Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
759. Sackka (válaszként erre: 755. - Lirgyria)
2016. aug. 2. 19:07
Épp pár napja beszélgetünk egy ismerősömmel. Ő is használta az injekciót, és neki is volt vérzése.5 hónapig tartott a vérzése. Gyógyszer hatására múlt el neki csak . :-(
758. Pavelko Lilla (válaszként erre: 756. - Lirgyria)
2016. aug. 2. 10:39
A betegtájékoztató szerint az elso injekció után lehet vérezgetés. Igaz a második injekció is az elso után van :) Sok választás nincs, mint kivárni az tény. Egy biztos, mivel a cukromat megbolygatta, én tobbet nem adatom be.
2016. aug. 2. 08:54
És Sacckának is szántam az előzőt 😃
2016. aug. 2. 08:53
Pavelko Lilla, nálam kb 5 hétig tartott a vérzés, ebből kb 10 nap volt erősebb, menzesz-szerű, a többi olyan maszatolgatás.
2016. aug. 2. 08:52
Mindenkinél más, életkortól, hormonjaitól, nyálkahártya vastagságtól, stb függően. A lényeg, hogy nem vagytok kirívó esetek, ez ilyen. El fog múlni, csak bírjátok ki. Megéri!
2016. aug. 1. 15:33
Ja és 1000 mg C vitamint szedek reggel, este, E és D vitamint napi egyet, ráadásnak még egy multivitamint. Ezek elméletileg jó hatással vannak a hormonrendszerre.
753. Pavelko Lilla (válaszként erre: 752. - Sackka)
2016. aug. 1. 15:30
Nekem 6 hete tart, mostmár csak reggel és néha este van egy pici. Augusztus 10-én jár le elméletben az injekció hatása, hát kíváncsi leszek addigra elmúlik e, illetve mi lesz utána.
752. Sackka (válaszként erre: 747. - Lirgyria)
2016. aug. 1. 14:54
Nekem már a 4 .hete tart a vérzés ,és semmi jele hogy múlni akar.
751. Lirgyria (válaszként erre: 750. - Diszkoszné)
2016. júl. 30. 12:03
Igen, egyetértek. Egyébként nálunk nem az orvos adja be, ő csak felírja, beadni akármelyik asszisztens beadja, sima mezei injekció, nincs semmi trükkje, szóval nem értem a felhajtást. Bmrmely nőgyógyásznak fel kell írnia, ha kérem, és bármelyik rendelő bárnelyik nővérkéje röhögve be tudja adni. Ehhez képest a háziorvosom még nem hallott róla, és nem merte beadni, hiába mondtam, hogy de hát én ezt már kapom egy ideje. 😃😃😃
750. diszkoszné (válaszként erre: 748. - Lirgyria)
2016. júl. 29. 12:43
Igen,nem is értem miért erőltetik a spirált...nekem volt sajnos egy abortuszom,és anno pálcikával tágították a méhszájamat...hát néha még most is érzem azt a fájdalmat,nem kívánom senkinek..meg nem értem azt sem,ha egyszer van rá mód,hogy ne szenvedjünk,görcsöljünk és mindezt fájdalommentesen,illetve jóval olcsóbban,mint némelyik havi fogamzásgátló,akkor ez miért fáj egyes orvosoknak,és miért nem adják be?egyértelmű,hogy nem akarunk gyereket és arra keresünk mindannyian megoldást.
2016. júl. 29. 12:40
Tud valaki ajánlani nőgyógyászt fejér megyében vagy akár pesten,aki beadja ezt az injekciót?
748. Lirgyria (válaszként erre: 746. - Diszkoszné)
2016. júl. 22. 22:56
Pont ez volt nálam, a doki a spirált akarta, de annyit hozzátett, hogy mivel még nem szültem, lehet, hogy fel se tudja rakni. Brrrrr... :-/
747. Lirgyria (válaszként erre: 745. - Pavelko Lilla)
2016. júl. 22. 22:54
Igen, kb 10 napig. De aztán elmúlt...
746. diszkoszné (válaszként erre: 734. - SDomi)
2016. júl. 22. 16:22

Szia!

Nagyon jó,hogy ezt leírtad,mert én pont amiatt szeretném elkezdeni,hogy ne vérezzek.A dokimat felhívtam mit szólna hozzá.32 éves ,még nem szült nő vagyok,de egyelőre nem akarunk babát,a gumit utáljuk,a megszakítást meg már én unom.Gyógyszert nem merek szedni,anyunak már 3 trombózisa volt tri-regolt szedett évekig és cigizik..Tudom,abban lóadag hormon van,de dohányzom is(vagyis már e-cigizek de nikotinnal,szóval egykutya). A doki nekem nem ajánlotta,hátha szeretnénk még babát,de nagyon afelé hajlunk,hogy nem.A spirált ajánlotta,de attól félek.Gondolom a felhelyezéshez ki kell tágítani a méhszájat,az meg nagyon fáj...hát most úgy érzem sakk-matt!

745. Pavelko Lilla (válaszként erre: 744. - Lirgyria)
2016. júl. 21. 14:39
És volt olyan, hogy erosodott a vérzésed? Mert nálam pár napja ez a helyzet.
744. Lirgyria (válaszként erre: 741. - Pavelko Lilla)
2016. júl. 20. 23:39
Nekem a 6. héten kezdődött, és egészen a 3. hónap végéig tartott, néha volt 1-2 nap szünet. Azóta egyelőre semmi, de hát még meglátjuk. 😃
743. Lirgyria (válaszként erre: 739. - Sackka)
2016. júl. 20. 23:36
A pecsételés kellemetlen, igen, de hidd el, elmúlik, csak ki kell várni! Tarts ki szerintem! :-)
742. Sackka (válaszként erre: 741. - Pavelko Lilla)
2016. júl. 16. 19:11
Erre én is kíváncsi lennék. Köszönöm!
741. Pavelko Lilla (válaszként erre: 735. - Lirgyria)
2016. júl. 16. 18:20
Lirgyria neked meddig tartott a pecsételés? Én azt nem értem, hogy nálam miért az 5. hónapban kezdodott, mikor elotte egyáltalán nem volt az injekciótól semmilyen vérzésem.
740. SDomi
2016. júl. 16. 16:25
Szoptatás az injekció mellett nem gond elméletben! De én azért óvatosságból fele tápszer-fele anyatej párosítást alkalmaznám. Kis mennyiségben átjut az anyatejbe, de ez a mennyiségnek elenyészőnek kell lennie. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy szinte minden átjut az anyatejbe. (cigi,alkohol,minden gyógyszer) Csak ezt az orvosok el szokták felejteni mondani sajnos...
739. Sackka (válaszként erre: 736. - Lirgyria)
2016. júl. 15. 21:18
Köszönöm a biztatás. De rendszeresen járok vérvételre, mert elég sok nőgyógyászati problémám volt az utóbbi 4 évben mióta a kislányom megszülettett.Nem mások ijeszgetésére irtam a trombózis veszélyt, hanem azért mert én igy tapasztaltam. Beadás előtt is vérvétel. Normális eredmény. Injekció után 3 nappal a érték a trombózisra.,túl lépte a határ értéket. De a héten voltam megint. És hála lentebb ment. Igy most én is nyugodtabb vagyok. És nem szeretném abbahagyni az injekciót. De ez a pecsételő vérzés kellemetlen. Novembeben is volt pecsételő vérzésem hurok mellett, és kaparás lett a vége.
2016. júl. 15. 15:10
Kiki az elején szoptattam az injekció mellett, de már jó ideje tápszeres a lányom. Én terhességi cukros voltam, amit a dokim mindig eltúlzottnak tartott. Most egyéb okból más dokihoz mentem, az elso kérdése az volt, hogy volt e cukor gondom. Tegnap voltam terheléses cukorvizsgálaton, ha cukorbetegség nem is, de egy inzulinrezisztencia kinéz. A pecsételés azóta se múlt el, hiába szedek bármit. Én biztos nem adatok be tobb injekciót.
737. Kiki8802 (válaszként erre: 732. - Pavelko Lilla)
2016. júl. 15. 13:22
Szoptatsz is mellette? Annyira kétségbe vagyok esve,hogy próbálok olyanoktól kérdezni,akik szintén szoptattak/szoptatnak mellette.
736. Lirgyria (válaszként erre: 733. - Sackka)
2016. júl. 14. 18:33

Ennél a szernél nincs trombózisveszély, ha ez áll fenn nálad, akkor ott valami más gond lehet! :-O


A pecsételést meg megéri kivárni! De tényleg.

735. Lirgyria (válaszként erre: 734. - SDomi)
2016. júl. 14. 18:31

Nekem pont az a furcsa, hogy valaki az 1. il. 2. UTÁN hagyja abba, holott a betegtájékoztatóban világosan benne van minden, és hogy pont az egésznek ezek UTÁN lenne igazán értelme. Köszönöm, hogy megerősítettél ebben.

Persze világos az is, hogy nem minden nőnek egyformán jó, ki hogy érzi, nyilván. De tényleg a legfontosabb, hogy aki nem tudja a nőgyógyászával ezt normálisan tisztázni, ott nem a szuri a hibás, hanem az orvos! És bizony sok ilyen van, ráadásul vagyonokért :(

Én még mindig nagyon örülök neki, mert a pecsételés elmúlt, és nincs menzesz, ez a legszuperebb hatása :)

734. SDomi
2016. júl. 13. 22:49

Sziasztok! Látom, hogy régi a fórum, de azért akadnak még hozzászólások, úgyhogy megpróbálok egy kis "tájékoztatást" adni az injekcióról.

Először is megemlíteném, hogy szakmabéli vagyok- csak hogy vessetek belém egy kis bizalmat.

Az itt emlegetett 150 mikrogramm hormon egyáltalán NEM sok!! (Ez nekem 2db tablettámban van benne) Nem a sok hormon okozza a komplikációkat, inkább az, hogy kémiai anyag, így szervezetidegen. Egy nap -ha jól számolom- kb. 1,4 mikrogramm szívódik fel. Elviekben ez lenne a legbarátságosabb megoldás fogamzásgátlásra. Sajnos viszont sok nő szervezetének egyensúlya -feltételezéseim szerint az oestrogen kiegészítés hiánya miatt- felborul. Ez egy nem titkolt tény...az esetek kb. 40%-ban fordul elő az 1. vagy 2. szuri után 3-9 hónapig pecsételő vérzés. Jó esetben.. az a rosszabbik, ha szűnni nem akaró vérzés jelentkezik. Teljesen normális az is, ha kicsit, de csak kicsit!! görcsöl az egyén. Sőt, még a rendszertelen menzesz is. Amennyiben már a 3. vagy 4. szuri után van valaki, előfordul, hogy abbamarad a vérzés. Ez annak tudható be, hogy hozzászokik a test a tüszőrepedés hiányához, így már nem is vastagszik meg a méhnyálkahártya... fölös munka :)

Aki egyszer vagy kétszer beadatta már a szurit, NE hagyja abba!! Látom, hogy sokan a második után hagyták abba.. sajnos ez egy hiba. Nagyobb kárt tesz így a szervezetében, mintha folytatná. Persze, hogy akár egy évig is eltart, míg helyreáll a rend. Sajnos nem tud ilyen gyorsan alkalmazkodni a test. Én azt javaslom, ha egyszer felbojgattuk a harmóniát a szurival, akkor ne bojgassuk fel újra azzal, hogy abbahagyjuk.

A depoinjekció elkezdése előtt jól gondolja át mindenki, hogy meg tudja-e várni azt a 3-4 szurit pecsételéssel. Ha nem, akkor ne is kezdje el, mert sajnos nincs garancia a rendszeres menzeszre. Egyénfüggő...:( Előnyei közt van az, hogy nem kell minden nap ügyelni rá, - főleg aki hányás-hasmenéses gyakran- olcsó, szakszerűen beadva 100% védelmet ad. És talán az is, hogy egy idő után megszűnik a menzesz. :) Hátránya sajnos a fent említettek.. Hízni nem lehet tőle, mivel az oestrogen okozhat hízást, ebben meg nincs. A csontritkulás veszélye is fennáll, viszont ez sporttal, D-vitamin és kalcium bevitellel és megfelelő étkezéssel kiküszöbölhető. Hátrány még, hogy az utolsó szuri után kb 1 év, mire babát lehet tervezni. Viszont nincs trombózis veszély sem, és dohányzó nők is alkalmazhatják.

Leginkább idősebb/dohányzó nőknek ajánlom, illetve aki a művi meddővé tételtől irtózik, de több gyermeket nem szeretne. Sajnos személyes véleményem nincs, de én is ezt szeretném használni a közeljövőben.(dohányzom és sok rokonomat szív-és érrendszeri betegség vitte el)

Kiemelném még, hogy rákmegelőző hatása is van. Összefoglalva, mindenki egyeztessen egy normális nőgyásszal, mielőtt használná. Végeztessen vizsgálatokat, vért vetessen, ultrahangot csináltasson stb.. és aki egyszer elkezdte, az ne hagyja abba a 2. után!

Én nem fényezni akarom a gyógyszert és rábeszélni mindenkit, és hiszek a kommentelőknek, akiknek ilyen rossz tapasztalatuk van. Sajnálom őket, hisz nem kaptak megfelelő tájékoztatást... ha a nőgyógyászatok ilyen, és nem akar rászánni 10 percet erre, akkor irány át egy másikhoz!

Bocsánat, ha túl hosszúra nyúlt, de remélem tudtam segíteni és kitértem mindenre :) Ha valaki szeretne segítséget kérni,- vagy kihagytam valami fontosat- írjon bátran :)

733. Sackka
2016. júl. 13. 08:43
Én is csak annyit tudok elmondani, hogy meggondolandó hogy érdemes-e használni .Van előnye is és hátrány is. Én szintén ugyan igy jártam mint az elötem szóló ,hogy az 5 hónaptól pecsételő vérzésem lett bár még csak 3 napja tart és nem olyan vészes csak kellemetlen .libidó az nulla, és trombózis veszélyes lettem. De sajnos mindennek van hátul ütője. A tablettának is.
2016. júl. 11. 12:14
Csatlakozom azokhoz, akiknek nem jott be a Depo Provera. Szulés után kaptam, az elso injekcióval nem volt semmi gondom, a másodiktól az 5. hónapban el kezdtem vérezni, ami 3 hete tart. A vérzéscsillapítók semmit nem érnek. Úgy tunik nekem a cukromat bolygatta meg és ez okoz hormonzavart. Én olvastam a rosszakat az injekcióról, de úgy voltam vele egy próbát megér, elvégre ahány szervezet annyi féle.
731. Lirgyria (válaszként erre: 729. - Marcipan27)
2016. júl. 2. 11:30

Nekem ingyen írják fel, ingyen adják be (pedig fizetős a doki amúgy), és 2100 a szuri ára. Eddig még mindig volt készleten, sőt, mikor érdeklődtem legutóbb előtte nap, hogy van-e, ki is nevettek, hogy mindig van. 😃

Én a másodikat kaptam most 3 hete. A vérzés teljesen abbamaradt, a hangulatingadozás, amit a legelején éreztem, szintén. Úgy örülök 😃 se hasfájás, se vérzés, se semmi 😃

730. Marcipan27 (válaszként erre: 724. - KRISZTINA1)
2016. jún. 30. 12:22

Szia.Kb 2500-3000 ig.

Érdemes patikákat megkérdezni,mert van úgy hogy a mellette lévőben olcsóbb.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook