Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Daganatos betegségeknél, van eltérés a vérkép értékekben? fórum

Daganatos betegségeknél, van eltérés a vérkép értékekben? (tudásbázis kérdés)


16. 89012fe16a (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2013. jan. 11. 08:35
És a férjed most hogy van?
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Ronietta)
2013. jan. 10. 10:24
Nem tudom, hol laktok, de én Dr. Pajor lászlót (Szegeden van a klinikán) ajánlanám. Ő ugyan urológus, de főleg a daganatos sebészet a szakterülete. A férjemnek nyirokmirigy rákja volt és ő operálta és látta el tanácsokkal. A kékgolyóban kezelték a férjemet dr. Géczy Lajos kezelte. Én velük tárgyalnék, ha bármilyen ilyen jellegű betegségről lenne szó...
2013. jan. 10. 10:17
Egyébként a címre visszautalva nincs eltérés.Van erre külön vérkép,amit kell kérni
13. Regin_a (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. jan. 9. 09:55
Bocs, utóbb olvasom hogy éppen orvost kerestek.
12. Regin_a (válaszként erre: 10. - Ronietta)
2013. jan. 9. 09:53

"olyan, amit az orvosok sem nagyon ismernek, és közölték hogy ez annyira rikta fajta, hogy ne is remélje hogy a kutatásokban nagy áttörés születik rövid időn belül, mert azokra a típusokra folytatnak kísérleteket, melyek elterjedtebbek"



Ez így nem igaz. Annyi igaz, hogy nehezebben kezelhető

Kellene más orvost keresni


[link]

2013. jan. 9. 08:47
SZia. Orvost sajnos nem tudok. De a V.-arga gyógy.-gombát és a deutérium mentes vizet elkezdhetné inni,mert nagyon jó hatása van.Remélem ezzel is segítettem valamit...
2013. jan. 8. 09:36

Sziasztok!


Abban kérem a segítségetek, egy szerettem rákos betegséggel küzd. Kötőszöveti rákja van, ráadásul olyan, amit az orvosok sem nagyon ismernek, és közölték hogy ez annyira rikta fajta, hogy ne is remélje hogy a kutatásokban nagy áttörés születik rövid időn belül, mert azokra a típusokra folytatnak kísérleteket, melyek elterjedtebbek. Egyelőre még van idő, mert jól viselkedik a rák, tüdőben van áttét, de szükségünk lenne egy nagyon jó onkológusra! Mivel csak kísérletezgetni tudnának az orvosok, más ráktípusra "bevált" erős kemoval, holott még kár bolygatni és tönkre tenni a szervezetet, ezért olyan orvost keresünk, aki nagyon türelmes, ért a betegek nyelvén és nem küldik el a hölgyet azzal a szöveggel, hogy mit kérdezget annyit? Holott csak szeretne tisztában lenni azzal, hogy mi zajlik a testében, mik a lehetőségei? Kérlek ha tudtok, ajánljatok orvost, akiben meg lehet bízni, szakértelme van és van türelme egy rákos beteghez!


Előre is nagyon köszönöm a segítségetek!!!

9. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Panka78)
2011. aug. 1. 14:22

Idézem egy másik topikban tett hozzászólásomat:


"Vérképzőszervi daganatok (pl. leukaemiák) esetében szinte mindig van eltérés a vérképben, nyirokszervi daganatoknál (lymphomák) is gyakori; más daganatok is okozhatnak eltérést abban az esetben, ha pl. a csontvelő működését gátolják (csontvelői áttét)."

2010. jan. 14. 10:41
A vérkép nem mutatja ki a daganatot!!! 2004 áprilisában tiszta negatív volt a vérképem,pedig már rákos voltam. Nem mutatta ki. Szerencsére még operálható volt,júniusban wertheim műtétem volt,méhnyakrák miatt. 1/b stádiumból meggyógyultam.
2010. jan. 11. 18:50
Én daganat gyanújával ki lettem vizsgálva, vért egyszer sem vettek, minden mást csináltak, sajnos tumor lett a vége, az első vérvizsgálat a kemó előtt volt csak...:-( Azóta járok ellenőrzésre, a tumormarker eredményeket azóta figyelik. Az onkológustól mi is kérdeztük, hogy a daganatot nem lehet vérből kimutatni, azt mondta, hogy van akinek igen, van akinek nem. Az én daganatomat nehezen találták meg, de a vérvizsgálat akkor sem készült, hogy merre tendálna a történet...
2010. jan. 11. 16:20
attól függ, hogy melyik szerv a tumoros. A sima vérkép is mutathat eltérést, bizonyos szerveknél. Na meg ugye függ attól is, hogy melyik stádiumban van az illető. Amúgy valóban a tumor markerek a legtutibbak vérből. De ahhoz nagyon indokoltnak kell lenni a kérésnek, hogy arra levegyék. Drága is + ......
2010. jan. 11. 12:14

Szia!

Elsősorban a markerek de sima vérkép is lehet kórjelző. Összetett és daganat típus függő.

2010. jan. 11. 12:12
Szia Irisz, ez jó volt és egyszerre is.Pusza!
2010. jan. 11. 12:11
Az általános vérképből nem lehet daganatra következtetni, van ún. tumormarker vérvizsgálat( többféle), az már lehet irányadó.
2010. jan. 11. 12:11

Vannak bizonyos daganatok, amelyek esetében igaz, de általában speciális vérvizsgálattal szokták, és még sok vizsgálattal kimutatni!!!


Eltérnek az értékeid? Mely értékek?

2010. jan. 11. 12:06
Daganatos betegségeknél, van eltérés a vérkép értékekben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook