Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? fórum

Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2009. márc. 24. 07:36

Nem hiszem el ,hogy csak minket érdekel ez a téma!

Ki jár a dévény módszerre?

2009. márc. 23. 22:46
Ha esetleg Oxigén hiánnyal született a babád vagy elakadt a szülés alatt. Nehezen indultak a reflexei. Sajnos az orvosok még nem igazán tudják a neurológuson és a gyógytornászon kívül mit is kéne csinálni. MInket még oda sem küldtek csak azt mondták otthon tornázzunk. Kezdettől fogva tudtam ,hogy ennél több kéne. Most már 6 hónapos a kicsi. Véletlenül találtam a Dévény módszerre . Ird le te is történetedet van tapasztalatod róla?
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Kryssz)
2009. febr. 23. 15:51

Egyes kórházak alkalmaznak DSGM szakgyógytornászt, akik beutaló alapján kezelnek, ilyenkor a kezelést az OEP finanszírozza. Attól függ, hol laktok, a megyei- vagy városi kórházban kellene utánajárni, van-e ilyen lehetőség (pl. gyerekneurológiai szakrendelésen tudják ezt megmondani).

Budapesten maga a Dévény Anna Alapítvány is rengeteg gyereket kezel, itt a kezelések 50%-át fizeti az OEP (ehhez is beutaló kell), 1gy egy kezelés 2500.- Ft. Rászorultság esetén lehet kedvezményt kérni, ezt indokolt esetben meg is adják, pl. koraszülött ikreket 1 áron, vagy sokszor ingyen kezel az Alapítvány.

Magán úton mostanában 5000.- Ft egy kezelés.


Egyébként a módszer fantasztikus, és Dévény Annát gyerekkorom óta ismerem. A lányom, aki oxigénhiányos lett, születésekor újra kellett éleszteni. Amikor 5 hetesen örökbefogadtuk, a legtöbb szakember azt mondta, még az sem biztos hogy járni fog. 10 hónapos koráig hortuk Panni Nénihez hetenet 2 kezelésre, most 16 hónapos, és makk egészséges. Nemhogy járni tud, hanem ugrál, szalad, mindenre felmászik, bukfencezik... Amellett hogy a mozgásfejlődése tökéletesen zajlik, még ügyesebb is lett a kortársainál, sokkal összehangoltabb a mozgása. Szerintem egyébként nemcsak a mozgásfejlődésre hanem rengeteg más dologra is hatott az az intenzív kezelés, amit ő kapott, pl. 15 hónapos korától kezdett magától szobatisztává válni, és annak ellenére hogy nem erőltetem, napközben a wc-be pisil, kakil. A beszédfejlődése is nagyon gyors, mostanra 20-25 szót használ, és kezd rövid mondatokat mondani. Ugyanezt hallom egyébként más Dévényes gyerekek szüleitől, hogy óriási lendülettel fejlődnek.

15. kryssz (válaszként erre: 7. - Mokka78)
2009. febr. 22. 23:09

SZIA,


A DÉVÉNY MÓDSZERREL KAPCSOLATOS EGYIK HOZZÁSZÓLÁSODBAN AZT ÍRTAD, HOGY NEKTEK FELÍRTA A DOKI, ÍGY INGYENES VOLT. MIT ÉRTETTÉL EZ ALATT?


KÖSZÖNÖM

14. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Inci79)
2008. dec. 31. 14:27

ne késlekedj a terápiával, a legjobb módszer.

és minden pénzt megér.

13. Inci79
2008. dec. 31. 14:23
Köszönöm mindenkinek a segítséget.Mostmár járunk Szegedre és így pénzbe sem kerül,mert ott van a korházban ilyen gyógytornász.Kisfiam sokat fejlődött,már lassan egyedül is tud ülni.Mégegyszer köszi a segítséget mindenkinek.
12. 6e144430cb (válaszként erre: 9. - Inci79)
2008. dec. 6. 22:37
Szia.Az én kisfiam Down szindrómás,2×szívműtött,emiatt mi is járunk(jártunk)Dévényre Szegeden.Nekünk a kardiológus ,írta fel receptre,így ingyen volt.Csak jókat tudok mondani róla,sokat segített,még szeretnénk menni majd a későbbiek folyamán.
2008. dec. 2. 12:50

Sziasztok!


Én nem értem. Mindenki azt írja, hogy fizetős. Mi Nyíregyházára a kórházba jártunk be és egyszer sem kellett fizetni.

10. évi75
2008. dec. 1. 18:24

sziasztok!

a kisebbik fiam oxigén hiánnyal született, a kórházban persze erről nem szóltak semmit. aztán kb 2 hónaps korában észre vettük, hogy félre áll a nyaka a kisfimanak. a körzeti doki egyből műtétre küldött volna. de szerencsére nem hagytuk annyiba a dolgot és találtunk Kecskeméten egy nagyon aranyos csajt, aki ezzel a dévény módszerrl masszirozott. heti egy óra 3000 Ft volt 2 éve, és kb fél év alatt rendbe is hozta a nyakacskát. ő mondta az oxigén hiányt is! én is csak ajánlani tudom mindenkinek!!!

9. Inci79 (válaszként erre: 7. - Mokka78)
2008. szept. 23. 14:52
Ki írta fel nektek ezt a tornát?Én úgy tudom,hogy mindenképpen fizetős ,mert magánrendelésen végzik.
2008. szept. 23. 14:50

Sziasztok!

Most úgy néz ki,hogy Szegedre kell hordanom a kisfiamat erre a tornára.Úgy hallottam ,hogy van egy alapítvány ,ami támogatja is ezt.Ha valaki tud erről bővebbet az legyen szíves jelezze,mert elég költséges ez a torna,így,hogy 60 km-re van tőlünk a legközelebbi DSGM gyógytornász és fizetős is.

2008. szept. 21. 13:31
mi is jártunk ilyen tornára! szerintem is nagyon jó a módszer! Nálunk(Veszprémbe) felírta a doki és ingyenes volt !
2008. szept. 21. 00:42

Szia!

Én sok-sok évvel ezelőtt jártam a mozgássárült lányommal a Dévény Pannihoz, és csak azt tudom mondani, ha ő nincs, nem is tudom mi lett volna.

Bátran higgy a módszerében. Én tőle tanultam el a módszerét, ma masszőrként nagyon sok fogást felhasználok /igaz felnőtteknél/ és büszkén mondhatom igen nagy hatékonysággal.

2008. szept. 18. 13:05
Szia. Az én kisfiam is koraszülött volt és nekünk is járni kellett erre a tornárta. Nagyon -nagyon sokat használt neki teljesen rendbe jött tőle. Igaz fizetni kell érte de minden pénzt megér. Ma már 3 éves és gyors mint a villám. Csak azt tudom mondani vidd el ha lehetőséged van rá. Mi Pestre jártunk Nyugati mellé.
2008. szept. 18. 10:55

Szia!

Az én kisfiamat is ezzel a módszerrel kezelték. Segítségével teljesen meggyógyult.

2008. szept. 18. 10:41

Én annyit tudok, hogy az unokaöcsém 7 hónapra született, és hordta a tesóm erre a gyógytornára és maximálisan meg volt vele elégedve. A kisfiú nagyon sokat fejlődött.

Remélem tudtam segíteni.

2008. szept. 18. 10:08

Sziasztok!

Kisfiamat 1 hónapos kora óta hordom gyógytornára. Most a Dévény módszert javasolták, amelyről már olvastam is pár dolgot a neten, de szeretnék személyes tapasztalatokat is olvasni. Esetleg ha valaki ismeri Minda Andreát (Kecskeméten ő dolgozik ezzel a módszerrel), az ő véleményére is kíváncsi volnék.

2008. szept. 18. 10:03
Dévény módszer (gyógytorna): ismeritek?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook