Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2014. febr. 17. 11:06
Sziasztok nekem jók a tapasztalatok. Amikor Elkezdtem, vidéken a doki Közölte ő nem adja be mert ezt 40felett szokták. A pesti dokim egyből beadta. És a gyakorlat is a vidéki doki ellen szól ugyanis édesanyám 40feletti. Látta hogy milyen jó ez az injekció és beadatta, ugyan az történt Nála mint amiket itt írtatok.,erős vérzés aztán kaparás utánna meg nem jött meg neki, nekem viszont az 1.injekció óta nincs meg és semmi gondd vele tehát ez is azt mutatja inkább fiatal korban ajánlott. Eljött az idő hogy lassan gyereket szeretnék. Márciusban jár le és hát nem tudom mi lessz. Egyből megjön vagy hónapok kérdése. Így hogy évek óta nem volt menzesz mire számíthatok első alkalommal illetve mennyi idő mire kiürül s jöhet a baba
668. Csipkerózsika (válaszként erre: 654. - Szilas 67)
2014. jan. 27. 17:10

Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor sajnos lehet, hogy nem tudod kikerülni azt a kaparást... Talán csak túl kéne esni rajta és megoldódna a helyzet.

Jobbulást kívánok!

667. Csipkerózsika (válaszként erre: 666. - Syren)
2014. jan. 27. 17:04

Én a cickafarkfű teát és az 5 tibeti jógagyakorlatot ajánlom neked.

Kb. 3 évvel ezelőtt én tablettától jártam hasonlóan, mint te. Ájulásaim nem voltak, csak teljesen legyentültem, meg egy csomó problémám lett, az általad írt hőemelkedéssel együtt (ami allergiás reakció jele lehet, így derült ki nálam, hogy mi van). Nekem szintén pár hónapig nem jött meg, teával és mozgással aztán szépen visszarendeződtem, de GYÓGYSZERT TÖBBÉ SOHA!

666. syren
2014. jan. 23. 21:36

MAJDNEM MEGHALTAM, NINCS MENSZESZESZEM ÉS REMÉLEM NEM LESZ CISZTÁM!!!! INKÁBB A HALÁL NE LEGYETEK BUTÁK TANULJATOK A HIBÁMBÓL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sportos, egészségesen élő, 22 éves lány vagyok, az inekció beadásáig egészségügyi panasszal nem rendelkeztem. Az első depo provera injekcióm után egy hónappal enyhébb rosszulétek voltak, nem tulajdonítottam jelentőséget neki. A második injekcióm után már elájultam rögtön beadás után, két hónapig kettős látásom, rengeteg ájulásom, szédülésem, összesésem, fülzúgásom, szemfájásom, szabálytalan szívműködésem(szivrituszavaros vagyok, de nemszokott ilyen erősen kiütközni). Kardiológián szívműtétre küldtek volna de az okát nem értették a hirtelen elfajult ritmuszavaraimnak, máshonnan(neurológia, iskolaorvos) elhajtottak, mondván biztos a cukrommal van baj és szedjek antidepresszánst. De komolyan olyan rosszul voltam, azthittem meghalok!!!!!!Mindennap felsöpörtem a padlót és ugybefehéredtem mint a fal, rázkódva, vacogva, szédülve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Közben kikövetkeztettük, hogy ezeket az erőteljes tüneteket a vérrögképződés generálta az injekció mellékhatásának köszönhetően. Leidenn mutációs vagyok, de a nőgyógyászom meggyőzött, hogy ez pont nekem való, eddig mirénám volt. A 2.injekció 3 hónap hatóidejének letelte után már nem adattam be ujabb adagot, ezt egy hónapos hőemelkedés követte(37,6fok voltam általában).


Ami miatt aggódok, hogy a 3hónapos hatóidő letelte után, már lassan 3. hónapja nem jön meg a menstruációm.


A fenti kellemetlen tüneteim már elmúltak a hatóidő leteltére(3.honap). Utána egy ideig problémamentes voltam, de zavart, hogy nem jött meg(4.5.honap). Jelenleg(6.honap beadás után) szúró szívtáji fájdalmaim vannak egy hete, és erőteljes ritmuszavaraim heves szívveréssel.

Lehet ez annak következménye, hogy már 3. honapja nem jön meg a menstruációm és felborult az egyensúly a szervezetemben...most éppen egy hozzáértőbb nőgyógyászt keresek...


TUDJA-E VALAKI>>>>Tornával, természetes értendkiegészítővel elérhető-e az, hogy lehető leghamarabb megjöhessen végre a menstruációm és véget érjen ez a rémálom? Helyrejöhet még????????????????

665. Szilas 67 (válaszként erre: 662. - Kirszta78)
2014. jan. 21. 18:36

Bocs, ezt kihagytam:

a Mirena után talán 2-3 napig volt vérzésem, amint elmúlt, azonnal beadta a volt nődokim a depo-t sajnos....

664. Szilas 67 (válaszként erre: 662. - Kirszta78)
2014. jan. 21. 18:34

Szia Kriszta!


Semmiképp ne hagyd, hogy beadják a Depo-t!!! Sajnos eddig nem jöttem ide fel, remélem, még nem késő???

Elmentem másik dokihoz, azt mondta: "életemben még senkinek sem ajánlottam a Depo Provera-t"!!!

Ő viszont megtalálta a polipot a méhemben, ami miatt mindig kilökődött a Mirena.

4 hónap egyfolytában vérzés után most január 10-én maradt abba a vérzésem.

Állítólag ez a depo nagyon nehezen megy ki a szervezetből sajnos!

663. buxyka9 (válaszként erre: 653. - Evy71)
2014. jan. 9. 22:31
Sziasztok!sajnos nekem sincsen jó véleményem a depo proveráról.Tavaly szeptemberben adattam be,egy hónapig semmi baj nem volt se vérzés se fájdalmak,aztán jöttek a gondok,folyamatos barnás pecsételés és vérzés az is sokkal hosszabb ideig mint szokott.Decemberben kellett volna újra beadatni de nem őrültem meg,örülök hogy megszabadultam tőle,iszonyatos alhasi fájdalmaim voltak és a puffadás amit oly sokan irtok ez igaz...én igaz mert sportoló vagyok nem hiztam semmit,de minden elképzelhető mint mellékhatás.Én is bedőltem kis naiv,hogy milyen jó lesz nekem,nem kell gyógyszert szedni,és nem lesz menszesz....na de nem ilyen áron:(Ha egy nő azt érzi,mintha egész hónapba menstruálna olyan fájdalmai vannak,akkor inkább kerüld el ezt a fájdalmat,és ne adasd be.Igaz én olvastam a fórumot,de hallgattam öregnénére ahogy irta...."próbáld ki magadon"mert mások vagyunk,és ez tény!!!!Már a másodikat sem adattam be,igy talán egyszer minden helyrejön persze azóta is ugyanazok a gondok vannak,de fő a bizalom és vége!!Már 30 éves vagyok,gyereket szeretnék 2 éven belül úgyhogy vége a fogamzásgátlásnak részemről.Köszönöm hogy elmondhattam nektek,remélem tudtam segiteni azoknak akik épp e sorokat olvassák.
662. Kirszta78 (válaszként erre: 654. - Szilas 67)
2013. dec. 30. 21:41

Szia


Nekem okt 16-an lett a Mirena felteve. Dec 19-en leszedtek mert folyamatosan vereztem es fajdalmaim voltak meg 3 hetig antibiotikumot szedetttek velem. A fajdalmaim elmultak a verzesem nem sot nagyon eros lett pedig mirena elott csak az elso ket nap volt eros de akkor se kellett cserelni ejszaka semmit. Szoval ketsegbe voltam esve ma nem vereztem. Azt szeretnem kerdezni miutan megszabadultal a Mirenatol meddig volt meg verzesed es milyen? Nekem is ajanlottak az injekciot de felek tole pedig meg nem is olvastam ezt a forumot. A masik hogy regen Tri regolt szedtem attol Migrenem volt e miatt nem.kombinalt fogamzasgatlot ajanlotta vagyis a minitablettat de az eleg biztonsagos vajon? Ket gyerekunk van nem akarunk tobbet.

661. manó62 (válaszként erre: 660. - Andesz75)
2013. nov. 27. 11:35
Érdekes) Ebböl is látszik,hogy mindenkire más és másképp hat ez a injekció.
660. Andesz75 (válaszként erre: 659. - Manó62)
2013. nov. 25. 17:44
Ez tök érdekes mert én meg lefogytam 53-ról 43 kg-ra. Így kerültem be a kórházba. Most tablettát szedek és ettől meg hízok.
659. manó62 (válaszként erre: 658. - Sugar bunnie)
2013. nov. 25. 06:33
Szia) Én is egészségügyi okokbol kapom 2 éve a szurit. nálam a menstruáció elmaradt,plusz 10 kiló feljött.
2013. nov. 20. 22:07
Sziasztok! Én ma jártam nődokinál, és kezdő fogamzásgátlásra ezt ajánlotta. Bár nagyon lelkes voltam, az itteni vélemények eltántorítanak.. Sajnos trombózisra hajlamos lehetek, holnap megyek vérvételre. 25 éves vagyok, gyereket nem akarok, de a vérzés és a plusz kilók se hiányoznak.. :( ha kiderul hogy hajlamos vagyok, akkor elfelejthetem a gyógyszert. Most nagyon gondolkodom, hogy be legyen szuratva, mondjuk van még pár hét... Ennyire rosszul vált be mindenkinel?
657. Szilas 67 (válaszként erre: 655. - Andesz75)
2013. nov. 4. 22:17
Köszi Andesz75 a jó tanácsot! Ennyire sokféleképpen hat a szervezetünkre ez a Depo... Én is megbántam már ezerszer, de csak az lebegett a szemem előtt, hogy ne kelljen minden hónapban szenvedni. Erre csak annyi a változás, hogy nem fáj a hasam, de a vérzés állandó és nagyon sok sajnos. Nem érzem magamon, hogy fáradt lennék, sokat bírok szerencsére. Lehet, hogy elmegyek a háziorvosomhoz, egy vérkép sosem árt.
656. dutkaniki (válaszként erre: 147. - 099c0bed40)
2013. nov. 4. 11:30

Szia!Nagyon régen jártam erre!Van mit mesélni a deporól!Nagy nehezen teherbe estem,2010-be,ami sajnos mola terhesség lett,ez a is deponak köszönhető volt,5 nőgyógyászból 4 szerint.A fogyás sem ment.Egészen mostatnságig!

Az úgy volt...,hogy 2011-ben ismét terhes lettem,egészségesen megszületett a harmadik gyermekem,2012 júniusában!Rendeződtek a hormonjaim,lefogytam,és boldogok lettünk!

Ezt csak azért írom Neked le,mert olvasgattam vissza,és megakadt a szemem,a türelmen és a sok időn.És igen!Sok időbe telt,mire ettől a francos szuritól megszabadultam!

De sikerült!Remélem mindenkinek,aki melléfogott vele,happy end lesz a vége!

655. Andesz75 (válaszként erre: 654. - Szilas 67)
2013. nov. 4. 08:08

Sajnos megoldásom nekem sincs. Pont ellenkezője volt nálam, hogy nem volt vérzés, de után cisztáim lettek és ki kellett venni egy egyik petefészkem.

A sok vérzés miatt viszont mindenképpen ajánlanám, hogy menj vérvételre és legfőképpen a vasra figyelj oda mer az nagyon fontos a szervezetnek.

Sok sikert.

2013. nov. 3. 21:46

Sziasztok!

46 évesen döntöttem el, hogy véget vetek egész életemben elszenvedett ciklusaimnak, amik mindig nagy fájdalommal jártak.

Először a Mirena "spirált" választottam, mivel egy barátnőmnek bevált. Rászántam magam, megvettem 48 ezer Ft-ért, feltetettem a nőgyógyásszal 2013. nyár elején. Ez annyit eredményezett nálam, hogy egész nyáron vérezgettem, 3-szor kicsúszott, 3-szor (nagy fájdalom árán) visszatuszkolta a nőgyógyász belém. A 4. alkalommal zuhanyzás közben ellenőrizve a kezemben maradt.

Így visszautaltak a számomra 20 ezer Ft-ot, mert indokoltan küldtük vissza. Amikor végre elmúlt a vérzésem, a nőgyógyászom beadta a Depo-t, hogy majd az lesz számomra a megváltás...

Aug. 28-án beadta, szept. 13 óta megállás nélkül vérzek, de úgy, hogy azóta csak a super tampon jöhet számításba, jó, ha 2-3 órát kibír! Szóval nagyon el vagyok keseredve, mit csináljak, pont az ellenkezőjét eredményezte mindegyik kísérlet... :-(

Feltételezem, hogy ha elmennék egy másik nőgyógyászhoz, akkor ő az eü. kaparást ajánlaná, amitől félek és elegem van amúgy is ebből az egészből, nem akarok többet szenvedni.

Szerintem nem fontos, hogy nem szültem soha, semmivel nem függ össze. Vagy igen?

Látom, hogy nincs sok ötlete senkinek pár teán és gyógyszeren kívül sajnos.

Mégis gondoltam, regisztrálok és megírom rövid történetem.

Nem tudom, meddig tarthat a vérzés, már csoda, hogy van vérem...

Ha mégis van valakinek ötlete, azt nagyon megköszönném!

Üdv Mindenkinek itt!

653. Evy71
2013. nov. 3. 15:39
Sziasztok! Átkozom a napot, amikor beadattam magamnak az injekciót, és hogy előtte nem néztem utána. 42 éves vagyok, a nőgyógyász semmit nem mondott az injekcióról, csak hogy nem fogok menstruálni tőle. Ennek örültem is, mert bár még nincs gyerekem, de nem is akarok. A mellékhatásokról viszont elfelejtett tájékoztatni. Augusztus végén kaptam meg az első adagot, a menzeszem 5. napján, utána 2 hétig menstruáltam (normális esetben max. 4 napig szoktam). Aztán elmúlt néhány napra, és azóta folyamatosan barnás pecsételésem van, hol gyengébb, hol erősebb. Most például piros. Most már két hónapja folyamatosan fel vagyok puffadva, rettenetesen kellemetlen érzés. Amikor a ciklusom szerint meg kellene jönnie, akkor iszonyatosan fáj a hasam, és még levegőt sem tudok venni, úgy felpuffad a hasam. A szexet el is felejthetem, nem azért, mert nem kívánom, hanem mert a puffadástól visszataszítónak érzem magam, a pecsételés meg kellemetlen. Olvastam, hogy van akinek bevált, én pont azok közé tartozom, akinek nem. Az biztos, hogy a második 3 havi adagot már nem adatom be, örülök, ha sikerül elfelejtenem ezt a rémálmot, és majd visszaáll a szervezetem a normális működésre. Ráadásul az év első felében sikerült leadnom 20 kilót, januárban kezdhetem újra, mert már egy ruhaméretet nőttem az injekció beadása óta...
652. 099c0bed40 (válaszként erre: 651. - Meloresz)
2013. aug. 11. 07:19

Szia,ha még nem szültél de valamikor majd szeretnél, véleményem szerint ne adasd be, mert sokakra úgy hat hogy az abbahagyása után hónapokba vagy rosszabb esetben évekbe telik mire visszarendeződnek a hormonszintek és beindul a normál ciklus.

Persze mint mindenben ebben is vannak egyéni különbségek, az a baj, hogy ki kell próbálni ahhoz hogy kiderüljön, a te szervezeted hogyan reagál rá----az is lehet hogy az égvilágon semmi problémád nem lesz tőle.


Üdv: Eszter

2013. aug. 10. 22:42

Sziasztok! Olvasgattam a hozzászólásokat de még mindig tanácstalan vagyok. trombozisra van hajlamom.legtöbb doki nem adna semmit, max spirált, de 26 vagyok és nincs gyerekem még, így az sem lehetséges. most megyek majd egy orvoshoz, akinél már lvélben érdeklődtem, és ajánlaná a szurit,de azok után amit itt olvastam,félek. pont ezért néztem utána, mert láttam hogy 3honapos a hatás és a mellékhatás is megmaradhat addig. Van esetleg valami javaslat,jó tanács?

köszönöm

650. 099c0bed40 (válaszként erre: 649. - Pintyőke madárka)
2013. júl. 23. 23:28
Engem meg pont az nem annyira viselt meg hogy az amúgy is egy tonnámhoz jött fel még fél mázsa, a négy vagy öt hétig tartó folyamatos vérzéstől viszont szabályos idegrohamokat produkáltam, minden órában gatyacsere és dupla betét köldöktől derékig, ehhh, rossz rá még visszagondolni is.:(((
649. pintyőke madárka (válaszként erre: 644. - 099c0bed40)
2013. júl. 23. 20:47
óóóóóóóó vérzés is volt 2 hétig folyamatosan .De az kevésbé zavart mint a teljes ruhatár csere :( pedig egy oltást adattam be csak .
2013. júl. 23. 14:39

Szia, mindenkinél egyéni hgy mikor köszönt be a menopauza, de ha az injekciót folyamatosan kapod, nem fogod észrevenni, mert mellette nem nagyon szoktak jelentkezni a jellegzetes klimaxos tünetek.

A "nagykönyvben" anno úgy volt írva hogy maximum 53-55 éves korig lehet a depo proverát adni, utána egy éves szünet , majd azt követően átfogó nőgyógyászati és hormonvizsgálat hogy mi újság a petefészkekkel és a hormonokkal.

Nem vagyok ugyan szakember, de én 50 éves kor felett nem adatnám magamnak be, részben mert addigra már a ciklusok szinte mindegyike anovulációs ( nincs peteérés), így teherbeesni sem lehet, a csontritkulást és a pajzsmirigyműködést--ezzel együtt a súlygyarapodást-- viszont negatívan befolyásolhatja az arra hajlamosaknál.


Igen, emlékszem Rád,de nem "nyúzol", az a helyzet hogy érdekel ez a téma, és örülök ha valakinek egy kicst is segíteni tudok.

647. manó62 (válaszként erre: 645. - 099c0bed40)
2013. júl. 23. 13:31
Szia Eszti) köszi hogy válaszoltál, tőled mindig megtudunk valami okosat. Emlékszel? anno mikor elkezdtem, akkor is téged "nyuztalak" a kérdéseimmel)) Figyu és mennyi az a korhatár amikor már befejeződik a változókor? mer 46 éves korom óta kezdődtek a problémáim.
2013. júl. 23. 13:10
Endometriozisra kaptam 3 hete az elsőt.Egyelőre semmi bajom,de nagyon izgulok.Tényleg szinte csak rosszat olvasni róla..Annyit szenvedtem az elmúlt 20 évben a fájdalmaktól,h arra gondoltam talán annál nem lehet rosszabb.Viszont az endos fórumban nem olvastam h bárkit is ezzel kezeltek volna.Nem olvastam még végig az egész fórumot,de valaki valami pozitív tapasztalat?Ja,és most fogytam 8kilót,most akkor azt visszahízom?:(
645. 099c0bed40 (válaszként erre: 642. - Manó62)
2013. júl. 23. 06:25
Szia, egészen a váltózókor végéig szokták adni. Nem lesz tőle problémád, sőt, többeknél enyhíti a változókori tüneteket, segít könnyebbé tenni a klimaxot.
2013. júl. 23. 06:22

A puffadás amiatt van hogy az injekcióban lévő progeszteron miatt a szervezet vizet halmoz fel, sajnos ez majdnem mindenkinél így van, és problémát okoz.

Bár bevallom, mikor a komoly vérzészavarom miatt magam is kipróbáltam ezt az injekciót,kizárólag emiatt a tünet miatt biztosan nem hagytam volna abba a beadatását.

Az én szervezetem viszont olyan intenzív és folyamatos vérzéssel reagált rá, hogy eü. kaparás lett a vége, pedig csak egyetlen egy szurit kaptam.

2013. júl. 20. 16:31
Sziasztok Én is a negatív tapasztalatokat tudom megosztani. Egyetlen egy oltást adattam be de soha többé. Igazából én már attól kiborultam hogy el kezdtem puffadni. Ami azt jelenti hogy a súlyom alig változott de a méreteim nagyon sokat. Júni végén járt le a három hónap . Azóta folyamatosan olyan mintha épp menstruálni készülnék. Fáj a mellem feszül a hasam de vérzésnek nyoma sincs. Fogyni nem tudok már lassan fényevő vagyok de még attól is puffadok. Ijedtemben tesztet is csináltam hálistennek negatív lett.
642. manó62 (válaszként erre: 641. - Zoey444)
2013. júl. 17. 07:28
Szia) Köszönjük hogy megosztottad a tapasztalatodat velünk! én is kapom 2 éve a depót és anno mikor én döntés előtt áltam bizony csag negativ tapasztalatokat olvastam itt. Mivel én egészségügyi okokbol kapom, igy félve de belevágtam! nekem kellett több mint egy év mire "beált" eközben felkaptam 10 kilót de már ez se érdekel.Én is sokat olvastam róla és mindenhol azt irták adhaó egészen a változókorig. Én pont ekkor kezdtem el kapni, azt viszont nemtudom még meddig kaphatom, a dokim tisztában van a korommal, remélem ez nem lesz gond.
641. zoey444
2013. júl. 16. 22:29

Sziasztok!


Az elmúlt években sokat olvastam a blogot, néha kicsit megijesztettek, néha megnyugtattak a tapasztalatok a Depo Provera-val kapcsolatban. Gondoltam leírom én is a tapasztalataimat, hátha valakinek segíteni fog :)


25 éves vagyok, kb 18 éves koromban kaptam az első injekciót. Akkor több szempont miatt döntöttem emellett: dohányzás, tisztában voltam vele, h elég gyakran elfelejteném bevenni a tablettát, a barátnőm is ajánlotta és az ára is vonzó volt. Több orvostól is érdeklődtem, olvastam fórumokat, cikkeket.


A menzeszem talán 3 hónap után elmaradt, de ez engem egyáltalán nem zavart, sőt... Nyaralásoknál nem kellett számolgatnom, ha fesztiválra mentem nem kellett a higiénia miatt aggódnom (mmint, h éppen megvan, értitek =) )és nem hiányzott az az iszonyú hasfájás sem, amit minden hónapban átéltem.

A súlyom nem változott, 50 és 55 körül mozogtam (és mozgok azóta is), bár igaz, h 10 éves korom óta aktívan sportolok.

Arra próbáltam figyelni, h elég kalciumot vigyek be, mert tisztában vtam azzal is, h a Depo Provera-t használó nőknél nagyobb számban fordult elő csontritkulás, de erre sem durván törekedtem, igyekeztem szinte minden nap inni kalcium pezsgőtablettát.

Rákszűrésre természetesen fél-1 évente elmentem.

Én teljesen meg voltam elégedve vele, de úgy gondoltam h a szervezetemre ráférne egy kis pihi, plusz, bár még nem tervezek mami lenni, de mégis 25 éves vagyok, és nem tudtam mennyi idő alatt áll minden vissza a régi kerékvágásba... Szóval az utolsó szurit kb éppen 1 éve, 2012. júniusában adattam be és szeptemberben már nem vettem fel.


Nem aggódtam túl, h mikor fog ismét megjönni, mert tudtam, h a szurinál fél-1 év is lehet. Decemberben jött meg először a menzeszem, de előtte is már éreztem "tüneteket" (fájt a hasam, érzékeny lett a mellem) és onnan minden hónapban. Eleinte kicsit össze-vissza, nem igazán lehetett kiszámolni, (gondoltam, h ez így lesz) de minden hónapban megjött. Nekem nem volt erősebb, inkább úgy mondanám, h fokozatosan "beindult".


Voltam vizsgálaton, a méhfalam nem vékonyodott, a Dokim szerint minden okés. Áprilisban elkezdtem fogamzásgátló tablettát szedni, ami nagyon szépen beállította a menstruációmat.


Egy dolgot tudok mellékhatásként említeni (de bevallom, nem tudtam, h a szuri miatt van, akkor vettem észre, mikor már nem kaptam, most is csak valószínűsítem) ha ettem eléggé felpuffadt a hasam. Ez másoknak nem tűnt annyira fel, nekem inkább.

Nekem szerencsém volt, remélem hosszú távon sem lesz semmi gond :) Sajnálom, akinek/akiknek nem vált be, de tényleg az a helyzet, h nem vagyunk egyformák. Valakinek "A", valakinek "B" a jó, de általánosítani nem lehet egyik készítményt sem, legyen az bármi.

Én nem szeretnék senkit sem rábeszélni, sem lebeszélni, csupán a tapasztalataimat szerettem volna megosztani, hátha valakinek segítséget jelent :)


További szép napot!

640. 099c0bed40 (válaszként erre: 639. - Belehalok)
2013. júl. 4. 07:14

Szia!


Mivel minden egyes nő szervezete máshogyan reagál erre az injekcióra, jó szívvel nem lehet tanácsot adni arra nézve mi tévő légy, sajnálom. :(

Ami biztos: jóval több a negatív mint a pozitív tapasztalat, de mivel egyéni a dolog, ez sem lehet mérvadó, hisz lehet hogy Neked pont jó lenne.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook