Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2009. nov. 27. 10:55
mi 2.5 hósan kezdtünk el járni, bizok a legjobbakban, de nekünk azt mondták lehet kicsit látszódni fog. Mondjuk ennél nagyobb gond ne legyen soha.
2009. nov. 27. 10:28
Igen az idő fontos.Minél hamarabb,annál jobb.
46. fildus (válaszként erre: 44. - Csiga1170)
2009. nov. 27. 10:23
Nekünk még látszódik és azt mondta a gyógytornász, hogy 80 %-ig javítható. Elég későn 4,5 hónaposan kerültünk dévény féle módszerrel dolgozó gyógytornásznőhöz, a mai napig járunk már 5,5 hónapja.
45. Mariann7533 (válaszként erre: 44. - Csiga1170)
2009. nov. 27. 10:10
Nekem a fiam 4 éves,annó három hónaposan vittük gyógytornára,letapadt nyakizommal,és addig jártunk,még mászni nem kezdett.Gyönyörü kerek feje van,abszolút nem látszik.
2009. nov. 27. 10:03

nekünk is deformált a kisfiam fejecskéje. Amióta járunk tornázni sokkal jobb lett. A gyógytornász azt mondta, hogy attól kerekedik a fej, ha már sokat mozgatja a fejét, átfordul a gyerek, nem csak fekszik.


Akinél deformált volt a fej teljesen rendbejött vagy látszik most is valamennyire? Mi 2 hónapja járunk még csak.

43. Mariann7533 (válaszként erre: 40. - Mariann05)
2009. nov. 26. 18:49
Zebracsikónak igaza van.Ez egy speciális torna,és masszírozás,amit egyetemen tanulnak a gyógytornászok.Meg se próbáld egyedül.Mindenképpen vidd el gyógytornászhoz.A háziorvos tud beutalót adni.Nekem a fiamnak volt ugyanez,és az a helyzet,hogy azért fekszi el a fejét,mert a nyakánál az izmok le vannak tapadva.Mindenképpen vidd el,mert ha beáll az izomzat,sokkal nehezebb lesz rendbehozni.
42. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Mariann05)
2009. nov. 26. 17:05

Ne haragudj, de ehhez szakember kell, nem pedig egy netes fórum hozzászólásai.

Vizsgálat , diagnózis, majd terápiás lehetőségek számbavétele.


A Dévény módszer nem bohóckodás ,meg játék!!

2009. nov. 26. 17:03
???
2009. nov. 26. 17:00

Sziasztok!

Nem tudná valaki megosztani velem, milyen gyakorlatokat kell végezni ha deformált a koponya(egyoldalas fekvéstől), nem vészes,csak hogy ne legyen nagyobb baj.Sürgősen várom a válaszokat, köszönöm.

39. Böbe77 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2009. okt. 13. 12:37
Remljük, a későbbiekben is minden rendben lesz, de most szerencsére a korának megfelelő a fejlettesége. Egyébként az emberi agy csodákra képes, csecsmőkorban meg pláne.
38. trapiti (válaszként erre: 37. - Böbe77)
2009. okt. 11. 22:33
De jó ilyet olvasni!!! Örülök, hogy rendbejött az agyvézés után!!! :)
2009. okt. 11. 11:05

Szia,

a bátyáméknák az ikrek 7 hónapra születtek, és az egyikük sajnos agyvérzést kapott. Utána sok egyéb komplikácikó volt, többek között, hogy az egyik oldalára lebénult. Dévény tornával hozták teljesen rendbe. Most 2,5 éves és eleven kis ördög. A korához képest a mozgásfejlődésben nem volt nagyon elmaradva, de az a pár hét lemaradás betudható akár a koraszülöttségnek is. Szóval én csak ajánlani tudom!

36. fildus
2009. okt. 8. 22:39
Nálunk a kerületben nincs lehetőség SZTK-ra, így marad a saját zsebből való fizetés. Nem olcsó, de a gyerekért mindent!
2009. okt. 8. 22:30
Szia.Én a fiammal jártam,az orthopédiáról írtak beutalót,mert nem fordította a fejét balra,mivel le voltak tapadva az izmok.Fél évet jártunk,gyönyörü kerek a feje,és rendesen forgatja.A kisebbik lányom most egy éves.Neki a születésekor befele álltak a lábfejei.Nem jól helyezkedett el a pocakban.Még a mai napig is járunk gyógytornára,bár már ritkábban.Eleinte naponta mentünk.A kislányom most fog elindulni teljesen rendbe hozták a lábát.A legjobb dolog a Dévény Anna féle módszer hidd el.Csodákat tesznek azok a lányok,és ezt szó szerint értsd.Van olyan gyerek,akire az orvosok azt mondták,hogy soha nem fog mozogni.Ma három éves és úgy focizik,mint bármelyik gyerek.Mi Békéscsabaiak vagyunk.Itt Békés megyében beutaló kell,és akkor ingyenes a gyógytorna.
34. trapiti (válaszként erre: 33. - Csiga1170)
2009. okt. 8. 21:42

Szia!

Jól gondolod szerintem, amíg van lehetőségetek járjatok 2x :) A heti 1 kezelésnek is megvan a hatása, legfeljebb kicsit lassabban. Feszes gyerekeknél valóban az is számít, hogy mennyire marad "laza" két kezelés között, mert ha hamar visszakötődnek az izmai, az a mozgásban is akadálozza. Emlékzem anno Luca a kezelés estéjén és másnap mindig nagyon élvezte, hogy tud mozogni, könnyebben is evett (az arcát-száját is kezelni kellett) aztán pár nap alatt megint eléggé beszűkültek a mozgásai... Idővel persze egyre lzább lett és egyre tovább megmaradtak az elért eredmények.

Kitartás, meglátod, egyre jobb lesz!!! A sírással meg nincs mit kezdeni, mint jól megszeretgetni Őt egy-egy kezelés után :) :) :) :)

2009. okt. 8. 19:58

Köszönöm, hogy írtatok. Én is tudom persze, hogy az ő érdekében van minden, és tényleg látványos a javulás, szinte hihetetlen.

Csak mégis rossz, de persze ki lehet vagyis kell bírni.

Egyenlőre mi is 2-szer járunk hetente a doktornő javaslatára, viszont a gyógytornász azt mondta, hogy a legtöbb gyerek hetente egyszer jár, amit én kicsit kevesellek, de úgy látszik hosszú távon eredményes.

Mindenesetre örülök, hogy egyenlőre kapunk lehetőséget a 2 alaklomra, legalább addig, amíg egy kicsit megengednek az izmai.

32. trapiti (válaszként erre: 30. - Csiga1170)
2009. okt. 7. 16:35

Szia!

Az én kislányommal komoly gondok voltak, róla azt mondták, járni sem fog... két hónapos korától egy éves koráig jártunk hetenete 2x Dévény tornára az alapítványhoz. Most 2 éves, makk egészséges, ügyes kis örökmozgó. Nyoma sincs rajta a korábbi problémáknak és ezt Panni Néninek és a módszerének köszönhetjük.


Sírás ügyben azt tudom mondani, hogy jobb ha hozzászoksz... főleg a feszes gyerekeknél kellemetlen, akár fájdalmas is a kezelés, a hypoton izomzatú babáknak állítólag kevésbé fáj, de ők is sírnak. Lucát 70 órán át kezelték, mind a 70 órát kivétel nélkül végigordította az első perctől az utolsóig. Ki kell bírni, nincs más megoldás... megéri, hidd el: az eredmény, mikor egészségesnek látod a germeked, minden szevedést megér.

Egyet tudok tanácsolni: kezelés előtt-után 1-1 Viburcol kúp. Homeopátiás késztmény, használhatod rendszeresen, csökkenti az izomlázat, ill. a kezelés kellemetlenségeit. Nekünk bevált :)


Sok sikert a kezeléskhez, és mielőbbi gyógyulást a picinek!!!

31. fildus (válaszként erre: 30. - Csiga1170)
2009. okt. 7. 15:02
Mi hetente egyszer. 4,5 hós kora óta járunk, most 9 hónapos a kislányom. Rengeteget javult. Hidd el javulni fog, és a sírás is csak egy két alkalomra korlátozódik. Legalábbis nálunk az első pár alkalomnál sírt.
2009. okt. 7. 14:52

Kisfiunk 3 hónapos. Kb 1 hónapos korábban vettük észre, hogy valami nincs rendben, mindig egyik oldalra fordítja fejecskéjét. A doktornő azt mondta, hogy forgassam a babát és akkor nem lesz deformált a feje. Ez nekünk sem jött be. 2 hónaposan kikönyörögtem egy beutalót, hogy nézzék már meg a gyereket. Most a 3. hete járunk gyógytornára. Én is látom a javulást, már az oldalára fordul a gyerek, eddig csak a hátán volt hajlandó feküdni. Viszont az tényleg rossz, hogy az ember végignézi, hogy sír a babája. Na de én reménykedem a legjobbakban.

Ti hetente hányszor jártatok tornázni?

2009. júl. 1. 16:07
DSGM-szakgyógytornász elérhetőségét a 3 555 392-es telefonszámon (9-15-ig) tudunk megadni.
2009. júl. 1. 16:00

A nagyobbik lányom oxigénhiánnyal született, nyakán,karján letapadtak az izmok. 6 hetes volt, amikor észrevettük, hogy nem stimmel valami, de csak 3,5 hónapos korában került dévény-gyógytornászhoz. Előtte kórházban, ortopédián, idegsebészeten, uh-n voltunk, a legtöbb helyen a műtétet javasolták, vagy azt, hogy ne foglalkozzunk vele, majd kinövi.

Nem törődtünk bele, interneten tájékozódtam én is, ott olvastam először a tornáról. (Megjegyzem egy gyermekorvos sem javasolta.)

Ha előbb visszük pár kezelés elég lett volna, de így 3,5 hónapig hetente hordtuk, teljesen rendbejött, a mozgásfejlődése jóval megelőzte a kortársaiét.

Hazudnék, ha azt írnám, kellemes volt látni, ahogy a lányom végigordítja az 50 percet, de csak az ő érdekeit néztem, és tudtam, később semmire sem emlékszik majd. (Most is szívesen bemegy, ha arra járunk.:))

A kisebbik lányomat is elvittem 3x csak tornára, neki is hasznos volt.:)

Időközben a tornára várva rengeteg down-os, nyitott gerincű, koraszülött és egyéb rendellenességgel született babával találkoztam, kivétel nélkül minden anyuka pozitív tapasztalatokról mesélt.:)

Csak ajánlani tudom mindenkinek!

27. fildus (válaszként erre: 26. - Nkriszti)
2009. júl. 1. 14:50

Nálunk az a módszer nem használt, hogy a másik irányba fektettem, illetve hogy a problémás oldal felé pakoltam a játékait...


Én hiába mondtam, hogy el van deformálódva a feje azt mondta a védőnő és a doktornő is hogy ki fogja nőni. A gyógytornász csak nézett nagyott, azt mondta, ha a gyerekorvos alapos lett volna ez a "gond" hamarabb kiderül...

26. Nkriszti (válaszként erre: 24. - Fildus)
2009. júl. 1. 14:35
Nálunk is u.így volt, le volt tapadva bal oldalt az izomzata, és picit deformálódott is emiatt akkor a fejecskéje, de nekünk nagyon hamar észrevette a védőnő. Annyit mondott csak, hogy sűrűn forgassam a fejét. Kb. 2 hónapos korában egy kisebb hasmenéssel a gyermekorvoshoz mentünk, és megmutattam neki a lányom, hogy még mindig "húz baloldalra", és ő küldött fel minket a gyógytornászhoz. Szerencsére nálunk ő is ezzel a Dévény-módszerrel kezelte a lányomat, igaz nekünk is "maszek" alapon, de 10 kezelés alatt helyrejött. Egyébként a lányom vákuummal született, úgyhogy lehet neki is akkor lett valami sérülése.
25. 6e144430cb (válaszként erre: 24. - Fildus)
2009. júl. 1. 11:51
Nem tudsz szakorvostól javaslatot kérni a tornára?Mert akkor nem kellene fizetni!Tudom,egy kissebb vagyon ez a torna,de megéri,az biztos!
24. fildus
2009. júl. 1. 11:35

Mi elég későn 4,5 hónaposan kezdtük el a tornát, amikor már elkeseredésemben kierőszakoltam a védőnőtől, mert a gyerekorvos elengedte a füle mellett, hogy szerintem vmi probléma van a gyermekemmel. El van deformálódva már a kicsi fejecskéje, és az állapotfelmérésen derült ki, hogy kötöttek az izmai az egész bal oldala...


Eddig csak 5 alkalommal voltunk, de látványos a javulás! Nórinak sokat köszönhetünk, bár nem olcsó, de a kislányomért mindenre hajlandó vagyok!

23. 6a72acdc38 (válaszként erre: 19. - Fildus)
2009. júl. 1. 11:26
Nekünk is majd kell járni a fiam 7 és fél hónapos és a mozgásában lemaradva egy kicsit, még csak forog a hasáról a hátára meg vissza. Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. De mindenkitől csak jókat hallottam.
22. 6e144430cb (válaszként erre: 19. - Fildus)
2009. júl. 1. 11:23

Szia!


Mi jártunk Dévényre,állati jó!

Nagyon hatásos,csak ajánlani tudom.Nekünk ingyen volt,az orvos írta fel,de ha nincs rá lehetőséged,hogy felírják,akkor sajnos elég drága:(

Bazsi rengeteget fejlődött tőle,most gondolkozok rajta,hogy újra kellene kezdeni.

2009. júl. 1. 11:23

Egy kedvenc blogomon találsz róla bőven:

[link]

20. c95c921ae7 (válaszként erre: 19. - Fildus)
2009. júl. 1. 11:18
Szerintem iszonyú jó. Csináljátok, vigyed a gyerkőcöt, mindenkinek ajánlom, ha van valami kis /nagy gond a gyerkőc mozgásfejlődésével, akkor ez a legjobb és persze Katona professzor tornája. Nagyon látványos lesz a javulás!!
19. fildus
2009. júl. 1. 11:13
Kiváncsi lennék más Anyukák tapasztalatára is, akik Dévény féle tornára hordják csemetéjüket...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook