Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
549. Aguszta
2011. dec. 9. 09:21
Sziasztok! Túl vagyok a vizsgálatokon. A Panka doktor úrnál voltam, és maximálisan meg vagyok vele elégedve! Voltam Uh-on is, ahol megállapították, hogy van egy tüsző az egyik petefészekben, de el van vékonyodva a méhnyálkahártya. Felajánlotta, hogy ad gyógyszert, hogy megjöjjön. Vagy kivárok. Nem tudom, szeretném-e, hogy megint "beavatkozzanak".
2011. nov. 7. 12:35

Sziasztok!

Régebben jártam erre, tapasztalatott gyüjtöttem a Depo provera injekcióval kapcsolatban:((((


40 éves vagyok, februárban kaptam egyszer injekciót, utána 3 hónapig vérezgettem folyamatosan.

Többet nem kértem injekcíót:((((

Aztán szépen abba maradt a vérezgetés, elmúlt teljesen.

Engem zavart, nőgyógyász szerint tűrelem megfog jönni, megnézte ultrahangon is ez volt júliusban.

Elmentem szeptemberben, hogy még mindig semmi:((((

Újból ultrahang, és közölte, hogy nekem többet nem is jönn meg, nyugodjak belle:((((

Korral jár, de ha gondolom kaphatok hormont, nem kértem belőle.


Nagyon megviselt, mert nem volt kontroll, nem volt amihez tarthatok.

Azért is volt furcsa, mert az injekció elött nekem mindig pontosan megjött.

Oktoberben azt éreztem mintha görcsölnék???

és igen megjött, 6 napig tartott, igaz kevesebb mennyiség volt, de mindenképp vérzés.

Vártam a folytatást, és 27 napra megint megjött és 6 napig tartott, ez már több volt mennyiségre, mint korrábban.


Bizzom benne, hogy rendeződik végre, persze másik nőgyógyászt keresek, még várok egy következő ciklust, és spirált szeretnék felrakatni ami itt van a szekrényben, mert még nyáron kiváltottam amikor a nőgyógyi azt mondta megjönn.....


Iszom egy lötyött ami természetgyógyász szerint teljesen rendbe teszi a menstruációs problémákat, 1 hónapban 3-szor kell inni, meghatározott időben.

2011. nov. 3. 20:31

Sziasztok!!

Hosszú keresgélés után végre találtam olyan orvost, aki nem csak legyint és türelemre int.

Bár több alternatívát is felsorolt a ciklusom rendbehozásával kapcsolatban, én mégis a természetes

gyógymód mellett döntöttem.

Gynex cseppet, és méhpempő kapszulát kezdtem el szedni.

Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban???

546. 099c0bed40 (válaszként erre: 544. - Aguszta)
2011. nov. 3. 08:14

Szia, ne edd Magadat, sokszor hozunk olyan döntést, amit utólag megbánunk, ezzel más is így van.


Ha semmiképpen nem szeretnél hormont szedni, akkor nem marad más lehetőség, mint megvárni, míg helyrerázódik a hormonrendszered, egyénileg abszolút változó kinek mennyi időbe telik mindez.

Hormonokkal elég jó eséllyel lehetne segíteni az ovulációt illetve ciklusokat, de azt írod nem akarsz több hormont szedni.

Ilyen-olyan (csoda)teák-kapszulák illetve egyéb alternatív módszerek is léteznek, ha hiszel bennük, keress rájuk a neten, szép számmal fogsz találni belőlük.

(Bocs a pejoratív felhangért, csak azért van mert magam nem vagyok "hívő", de ez nem jelent semmit.)

Kívánom hogy mielőbb heverje ki a szervezeted a proverát, üdv: Eszter

545. 099c0bed40 (válaszként erre: 542. - Ildddy)
2011. nov. 3. 08:07

Szia Ildi, köszönöm az érdeklődésedet, azért voltam ilyen csendben, mert 2 hétig nem voltam net közelben.


A Provera szedés rendben szokta tartani a ciklust, remélem lesz végre egy hosszasabb nyugalmas időszakod ennyi tortúra után.

Én jól vagyok, köszi.:)

Üdv: Eszter

544. Aguszta (válaszként erre: 540. - Tigra006)
2011. nov. 2. 09:58

Köszönöm szépen, de én pécsi vagyok, megpróbálok egyelőre a környéken keresgélni jó orvost.

Nagyon bánom, hogy beadattam, főleg, hogy én forszíroztam, pedig külön felhívták arra a figyelmemet, hogy nehéz lesz utána összehozni a babát.

543. Aguszta (válaszként erre: 541. - 4192ad3017)
2011. nov. 2. 09:56
Keresnem kell egy jó dokit. Az az igazság, hogy nem igazán szeretnék hormont szedni.
542. Ildddy (válaszként erre: 531. - 099c0bed40)
2011. okt. 30. 11:01

Szia!


Letelt a 3 hónap és nem adattam be magamnak a második DEPO-t,hanem az orvosom tanácsára a Provera tablettát szedem 21 napig,majd 7 nap szünet.Ez fog menni egy jó darabig.

Hamarosan bemegyek egy UH-ra.

Veled minden rendben???

Jó egészséget kívánok.

Ildi

541. 4192ad3017 (válaszként erre: 539. - Aguszta)
2011. okt. 30. 09:22
ezzel én is így vagyok!!!!! de nem nagyon sikerül a baba. de gyógyszerrel meg tudják indítani a vérzést és növeli a teherbeesés esélyét is. menj el dokihoz és mond el neki milyen injekciót kaptál és hogy azóta nem jött meg de babát akartok.
540. tigra006 (válaszként erre: 539. - Aguszta)
2011. okt. 29. 21:09

szia!


nagyon ajánlom Dr. Hamvas Ferencet ( Bp. Bartók Béla u ), teljes odaadással kezeli az embert, ténylegesen megpróbál segíteni, és ellenzi ezt az injekciót. sajnálom, hogy nem előbb találtam meg, mert akkor nem adattam volna be.és sajnos tényleg várni kell, mert további hormonokkal kell ahhoz tömni az ember lányát, hogy javuljon a dolog, és az sem a legjobb megoldás.üdv

539. Aguszta (válaszként erre: 536. - 4192ad3017)
2011. okt. 29. 17:34
Nekem amióta beadták nem jött meg. Ráadásul dokit is kéne keresnem, aki ért ehhez és foglalkozik is vele, nem csak kényelmesen legyint, hogy "majd megjön". Szeretnénk nagyon babázni. Megbántam, hogy beadattam...
538. 4192ad3017 (válaszként erre: 537. - Tigra006)
2011. okt. 28. 12:59
nekem is ezt mondta a doki, de hál istennek megjött. igaz akkor mikor kedve tartja de megjött. én pesten voltam magánrendelőbe.
2011. okt. 28. 12:21

szia!

azt megkérdezhetem, hogy voltál orvosnál?

mert most ugyanebben a cipőben járok, csak én februárban adattam be, azóta kétszer jött meg, legutóbb másfél hónapja. voltam dokinál, azt mondta a méhem most már normál méretű, mert két hónapja nézte, és akkor elég tragikus volt a helyzet.

szóval azt mondta, hogy szerinte nem lesz gond a babaválallással, viszont ha nem jön meg még 3 hétig, akkor gyógyszerrel be kell avatkoznia.

köszi

536. 4192ad3017 (válaszként erre: 535. - Aguszta)
2011. okt. 27. 09:24
én novemberbe adattam be és 2 hónapig megvolt.aztán félévig semmi. (1 szer adattam be)majd nagy nehezen megjött, azóta akkor jön meg mikor kedve tartja. mi is baba projekten vagyunk, de nagyon felborította a hormonháztartásom ez az injekció. de remélem össze fog jönni, de egyszer helyre áll. most elkezdtem szedni a macát.
535. Aguszta
2011. okt. 25. 09:28
Sziasztok! Nagy kérésem/kérdésem lenne: márciusban adattam be az injekciót. Azóta nem menstruálok. Viszont a párommal egyre többször kerül szóba a baba-kérdés. Mi lehet a megoldás?
2011. okt. 23. 17:27

DEPO-PROVERA szuszpenziós injekció (3 hónapos fogamzásgátló) ÜRES DOBOZÁRA ÉS A BETEGTÁJÉKOZTATÓjára lenne szükségem.


Ha neked van vagy lesz ilyened, kérlek ne dobd el a dobozát és a leírást, mert valamennyit fizetnék is érte!


Csak az üres doboz és a betegtájékoztatóra lenne szükségem! (Szakdolgozat)


Budapesti vagyok, itt tudnám átvenni személyesen. Elérhetőségem: pro2011@citromail.hu

533. Ildddy
2011. okt. 16. 16:53

Szia Manó!

Persze,írni fogok!

Jó egészséget!

Ildi

532. manó62 (válaszként erre: 530. - Ildddy)
2011. okt. 16. 09:09

Szia))

Hát ennek szivböl örülök hogy végre már nálad is minden oké!!! kiváncsi leszek hogyan dönt az orvosod a továbbiakra.

én még mindig vérezgetek,bizom benne hogy lassan abbahagyja.....

További vérzésmentes napokat kivánok, irj néha hogy mi van veled.

2011. okt. 16. 09:06

Szia Ildi, örülök hogy most már teljesen jól vagy, kívánom hogy sose kelljen ismét átélned az elmúlt 100 napos borzalmat.

Szép napot: E

530. Ildddy (válaszként erre: 529. - Manó62)
2011. okt. 16. 08:32

Szia Manó!


Akkor neked úgy van mint a nagy könyvben meg van írva!:)Ömlésbe biztos nem megy át,viszont meg maradhat a pecsételgetés mensi után.Ha csak pár napig,akkor nem gond,viszont ha nem múlik,akkor doki!

Köszönöm,valóban élvezem végre a vérzés nélküli napokat!Isteni érzés 100 nap után!Hamarosan kapnom kéne a második injekciót,de én inkább szedem majd a Provera gyógyszert!

Szerintem a dokim is egyet fog velem érteni!

Jó volna ha neked beválna,ha igen,akkor ne hagyd abba.

Kellemes hétvégét.

Ildi

529. manó62 (válaszként erre: 518. - Ildddy)
2011. okt. 13. 12:38

Sziasztok!

látom már rég volt itt mozgás ezen a fórumon, remélem Ildddy azóta is élvezed a vérzésmentes napokat! Mint irtam neked szept elején kaptam én is a első szurit, most meg is jött az első menstruációm. A szokásostol eltér annyival hogy most megelőzte 5 nap pecsételgetés és ma van az 5-ik napom rendes mensivel vagyis ha ugy számolom 10 napja vérzek... remélem ez még belefér és nem huzódik el nagyon sokáig(( amitöl nagyon rettegek hogy ne menjen át ömlésbe((( Annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, de egyenlőre még a dokit se akarom ostromolni.. Szerinted?

528. monika1225 (válaszként erre: 527. - Ebcy)
2011. okt. 6. 22:18
Köszike... nos, való igaz nem tudok írni. doki akart lenni. Debrecentől kicsit messze van Bpre járni dokihoz! De amugy köszike! Sose lehet tudni! Neurologusom szerint valamivel mindenképp kikell iktatni az életemből a havi ciklust! S a teljes nagyműtéten kivűl ez az egyetlen lehetséges út! Azt hiszem ki kell probáljam, nekem mennyire válik be!
527. 9f63999049 (válaszként erre: 529. - Manó62)
2011. okt. 6. 10:23
szia,nem vényköteles a gyógyszer,úgyhogy simán meglehet venni :P szép napot :)
2011. okt. 4. 17:46
Egyáltalán ismer valaki olyan nokit aki ismeri-ugy igazán- ezt a depo proverát
525. Kriszy71 (válaszként erre: 524. - 099c0bed40)
2011. okt. 3. 13:58

Köszönöm a válaszod!

Soha nem gondoltam volna hogy ennyire fogom várni!! :)

524. 099c0bed40 (válaszként erre: 523. - Kriszy71)
2011. okt. 2. 10:13

Szia, ezen már kár agyalni, a másik meg az, olyan hsz-t is olvashatsz nem is egyet, ahol azt írják, nekik tökéletesen bevált.

Egyéniek vagyunk mindannyian, kinek ez jön be, kinek az, kinek meg amaz, de még olyan nő is van, akinek semmi.:(


Ha már nem pecsételgetsz, az jó jel, ezek szerint kezdhetnek a hormonjaid visszarendeződni, és előbb-utóbb jelentkezni fog az első "rendes" mensesed is.

523. Kriszy71 (válaszként erre: 522. - 099c0bed40)
2011. okt. 1. 18:35

Szia!

A pecsételésem már megszünt,csupán pár hónap kellett hozzá de talán túl vagyok rajta.Már csak ez a menses téma idegesít.Akárhogy is számolom,márciusba kaptam az utolsó szurit,és azóta mindig semmi.

Abban biztos vagyok,ha hamarabb megtalálom ezt az oldalt soha nem kezdtem volna bele ebbe az egészbe!!!

522. 099c0bed40 (válaszként erre: 519. - Kriszy71)
2011. okt. 1. 15:13

Szia, amíg pecsételgetsz/vérezgetsz, addig nem nagy az esély arra hogy teherbe ess, ugyanis ilyenkor legtöbbször nincs normális peteérés és tüszőrepedés.


Ha valami csoda folytán mégis megfogannál, és a zigóta megtapadna a méhnyálkahártyán, az első 6-8 hétben nagyobb esélyed lenne a vetélésre, de nem a magzat betegsége miatt, hanem azért, mert a méh nyálkahártyája nem megfelelő vastagságú és minőségű.


A dokik ebben az esetben semmi mást nem tudnak ismételgetni, csak azt hogy türelem, ki kell várni míg a beadott progeszteron kiürül a szervezetből. Hogy ez mennyi idő, az teljesen egyéni: van akinek a ciklusa viszonylag hamar visszaáll, van akinek meg több hónap-(netán egy év)is kell hozzá.

521. Kriszy71 (válaszként erre: 520. - Ildddy)
2011. szept. 29. 18:39

Szia!!

Köszönöm szépen a válaszodat.Megfordult már a fejemben, hogy elmenjek azért jobb biztosat tudni.Bár amiket itt olvastam,kiderül senki nem tud semmit,már ami a dokikat illeti. :(

520. Ildddy (válaszként erre: 519. - Kriszy71)
2011. szept. 29. 11:25

Szia!


Szerintem menj el az orvosodhoz.

Ő biztos tud válaszolni a kérdéseidre,bár az én dokim is csak annyit tudott csinálni,hogy szinte havonta meg ultrahangozott,meghallgatta a panaszaimat és ugyancsak türelemre intett.

Kérj UH-t tőle,az a legbiztosabb!

Üdv.

Ildi

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook