Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2012. okt. 31. 16:35
Sziasztok.Én egy évig kaptam a depot,de már szeptemberben nem vettem fel.Azóta se jött meg a menstruációm.Mit tudtok erről a dologrol mikor kell-fog megjönni?
608. 099c0bed40 (válaszként erre: 607. - Kcs00)
2012. szept. 16. 07:50
Szia, mihamarabbi gyógyulást kívánok, örülök ha valamennyit segítettek a lelkeden a szavaim. :)
607. kcs00 (válaszként erre: 606. - 099c0bed40)
2012. szept. 10. 21:54

Szia! Köszönöm a bátorító szavakat elkel mert holnap megyek vérvételre ami nem épp a kedvencem. :( Remélem tényleg tudnak adni valamit ami legalább javít valamennyit a helyzeten s legalább már nem fogok vérezni.Mellesleg a közérzetemen is javíthatna mert eléggé magam alatt vagyok kicsit depresszió gyanus is.Az orvosokról inkább nem nyilatkozom nagyon rossz tapasztalatim vannak róluk sajnos.

Még egyszer köszi a válaszokat s remélem mások tanulnak az én esetemből is. Üdv:Erika :)

606. 099c0bed40 (válaszként erre: 605. - Kcs00)
2012. szept. 10. 06:56

Szia, hát igen, ez a legbosszantóbb és legelkeserítőbb, mikor egy szakember előbb azt nyilatkozza hogy minden okés lesz az injekció után, aztán mikor panasz van,azt hajtogatja hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel. :(

Finoman szólva meginog az ember bizalma, ugye?


Örülök hogy az Uh eredményed jó, a hormonjaid is rendeződni fognak amint kimegy a szervezetedből az injekcióban lévő nagy adag progeszteron, nem akarlak elkeseríteni de ez eltarthat egy ideig.

Remélem nem fogsz már sokáig vérezni, az endokrinológus meg jó szert fog adni a pajzsmirigyedre.

Mielőbbi jobbulást, üdvözöllek: Eszter

605. kcs00 (válaszként erre: 604. - 099c0bed40)
2012. szept. 9. 22:49
Köszi közben már voltam dokinál.Elküldött ultrahangra hogy minden rendben van e.Hála égnek nem találtak semmit a így a doki sem adott semmit.Azt mondta ha erősödne a vérzés menjek vissza különben semmit nem tud velem csinálni.Az ultrahangon javasolták hogy menjek el egy endokrinológushoz hogy hozzák rendbe a pajzsmirigyem mert amiatt van ez az egész.S hogy nem érti hogy adhatta be a doki mikor tudta hogy mi a bajom.Hát én is ezt a kérdés szerettem volna feltenni neki de ugye az ember nem rohan le senkit.Mielőtt megkaptam az injekciót elmondtam az orvosnak hogy mi a problémám s megkérdeztem hogy ez a szer jó lesz e.A válasz:ez jó mivel nem azonos egy normál fogamzásgátlóval(mert ugye nekem az sem vált be amit pár éve felírtak).Nagyon elkeserített és persze fel is bosszantott ez az egész helyzet.Most viszont azt mondta hogy sajnálja de nem tud velem mit csinálni.Hát köszönöm szépen de ezzel nem tudok mit kezdeni nem leszek tőle jobban. :(
604. 099c0bed40 (válaszként erre: 603. - Kcs00)
2012. szept. 9. 07:11

Szia, sajnos a vérzéssel nem nagyon lehet mit csinálni, és nem az idegeskedéstől van, hanem attól hogy a bomba adag progeszteron megborította a hormonegyensúlyt a szervezetedben.


menj vissza az orvoshoz aki beadta, tud adni olyan gyógyszert ami vérzéscsillapító hatású, de ahhoz hogy visszaálljon a rend a testedben, meg kell várni míg kiürül a szer és ez több hónapig is eltarthat.

Ez az egyik legnegatívabb dolog ebben az injekcióban, hogy semmivel nem lehet felfüggeszteni a hatását, csak az marad hogy türelemmel várni a kiürülésére.:(

603. kcs00
2012. szept. 5. 22:29
Helló!Én is beadattam az injekciót mert a doki azt mondta ez jó lesz a pajzsmirigytúltengés mellet is mert a gyógyszerek nem váltak be.De sajnos szerintem ez sem jó mivel mióta megkaptam azóta folyamatosan vérzek.Lassan egy hónapja.Nincs sok de nagyon idegesít s zavar.Vajon ez normális?Kérdeztem pár embert akik azt mondták, hogy ha nem idegeskedem akkor elmúlik.Mit csináljak?
2012. júl. 1. 08:02

Sziasztok, örülök hogy pozitív dolgokat is írtok a depoval kapcsolatban, úgyis döntően csak a mellékhatásokkal van tele a fórum.

( amik sajnos jogosak és gyakoriak)

Ha valaki kórosan sovány és pár kilót felszed , az nem hinném hogy világkatasztrófa....

601. manó62 (válaszként erre: 600. - Edike3)
2012. jún. 29. 07:53

Szia) örülök neki hogy bevált neked ez a injekció!

Én is egy éve kapom, szintén egészségügi okokbol. A mellékhatás nálam is a időnkénti pecsételés, és a 10 kiló hizás!

Pont egyik nap jutott eszembe hogy hosszu éveken át nagyon vékony voltam, és a háziorvosom minden évben adott mindenféle vitamin és étvágygerjesztő injekciókat, de sose hiztam egy dekát se... Hát a depotol nekem is sikerült.én nem örülök ennek a hizásnak,de kezdem elfogadni magam a plusz kilóimmal.

600. Edike3
2012. jún. 28. 20:38

Sziasztok!

Elolvastam itt nagyon sok hozzászólást a témához.Èn 2011 februárjában kaptam az elsö injekciót,utána volt pecsételö vérzésem néha,de nem mondanám ezt vészes jellegünek.Majd 5 hónap után egyszer megjött a menzeszem rendesen.Szóltam az orvosomnak is,hogy megjött.A következö hónapban adott valami másik fajta injekciót.Ès utána 3 hónapig egyszer sem jött meg,nemis pecsételtem.Majdnem egy évig kaptam összesen ezeket az injekciókat.A pecsételésen kívül nem volt semmilyen problémám.Kb.8 kg-t híztam az egy év alatt.Ami számomra nagyon örömteljes dolog volt,mert kórosan sovány voltam azelött,semmitöl nem tudtam hízni.Nem éreztem magamat ez idö alatt rosszul egyszer sem.Nekem nagyon sokat segített ez az injekció,mivel azelött 10 éven át folyamatosan rosszul voltam ha megjött a menstruációm.Elájultam otthon, a buszon,az egyetemen....mindenhol.Olyan görcseim voltak,hogy gyakran a kórházban kötöttem ki.Ès egy idö után már magamnak kellett beadnom fájdalomcsillapító injekciót,de sokszer nemis sikerült,mert olyan hirtelen rosszul lettem,hogy nem érkeztem kivenni a táskámból. :(Egy pokol volt számomra amikor megjött,és nem bírtam már tovább.Ezért döntöttem a fogamzásgátló injekció mellett.Az orvosok szerint semmi bajom nem volt,csupán hormonzavar és hatalmas méh pluszban.Már fél éve sajnos abba kellett hagynom az injekciót,mert olyan helyre költöztem ahol nem kapható.Aztán amikor abba hagytam megjött megint azonnal,persze megint erös görcsök meg rosszullétek,mint azelött.Most megint olyan helyen lakom ahol lehet kapni,és jövö héten szeretném megint beadatni,mert máskülönben csak félelem és rettegés az életem a menstruációm miatt.

2012. jún. 15. 20:23
:) Szívesen.
598. Timcsi37 (válaszként erre: 597. - 099c0bed40)
2012. jún. 12. 15:03

Köszönöm szépen a válaszod!

Üdv:Timi

2012. jún. 9. 19:58

Szia, tegeződjünk, jobb így.:)


Ez azt jelenti hogy sikeresen kiürült a szervezetedből a gyógyszerben lévő progeszteon, és kezd visszaállni a normál ciklus.

A védekezésre figyeljetek ( ha nem tervezel most babát) mert a fogamzóképesség is visszatér!

Üdv: Eszter

2012. jún. 6. 11:40

Kedves öregnéneőzikéje!

Én egy depot adattam be magamnak,úgy döntöttem többet nem.Május 13-án kelett volna beadatnom a másodikat,nem tettem meg.Most egy hete vérezgetek,nem sok.Eleinte barnás volt,de mostmár rendes oiros színű.Mit jelenthet ez?

Válaszát köszönöm előre is!

2012. máj. 31. 08:19
:) Nagyon szívesen!
594. szöszi71 (válaszként erre: 593. - 099c0bed40)
2012. máj. 30. 07:55

Én is örülök, hogy megkerestem ezt a fórumot és nem mentem "fejjel a falnak"!


Köszönöm a segítséget!:)

2012. máj. 30. 06:30

Szia, okés, akkor jó, örülök neki hogy így van! :)


( csak magamból indultam ki)

592. szöszi71 (válaszként erre: 591. - 099c0bed40)
2012. máj. 29. 08:44

Szia!


Hidd el, nem marad bennem semmi kétely vagy lelkiismeretfurdalás azok után amiket olvastam.:)

591. 099c0bed40 (válaszként erre: 590. - Szöszi71)
2012. máj. 29. 08:19

Szia!


Rendben,a lényeg az, ha eldöntötted hogy nem ez lesz hanem a tabletta, egyetlen pillanatig se maradjon Benned kétely vagy lelkifurdalás amiért nem próbáltad ki.

2012. máj. 29. 07:49

Sziasztok!


Végképp letettem arról, hogy próbálkozzam, kisérletezgessek vele. Nem adatom be magamnak. Inkább ismét kiirattam magamnak a 3 havi szokásos adag gyógyszert. Ez egy jól bevált módszer. Inkább elviselem azt a pár napos szenvedést ami a havival jár. Az elmúlik, de amiket olvastam az egész életre tönkretehet.

589. 099c0bed40 (válaszként erre: 588. - Csipkerózsika)
2012. máj. 26. 11:27

Szia, lehet hogy betiltották , és valóban sok a mellékhatása-pl. nekem se jött be-, ennek ellnére akinél beválik, az örüljön neki mert olcsó és kényelmes formája a fog. gátlásnak.

Mellékhatása szinte az összes többi módszernek van, annyi a különbség hogy szertől függően variálódik hogy ez vagy az jön ki fokozottabban.

Magamnak én sem adatnám be ismét, de akinél bejött, azt csak több évnyi használat után beszélném le róla.

588. Csipkerózsika (válaszként erre: 580. - 099c0bed40)
2012. máj. 26. 02:04

Ezt a szert Kanadában már betiltották a súlyos egészségkárosító hatása miatt. (főleg mert visszafordíthatatlanul kivonja a kalciumot a csontokból!) A barátnőm 2-3 injekciót adatott be magának, de egy csomó foga tönkrement, pedig előtte nem volt ilyen gondja. Ő nem egy különösebben kényes, vagy érzékeny, mégis felhagyott vele.

Én biztos, hogy nem adatnám be magamnak.

2012. máj. 24. 12:15
Sok hozzászólást végigolvastam. Úgy döntöttem, hogy semmi kedvem kisérletezgetni, hogy beválik, vagy nem. Inkább maradok a bevált gyógyszeremnél és a havonta pár napig tartó kellemetlenségnél. Ahozképest jobb, mint amiket olvastam. Igazából az én szervezetem se egy olyan ami bírja az újdonságokat. Ha valami erősebb gyógyszert kapok attól is kész vagyok. Úgyhogy eldöntve, hogy sztornó az egész!
2012. máj. 24. 12:03

:) Rendben!


Még annyi, lehet hogy itt sok negatív példát olvasol, de azt sem árt szem előtt tartani hogy ahány szervezet, annyiféle reakció a provera injekcióra.

Ilyen szempontból tehát "kiszolgáltatott" marad az ember lánya a sok info ellenére is egészen addíg amíg először ki nem próbálja.

585. szöszi71 (válaszként erre: 584. - 099c0bed40)
2012. máj. 24. 10:39

Köszönöm, én is így gondolom.

Ezt a fórumot is olvasgatom, hogy milyen tapasztalatok vannak róla.

584. 099c0bed40 (válaszként erre: 583. - Szöszi71)
2012. máj. 24. 08:24
Szia, azt javaslom hogy ne csak a nőgyógyászoddal beszéld meg, hanem alaposan olvass utána egyéb forrásokból is még mielőtt döntenél.
2012. máj. 24. 08:00

Sziasztok!


Én tegnap hallottam egy ismerősömtől erről az injekcióról és nagyon gondolkodom, hogy felkeresem a nőgyógyászomat és megbeszélem vele. Már nagyon elegam van abból ,hogy minden hónapban nagyon megkínoz a havim és akadályoz sokmindenben, de főleg a munkavégzésemben.

EGy kicsit félek tőle, de jobb lenne, mint havonta szenvedni.

2012. máj. 13. 08:30
Sajnos ez esetben el kell döntened ( dokival egyetemben) hogy melyik a kisebb rossz, kapni-e tovább az injekciót vagy valami más gyógyszeres megoldás.
581. 2eaef91400 (válaszként erre: 580. - 099c0bed40)
2012. máj. 7. 20:49

csak az a baj,hogy valszeg akkor megint kiújulna a betegségem .. eléggé rossz lett a szövettanom,és súlyos fázisban voltam már,mikor műtöttek.

lehet nekem is lesz majd mellékhatása,ez úgyis kiderül.Amúgy én is vérezgettem úgy kb 3 havonta egy hétig,azt mondta a dokim,ha megint előfordul,akkor meg kell beszéljük mi legyen a továbbiakban..

580. 099c0bed40 (válaszként erre: 578. - 2eaef91400)
2012. máj. 6. 07:50

Szia, ha endod van, arra kifejezetten jó hatású az injekcióban lévő nagy adag progeszteron.


A 27 év egyáltalán nem számít kevésnek, az a szer 18 felett adható, igaz csak körültekintéssel, és nem elsőnek választott fog. gátlási lehetőségként.


A hosszútávú adása után leggyakrabban fellépő tünetek: sérül a petefészek funkció, azaz nehezen vagy egyáltalán nem indul be peteérés, illetve 10 év után majd érdemes lesz csontsűrűség vizsgálatra menni, ugyanis okozhat csontritkulást és akkor abba kell hagyni az adását.

Komolyabb betegséget vagy tünetet nem hallottam tőle,( lehet még petefészekcisztád, ezt az előbb kifelejtettem a felsorolásból, bocs) pedig többen is jártak injekciót adatni míg a nőgyógyászati ambulancián dolgoztam.

Érdekes módon nagyon keveseknek jött be annyira mint amit Te írsz, hogy mellékhatásod egyáltalán semmi nincsen tőle.

Én amondó vagyok, ha ennyire jól vagy, simán kivárhatod a 30 évet amit a dokid mond, aztán utána majd kiderül hogy mit szeretnél, ha panaszod lenne, annyi a teendőd hogy nem adatod be a következőt...ha egyáltalán nem akarsz szülni, akkor a peteérési gondok úgysem fognak érinteni, és éppen ez az, ami miatt a legtöbben abbahagyják.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook