Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek a daganatos betegségek örökölhetők? fórum

Szerintetek a daganatos betegségek örökölhetők? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 15. 13:35

A hajlam örökölhető, de szerintem nem szabad úgy élni az életet, hogy azon izgulunk, na én tuti daganatos leszek!

Családomban nagyon sokan daganatban haltak meg. Nagymamám 53 évesen és minden testvére. A nagyapám agytörzsi rögelzáródásban hunyt el, nekem is sokat fáj a fejem, de nem gondolok állandóan ilyenekre! Édesanyám testvéréről 33 évesen derült ki, hogy méh és petefészek daganata van. Megoperálták, kivettek mindent, méhét, petefészkeket, vezetőket, nyirokmirigyeket, csak hüvelycsonk maradt, egy adag sugárkezelés és 30% az életben maradásra! Ez volt 2003 januárjában. És ma is vígan él.

Remélem nem vagy közelről érintett a dologban! Ám ha mégis, a pozitív hozzáállás és a hosszútávú célokhoz való ragaszkodás rengeteget segít! Legyen szép napod!

5. anzi (válaszként erre: 2. - Monácska30)
2010. jan. 15. 13:29
A hajlam örökölhető, de szerintem ha kellő képpen vigyáz magára és figyel a megelőzésre akkor nem lesz baj.
4. 625b4da9ec (válaszként erre: 2. - Monácska30)
2010. jan. 15. 13:29
A betegség nem, csak a hajlam.
2010. jan. 15. 13:28
A hajlam rájuk igen.
2010. jan. 15. 13:28
csak 1 kérdés, vagyis akármilyen egészségesen élhet valaki ha örökli?
2010. jan. 15. 13:27
Szerintetek a daganatos betegségek örökölhetők?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook