor ezt is jó lenne.

277. vidámanyuka (válaszként erre: 276. - Pandrea1)
2012. febr. 11. 13:26

Nagyon nagyon köszönöm a leírást!

Remélem OEP által támogatott lesz.

Nekem most 2.5éves a kicsim és karácsonykor állt fel,persze lábujjhegyre..van sínünk a lábára,így lent van a sarka.

276. Pandrea1 (válaszként erre: 275. - Vidámanyuka)
2012. febr. 11. 13:08

Biztos vagyok benne, hogy ez a módszer mindenkinek használ, mert nem egy fájdalmas kezelés, a gyereknek megmutatja hogy képes vagy mozogni (állni, ülni, sétálni, felállni) ami nagyon nagy szó. Itt intenzív 2-3 hetes terápiák vannak. Én nagyon várom és biztos, hogy megyünk rá.


INTENZÍV REHABILITÁCIÓ THERASUIT KEZESLÁBASBAN

Egy-, két- és háromhetes rehabilitációs turnus intenzív tartamú foglalkozásokkal: minimum 2,5 ó naponta. Gyakorlat közben a páciens a TheraSuit kezeslábas űrruhát hordja, különféle rehabilitációs eszközöket használ (Univerzális Rehabilitációs Gyógykezelő Helyiség, spider, függőleges testtartást segítő eszköz, labdák, gumik, szenzoros párnák, felfüggesztett felületek stb.), a kezelés programját a terapeuta a páciens egyedi követelményeihez illeszti. A kezelés során a következő módszereket használják: PNF, Bobath, Kaltenborn-Evjenth manuális kezelés, Kinesiotaping, Thera Band, valamint Szenzorikus Integráció elemei, Doman-Delacato, mozgásterápia.


MI A THERASUIT KEZESLÁBAS?

Ez egy lágy, a test helyzetének belső érzékelését támogató dinamikus segédeszköz, amely sapkácskából, nadrágocskából, mellényből, térdvédőkből és cipőkből áll, amelyeket speciális csatlakozók kötnek össze. Minden részegység össze van kötve a rugalmas csatlakozók rendszerével. A TheraSuit biztonságos és hatékony rehabilitációs eszköz, amelyet egy intenzív gyakorlatokat tartalmazó programmal együtt fejlesztettek ki a gyermek fejlődésének meggyorsítása érdekében.


JAVALLATOK

gyermeki agysérülés, szélütés

visszamaradt motorikus fejlettség

ataxia (a mozgás koordinációjának hiánya), athetózis

agysérülések

gerincvelő-sérülések

gerincvelő- és gerincvelőburok-sérv

Down-kór

az ideg-izom rendszer betegségei



A KEZESLÁBASBAN TÖRTÉNŐ INTENZÍV REHABILITÁCIÓ HATÁSAI:

Javítja a test helyzetének belső érzékelését

Csökkenti a patologikus reflexeket

Visszaállítja a helyes alapokat és mozgásmintát

Biztosítja a test belső stabilizálását és segíti az elgyengült izmokat

Helyesbíti a test elemeinek elhelyezkedését

Hat a labirintusrendszerre (egyensúlyszerv)

Stimulálja az agyat és javítja a központi idegrendszer működését

Stimulálja a tapintást és az érzékelést

Javítja a beszéd gördülékenységét és a kiejtést

A gravitációs erőhöz hasonló erővel terheli a gyermek testét

Felgyorsítja az újonnan tanult funkcionális és mozgásképességek fejlődését

275. vidámanyuka (válaszként erre: 274. - Pandrea1)
2012. febr. 11. 12:46

Nagyon megköszönöm!

Engem is nagyon érdekel.

Neked mi a véleményed erről a módszerről?Agykárosodás esetén vajon mennyire lehet hatékony?

274. Pandrea1 (válaszként erre: 273. - Vidámanyuka)
2012. febr. 11. 10:21

Májusban jönnek, már a hely is megvan még gyógytornászokat keresnek. Tárgyalás van az OEP-el is mert a külföldi kezelést támogatja, így legyen itthon is támogatással.

egyenlőre ennyit tudok, de ma "körbenézek" :) és írok.

273. vidámanyuka (válaszként erre: 271. - Pandrea1)
2012. febr. 11. 07:54

Sziasztok!


Az olinek mikor jön Magyarországra?

Engem nagyon érdekelnének..

Nekem 2.5éves halmozottan sérült kisfiam van.


Mi Dévényezünk régóta,de nekünk nagyon korrekt gyógytornászunk van,mert amikor kellett jött heti 2x is,de amikor úgy látta szólt,hogy ritkítsunk,illetve volt egy 2hónapos szünet is.

272. Pisszy
2012. febr. 10. 10:48
Igen sok mindentől függ,a dolog.... nekem ő a B baba az ikreim közül, és érzékenyebb gyerek is mint a tesója, sok összetevőből alakult ez ki, de a Dévény torna is rontott a helyzetén ilyen szempontból. trapiti: mozgássérült nem lett volna torna nélkül sem, mert nem ilyen volt az ok amiért hordani kellett. Én csak azt mondom figyeljetek rá hogyan élik meg gyerekeitek!!
2012. febr. 10. 07:02

Nálunk sem a tornásszal van a baj, hanem hogy Fefe eddigi feszes izmai nagyon fájtak folyamatosan. Most a fájdalmasabb kezelést kicsit ritkábbra tettem (elhagyni nem merem), de így sokkal lazább. A tornászok is örülnek mert így jobban lehet vele dolgozni, én is mert végre nem fáj neki minden levegővétel, mozdulat.

Van olyan gyerek aki nem bírja a fájdalmat és így rossz élmények maradnak benne, de egy kicsit talán legyen ez mint hogy ne legyen képes mozogni.

Mi most az Olinek-et várjuk, Ők májusban jönnek is Mo-ra.

270. jak27 (válaszként erre: 267. - Pisszy)
2012. febr. 10. 00:59

Sajnálom, hogy a kisfiadnál frusztrációt okozott! :(

Szerintem ezt is minden baba máshogy éli meg. A lányom egy nagyon temperamentumos harci-marci, elég erős ellenállást is tanúsított eleinte, míg rá nem jöttem arra, hogy ha nem hagyom aludni torna előtt, akkor nem is sír, sőt magyaráz a gy.tornásznak, figyel rá, játszik.Nálunk ő volt az első felnőtt, akinek pápázott. Eddig csak babáknak, és a hónak volt hajlandó. :)

Lehet tornásza is válogatja, a miénk nagyon kedves, ölelgeti, bátorítja. Mellette még az én lelkemet is ápolja. :)

269. trapiti (válaszként erre: 267. - Pisszy)
2012. febr. 9. 23:09

Ha már szóbahoztad, esetleg írhatnál róla...


Mi nagyon sokat jártunk, és bár lehet hogy nem volt jó akkor a kezelés, de mégis szerintem ez volt a kisebbik rossz... végülis lehetett volna frusztráció nélkül mozgássérült is...


A "vadidegen"-hez annyit, hogy nálunk pl. annak ellenére hogy a kezelés kellemetlen volt, nagyon jó kapcsolat alakult ki a kislányom és a gyógytornász között, az első néhány alkalom után már nem volt idegen, másfél év után pedig már nagyon jó barátságban voltak...

268. Pisszy
2012. febr. 9. 23:08
No de nem szeretnék senkit lebeszélni róla, de ne feledjük,figyeljünk babánkra hogyan is éli meg.
267. Pisszy
2012. febr. 9. 23:03
Arra amire előírják a Dévény tornát, tökéletesen alkalmas, csak hát az ember érző lény. Hosszú lenne ide leírni mi mindent okozhat, frusztrációt váltott ki a kisfiamnál. Vajon mit gondolhat és érezhet egy kisbaba amikor 45 percen keresztül egy vadidegen "dolgoztatja"?
266. trapiti (válaszként erre: 265. - Pisszy)
2012. febr. 9. 22:51
Milyen hátránya volt?
265. Pisszy
2012. febr. 9. 22:42
Sziasztok, látom sokatoknak bevált a Dévény torna. Én is hordtam az ikerfiaim közül az egyiket három hónapos kora óta. Igen valóban a mozgásfejlődésén javít, de elfelejtik a kedves szülőknek elmondani hogy milyen lehetséges hátrányai lehetnek. :(
264. jak27 (válaszként erre: 260. - Trapiti)
2012. febr. 1. 22:35

Olyan rossz, hogy a szülőt nézik bolondnak, túlaggódónak, miközben az ő munkájukat vesszük a vállunkra, ők meg csak elégedetten hátradőlnek, miközben csinálják a nagy semmit. Nekem le kellett fotóznom a gyerekem kakiját, hogy egy beutalót kicsikarjak a doktornőtől. Szerintem ennek nem így kellene működni. Szörnyű, ami itt megy!

Annak viszont nagyon örülök, hogy nálatok már rendben vannak a dolgok. A védőnő azt mondta, hogy fogyatékos, mert kicsi a feje?Úristen, nem gondolkoznak!

263. jak27 (válaszként erre: 262. - *Murmi*)
2012. febr. 1. 22:26

:) Nagyon örülök! Hanni már fél éves volt, mikor elkezdtünk járni, talán ezért is viselte nehezebben, de képzeld, ma ő sem sírt. 3 és fél hónap alatt ez volt a 3. ilyen eset. A többin nagyon tiltakozott, és megállás nélkül bömbölt. Rájöttem a turpisságra: ha nem engedem délelőtt aludni, akkor nincs sírás a tornán. (Pedig pont az ellenkezőjét hittem.) Sőt, még játszik és gagyog is. Sírás nélkül kellemesebb elfoglaltság, az biztos!

Az előző hsz-odhoz: kár, hogy ilyen az egészségügy. Engem a legjobban az bosszant, hogy csak részben, és csak bizonyos helyeken téríti az oep a Dévényt. Meg az is zavar, hogy míg a 100 éves öregeknek van lehetőségük rehabilitációra, addig a babáknál alig. Legalábbis abban a régióban, ahol mi élünk biztosan így van. És ne értsen félre senki, nem az öregektől sajnálom, de a babákkal is kellene foglalkozni...

262. *Murmi*
2012. febr. 1. 18:22
Sziasztok, tegnap ismét voltunk tornán és képzeljétek egyáltalán nem sírt, egy kis panaszkodás volt csak az egy óra alatt párszor, de semmi keserves sírás :) olyan jó volt, nem bánnám ha így maradna, azért így szívesebben viszem :)
261. *Murmi*
2012. jan. 28. 10:19

Sajnos ez az egész eü-ben nagy általánosság h mindennek magunk kell utána járni... és persze keményen fizetni...

Én ha nem ezt teszem, gyerekem sem lenne, mert senki rá nem jött vna h miért nem sikerül teherbe esnem...

most meg akkor kutakodhatok és küzdhetek azért h egészséges legyen és szépen fejlődjön...

260. trapiti (válaszként erre: 259. - Jak27)
2012. jan. 27. 14:42

Igen, sajnos ezen a téren a gyerekorvosok, védőnők rettenetesen képzetlenek, le vannak maradva.

Nálunk egészen ordító jelek és olyan előzmény volt, amire szinte láttatlanban "jár" a DSGM, mégis engem néztek bolondnak, túlaggódó anyukának, hogy kezeltettem. Közben olyan "jeleken" aggódtak, amelyek semmit nem jelentettek, de ha jelentettek is volna, akkor sem lehetett volna mit csinálni vele, pl. hogy kicsi a feje... (persze nem a feje kicsi, hanem nagyon széles vállú, széles hátú, izmos alkat, és ez már újszülött koárban is látszott... persze a védőnő szerint fogyatékos, mert kicsi a feje...) Mostanra az élet bizonyította, hogy nem fogyatékos, sőt... az IQja valahol 140-150 környékén jár, viszont súlyosan oxigénhiányos volt... Sajnos manapság ezen a téren (és nemcsak a csecsemőkorban, hanem később sem) nem lehet a gyerekorvosokra, védőnőkre támaszkodni. A további fejlesztéseket is magának kell a szülő kiássa, mert mire a "szakemberek" valamit észrevesznek már óriási baj van. Sajnos a gyerekorvosok, védőnők mellett az óvónőket is ide kell érteni... szóval jobban teszi az ember, ha mindennek utánajár már jóelőre.

259. jak27 (válaszként erre: 258. - *Murmi*)
2012. jan. 27. 12:02
A mi gyerekorvosunk 5 hónapos korában azt mondta, hogy csak lusta és kövér (hogy lehet ilyet mondani egy babára???), a védőnő is csak azt mondta, hogy nincs itt semmi gond. Ahhoz képest...Azt veszem észre, hogy ők valahogy már csak akkor figyelnek fel a problémára, ha ordít. Persze tisztelet a kivételnek, de a mi tapasztalatunk sajnos ez.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook