Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit teszel azért, hogy megelőzd a daganatos betegségeket? fórum

Mit teszel azért, hogy megelőzd a daganatos betegségeket? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 8. 09:26

Sziasztok!


Abban kérem a segítségetek, egy szerettem rákos betegséggel küzd. Kötőszöveti rákja van, ráadásul olyan, amit az orvosok sem nagyon ismernek, és közölték hogy ez annyira rikta fajta, hogy ne is remélje hogy a kutatásokban nagy áttörés születik rövid időn belül, mert azokra a típusokra folytatnak kísérleteket, melyek elterjedtebbek. Egyelőre még van idő, mert jól viselkedik a rák, tüdőben van áttét, de szükségünk lenne egy nagyon jó onkológusra! Mivel csak kísérletezgetni tudnának az orvosok, más ráktípusra "bevált" erős kemoval, holott még kár bolygatni és tönkre tenni a szervezetet, ezért olyan orvost keresünk, aki nagyon türelmes, ért a betegek nyelvén és nem küldik el a hölgyet azzal a szöveggel, hogy mit kérdezget annyit? Holott csak szeretne tisztában lenni azzal, mi zajlik a testében, mik a lehetőségei? Kérlek ha tudtok, ajánljatok orvost, akiben meg lehet bízni, szakértelme van és van türelme egy rákos beteghez!


Előre is nagyon köszönöm a segítségetek!!!

52. agneslilla (válaszként erre: 34. - 3cf80f2b78)
2009. ápr. 7. 17:41
Elkérhetem priviben a " csodaszert"?
51. arany52 (válaszként erre: 50. - Rolvisa)
2009. márc. 13. 23:03

Nagyon szomorú, de sajnos egy idő után nem csak a test betegszik meg, hanem a lélek is. Drága Édesanyánál is ilyen nehéz volt az utolsó idő, pedig áldott jó természetű asszony volt. Csak hát a betegség mentálisan is érintette. Ez már nem ő volt. El is felejetettük, és úgy emlékszünk rá, amilyen egészséges testtel , lélekkel volt. Nehéz időszak ez a godnozó csaádtagnak. 14 évig ápoltam a szüleim és minden stáción végigmentünk.

Kívánok Neked hozzá sok erőt, türelmet.

Üdvözöl: Arany

2009. márc. 13. 21:34

Az én férjem nagyon legyengítették a kezelések, sugár, kemo.Igaz dohányzik , és a két gerincműtét után, alig bír járni.Nem tudom elvinni MR-re mert nem bírná ki az utazást.Úgy döntöttünk nem is akarjuk tudni, mi van a rossz sejtekkel. nem fogadta el a gerinc sugárzást sem.Hiába negatív volt a szcintigráfia, nagyon akarta az onkológus a sugarat. A jó sejteket is megölik.

Nagyon nehéz, mert agresszíven lázadozik, kivetkőzve magából.Már én is nehezen tűröm a napi lázadozásokat.Teljesen kimerültem a napi feladatoktól, és a tehetetlenségtől.

2009. márc. 13. 19:48

Nagyon nehéz az ilyen kérdésekben dönteni, hiszen az élet, vagy annak mínősége a tét. Ha rosszul alakul a dolog, hajlamos az ember megkérdőjelezni a döntését és lelkifurdalása lesz.

Nálunk a férjem eddig nem kapott kemót, Két műtétje volt. jővőhéten megy ujból kontrollra. Reménykedünk jó eredményben.

2009. márc. 13. 18:23
A kemo sajnos nem segit nekem több példám van rá, sajnos felgyorsitja a folyamatot. Anyukámat 8 hónap alatt vitte el a betegség, ezalatt kapott 4 kemot és ezáltal le is bénult. Apukám 2 éve beteg nem fogadta el a kemo kezelést és él vannak rosszabb és jobb napjai de anyukám sokkal többet szenvedett.ezen kivül számos példát láttam....
2009. márc. 13. 17:33
A MEGELŐZÉS NAGYON FONTOS.SOK ANTIOXIDÁNST FOGYASZTUNK.NAGYON ODAFIGYELEK A SAJÁT ÉS A SZERETTEIM EGÉSZSÉGÉRE.
2009. febr. 21. 10:34

Az a baj, hogy a rák nem nézi a kort.

szerintem a családnak korfüggetlen , hogy tragédia -e a halál. Tudjuk, hogy az élet rendje, de a családtagoknak nincs koruk, egy Anya mindig anya marad. Jó, vigasztaljuk, magunkat, ha szép kort ért meg, de azért piszkosul fáj. tudom - eltemettem két szülőt és de sok rokon, barát van már odaát. Kinek nincs családtagja a temetőben nem tudja még mi az igazi fájdalom.

Jó egészséget, betegeknek enyhülést!Puszi: Arany

2009. febr. 20. 21:37
A kemo segíthet, a többi csak lehúzás. Megelőzni nem lehet, a vegyszerek körforgásban vannak, elkerülhetetlenek és nem is biztos, hogy ártanak. Azt kell enni amit megkívánunk és egyszer úgyis meg kell halni. X kor felett nem tragédia, hanem az élet rendje. Inkább örüljünk, hogy az átlag életkor sokkal magasabb mint pár száz évvel ezelőtt.
44. arany52 (válaszként erre: 42. - Wyatt)
2009. febr. 20. 21:03
Részvétem, még olvasni is ijesztő. Annyira reménykedik az ember a gyógyulásban és olyan sok rossz hírt hallani. Nehéz tartani magunkban a reményt, de muszály.
43. wyatt
2009. febr. 20. 18:07
1 doboz Avemar tápszer(1tasak hiányzik belöle) 29db van benne, elado. ára:10ezer ft cinemaparadiso@free mail.hu
42. wyatt
2009. febr. 20. 18:02
Üdv.Mindenkinek jobbulást és gyogyulást kivánok!Az én családomban 20 nap alatt ,ketten hunytak el. 1 férfi-1nö.A férfi 4 évig tünetmentes tüdödaganatos volt,aztán mégis...A hölgy vesével kezdte,1 vese ki. Majd sziv érrendszerre áttét,gerincen és agyban is találtak már.Agyra a legujabb késes mütét,de az agyviz nem keringett rendesen,igy söntöt kapott.Az tán igy éldegélt ,majd egy nap nem tudott a bal lábára állni-röntgen-semmi.Ujabb vizsgálat.Kider ült hogy a hasüregben, lépen és ki tudja még hol ujabb áttétek keletkeztek.Még két napig birta.Hár om évig küzdött. Mindketten nagyon erösek és fiatalok voltak még.67-53 évesek.
2009. jan. 28. 23:46
Kérném az elérhetőséget, ha lehet.
40. rolvisa (válaszként erre: 38. - Rolvisa)
2009. jan. 28. 23:46
7 évet akartam írni. Ő most 66 éves.Szeretném tudni hol és hogyan mérik az antioxidáns értéket.Priviben írj kérlek.
39. arany52 (válaszként erre: 38. - Rolvisa)
2009. jan. 28. 15:47

Mi úgy éltük az életet, mint az átlag magyar család. Ettük amit a piacon kapni, mert fővárosban mit ehet az ember? Igyekeztem gyümölcsöt, zöldséget adni a családnak, bár a zöldségben is mondják, hogy sok a vegyszer. A férjemnek a dohányzás volt a káros szenvedélye. Az orvosa szerint hólyagrákot nem okoz, ennek ellenére azon a napon letette, mikor megtudta, hgoy rákos. valahogy erre a betegségre nem is fókuszáltunk, mert volt a családunkban minden, de rák valahogy nem . Véres lett a vizelete és az egyik kórházban csináltak vizelet vis sgálatot, majd egy hét múlva mégegyet, mondták már nem véres, biztosan kicsit felfázott, amire volt is esélye, mert szabadban volt vagyonőr. Fél év múlva újra véres lett, és akkor már másik helyre ment. Ott azonnal készítettek ultrahangot és mondták, hogy már szilva nagyságú rossz indulatú daganata van és azonnal műtik. Rá két hónapra újra műtötték. Ez már csak mogyorúnyi volt és az orvos nagy meglepetésére a daganat szövettanija nem rosszindulatúra utalt. Azóta negatívak a leletei, de állandóan jár kontrollra.

Pár táplálékkiegészítőt fogyaszt, de egyet elhagyott mert havi 20 ezer volt.

Hogy milyen nehéz a beteg szállíttatása kórházba, sajnos én is tapasztaltam, Anyuka esetében. Volt amikor este 10-kor még a kórházban ültünk vele, és egy ismerős taxist kértünk meg, hogy hozza haza, mert nem jön a mentő. ez elég kellemetlen szívesség volt, mert fel is kellett cipelni az emeletre karban. Igaz szegénykém már 30 kilós volt.

mennyire kimerítő az ápolás, akármekkora szeretettel csinálja az ember, tudom, mert két szülőnél 10 évig csináltam. Én is gyógyíthatatlan beteg vagyok, és rá se merek gondolni, hogy mi lesz, ha leesek a lábamról.

Betegeknek gyógylást, vagy leegalább is javulást kívánok sok szeretettel: Arany

38. rolvisa (válaszként erre: 37. - 8f1ddc2679)
2009. jan. 27. 22:53

Igazad van,lehet.leírom mert más is okulhat belőle.Alattomos betegség a daganat. Férjemnek 67 éve már volt egy kopony műtéte.Jóindulatu.Senki nem kutatta, honnan szóródik.most már tudják a koponyába a tüdőről. Olyan 50 éves halt meg szobatársa, aki nem dohányzott, olyan helyen dolgozott ahol a táplálék kiegészítőt is készítenek.Olyan kapszulái voltak , amit nem is ismertünk, és nem segített.

Mi 7 éve nem ittunk csapvizet, sütöm a kenyeret, boltból nem vettünk húst, felvágottat, . Levesporokat ízesítőket, leveskockákat...semmi tartósítósat nem fogyasztottunk.

Bennünk van a daganatos sejt és kész, egyszer csak belobban.Senki nem tudja az okát.De aki beteg, mindent megpróbál, ez már csak így van.

nem sajnáljuk a pénz az időt, az energiát, mert a lelkiismeretünk ezt diktálja. Gyerekkorunkban,még ezeket senki nem tudta. Még a DDt-vel permetezett élelmiszerekből bennünk van a vegyszer maradéka.

A déli gyümölcsökben még sokszor érzem, mert ismerem az illatát. Már nem kapsz olyan citromot, aminek a héja étkezésre használható.Sok mindent nem lehet kikerülni, még ha módodban állna sem.

A szeretet sokat segít a gyógyulásban, de aki ápolja a hozzátartozóját az is kimerül.A mai egészségügyről nem is beszélve.Sok jó, lelkiismeretes orvossal talákoztunk.de van negarív tapasztalatunk is. A betegszállító, vérvételre körbe járta a kórházat háromszoros uttal. én kocsival 10 perc alatt ott voltam, és 1 órát vártam az érkezésükre.De én nem vihettem, mert csak fekve volt szállítható. Könyörögtem, vigyék a rövidebb úton, de nem. Vissza nem volt hajlandó befeküdni hozzájuk a férjem, lassan de én hoztam haza.Lehet, éjfélre értek volna vele haza.Ezt kapjuk a 40 ledolgozott év után.

2009. jan. 26. 00:47

Ez a legnagyobb önbecsapás, amit csak tehetünk: vesszük a táplálékkiegészítőket, a táplálékkiegészítő kiegészítőjét, a kiegészítő kiegészítőjét... úgy, hogy közben nem változtatunk semmit a táplálkozási szokásainkon, pedig nagyon jó lenne. És ha már megvan a baj: akkor pedig radikálisan! Ezt sajnos egész egyszerűen figyelmen kívül hagyják az orvosok, onkológusok.. (tisztelet az elenyészően kevés kivételnek) Az más kérdés, hogy a betegek sem várhatják az orvostól, a bogyóktól a csodát.. sőt! Ha ők maguk nem vállalják a felelősséget a saját életükért - feltéve, ha élni akarnak - más miért tenné?? Az viszont igaz, hogy aki beteg és emiatt végtelenül kiszolgáltatottnak érzi magát, sokszor nem képes erre. EZT kellene megmutatniuk a "szakembereknek" és visszavezetni a szálakat saját maguk felé. Persze bárki más is megteheti ezt, egy családtag, barát.. csak nem biztos hogy meg is hallja az az ember, aki az orvostól várja.. A hajam égnek áll, mikor a tizedik helyről hallom, hogy: az orvos azt mondta, bármit ehetek amit megkívánok, mert a szervezetem tudja..és az nem árthat. De mit tud a szervezetünk??? Sokmindent valóban tud, de főleg tudott.. Speciel a táplálkozásnál a túlfinomított, ízfokozott "ételek" korában ez pont nem állja meg a helyét. Nagyon kevés ember képes rá, és figyel igazán a szervezetére.. nem az a jelzés, hogy "de meginnék egy kólát".. Na mindegy.

Most a stresszről, a szeretethiányról, a "valami hiányzik az életemből és mindig is fog" érzéséről.. az évek során felgyülemlett haragról, keserűségről nem beszélnék - ami ha akár csak csírájában, olyan mélyen, hogy fogalmunk sincs róla, de bennünk van - a fő kiváltó okok között szerepel..

A lényeg, ha már baj van, mindenképpen: a fehérjebevitelt (nem csak az állati eredetűt!) csökkenteni, a zöldségeket (főleg zöld színűeket fogyasztani) nem szétfőzni, túlsózni.. amit csak lehet frissen készíteni, elhagyni a mikrohullám használatát, kicseréltetni az amalgám fogtöméseket.. Megelőzésnek pedig ki-ki választhat a listából, de az utóbbit mindenképpen megéri szerintem.

36. arany52 (válaszként erre: 35. - Rolvisa)
2009. jan. 25. 18:28

Sajnos itt a városban csak azt a gyümölcsöt ehetjük amit árulnak. Most is kész céklát vettem a férjemnek, bár megjegyzem ez a fajta nagyon jó ízű. Bizony nagy öröm a negatív szövettani eredmény. Minden vizsgálatkor drukban vagyunk. Nagy a tét. Ő 66 éves, szerencsére eddig nem fogyott, az étvágya remek, csak a betegségeket kapja meg könnyen. Olyan erősen megkapja az influenzát, hogy 40 fokos lázát nagyon nehéz levinni. Utoljára már vért köhögött, akkor az orvos is nagyon megijedt, elküldte kivizsgálásra, de a jobbik eset lett, gennyes bronhitisz.

Kicsit fáradékonyabb is, délután nagyokat pihen.

Ennek az állapotnak még nagyon örülünk, csak sokáig így maradna.

Férjednek mielőbbi javulást kívánok. Neked sok erőt az ápoláshoz, mely tudom milyen nehéz, a szüleimet több mint 10 évig ápoltam, anyuka teljesen magatehetetlen volt, már úgy néztem ki mint egy zombi. de legalább nyugodt a lelkiismeretem, mert amit lehet megtettem. Te is csodálatosan mellette állsz a férjednek.Ehhez kívánok sok testi és lelki erőt.

szeretettel: Arany

35. rolvisa (válaszként erre: 28. - Arany52)
2009. jan. 25. 16:57

Nagyon örülök, a negatív szövettani eredményeteknek. Mi nehezen gyógyulunk, férjem hol jobban , van , hol nagyon gyenge.már járkált bottal, most visszaesett, megint kerekes szék.Fekvő beteg mellett az is beteg lesz aki ápolja.

És bizony sokba kerül, de vannak elfogadható termékek, amik segítenek.

Az a jó. én sok gyümölcsöt leturmixoltam , lefagyasztottam és azt fogyasztjuk. nem permeteztünk, minden kukacos volt, annyit faragtam a barackot, amíg lehetett.De, ugye ezt nem teheti mindenki, főleg városon.Elfogyott a sárgarépám, amit vettem a levesbe érzett rajta a permetszer íze.

34. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 33. - Tücsimücsi)
2009. jan. 24. 14:51
Egyetértek!!!!
33. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Pinpilla)
2009. jan. 24. 14:44

Nem csak a pénzről szólnak, tényleg sokan csak ezektől gyógyulnak meg. Az egyik rokonunkat több, mint 2 éve műtötték rosszindulatú daganattal 2-szer is ( egy hónap alatt!!). Neki minden hónapban 30 ezer a "cucc" de TÜNETMENTES!! Pedig nem a betegség kezdetén ment orvoshoz, eléggé elhanyagolta.

Ha nem léteznének ezek a termékek lehet már nem is élne.

32. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 26. - Pinpilla)
2009. jan. 24. 14:36
Ez nem igaz!Miért lenne csak annak jó,aki kereskedik vele???Mi segítünk másnak,és ennyi!Abból én nem gazdagodok meg!!!Egyébként pedig a zöldségekben,gyümölcsökben már nincs meg az a tápérték,ami kellene,és ezért is kell pótolni!Én is antioxidánsokat eszem,és mellé persze zöldség-gyümölcs,de mint írtam,abban már nincs meg a tápérték!!
31. arany52 (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2009. jan. 24. 14:05

Sajnos az éeltben nincs biztosíték semmire. bárki megkaphatja, de azért okos dolog egészségesen élni. Legalább lehetőséget adjunk magunknak, hogy minnél tovább egéségesek maradunk.

Mi kerüljük a zsiros ételeket, húst leginkább csak barimfit, néha halat főzök. Sok zöldség, gyümölcs. cigit férjem abbahagyta, egy pohár vörösbor alkalmanként. napi egy üveg sör, orvosi tanácsra, hogy a holyagját átmossa, de ezt se issza meg rendszeresen. ebéd után szieszta, séta a kutyussal a jó levegőn és mindjárt megvan vele a mozgás is. Ennyit tudunk tenni.

2009. jan. 24. 12:24

Semmit.

Amúgy nem kávézok, nem cigizek, nem fogyasztok alkoholt. Szerintem a hajlam örökölhető, és ha valaki egészségesen él akkor is lehet rá esélye, ha a családjában már halmozottan fordult elő daganatos megbetegedés.

2009. jan. 24. 10:59
Sajna semmit! :-((
28. arany52 (válaszként erre: 26. - Pinpilla)
2009. jan. 24. 10:26

az bitos, hogy a megfeleő étrend is fontos és a pozítív hozzáállás, ami nem mindig könnyű, de igyekezni kell. Nekem a férjem érintett és most a szövetteni negatív lett. Ő egy éve negatív. Három havonta megy kontrollra. Első időben havonta kellett menni. reméljük tünetmentes marad nagyon sokáig. KOnkrétan, hgoy gyógyult, ezt igy nem mondja ki az orvos.

Üdv és mindenkinek gyógyulást! Arany

27. pinpilla (válaszként erre: 7. - Rózi70)
2009. jan. 23. 23:41
eggyetértek veled,nagyon jól álsz hozzá.
26. pinpilla (válaszként erre: 15. - 3cf80f2b78)
2009. jan. 23. 23:35
A táplálék kiegészitők a pénröl szólnak,csak annak jó,aki kereskedik vele.Amit a táplálékiegészitők tartalmaznak azt természetes uton is hozzáférhető.Én is érintett vagyok és én módszerem a táplálkozás megváltoztatása,sok gyümölcs,zöldség,egyébb antioxidánsok,sok fojadék,levegő,mozgás.A betegségre gondolni nem szabad vagy csak pozitivan.Eddig nekem bevált Két éve gyógyult vagyok és mindent megfogok tenni,hogy az is maradjak.
25. arany52 (válaszként erre: 24. - Rolvisa)
2008. dec. 17. 19:22
Rettentően sajnálom és megértelek. Majdnem mi is későn vettük észre, jobban mondva az egyik kórház orvosa elnézte, azt mondta, csak egy kis felfázás. 4 hónap múlva elment a Sztk-ba a férjem és akkor az ultrahang után mondták, hogy szilva nagyságú rossz indulatú daganata van. Kétszer műtötték vele. Havonta kontroll. M a volt az utolsó szövettanin, aminek csak januárban lesz eredménye. Bízunk, de azért a félsz is bennünk van.
24. rolvisa (válaszként erre: 2. - E87e4cce43)
2008. dec. 17. 19:17
cékla, sárgabarack és a magja,gránátalma, vörös áfonya,aloe vera.fehér husok, sok zöldség.Sajnos mi későn kezdtük el, a cigiről se mondott le a pap.Most teljesen járóképtelen, ágyhoz kötött, állandó felügyelet, gondozás a napi teendőim.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook