Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
258. *Murmi*
2012. jan. 27. 11:08

Köszönöm a válaszokat! Hát reméljük a legjobbakat...

Igazából sem a gyerekorvos, sem a védőnő nem vette észre h feszes, a Dévényes csaj mondta csak, szóval elvileg annyira nem vészes a helyzet.

A lába miatt kerültünk csak ide, és konkrétan nem is azt kezeljük még, mert elvileg összefüggésben vannak a dolgok...

Remélem azért nem fog mindig ennyire sírni, mert alapjában nem egy sírós baba, szinte sosem sír, ennyire sírni nem is láttam még, mint a tornán :(


Persze én is a végeredményre próbálok koncentrálni, és ha ez az ára, akkor megéri a könnyekért...

257. jak27 (válaszként erre: 255. - *Murmi*)
2012. jan. 26. 21:37

Hannusom eddig kettőször nem sírt, de az összes többin végig. Eleinte nagyon nehéz volt leküzdenem azt, hogy ne szabadítsam ki annak a nőnek a kezéből, aki "nyúzza", de a cél lebegett/lebeg a szemem előtt. Hidd el, minden alkalommal könnyebben fogod viselni!

Az, hogy mennyi idő múlva lesz javulás, az szerintem teljesen babafüggő.

Kitartás!

256. trapiti (válaszként erre: 255. - *Murmi*)
2012. jan. 26. 20:46

Hát, ha feszes, akkor nem nagyon várható javulás, a kezelés elég kellemetlen sajnos. Viszont Neked kell erősnek lenni, a gyerekkel akkor teszel jót ha kibírod.

Mi másfél évig jártunk, rettenetesen feszes volt a lányom, minden kezelést elejétől a végéig végigordított, de megérte. Ha Dévény Anna nincs, az én lányom ma nem tud járni...

Ami nálunk bevált nagyjából, az a Viburcol kúp, kezelés előtt, kezelés után...

255. *Murmi*
2012. jan. 26. 18:36

Sziasztok! Mi ma voltunk először ilyen tornán. A Kislányom 5 hetes, nem volt különösebb komplikáció a szülésnél, viszont mindkét lábfejét befelé fordítja (nem dongaláb) és elvileg okozhatja izom tónus zavar, ezért próbálkozunk a módszerrel.

Rettentően sírt a kicsikém, ez fog változni, v mindig ennyire fog sírni? szegényt annyira sajnálom :( mennyi idő után várható javulás?

A gyógytornász szerint nem csak a lábával van gond, kicsit kötöttebb a csípője és a válla is...

254. jak27 (válaszként erre: 253. - Szvarga)
2012. jan. 21. 22:04
Akkor nálatok is nagy volt az öröm! :) Várom már,h a leányzóm is másszon, egyelőre még a kúszást gyakorolja.Ülni még nem tud, mondta is a gyógytornász, hogy még gyenge a háta, de előrejelzések szerint húsvétra lehet, hogy feláll.Bele sem merek gondolni, h hol tartana enélkül...
253. szvarga (válaszként erre: 248. - Jak27)
2012. jan. 19. 08:30
Karácsonyra nálunk is felállt a Manó, azóta négykézláb mászunk, mint a golyó. Szépen ül, sőt, már néha az a baj, hogy mindehol ülni akar:-) Gyakorlatilag két hónap torna elég volt hozzá, hogy behozzuk a lemaradást. Csoda ez a módszer!! :-)
252. peszi77
2012. jan. 17. 14:20
Szia!Mi még nem vagyunk episek,remélem nem is leszünk,bár születéskor mutatott valami rángadózást az EEG.A bal oldalunk is sérűlt,de a jobb az súlyosabban.Annyira használjuk,hogy ha szükséges,megtámaszkodik,de azt is csak ökölben,nagyon ritka,hogy nyújtva legyenek az újaink.A feszesség végett csak térden tudunk ülni,de már ez is haladás.Írj nyugodtan privátban is szívesen segítek ha tudok bármiben.
251. Pandrea1 (válaszként erre: 250. - Peszi77)
2012. jan. 16. 16:52

szia!

a kisfiam is súlyos oxigénhiányos születésű, csak Ő még epis is.

A jobb kezét miért nem használja a kisfiad? nem tudsz neki arra erősíteni?

250. peszi77
2012. jan. 15. 15:25
Üdv:Az én picim súlyos oxigénhiánnyal született,ezért agykárosodást szenvedett.Születése óta járunk szegedre Dévényre,és csak jókat írhatok.A kisfiam 2,5 éves,nagyon feszes,de ha nem kapnánk a tornát,már .....A jobb kezünket valószínű soha nem fogjuk használni,a lábunk még kétséges.Állni már tudunk,csak nagyon pipiszkedve.Szerintem minden attól függ,hogy mi baja van a babónak.Ha nincs nagy baj,könnyebben kezelhető.Mi több mint 200 órán vagyunk túl,és itt tartunk.Köszönettel tartozom a gyógytornászunknak,és persze Panni néninek,aki nekem az Isten(bár még nem találkoztam soha vele)
249. toby87
2012. jan. 15. 09:56

Sziasztok!

Miskolcon keresek Dévény gyógytornászt.Légyszíves írjon,akinek van személyes tapasztalata miskolci Dévényessel kapcsolatban.Köszönöm.

248. jak27
2012. jan. 2. 10:43
Karácsonykor elkezdett előre kúszni a tündér! :) Az utolsó 2 kezelés alatt pedig már csak nagyon keveset sírt.
247. mkjudit
2011. dec. 12. 09:07
Nem olvastam végig a hozzászólásokat lehet, hogy írtátok már, én TSMT terapeutát keresek Nyíregyházán. Ha ismertek valakit, kérlek segítsetek!
246. jak27
2011. dec. 2. 23:27
Sziasztok!Okt.18-a óta járunk Dévényre,most lesz 8 hónapos.Már sokat fejlődött:mind a 4 irányba forog,körbe és hátra kúszik,és emelgeti a csípőjét.Örülök,h elvittem,csak ajánlani tudom!A leányzónak nem a kedvenc elfoglaltsága,végig sír,de megéri.
245. batarine (válaszként erre: 235. - Szvarga)
2011. nov. 17. 16:43
Sziasztok!Nálam a Dévényi módszert alkalmazta egy gyógytornász, a petyhüdt izmaimat masszírozta és csupa kék foltos voltam másnap,annyira erősen kell alkalmazni,de áldom a kezét érte, azóta tudom hajlítani a bokámat is / stroke / miatt,lebénult a jobb oldalam ,nagyon jó a Dévényi Anna módszere,én csak ajánlani tudom.
244. szvarga (válaszként erre: 242. - Fildus)
2011. nov. 17. 16:28
Szerintem érdemes áldozni a dévényesre, az én fiam úgy kúszik azóta, mintha hajtanák:-) A második tornán már jobban is tartotta magát négykézlábon, egyedül a gerince az ami még nem mutatott javulást, de remélem a kúszástól az is erősödik.
243. VACak82 (válaszként erre: 241. - Foxy girl)
2011. nov. 15. 17:18
Mi nem magánba járunk hanem beutalóval és így is 3000-et kérnek hozzájárulásnak...
242. fildus (válaszként erre: 241. - Foxy girl)
2011. nov. 15. 14:14
Mi ma voltunk a katona módszernél. Szerintük nincs nagy lemaradás, az ortopédus és dévényes, neurológus szerint van... Szóval érdekes ez a dolog, mindenesetre hordom dévényesre, ameddig anyagilag bírom...
2011. nov. 15. 13:37

Mi is magánhoz járunk, 3000Ft egy alkalom, kibírható, azt hittem lesz vagy 5-6 ezer. Az én fiamnál is nagyon nagy a javulás és az utolsó 5 percben sír csak amikor már fáradt meg akkorra hagyják a nyakát ami neki nagyon feszes :-( Nekem is nagyokat alszik utána.

Ma 5 hónapos :-) két hónapja járunk, először heti 1 alkalom dévény és 1 alkalom katona, aztán heti 1 dévény, 2 katona, most pedig 2 dévény, 1 katona féle. Azért mert így kaptunk fokozatosan időpontokat a dévényeshez, várni kellett és addig sem akartam itthon ülni vele és várni a csodát, azt gondoltam a katona is jobb annál.

240. VACak82 (válaszként erre: 239. - Szvarga)
2011. nov. 15. 07:31
Mi se kaptunk vmi gyorsan helyet. Szeptemberben hívtam őket és novemberre volt hely :-(
239. szvarga (válaszként erre: 236. - VACak82)
2011. nov. 10. 16:57
Szia! Mi szegediek vagyunk és házhoz jön a gyógytornász. Sajnos csak magánúton sikerült gyorsan időpontot kapni. A klinikára decemberre kaptunk időpontot neurológushoz és majd esetleg ő írhatná fel magát a tornát.
238. trapiti (válaszként erre: 235. - Szvarga)
2011. nov. 9. 18:26

Sziasztok!

Teljesen normális, a kezelések kellemetlenek, utána izomláz szerű érzést is okozhatnak.

Nálunk a Viburcol kúp vált be valamelyest, adtam má a torna előtt itton mielőtt elindultunk és miután hazaértünk akkor is.

2011. nov. 9. 16:42

Sziasztok!


Igen, normális ha kicsit nyugtalan mert olyan izmok vannak megdolgozva amik esetleg le vannak tapadva, nem használja és most kicsit fájhat is. A több alsvá is normális, fárasztó azért egy ilyen torna.

236. VACak82 (válaszként erre: 235. - Szvarga)
2011. nov. 9. 16:12

Mi is most kezdtük a tornát :-)Hova jártok? Mi a Moszkva térre.


Nálunk csak annyi hatást láttam torna után, hogy egy nagyon nagyot aludt délután a lányom (3 órát a szokásos egy helyett) Szegényke bazi fáradt volt mert végigüvöltötte a tornát. Most másnap nem látom, hogy más lenne.

235. szvarga
2011. nov. 9. 08:05
Sziasztok! A héten kezdtük a gyógytornát mi is és az első alkalom után nagyon nyugtalan volt a gyerek még másnap délelőtt is. Ez általános? Izomláza lehetett esetleg? Lehet neki adni izomlázra valamit? Maga a torna hasznos volt, mert másnap már elkezdett kúszni.
234. kianika
2011. okt. 26. 13:38

Csakis DSGM!!!!

Az én kislányom is súlyos oxigénhiánnyal született. Katona módszerrel tornáztattam 3 hónapig, de állapota romlott. 4 hós korában kezdtük a Dévény módszert (az orvosok tiltása ellenére!!!), heti 2 alkalommal, amit nagyon jól tűrt. Fejlődése nagyon lassan indult be, mert 8 hónaposan még egyik oldalára sem fordult önállóan. Ekkor elvittem Dévény Annához, aki megnyugtatott, hogy legyünk türelmesek, be fog indulni a fejlődés. Igaza lett. Kislányom 1,5 hónapos korában már járt. Már majdnem 5 éves, mozgása szinte tökéletes (egyensúllyal van még minimális probléma) és nagyon okos!!!!

233. foxy girl (válaszként erre: 232. - Fildus)
2011. okt. 19. 16:12
Igen, onnan szedtem én is azt a számot amin elértem a dévényest akihez járunk
232. fildus (válaszként erre: 230. - Foxy girl)
2011. okt. 7. 14:11
Állitolag van egy lista, ahol a "hivatalosan" végzett dévényesek szerepelnek...
2011. okt. 7. 13:18

Üdv mindenkinek!

Kislányom most múlott egy éves, és még nem megy, de néha elengedi a kapaszkodót, aztán csüccsen egyet, van hogy pár pillanatra már meg is tartja magát. Szóval lehet hamarosan elindul. De mégsem vagyok nyugodt. Neki a bal oldala feszesebb, ami még a mai napig is megmutatkozik. Z-be gyönyörűen ül (terpeszbe nem nagyon), de csak bal oldalra, jobbra véletlenül sem teszi lábait, csak ha fel akar állni. Babakocsiban a mai napig elég furin ül, bal lábát kilógatja. A mászása állítólag (meg szerintem is) rendben van. De akkor mikor múlik már el a bal oldali feszessége??? Most megint ott tartok, hogy a dévény mellett valamit még ki kellene találni, de nekünk még az babaúszást sem javasolták. Volt valaki hasonló cipőben?

230. foxy girl (válaszként erre: 229. - Trapiti)
2011. szept. 29. 10:58
hát vagy én inkább attól félek, h a dévényes mi van ha nem jó dévényes...
229. trapiti (válaszként erre: 228. - Foxy girl)
2011. szept. 28. 15:50
Lehet hogy az állítólagos Katona-módszerrel dolgozó gyógytornász értett kicsit a dolgához és becsempészte a Dévény torna elemeit a kezelésbe...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook