Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
699. Andesz75 (válaszként erre: 698. - 1anika)
2015. jún. 25. 09:16
Nem akarlak elkeseríteni de az, hogy 6 nap van még a hatásból az azért így nem igaz. A 6 nap letelte után se lesz jobb. Nekem amíg kaptam a szurikat nem volt semmi bajom. Utána nem jött meg és kiderült, hogy tele lettem cisztákkal. Megműtöttek, felszúrták a cisztákat majd kaptam egy halom gyulladáscsillapítót. Teljesen hatástalan volt és 2 hét múlva ugyan úgy ott voltak a ciszták és a gyulladás se múlt el. Végül ki kellett venni a petefészkem és petevezetékem. Ekkor voltam a 20-as éveim elején. Azóta is borzasztó erős a vérzésem. :( Alig várom, hogy belépjek a változó korbár bár gyerekem még nincs. :( :( A vérzés határozza meg az életvitelemet.
698. 1anika (válaszként erre: 697. - Krisztuka)
2015. jún. 24. 10:17
Kedves Krisztuka! Köszönöm a soraidat. Nekem eddig semmilyen hormonvizsgálatot nem csináltak, még vérképet is csak 5 hónap vérzés után. Hétfőre kaptam időpontot egy neves professzorhoz, jó messze van tőlünk, de nem érdekel, csak segítsen. Nagyon bízom benne, ráadásul magyarul is beszél, remélem, tud valami érdemlegeset mondani. Még 6 nap van a szuri hatásából, de egyre jobban vérzek, és egyre pirosabb. A hasam nagyon feszül, mintha rövidek lennének a beleim :-) Hétfőn már okosabb leszek...
697. Krisztuka (válaszként erre: 695. - 1anika)
2015. jún. 23. 21:21

Kedves 1anika!

Sajnálom, amin keresztülmentél:( Komolyan még a hideg is kirázott, amikor olvastalak.

Kérdésedre az én válaszom, miszerint lehet-e idegi alapon vérzés, szerintem mindenképpen.

Volt hormonprofilod mielőtt kaptad a depot???

Én mindenkinek ajánlom a hormonvizsgálatot, SZTK-ban is megcsinálják, nem kerül egy fillérbe sem, és olyan betegségekre is rávilágít, aminek tünete lehet még a zsibbadás is, amit említettél.


Ami pedig a hanyag orvosokat illeti, tele van velük a padlás, keress egy olyan szakembert, akiben megbízol és aki teljesen figyel Rád.


Sok sikert és mielőbbi felépülést!!!

696. Krisztuka (válaszként erre: 694. - Reaa)
2015. jún. 23. 21:16

Kedves Reaa!

Ha ilyen durva a vérzésed, gondolom túlestél már az Ergam cseppen, ahogy én is.. Nekem is nagyon durva vérzéseim voltak, a szülés után méhűri is volt, mindegyik gyermekem után kaptam vért...

Nem merek orvosi kérdésekbe belemenni, de szinte bizos vagyok benne, hogy a vérzés sem véletlen, ami Neked van. Nagyon szívesen ajánlom az orvosomat, aki jelenleg kezel a G1 intézetben. (Dr. Bálint Koppány) Biztosan megtalálja a számodra megfelelő segítséget.

Több emberrel beszélgettem azóta, akik Depo Proverát kaptak, és úgy vettem észre, hogy a többség nem magától az injekciótól szenved, hanem az abbahagyás utáni ELVONÁSI TÜNETEKTŐL. Ez már egy darab injekció után is fennáll. Nálad bele se merek gondolni, hogyan reagál a szervezet 5-6 szuri után:(

Megkaptam az eredményeimet amúgy, igaz egy hormonvizsgálatra még várni kell, de az eddigi laboreredmények és az orvosi konzultációk TELJESEN alátámasztották, hogy 32 évesen korai klimaxtól szenvedek, a petefészkem nem működik, és nincs se progeszteron, se tesztoszteron, se ösztradiol hormonom. Ezek után én nem csodálkozom semmin.

Az intézetben megállapították, hogy másfél év után először menstruáltam, ami nagy szó, mert van aki sosem fog ettől az injekciótól.


Nagyon drukkolok, hogy helyreálljon a vérzésed. Nem merem mondani, hogy minden rendben lesz, mert jelenleg dietetikusok hada próbál lefogyasztani, hat hét múlva várjuk az eredményt, hát majd meglátjuk... Viszont tudván, hogy nincs két egyforma szervezet, nagyon remélem, hogy szerencséebb vagy, mint én és minél előbb helyreáll a szervezeted ha már nem kapod ezt a szert.

695. 1anika
2015. jún. 22. 15:07
Sziasztok, kedves Fórumozók ! Szeretném leírni az én „horror-szuri „ történetemet, hátha valakit eléggé elrettent ahhoz, hogy beadassa magának ezt az injekciót. Megpróbálom rövidre fogni, de muszáj pár sort írnom az előzményekről is... Tavaly december elején közölték velünk, hogy csődbe ment a cégünk és nem küldenek el mindenkit , csak aki levelet talál a postaládában , az másnap már ne jöjjön. Ez mindenkit kicsinált idegileg, rettegtünk, végül csak én maradtam egyedül, átraktak másik részlegre.Végignéztem , hogy tünnek el a barátok, kollégák napról-napra. December végére már teljesen kimerült voltam, aztán volt egy nagy veszekedésem az apámmal, egész testemben remegtem, mivel még soha nem volt rá példa, de kirobbant belőlem. A vita után elkezdett fájdogálni a derekam, elmentem wc-re, látom vérezgetek. Január elején már óriási hasi görcseim voltak és szó szerint ömlött belőlem a vér. A munkahelyemen rosszul lettem, pár méterre lakunk, nem tudom, hogy csúsztam haza, de piros volt minden körülöttem. Gyorsan párommal be a kórházba, hazaküldtek, hogy nem látnak semmit, de ha 2-3 nap alatt nincs javulás, csinálnak egy hastükrözést. Nem lett jobb, 2 nap múlva ismét bepakolva bementünk , megint hazaküldtek, hogy felesleges műteni, biztosan endometriózis, bár nem látnak semmit. Menjek el a nőgyógyászhoz és írjon rá fogamzásgátlót. Mi külföldön élünk, a kórházban nem írnak fel gyógyszert. Nőgyógyász másik városban van, ő nem ír fel semmit, ez húgyhólyagfertőzés lesz szerinte, adott gyógynövényes kapszulát. Hiába állítottam, hogy szerintem ez butaság, ő jobban tudja. De a háziorvosom nem nyugodott bele, hogy nem csináltak velem semmit, beutalt MRI-re, ahova két hét múlva volt csak időpont. Visszamentem dolgozni, egyre gyengébb voltam, rettegtem, hogy meglátják a vért a fehér munkanadrágon. . Az MRI-n nem találtak semmit, van egy 2 cm-s mióma a méhemben, de ettől nem lehet ez a rengeteg vérzés. Nőgyógyász kiírta a Jubrelle fogamzásgátlót , de megsértődött, mert nem akartam a hormoninjekciót. Másfél hónapig szedtem a tablettát, végig ömlött a vér, „ kikönyörögtem „ egy gyógykaparást, ami semmit nem javított az állapotomon. Ráadásul elkaptam az influenzát, 4 napig nem ment 40 fok alá a lázam. A nőgyógyász csak rábeszél a szurira, mint utolsó lehetőséget említi, vagy ki kell műteni a méhemet. Az injekciót a fő- főorvos adja be, még le is tol, hogy legyek már kicsit pozitívabb. Az ötödik naptól kezdődik a pokol: olyan szinten hányingerem van, hogy el tudnék ájulni, enni nem tudok, a szagoktól hánynom kell, visszajött a pánikbetegségem, csak sírok, a család nem tudja mi lett velem. Mikor már pont egy hete nem tudtam enni, beutaltak a pszichiátriára, mert gyógyszermérgezésem lett. A pánikbetegségre Paroxetint szedtem és az ütközött a szurival. A kórházban drogosok és alkoholisták között voltam, 2 napig bezárva, mert nem volt hely a másik osztályon. Felhívták a nőgyógyászom, aki azt mondta, én (!) ragaszkodtam a szurihoz, mert féltem a laparoszkópiától. De már az sem érdekelt, ki a hibás, miért hazudik,a baj már megtörtént. Többet azért látni sem akarom . Most ott tartok, hogy alig bírok járni, zsibbad minden porcikám, a lábam forró, bizsereg folyton, a hasam is zsibbad, a fejem is, nem mindig engedelmeskednek a végtagjaim. Olyan érzés van az egész testemben, mint mikor a talpat csiklandozzák, de mikor már elég, mert már nem seik jól és szinte már fáj.A két nagylábujjam szélső fele teljesen élettelen, mintha nem is az enyém lenne. A hajam hullik, híztam öt kg-t, de nem is csodálom, amióta elmúlt a hányinger, folyton ennék.A csaknem 3 hónap alatt folyamatosan barnás vérzésem van, egy hete szinte már fekete. Gusztustalannak érzem magam, a páromnak nem engedem, hogy hozzámérjen.Éjszakánként Az állásomból el kellett jöjjek, ennyi betegeskedés nem fér bele. Még maradt 8 nap az injekció hatásából, aztán csak reménykedünk, hogy ahogy ürül, úgy múlnak el ezek a tünetek. Azt mondják , hogy aki erősen szorongós , pánikbeteg vagy depresszióra hajlamos, még véletlenül sem adassa be az injekciót. Nem tudom, visszajön-e a vérzés és kelleni fog-e a nagyműtét 41 évesen, de akkor sem engedek több hormont, se szurit, se tablettát. Az érdekelne, hogy valakinél volt-e ilyen zsibbadásos, bizsergő mellékhatása a Depo-nak és még az is, hogy szerintetek lehet-e idegi alapon a vérzés?
694. Reaa (válaszként erre: 692. - Krisztuka)
2015. jún. 20. 14:10
Kedves Krisztuka!Nekem anno a nőgyógyász a sok vérzés miatt irtad fel.Már kB.5-6 injekciót vettem fel nincs menzeszem egyáltalán ami jó azok után amint irtam hogy annyi volt hogy utcára sem tudtam kimenni.Na..szóval hogy olvastam soraidat jöttem rá hogy ugyanazok a tüneteim mint neked.Ingerlékenység,magas vérnyomás,magas pulzus és nem utolsó sorban hízás... Nem tudom mi tévő legyek? ezek után már én sem merem szedni,nem tudtam hogy ez okozhatja a tüneteket.Erős vérzésem visszatér mit szedjek?Örülök hogy megosztottad tapasztalataidat.
693. Andesz75 (válaszként erre: 692. - Krisztuka)
2015. máj. 27. 18:34

Nagyon sajnálom, remélem hamar kiürül a szervezetedből és visszaáll minden a normális rendbe.

Sok sikert!!!

2015. máj. 27. 09:37

Kedves Mindenki, aki Depo Provera injekciót készül beadatni, illetve Azok, akiknek már sajnos beadták!

A saját történetemet szeretném megosztani Veletek.

2014 júliusában szültem, a hat hetes kontrollon pedig a Depo Provera injekciót ajánlotta az orvosom arra hivatkozva, hogy ebben kevesebb hormon van, mint a tablettákban. Matematikai egyenletekkel támasztotta alá, aminek én hittem, úgy, hogy nem értettem hozzá. Fogalmam sem volt, hogy ez a hormon ez milyen hormon.

Kettő injekciót adattam be. A másodiknál már nulla volt a libidóm, korai klimaxhoz hasonló tüneteim alakultak ki, amely a fizikális tünetektől a lelki tünetekig elég széles skálán mozogtak. Ekkor (2015. márciusában) döntöttem úgy, hogy nem adatok be többet.

Három hónap telt el azóta, a súlyom csaknem 20 (!) kilóval lett több, sikertelen fogyókúrák, amiket betartottam és tartok is a mai napig, mind mind eredménytelenek. A vérnyomásom a kis 90/60-ról felment 140/110-re, a pulzusom nyugalmi állapotban 100-110, a vércukrom éhgyomri állapotban 7 volt, úgy, hogy szinte éhezek. A koleszterinszintem is megemelkedett. Mindezt kivizsgálások hegye támasztja alá, és a végén elérkeztünk az utolsó állomásig. Az orvosom aki NEM nőgyógyász, közölte, hogy szinte 100%-ig biztos benne, hogy a Depo Provera "csinálja" mindezt, de hogy biztosak legyünk benne elküldött egy nőgyógyászhoz, aki hormonokkal is foglalkozik.

Közben két nap alatt megint felment két kiló. Már nem tudom magam belegyömöszölni a terhesruháimba se!!! Ha valaki hasonló cipőben jár mint én, tudja, hogy ez nem csak testileg hanem lelkileg is nagyon megterhelő. Alma alkatom lett, lépten nyomon gratulálnak a harmadik nem létező várandósságomhoz. Szörnyű érzés. Közben lihegek ha fel kell emeljem a gyerekeimet, a lépcsőn alig bírok felvánszorogni. A vonásaim már nem azok, amik régen. Egy idegent látok a tükörben.

Hétfőn megyek ehhez az orvoshoz, akit feljebb említettem.

A vizsgálati eredményt pedig mutogatni fogom mindenhol, ahol "esküsznek" a Depo Proverára.


Ne adassátok be!!! semmilyen körülmények között SE!

691. Evy71
2015. ápr. 13. 09:38
Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni. Egy hete két 15 mm-es miómát találtak a méhemben. A doki Azalia-t írt fel, hogy ne nőjenek tovább. Olvastam, hogy ez a gyógyszer hasonló mint a Depo Provera, de arról csak rossz tapasztalataim vannak, pedig csak egyet kaptam 2 éve. Tud valaki segíteni, kinek mi a tapasztalata? Tudtok olyan megoldásról, amitől nem fogok egyfolytában vérezni és hízni? Mert nem szeretnék életem végéig a gyógyszer mellékhatásaitól szenvedni. Köszönöm
2015. ápr. 6. 06:35
1,5évig adattam,közben nem menstruáltam viszont kb 15kg feljött és állandóan vizesnek érzem magamat tőle,dagadnak az ujjaim.1hónapja kellett volna,hogy megkapjam,de nem adattam már be és azóta se jött meg.
2015. márc. 27. 21:15
15 kg-os hízás, több szuri van a hátam mögött, korai klimax 32 évesen... Nem ajánlom senkinek!!!!!!!!!!!
2014. nov. 14. 13:04
Sziasztok! Végül beadattam a szurit, mert az endo miatt meg kell szűntetni a mensimet. Tegnap kellett volna megjönnie(tehát kb egy hónapja adattam be), de nem jött. Nem vérezgettem tőle, annyi volt talán, hogy a mensim 2. napján adattam be és kicsit tovább tartott, mint szokott, mert még barnáztam a végén pár napig. Semmi panaszom nincs szerencsére eddig, leszámítva, hogy az arcom nagyon pattanásos lett, nem tudom lehet-e ezzel összefüggésben. Úgyhogy az alapozógyártók belőlem élnek most. Kíváncsian várom, hogy végül megjön-e vagy rögtön az első már elmarad. A párom örül, mert semmi PMS tünetet nem tapasztalt rajtam, pedig házisárkány szoktam lenni. Mindenkinek kitartást kívánok!
687. manó62 (válaszként erre: 686. - Aliana678)
2014. okt. 11. 19:39

Szia))

Én 2 évig kaptam a depót, nekem is elmaradt a mensi.. Mikor felirják az orvosok szerintem a hizásrol meg ilyesmiröl azért nem tesznek emlitést mert ez egyénenként változó. ha elolvasod az injekció mellékhatásait, hát van bőven, de azt nemtudhatod előre nálad hogy lesz.

2014. okt. 9. 16:35
Sziasztok. Nálam endometriózist állapítottak meg és arra írta fel a doktorNŐ ezt a szurit. még nem adattam be, de kezdek megijedni az olvasottak miatt. Nekem azt mondta a doktornő, hogy el fog maradni a menszeszem(ami iszonyatos kínokkal jár az endometriózis miatt) és, megszünteti az endo-t. Hízást, ájulást, vérezgetést nem említett.Nálam a fogamzásgátló bogyók pont az iylenek miatt nem jöttek be...
2014. aug. 3. 11:46
Annyit még hozzátennék a javaslata az volt hogy szedjek E vitamint. Elég nagy dózisban javasolta 200mg/nap. Így fel lehet gyorsítani a folyamatot. Na most ezt nem tettem viszont méhpempő kúrát Elkezdtem. Azon belül is a hormon helyreállításra előírt mennyiséget. 1hónapig, majd 2hét szünet majd újra 1hónap. Napi 1g reggel éhgyomorra.azt hozzá kell tenni hogy Pénteken vettem be az utolsó adagot ma reggelre /vasárnap meg is jött /
2014. aug. 3. 11:38
Sziasztok. 4év szedést követően abbahagytam. Március végén járt le akkor el is mentem a dokihoz. Csinált hüvelyi uht-t rákszűrést stb. Azt mondta 4mm a méhnyálkahrtya min. 8nak kell lennie a menzeszhez. Azt mondta hogy kb 4hónap múlva fog megjönni. Na most kereken 4hónap 3nap múlva jött meg. Az előző hozzászóláshoz annyit mondanék hogy a doki Szólt hogy amíg nincs meg addig is védekezni kell mert a peteérés beindul előbb. Na most a lejárat után pár héttel éreztem is hogy van peteérésem. A teljes kiürülés kb 9-12 hónap azt mondta.
683. 099c0bed40 (válaszként erre: 682. - Nogieva)
2014. júl. 30. 06:23

Szia, egyáltalán nem biztos hogy az első vérzés után máris fogamzóképes vagy főleg 2 évnyi injekció után.

Legbiztosabban úgy tudhatod meg hogy a vérzést követő nagyjából középidőben elmész egy hüvelyi UH-ra és megnézeted van-e érő tüsződ, pontosabban azt, "felébredtek-e" a petefészkeid, ha van peteérésed onnantól természetesen fogamzóképes vagy.

Hogy mennyire egyéni a dolog: egyik ismerősömnél csak annyi történt hogy nem pontosan napra adatta be a következő injekciót és már attól teherbe esett, a másiknak viszont lassan 2 éve nem jön meg a vérzése mert azóta sem indult be a petefészek-működése.

Ennyire egyéni kinek hogyan reagál a szervezete a baromi mennyiségű progeszteronra ami az injekcióban található.

682. nogieva
2014. júl. 29. 15:12
Sziasztok, én már 2 éve kapom a DEPO PROVERát, most abba hagynám, nem szeretnék babát most még , majd 3-4 év múlva talán, addigra csak kiürül belőlem, nem ? Ha megjö a vérzés onnantól kezdve fogamzó képes vagyok? ugye jól értelmezem? köszi aki válaszol
2014. jún. 7. 07:30
Szia, én csak a 3 hónaposat ismerem, erre a kérdésre ezért sajnos nem tudok válaszolni.
680. juci1985 (válaszként erre: 679. - 099c0bed40)
2014. jún. 6. 10:48
Szia! Először is nagyon szépen köszönöm a válaszaid :) Még azt szeretném megkérdezni, hogy van ennek 6 hónapos verziója is? Mert azt hallottam 3 illetve 6 hónapos ismétlődéssel lehet beadatni. Van különbség melyik ajánlott inkább?
2014. jún. 6. 05:35

Szia!


Első kérdés: azonnal hatásos, azaz már a beadás napjától nem kell védekezni


Második kérdés: a hatása nem megszakítható olyan értelemben hogy ki kell várni míg a hatalmas mennyiségű hormon kiürül a szervezetedből, ez lehet több hét vagy hónap is, változó kinél mennyi.


harmadik kérdés: ha figyelsz a három hónapra és nem csúszol a beadatással akkor teljesen biztonságos, még nem hallottam olyanról aki teherbe esett volna.

legtöbben vagy egyáltalán nem menstruálnak vagy állandóan, a vérzászavar a legnyakoribb mellékhatás a hízás és fejfájás mellett.

Meggondolandó a beadatása mert a hatását utána már nem lehet leállítani és a kialakult mellékhatásokat se lehet megszűntetni.

2014. jún. 4. 17:34
Sziasztok! Nekem 3 kérdésem lenne: mennyi a minimum idő amíg az injeckió hatásos?; felfüggeszthető, illetve megszakítható-e a hatása? És mennyire biztonságos, lett valaki terhes alatta?
677. Evy71
2014. ápr. 23. 21:18
Sziasztok! Én még tavaly írtam az injekció negatív hatásairól. Azóta szerencsére túl vagyok rajta. Tavaly augusztus végén kaptam egy injekciót, és idén március végén kezdtem vérezni újra. Először elég kellemetlen szaga volt, ami néhány nap alatt elmúlt, viszont azóta is vérzek. Bár nem sok, csak inkább olyan pecsételés formájában, de már zavar. Egyébként sikerült megszabadulnom a felszedett kilóimtól, és már jól érzem magam. Van valakinek tapasztalata, hogy kb. mennyi ideig tarthat ez az állapot? Köszönöm a válaszokat!
676. Andesz75 (válaszként erre: 675. - Franciska13)
2014. márc. 8. 18:02
Folyamatosan orvoshoz rohangáltam mert nem jött meg majd kiderült, hogy van egy nagy cisztám (ami vagy a gyógyszer miatt lett vagy nem)és ki kellett venni az egyik petefészkem és petevezetékem. :(
2014. márc. 8. 11:34
és mi volt a gond utána?
674. Andesz75 (válaszként erre: 673. - Franciska13)
2014. márc. 6. 08:22
Amíg kaptam nálam is minden rendben volt, én is éveztem, hogy nem jön meg. Utána volt a gond. :(
2014. márc. 5. 19:29
nekem semmi mellékhatása nem volt,leszámítva a menstruáció elmaradásását,ami meg pozitív:)meghalt az orvosom,így abbahagytam egy évre,de tegnap újra beadattam,egy erre fogékony dokival.Annyira kényelmes,és problémamentes volt számomra,hogy újra ezt válsztottam.De tudom,h ez ritka.
672. manó62 (válaszként erre: 671. - Franciska13)
2014. márc. 5. 09:19
Nálam ugyanugy volt mint nálad, kb 1 évig voltak összevissza pecsételések de aztán teljesen elmaradt a mensi. most viszont a korom miatt már lellitott az orvos de nem is leszek nyugodt, ugyanis szintén erős vérzésre kaptam az injekciót. te hiztál tőle? vagy volt valami mellékhatás? csak azért kérdem mer elég durva dolgokat olvastam itt a hozzászólásokban.
2014. febr. 25. 09:42
Nekem elég sok ismerősöm kipróbálta ezt a módszert,velem együtt.Egy kivétellel(+én)senkinek nem jött be,de nekem nagyon.Kb.másfél éve hagytam abba (4 évig kaptam),mert meghalt a dokim(aki egyébként 30 évig Svájcban praktizált,és ott meg az USA-ban is ez nagyon menő fog.gátló módszer)és nem nagyon próbálkoztam be más nőgyógyászoknál,mert kevesen támogatják.Szal. eleinte össze-vissza vérezgettem,de nem volt vészes,csak kiszámíthatatlan kissé,de 1 év után tökre elmúlt minden vérzés,soha semmilyen mellékhatása nem volt.amúgy most 40 vagyok.Egy barátnőmnek olyan komoly vérzései voltak,nem tudták az okát,ki akarták pakolni,erre a (volt)dokink javasolta neki ezt az injekciót,és tökre bevált.Én most megint áttérek erre (találtam egy erre hajló orvost),kivárom az egy évet,amig elmarad a menstruációm,és megszabadulok egy csomó felesleges tehertől.Tudom,h irodalmi ritkaság vagyok,de nekem ez a legjobb,és ráadásul még nagyon olcsó is+ tamponra és egyebekre sem kell költenem:)és nem menstruálok közben,amit egyáltalán nem sajnálok.
670. manó62 (válaszként erre: 669. - Nononails)
2014. febr. 19. 07:25
Szia) ha visszaolvasol többen is irták, hogy hónapok kellenek mire kiürül a hormon a szervezetböl. Én is kaptam 2 évig most decemberbe az utolsót, hát kiváncsi leszek..Március elején megyek dokihoz vizsgálatra majd kifaggatom, lesz pár kérdésem hozzá.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook