Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Daganatos betegségek kialakulásának okai fórum

Daganatos betegségek kialakulásának okai (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. okt. 6. 19:33

Sajnos én járatos vagyok a témában...

Olvastam, szakirodalomban, hogy a daganatok egy része örökletes, ilyen például a mellrák anyai ágon.

Vannak "beszerzett" daganatok, ami nem örökletes, nem genetikai. Ilyen például az én esetem.

Ezek káros környezeti hatások, helytelen önmérgező életmód hatására alakulnak ki.

Az én "vesztem" is ez lett. A sors iróniája, hogy nem dohányzom, esetleg alkalmakon fogyasztok némi alkoholt, annyit alszom, amennyit csak időm engedi.

A gond az hogy sok éven át vendéglátóztam, és akkor még nem volt betiltva a dohányzás a vendéglátó egységekben. Így aztán állhattam talpig füstben napi 12-16 órát, volt, hogy későn sikerült bezárni, aludtam hajnalban néhány órát, és mehettem vissza.

Majdnem 1 évig voltam tünetmentes, a napokban a kontroll kimutatta, hogy van kiújulás.


Nah, de ez mar nem volt a kérdésben. :)

78. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 45. - 400d5a1cec)
2013. okt. 6. 19:06

Nem! De ebben a betegségben van a legtöbb pénz, úgy a gyógyszergyártóknak, mint az orvosoknak, patikáknak.

Mennyi de mennyi " megelőző" és ha már megvan, mennyi gyógyhatásu készítmény van??!!

És aki akár évekig is jár vissza, vagy hosszú hónapokig az orvoshoz!! El sem tudjuk képzelni, mennyi pénzt hagynak ott a hozzátartozók!

2013. szept. 5. 16:21

Na igen, ez a sok minden szerintem jópár ember fejében megfordult már, főleg aki már "testközelből" találkozott vele!

Annyi de annyi minden közre játszhat benne nem véletlen az sem hogy ilyen rengeteg fajtája van és hogy soha! nem lesz olyan (egyfajta) gyógymód ami az összesre megoldást jelent majd!

Ahogy előttem már írták, nincs igazság! És ez tényleg így van!

76. c689fccb7e (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2013. szept. 5. 16:18
Szerintem az majd alkalmazástól függő lesz, majd ha egyszer jó lesz valamire. Lehet hogy nem csak genetikai eredetű betegségek lesznek kezelhetők vele.
75. 130454e42d (válaszként erre: 73. - C689fccb7e)
2013. szept. 5. 16:15
Persze, csak nem is gyógyítanak, mivel a genetikai betegséget szintén hordozzák.
74. c689fccb7e (válaszként erre: 72. - Gribedli***)
2013. szept. 5. 16:09

Az őssejtek ma még gyakorlatiag semmire nem jók. A növényiek pláne.

Üzlet az egész. Üzletnek használják ezt a bár reménykeltő, de még igencsak gyerekcipőben járó tudományt.

73. c689fccb7e (válaszként erre: 71. - 130454e42d)
2013. szept. 5. 16:06
Ugyanakkor logikusan a saját őssejtek kisebb valószínűséggel lökődnek ki.
72. gribedli*** (válaszként erre: 71. - 130454e42d)
2013. szept. 5. 15:51

Igen, van az olaszoknak is ilyen kozos, de a maganbankot pont emiatt tiltjak, mert a sajat ossejt nem jo. A kozosbe meg ingyen is be lehet adni csak a kis korhazaknak nincs hozza felszerelesuk szoval meg itt is gyerekcipoben jar.


A legjobb klinikak allitolag Thaifoldon vannak, olcsobb is, de ott novenyi eredetu ossejtekkel is dolgoznak, ha nincs "raktaron" emberi.


Amugy tenyleg sok ember ezt keptelen megerteni, hogy a sajat az pont nem jo es borsos arat fizetnek erte, hogy magan ossejtbankban tarolhassak. Bizonyos esetekben, borbetegsekeknel mondjuk lehet hasznalni, de ugyanugy a maset is, szoval helyettesitheto siman

2013. szept. 5. 14:36
Az őssejtterápiával az a "gond", hogy a saját őssejt jó eséllyel hordozza azt a hibát ami miatt szükség lenne az új szervre. Ezért nem sok értelme van az őssejt levételének a mai formájában. Ami működhetne, az egy közösségi őssejtbank, mint ma a vérbank. Több országban megcsinálták, pl. Szlovákiában is, nálunk még szóba sem került.
70. c689fccb7e (válaszként erre: 69. - 39dbe380da)
2013. szept. 5. 12:42
Lehet, de akkor előnyben részesíti azokat az országokat, ahol jó az orvosi ellátás, ott magasabb az átlagos élettartam.
2013. szept. 5. 11:48
Valahol én úgy gondolkodom, hogy a halál és a betegség az élet része/rendje. Persze küzdjünk ellene ésszerű keretek között, de nem mindenáron. Amúgy azt gondolom, hogy felsőbb hatalom - kinek Isten, kinek más - "dönt" ezekben a kérdésekben.
68. gribedli*** (válaszként erre: 66. - C689fccb7e)
2013. szept. 5. 11:29
Agy nélküli? Na, erre befizetnék. Az agy vezérel mindenünket. Sztem ez nem fog sikerülni, de nem merek ilyenben ítélkezni.
67. gribedli*** (válaszként erre: 64. - 39dbe380da)
2013. szept. 5. 11:28

Nem tudom, ugyanaz-e, amiről én láttam egy filmet, annak idején Scarlett Johannsonnal volt egy ilyen, és meg is szöktek az intézetből.


A bibi ott van, hogy azért, hogy legyen egy szerv, ami úgy fog viselkedni 100% ahogy neki kellene, ahhoz egy egész embert kell klónozni, de ha nem is hal meg első pár évben és túléli, könyörgöm, egy ember, aki gondolkodik, hogyan is dönthetnénk mi az ő testéről? Hogy az jó célra kell, vagy sem, az a test az övé.


És volt egy másik film, Cameron Diazzal, amikor a tesónak kellett adni vesét meg vért meg mindent, és ugye még ő is belázadt, holott csak egy vesét kértek tőle, ezt minden további nélkül odaadnám egy családtagnak, gerincvelőt is, akármit. De itt egy saját döntésről van szó, én rendelkezem a testemmel, és én döntök arról, hogy valakinek odaadom-e akár a fél szememet. Embereket klónozni nem lenne más, mint törvényesen csinálni azt, amit most csinálnak illegálisan, hogy elrabolnak valakit és kiszedik mindenét és otthagyják az útszélén, a szerveit meg eladják. Tehetetlen.

66. c689fccb7e (válaszként erre: 64. - 39dbe380da)
2013. szept. 5. 11:14
Erre is van elképzelés, hogy majd agy nélküli klónokat hoznak létre, és akkor lesz pótalkatrész bőven.
2013. szept. 5. 11:13
Never let me go - eszebe jutott cím.
64. 39dbe380da (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2013. szept. 5. 11:11
Van erről egy érdekes regény, aminek nem jut eszembe a címe. Klón gyerekeket neveltek intézetekben, akik felnőve odaadták a szerveiket. Csakhogy ők is érző lények voltak, gyakorlatilag olyan emberek mint bárki más, csak egész életükben erre a feladatra nevelték őket és nem lázadtak fel.
2013. szept. 5. 10:02

A rak mar most sem az elso helyen van, ami a halalozast illeti, ezert en ugy mondanam, hogy meg mindig jobban gyogyithato, mint azok amik a sorban elotte vannak (sziv es errendszeri betegsegek).


Szoval ha ezt nezzuk, egy szivbeteg, akinek 3 honapja van hatra, lehet, hogy jobban orulne, ha rakos lenne es elhetne meg 5-10 evet...

62. gribedli*** (válaszként erre: 53. - 3b1ba8f3a0)
2013. szept. 5. 09:58

Vegeznek mar kiserleteket ossejtekkel es van amikor sikeres is, csak az a baj, hogy az ossejtnek nem parancsolhatsz, nem mondhatod meg, hogy amikor mar beultettek, akkor is jokislany legyen, ebbol jonnek a galibak, viszont vannak sikerek is mint mindenben, szerintem ez a jovo es van ertelme.


Embert klonozni? Teljesen visszautasitom, hogy valaki kiotoljon egy golemet, ami megiscsak egy masik ember, es ez azert eljen es haljon, hogy egy tollvonassal eldontsek, hogy kivagjak a majat, mert en megvettem, mert a sajatomat meg elittam de tele vagyok penzzel es a masik akkor legyen vagohidi hus nekem (ugyis o "csak" egy klon)....


Ez olyan gusztustalan. Nekem igy nem kellene csak azert sem. Es te is tudod, hogy amikor meg "jogos" vagy "etikus", mert kisgyereknek kell, fogalmam sincs, hogy az a kisgyerek, felnott esszel mit mondana erre? Nem lehet klonozni egy szervet. Egy egesz embert lehet csak klonozni. Egy szervet csak ossejtekkel lehet "klonozni" de ezt nem ugy hivjak es mint mondtam, az ossejt, mikor beultetik, megy a sajat feje utan, viselkedhet ugy is, hogy kesz anarchiat teremt. Pont mert ossejt, meg nem dontotte el, hogy mi legyen, maj, vagy vese, vagy gerincvelo, vagy mas. De ezt, mivel a termeszet csodaja, az ember meg nem tudja kontrollalni igazan

61. c689fccb7e (válaszként erre: 60. - 4b33a5ad37)
2013. szept. 5. 08:30
Protézist lehet így nyomtatni, pl. állkapocs implantátumot. Megtévesztő a cím.
60. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 59. - 400d5a1cec)
2013. szept. 5. 06:01

Mmm...printingelni már printingelünk szerveket...Mármint konkrétan nyomtatnak.

[link]

"A testen kívül növesztett szövetek és szervek előállítása tehát 3D bionyomtatással vagy más eljárásokkal, de már nem a science fiction mesék világa. A különleges 3D nyomtatók különböző alapanyagokból, pontról pontra, vonalról vonalra, rétegről rétegre építik fel a számítógépes tervezőprogram által megadott struktúrát..."

59. 400d5a1cec (válaszként erre: 58. - 3b1ba8f3a0)
2013. szept. 4. 22:36

Néhány évtizeden belül ember is eljuthat.

Talán addigra már szerveket is tudunk majd növeszteni őssejtekből, és talán a rák legtöbb fajtája is megelőzhető, vagy gyógyítható lesz.

58. 3b1ba8f3a0 (válaszként erre: 57. - 400d5a1cec)
2013. szept. 4. 22:32
Az más, az fém klón.
57. 400d5a1cec (válaszként erre: 56. - 3b1ba8f3a0)
2013. szept. 4. 22:31
A Marson még nem járt ember, de ember alkotta robotok már igen.
56. 3b1ba8f3a0 (válaszként erre: 55. - 400d5a1cec)
2013. szept. 4. 22:29
Akkor bocs, hogy élek. Ezexerint te klónozó ember vagy. A Marson akkor sem járt még senki. Ez kimaradt a tanulmányaidból.
55. 400d5a1cec (válaszként erre: 53. - 3b1ba8f3a0)
2013. szept. 4. 22:27
Sajnos nem így van. A munka oroszlánrészét még mindig a természet végzi.
54. 130454e42d (válaszként erre: 53. - 3b1ba8f3a0)
2013. szept. 4. 22:27
Ez kicsit bonyolultabb sajnos. Tényleg nem itt kell megvitatni, egyikünk sem szakember.
53. 3b1ba8f3a0 (válaszként erre: 52. - 400d5a1cec)
2013. szept. 4. 22:16
Szerinted embert még nem klónoztak? Kár a klónozás elméletét és módját itt megvitatnunk, részemről én nem vagyok kutató,és klónozó sem. Az elvről beszélek. Ha tudunk komplett birkát, disznót, embert klónozni, akkor az alkatrészeiket is tudjuk, és azok alkatrészeit is, nem? Józan paraszti ész. De ha nem így van, akkor bocs, hogy élek.
52. 400d5a1cec (válaszként erre: 51. - 3b1ba8f3a0)
2013. szept. 4. 22:11

A klónozás viszonylag egyszerű. Ki a géneket a petesejtből, be az újakat! Birkát már sikerült így, bár az is megdöglött hat éves korában.

Na de mit kezdjünk egy rakás burjánzó tumorsejttel? Nem tudunk mást mint kioperáljuk, mérgezzük, sugarakkal bombázzuk.

51. 3b1ba8f3a0 (válaszként erre: 49. - 3b1a5ec920)
2013. szept. 4. 21:58

A MArsra? Kicsoda? Most tervezik, hogy önként jelentkezők felmennek, de tudják, hogy nem tudnak visszajönni, mert fizikailag megoldhatatlan. Egyébként legújabb hírek szerint a holdon sem járt senki, megtrükközték a felvételeket.

Egyébként a fegyverkezésben és a gyógyszeriparban van a legtöbb lóvé. Szerintetek nem tudják gyógyítani, amikor már klónozni tudunk? Ugyanmá!!!!

Genya szemétláda világ. De reméljük eccer rájuk rohad a labor ajtaja, és ott rohadnak meg a gyógyszereikkel együtt.

50. 400d5a1cec (válaszként erre: 49. - 3b1a5ec920)
2013. szept. 4. 21:30
A rákkutatásba is rengeteg időt, energiát pénzt ölt már az emberiség. A Marson viszont még nem járt ember, az is elég macerás.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook