Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
228. foxy girl (válaszként erre: 227. - Trapiti)
2011. szept. 28. 12:02

Elhiszem, de télleg ugyanúgy masszírozták aztán ugyanazokat a gyakorlatokat csináltatták még házifeladatnak is ugyanazt kaptuk (ezen le tudom mérni mert ugye azt megmutatta mindkettő hogyan kell és ugyanúgy)

Lehet h akkor car van a palacsintában??

227. trapiti (válaszként erre: 226. - Foxy girl)
2011. szept. 25. 18:17

A módszer ténlyeg csak laikus szemmel ugyanaz, egyébként alapvetően más a kettő.

De a lényeg, hogy jól bírtátok! :)

226. foxy girl (válaszként erre: 225. - 8b8bb7867d)
2011. szept. 25. 16:56

Jó volt! Nem sírt egyáltalán, csak a végén nyekergett mert már unta, de meg sem közelítette azt, ahogy a Katona-féle tornán ordított szegény. Pedig ahogy laikus szemmel néztem kb ugyanazokat csinálták vele, vagy ugyanaz volt a gyakorlat értelme.

Aranyos vagy h kérdezted :-)

225. 8b8bb7867d (válaszként erre: 224. - Foxy girl)
2011. szept. 21. 09:03
Szia! Na milyen volt a torna?
224. foxy girl (válaszként erre: 220. - 8b8bb7867d)
2011. szept. 19. 16:10

Örülök neki h mindenki egyhangúan ajánlja ezt a módszert! Így magabiztosabban viszem el. Köszi h te is leírtad a történeteket és nagyon jó egészséget kívánok ezután is!!! :-)


Holnap megyünk mi is Dévényre! Izgulunk, de várjuk!

223. fildus
2011. szept. 17. 09:12
Én a viburcolt a fogzásra adtam a nagy lányomnak, vele mi majd másfél évig jártunk dévényre. A kicsivel nem rég kezdtük, eddig 4szer voltunk, de sok a fejlődés már most.
222. 8b8bb7867d (válaszként erre: 221. - Trapiti)
2011. szept. 16. 22:19
Áron is merev,tehát elég kellemetlen a torna de megér minden sirást és nyüglődést....én nem szoktam neki adni viburcolt de lehet kiprobálom, köszi:)
221. trapiti (válaszként erre: 220. - 8b8bb7867d)
2011. szept. 16. 22:03

Nálunk izomlázra a Viburcol kúp nagyon bevált, kezelés előtt és után is adtam.

A sírás elkerülhetetlen, főleg a feszes babáknál, mert nekik még kellemetlenebb a kezelés. AZ én lányom is üvöltött első perctől az utolsóig, de megérte végigcsinálni.

220. 8b8bb7867d (válaszként erre: 219. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 21:46
Áronnak a bal oldala volt merev. Nagy súlyal született,nehéz szülés volt, nagyon nehéz kitolási szakasz....valószinü ettől. Majd mivel lassan elkezdett mindent (kúszás...) azt mondták lusta a súlya miatt..10 hósan még nem ült és nem mászott és egy oldalasan kúszott. Itt helyben van egy zündéri Dévényes gyógytornász, nekem többféle tornát is ajánlottak, a dévényről hallottam és inkább azt választottam,és milyen jol tettem...:) 4.alkalommal már szembetüvő volt a változás, és most ott tartunk hogy mászik szimetrikusan, persze ül gyönyörüen, felált és butorok mentén megy kapaszkodva...Csodákra képes a dévény torna!!! Sajnos végig üvölti az egészet de meg lehet szokni....mert meg kell. Heti egy alkalmat megyünk, probáltuk a heti kettőt de nagyon megterhelő...nagyon kifárad és izomláz is van az utána következő napokban...szóval én is mindenképpen ezt ajánlom.
219. foxy girl (válaszként erre: 213. - 8b8bb7867d)
2011. szept. 16. 20:55
Akkor kb 4 hónap alatt már nagy javulást láttál, ugye? De jó nektek. Remélem hamarosan én is hasonló eredményekről számolhatok be :-)
218. foxy girl (válaszként erre: 215. - Cirko)
2011. szept. 16. 20:53

Szia Viki! Igen, én is felhívtam őket, de csak 2 ember foglalkozik itt a Dévénnyel, az egyiknek még megnézni sem volt ideje, és a másiktól kaptuk ezt a heti 1 nem fix időpontot.

Azért köszönöm szépen h segíteni akartál!

217. foxy girl (válaszként erre: 214. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 16. 20:50
:-))) szuper! nagyon remélem h nekünk is segít majd! beszámolok itt h mizu, hátha más is keres majd tapasztalatokat; én örültem h rátok találtam :-)
216. foxy girl (válaszként erre: 211. - Trapiti)
2011. szept. 16. 20:48
olyan jó ilyen példákat olvasni :-) gratulálok nektek!
215. Cirko (válaszként erre: 209. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 19:27

Szia!

Mi anno felhívtuk a Dévény Alapítvány központját, és ők nagyon készségesen megadták az összes gyógytornász elérhetőségét, aki Dévénnyel foglalkozik a körzetünkben. Egyébként miskolci vagyok, mi szerencsés helyzetben vagyunk, mert legalább 6-8 nevet kaptunk.

Itt az elérhetőségük: 06-1-3555-392

Sok szerencsét,

Viki

214. fd8e423e9e (válaszként erre: 209. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 19:02

igen, mi is, egy régebbi hozzászólásomban írtam is az eredményről, és a miértekről


többször leeső szívhang (elvileg nem volt oxigénhiány) az elhúzódó kitolási szakban - merev izomtónus és azonbelül is eloszlási zavar, itthon torna és masszírozás, majd négy hónapos kortól öt és fél hónapos korig Dévény, és hat és fél hónaposan elkezdett mászni, most már magától ül (hét és fél hónap)

213. 8b8bb7867d (válaszként erre: 210. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 18:10
Szia, Áron mostlesz 14 hós.
212. trapiti (válaszként erre: 206. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 18:09
A Katonát szerintem el lehet felejteni, többet árt mint használ :(
211. trapiti (válaszként erre: 209. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 18:09

Végülis ez kezdetnek jó, anno mi Bp-re jártunk az Alapítványba, és ott sem volt fix időpontunk elöször, csak pár hónap után.

Lucának heti 2x kellett járni kb. 14 hónapos koráig, elég súlyos volt a helyzet, de teljesen rendbejött, sőt :) Nemcsak a mozgásproblémákat oldja meg, hanem fantesztikusan okosak is lesznek tőle a gyerekek. Luca már 4 éves lesz, de minden nap áldom Panni Nénit hogy rendbehozta!!!

210. foxy girl (válaszként erre: 207. - 8b8bb7867d)
2011. szept. 16. 17:58
Jó ilyen pozitív példákat olvasni :-) Mennyi idős most Áron?
209. foxy girl (válaszként erre: 208. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 16. 17:57

Sziasztok! Köszi Judit, de Debrecenben lakunk, Miskolc kicsit messze van. Ha minden kötél szakad, akkor Nyíregyházára megyünk, mert azt az infot kaptam h ott is van. Most egyenlőre heti egy időpontunk van, csak nem fix hanem minden héten másik napon :-( aztán ha szabadul fel hely akkor mi jövünk.

Ti is jártok?

208. fd8e423e9e (válaszként erre: 206. - Foxy girl)
2011. szept. 16. 12:18
Hol laktok? Debrecenben? Ha Debrecen és Miskolc között, akkor Miskolcon tudok Dévényest, akinél még van szabad kapacitás.
2011. szept. 16. 10:28
Szia! Mi is dévényre járunk. Merre laksz? Mi junius 01 óta járunk, ugyan ÁRon végigüvölti a tornát de rettenetesen sokat segitett. 10 hósan nem ült és nem mászótt csak kúszott egyoldalasan. Azóta persze behozzta a lemaradást,nagyon szépen fejlődik és nemsokára önállóan járni fog....
206. foxy girl (válaszként erre: 205. - Trapiti)
2011. szept. 16. 09:47

Köszi a választ! Igen, tudjuk h oxigénhiányos és azt is h ennek sajnos maradtak nyomai, de abban bízom nem örökre szólnak.

Ma megyünk egy Dévényes gyógytornászhoz h megnézze a kisfiamat, de már most mondta h ő nem tudja vállalni mert tele van. Rajta kívül csak egy ember foglalkozik még ezzel, aki még fel sem veszi a telefont :-(


A Katona-féle módszer meg egy hónap alatt nem sokat segített :-(((

205. trapiti (válaszként erre: 203. - Foxy girl)
2011. szept. 15. 19:12

Szia!

Az elmondottak alapján egészen biztos, hogy oxigénhiányos állapotban született a kisfiad. SÜÖRGŐSEN Dévényes gyógytornászt kell keresned, semmilyen más módszerrel nem érdemes próbálkozni.

A TSMT a tervezett szenzomotoros tréning, a BHRG Alapítvány honlapján olvashatsz róla bővebben, de a Ti esetetekben mindenképpen a Dévény az első. Ne vesztegesd az időt, még nem vagytok semmiről elkésve de minél korábban kezditek annál gyorsabban fog helyrejönni!!!

2011. szept. 15. 16:12
Mi az a tsmt torna? Bocs, ha hülyeséget kérdezek...
2011. szept. 15. 15:25

Sziasztok! Az én kisfiam pont 3 hónapos ma. Egy hónappal előbb kellett jönnie sajnos, mert rossz volt az NST meg a köldökzsinór áramlása.

Sürgős császár volt, de közben már durva fájások is voltak, nagyon beszorult a kis drága, és elég nehezen bírták kiszabadítani.

Szegény addigra sötétkék volt és nem volt spontán légzése, sőt amikor beindították neki, magától leállt. Így inkubátorban volt egy darabig...


A lényeg, h 6 hetesen elvittem (önszorgalomból) a gyermek rehabilitációra megnézetni a biztonság kedvéért, annak ellenére, h a kontrol vizsgálaton (neonatológia) mindent rendben találtak. Itt kisebb problémákat találtak a nyakában, nem is mondtak sokmindent, betanítottak egy tornát, amit otthon 4-5 (!) alkalommal kellett végezni naponta. Csináltuk, bár ennyiszer nem ment, mert azért aludnia is kellett, és amikor egy hónap múlva visszamentünk azt mondták rosszabb lett és h mostmár a csípő izomzata és az egyik karjában is túl feszesek az izmai a nyaka mellett.

Azt mondták nem elég az otthoni torna, hetente 2x-3x kell hordanom, de jelenleg csak heti 1 hely van a többi fizetős. Olvasgattam erről a Dévény módszerről és nekem szimpatikusabb, de nagyon nehéz ilyen gyógytornászt találni.


Mit gondoltok, a mi esetünkben segítene?

202. Zopa
2011. szept. 10. 18:22
köszönöm!
201. trapiti (válaszként erre: 199. - Zopa)
2011. szept. 9. 15:28

Mindenképp Dévény. A Katona módszerrel semmire nem fogtok menni. Egész más a kettő, a Dévény módszer gyakorlatilag egyszerre "tanítja meg" az idegrendszert a károsodott funkciókra és teremti meg a mozgás lehetőségét az izmokban. A Katona módszer olyan mozgásokat eröltet amikre a gyerek magától nem képes és amiknek semmi köze a mozgásfejlődés normális menetéhez.

Az én lányomat is 5 hétig Katona módszerrel kezelték mielőtt hozzánk került, rettenetes állapotban volt. A Katonát mi már el sem kezdtük, azonnal Dévény tornára vittük.

200. fildus (válaszként erre: 199. - Zopa)
2011. szept. 9. 14:31
Én a katonát nem ismerem, én a dévényre esküszöm!
199. Zopa
2011. szept. 9. 11:04
Kislányom 2 hónapos és cri du chat szindrómát dia4nosztizáltak nála.Az lenne a kérdésem hogy van-e esetleg v.ki hasonló helyzetben?Milyen fejlesztést javasoltok?Katona vagy dévényi?Nehezíti a helyzetét hogy erősen hypotóniás.Köszi előre is!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook