Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csökkentett szénhidrát diétát kezdek, leszel a társam? fórum

Csökkentett szénhidrát diétát kezdek, leszel a társam? (beszélgetős fórum)


2009. jan. 25. 20:43

Sziasztok!

Hallottatok már valamit az ultrahangos zsírégetésről? Lehet valamilyen mellékhatása?

264. inci47 (válaszként erre: 258. - Kovacsek niki)
2009. jan. 23. 21:28
Ezt nagyon köszönöm!!! Meg fogom csinálni, mert már nagyon vágyódok egy kis édesség után!
263. kovacsek niki (válaszként erre: 262. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 19:20

Utálom a parajt!!!!!!!

A sóskát imádom!:)) Vettem is ma,úgyhogy jövő héten főzök!:))

2009. jan. 23. 14:21

Aki szereti a parajt

30dkg paraj

25dkg túró

1 tojás

só,bors,fokhagyma és oregánó(de én ezt kihagytam!)

reszelt sajt

Mindent jól összekeverni és tepsibe,formába öntve 40 percig sütni,finom alig van benne szénhidrát mégis laktat!


Ezt csináltam meg ebédre a parajfőzelék,tükörtojás helyett maradt estére is a virsli mellé bár én felét készítettem a receptnek!

261. kovacsek niki (válaszként erre: 260. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 23. 12:36

Ezt nem csak bűnözős napon lehet enni,hanem bármikor!!!:)

Ez a jó benne!:))

Én is majd megcsinálom!

260. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 258. - Kovacsek niki)
2009. jan. 23. 08:09

Ez nagyon jól hangzik Niki!:-)))

Egy bűnözős napomon elkészítem!:-))))

Köszi a receptet!:-)))

2009. jan. 23. 08:08

Szép +kilóktól mentes és -kilókkal teli szuper napot kívánok!:-))))


Reggelim:

1 szelet rozskenyér

teavaj

kávé


Ebédem lesz:

pulykaragu leves

parajfőzelék

tükörtojás


Vacsorám lesz:

virsli

mustár

tea

2009. jan. 22. 23:05

Ezt itt találtam a receptek között:


Madártej tojás nélkül (U1-es)


Hozzávalók:

- 1 liter tej

- dr. Oetker van. pudingpor

- foly. édesítőszer

- Rama növényi tejszín

Elkészítés: 1 liter tejjel készre főzök egy zacskó Dr. Oetker vaníliás pudingot, ízlés szerinte édesítem. (Ha lehűtve fogyasztjuk, legyen kicsit édesebb, mint amit szeretünk, mert hidegen veszít az édességéből).


Rama növényi tejszínt kemény habbá verünk, édesítünk, és a langyosra hűlt puding tetejére kanalazzuk. Ha a kemény, tömör galuskát szeretjük, natúr tejszínből készítsük a habot. Ha a lágyabbat, akkor felverés előtt hígítsuk kevés hideg tejjel a tejszínt. Fogyasztható azonnal, langyosan is, vagy lehűtve. Bármikor, este, éjjel, vacsi után, vacsi helyett, büntetlenül:))


Remélem,örültök neki!:))

257. kovacsek niki (válaszként erre: 256. - Pocahontas_31)
2009. jan. 22. 20:33

Szia!Én vagyok egy kicsit!

Amíg nem fürdetem a kislányomat!

2009. jan. 22. 20:28

Este nem él ez a fórum! :(

Csak délután mikor nem vagyok itthon?

Szomorú vagyok.

2009. jan. 22. 14:47
Műzliszelet: 30 dkg zabpehely, 10 mazsola, 10 darált,vagy apróra vágott dió, 3 tojás 3-3 ek méz, olaj, és lekvár, /izlés szerint apróra vágott aszalt gyümölcs/ narancs vagy citromhéj, kb. 10 ek. tej. Én édesítőszert is tettem bele mert nem volt elég édes. Mindent összekeversz, egy 20x30-as tepsit alufóliával kibélelsz, kis olajjal megkened, kanállal belenyomkodod a masszát. Előmelegített sütőben közepes lángon 35-40 perc alatt megsül, kiborítod, le a fólia, keskeny darabokra vágod, jobb mint a közértes műzliszelet.
2009. jan. 22. 14:43

Sziasztok!

Nem semmi vagy Barátnőm!Ennyi receptet találni!:))

Ügyesen csinálod a fogyit!Örülök!!!:))

Jól vagy?

Ma nem indult az autónk,valószínű, új aksi kell bele!Soha jobbkor!!!:((

2009. jan. 22. 14:20

Találtam némi húsos receptet is aki az Atkins diétát csinálja!:-))))


Grillezett zöldségek


Egy személyre: fél uborka, negyed cukkini, negyed padlizsán, 2db gomba, egy kisebb paradicsom, egy kisebb sárgarépa, negyed lila vagy vöröshagyma, kb 5 cm póréhagyma


A hagymát vékonyra, a gombát szeletbe, a póréhagymát négybe, a többit olyan háromszögformára sréhen vágjuk (héjával együtt). A paradicsom kivételével mindent serpenyőben felraksz nagyon kevés olajjal és sütöd (ha lehet, lapáttal forgasd, ne törjön össze). Sózod és húsfűszerrel megszórod. Kifőzől egy maréknyi fussili tésztát (ez csavart tészta) vagy háromszínű tésztát, leszűröd és a grillzöldséghez kevered. A tetejére tegyél reszelt sajtot!


Almás-körtés grillezett csirkemell


A csirkemellet kb 2-3 cm-es falatokra vágod és hurkapálcára tűzöd a gyümölccsel felváltva: egy husi, egy kb. ugyanakkora alma héjastól, megint husi és ugyanakkora körte héjastól (amíg a pálca tele nem lesz). Finoman sózod és húsfűszerrel megszórod. Nagyon kevés olajat teszel a serpenyőbe, bele a pálcákat (egy embernek két pálca), letakarod fóliával gyengéden és időnként forgatva sütöd. Hamar megsül, még a serpenyőben csorgatsz rá kevés mézet és még kicsit átforgatod-átsütöd. Isteni finom!!!

Ugyanez naranccsal és banánkarikával (a narancson maradjon rajta a héja!), görög salátával és kevés párolt rizzsel, nagyon laktató!


Zöldséges-burgonyás rakott hús


Meghámozott krumplit karikákra vágsz és enyhén kiolajozott tepsibe két sorban egymásra fekteted, sózód és kicsit megszórod ételizesitővel. Ráöntessz egy csomag (kb. fél kilós) fagyasztott zöldség-keveréket, erre sorban sok csirkeszárny vagy mellehús, vagy szétteritett csirkecomb. A húst fűszerezed, tejföl-tojás keverékkel megkened, és fólia alatt a sütőben háromnegyed órát sütöd. Leveszed a fóliát és még sütöd majd egy órát. Amikor a hús és a krumpli is puha, akkor megszórod reszelt sajttal és visszateszed egy rövid időre sülni .


Fetasajtos rakott padlizsán


A padlizsánt meghámozod, négyfelé vágod, majd vastagabb mint ujjnyi szeletekre, ezt tepsibe fekteted, kicsit megszórod húsfűszerrel (sóval nem kell!). Raksz rá vastagra vágott paradicsomszeleteket és megszórod fetasajt-kockákkal. Nem kell semmit sózni és olaj sem kell alá!!! Addig sütöd, míg a keletkezett folyadék el nem tűnik és a padlizsán teljesen puha nem lesz. Húsok mellé kínálják, nagyon finom!!


Görög saláta


Személyenként egy paradicsom, fél szál uborka, negyed saláta. kevés hagyma, fetasajt, olívaolaj, fűszerek, citromlé


A salátát falatokra, a paradicsomot és az uborkát héjastól előbb hosszában kétfelé aztán nem túl vékony szeletekre, lila vagy vöröshagymát vékonyra vagy apróra (de ebből csak kicsi kell). Mindezt kicsit megsózod, negyed kanál olívaolajat rá, kis kockákra vágott fetasajttal megszórod. Nagyon leheletnyi őrölt borsot rá és oregánót, minderre kicsit csorgatsz citromlevet . Nagyon szeretem és egy kis szelet sült vagy rántotthússal tökéletes fogyókúrás kaja.


Paradicsomos sült hal


Az otthon is kapható tengeri halfilét kicsit vékonyan bevagdosom, sózom-fűszerezem, sorban egymás mellé tepsibe fektetem, oliíaolajat elkeverek vízzel (azért kell elkeverni, mert így nem válnak külön), ebből annyit öntök a halak közé, hogy kb. majdnem derékig érjen nekik. A halakra teszek hagymakarikákat és paradicsom karikákat, be a sütőbe és kb. 40 perc alatt elfő a lé és tökéletes ízű a hal!! Ez is nagyon finom!!! Nem kell hozzányúlni, míg sül, tehát nem kell forgatni!!


Jóétvágyat és kitartást:-)))

2009. jan. 22. 14:13

Lányok találtam egy pár jónak tűnő receptet:-DDD



Rizskoch után szabadon ZABKOCH!


Hozzávalók:

1 csésze zabpehely (kb. 130-150g)

1 3/4 csésze tej (3.5 dl)

2 tojás

édesítő

1 citrom reszelt héja

én reszeltem bele egy fél narancshéjat is

vanília aroma


A zabpehelyből tejjel, édesítővel 2 tojás sárgájából, édesítővel vanília aromával és a reszelt gyümi héjjakkal jó sűrű tejbezabit főzünk. Megvárjuk, hogy kihűljön, majd hozzákeverjük a felvert tojásfehérjéket....én egy kerek jénait kivajaztam és abba öntöttem bele! Majd forró sütőben kb 1 órát sütjük...



Reform almás


Hozzávalók:

10 dkg light kockaráma

1 dl tej

4 tojás

6 ek canderel (én többet használtam..de majd mindenki ahogy érzi)

15 dkg zabkorpa

fahéj

1 teáskanál sütőpor

nekem 2 alma kellett...de lehet többet is használni


A vajat felforraltam a tejjel a mikróban.A tojásokat jó habosra kevertem az édesítővel, majd beledolgoztam a vajas tejet és további 2 percig vertem a géppel.

A zabkorpát, a fahéjat és a sütőport összekevertem, majd szépen beleadagoltam őket az előzöleg kikerevert tojásos masszába. A sütőt előmelegítettem, a lisztes recepthez elvileg 180 fok kell, na én kb 150 fokon sütöttem és így is jó lett....

Kivajaztam egy kapcsos tortaformát, és beleöntöttem a masszát.

Ezután meghámoztam az almát, kivágtam a magházakat, és szépen vékonyan felcikkeztem. Ezeket a cikkekkel a tortát körberaktam, én legalább 2 réteget egymásra pakoltam, hogy jó almás legyen, de ezt is rátok bízom. Majd megszórtam a tetejét egy pici fahéjjal és édesítővel is és zutty be a sütőbe 30 percre, és utána még pár percig pirítottam a tetejét, hogy szép színe legyen.



Poharas mákos


Hozzávalók:

1 pohár darált mák

1 pohár zabkorpa

1 pohár tej

2 dl olívaolaj

1 dkg szódabikarbóna

édesítő (ízlés szerint)

Aprószemű gyümölcsöket lehet beleaprítani (eper, ribizli).

Sütés vége felé tetejére lehet tojásfehérje habot tenni.

Kisebb kapcsos tortaformába való adag.



Pogácsa


Hozzávalók:

1/4 kiló túró

2 tojás

1-2 ek. tejföl

só, bors

1-2 ek. olaj vagy val

5 dkg reszelt sajt (füstölt)

sütőpor

kb 20 dkg zabpehelyliszt (kávédarálón őröld a zabpelyhet, én rántani is ebben rántottam)

Nyújtani nem igazán lehet. csak lapítani egy- másfél centi vastagra, majd kiszaggatni, tetejét tojással jól megkenni. Sajttal, szezám vagy tökmaggal is meg lehet szórni. Közepes lángon barnára sütni. Inkább széltében nő nem magasra. (Juhtúróval és darabolt tökmaggal is lehet készíteni.)



Goffri


Három tojássárgáját habosra keverünk édesítővel, egy ek. tejföllel és 2 ek. tejjel. Citromhéjat, vaníliaaromát teszük bele. A végén zabkorpát teszünk bele, amennyit felvesz és így beleforgatjuk a 3 tojás felvert habjába. Mehet a goffrisütőbe.



Sajtos-hagymás lepényke


Hozzávalók:

1 cs. zabkorpa

1 ek. olivaolaj

1 teáskanál só

3/4 csésze víz (a kenyérsütőhöz való mérce 220 ml)

fél cs. élesztő

zöldhagyma (ízlés szerint)

5 dkg mozarella (én füstöltet használok) belereszelve

fél teáskanál bors

A hozzávalókat összekeverem, pihentetem kb. 10 percet, lepénykéket formálok belőlük, és sütőpapírral kibélelt tepsiben aranybarnára sütöm.



Puding


Hozzávalók: fél liter tej vagy 4 doboz natúr joghurt, 1 csomag zselatin, 4 ek víz, folyékony édesítő (kb. fél ek)


Variációk: rumaroma, vaníliaaroma, kókuszreszelék, citrom héja és/vagy leve, kakaópor, néhány szem eper vagy málna, szeder, kivi


A zselatint feloldom 4 ek vízben. Amikor megszívta magát, pár kanál tejjel felmelegítem, míg teljesen híg lesz, ekkor keverem-turmixolom össze a többi tejjel vagy joghurttal és az édesítővel, na és persze az aromával, stb.-vel, amilyen ízűre szeretném. Formába töltöm, hűtöm. Ha sütibe akarod kenni, akkor addig hűtsd, míg félig megdermed, és még kenhető, kend a sütire, aztán hűtsd tovább.

Nagyon finom lesz.



Drezdai diós


Hozzávalók:

7 dkg ráma,

15 dkg zabpehely,

2 dl tej,

15 dkg dióbél,

5 dkg csokoládé,

12 dkg cukor,

5 tojás

1 mokkáskanál sütőpor


A diót daráljuk meg, a csokoládét reszeljük le, ha kemény a ráma, a mikróban puhítsuk meg (kb. 1 percig kell melegíteni). A tojásfehérjékből készítsünk kemény habot, keverjük bele a cukrot. A tojássárgáját keverjük ki a rámával, adjuk hozzá a zabpelyhet, majd a többi hozzávalót. Alaposan, egyenletesen keverjük ki a tésztát. Töltsük rámával kikent formába, majd takarás nélkül 12 percig süssük a mikróban 500W-on. Az elkészült süteményt 5-10 percig pihentessük a mikróban. Tálalás előtt a süteményt borítsuk ki a formából és porcukorral vagy csokireszelékkel hintsük meg



Mézes zabpelyhes sütemény


Hozzávalók:

20 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt,

10 dkg zabpehely,

10 dkg méz,

1 dl olaj,

2,5 dl joghurt,

fahéj,

szegfűszeg,

szerecsendió,

szódabikarbóna


A lisztet, zabpelyhet, mézet, olajat, joghurtot egy keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a szódabikarbónát, ízesítjük fahéjjal, egy kevés szerecsendióval, őrölt szegfűszeggel és alaposan összekeverjük. Egy őzgerincformába, amelyet vékonyan kiolajoztunk, és alaposan meghintettük zabpehellyel, beöntjük a tésztát, úgy, hogy középen legyen benne a legkevesebb, a forma széleinél egész tele. Nem túl forró kb. 160 fokos sütőben megsütjük. Fogyaszthatjuk melegen, hidegen egyaránt

251. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 250. - Radica947)
2009. jan. 22. 13:56

Szia

Hát végre meg vagy!

Már hiányoztál!

Megnézem a recepteket,köszi!

Neked is kitartást a fogyihoz!:-))))


Jól vagytok?Párod?

2009. jan. 22. 13:53

Sziasztok,

Reggelim: 10 dkg gomba párolva, 1 tojás, pici szelet rozskenyér, 1 bögre tej.

Tízórai 1 nagyobb mandarin, fél grape fruit

Ebéd:csirkepörkölt, savanyúságok.

Uzsonna, 1 yoghurt,

Vacsi, 1 pár virsli, mustár és kicsi torma, fél gr. fruit.

Nézzétek meg a "Fogyasztó hatásu ételek" fórumot tettem fel egy csomó receptet. Jó fogyást!

249. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 247. - Inci47)
2009. jan. 22. 10:08
Nálunk is kimenni sincs kedvem.....nem bírom ezt a szomorkás depis időt és ha sokáig tart hát??????????????:-((((
2009. jan. 22. 10:07

Szép súlyvesztős napot kívánok!:-))))


Reggelim:

1 szelet rozskenyér

házi májas

1dl tejeskávé(édesítővel)


Ebédem:

tejszínes gombaleves

pulykavagdalt-karfiolos burgonyapüré-vegyes savanyúság

kávé,2 szem diétás szaloncukor(már nincs sok belőle)


Vacsorám:

???????????????

???????????????

???????????????


Tízórai:

alma(egy picike)

247. inci47 (válaszként erre: 246. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 22. 10:04

Úgy legyen!!!

Kívánok boldog fogyózó napot, itt nagyon ronda esős idő van!

246. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 244. - Inci47)
2009. jan. 22. 10:00

Egészségedre!

Igen pusztulnak a zsírsejtek!:-))))


Kitartás Minden fogyizónak!

2009. jan. 21. 20:03
Sziasztok. Ma is megérkeztem. Ma nem volt torna majd holnap. Ma amúgy is szaladnom kellett a buszhoz :)
244. inci47 (válaszként erre: 34. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 21. 17:01

Nagyon szépen köszönöm!!!

Nagyon finom! most készítettem el, 3 kicsi lapot sütöttem, padlizsán krémet raktam rá, ehhez 1 paradocsomot ettem, meg egy kivit.

Jól laktam!!! Ez volt a vacsi, jöhet a tisztító tea, és mars le kilók!

Én nem is éhezem!!

243. 2d5a00656a (válaszként erre: 242. - Grácia)
2009. jan. 21. 11:47
Úgy értettem,nálunk apucizzuk mind a párom:)
242. Grácia (válaszként erre: 240. - 2d5a00656a)
2009. jan. 21. 11:38

hihetetlen de igaz enni sincs kedvem :(

5 hét mire hazajön, de a félreértések elkerülése végett nem az én apukám a gyereké :)

2009. jan. 21. 11:36
na megyek tartok egy órát:)
240. 2d5a00656a (válaszként erre: 239. - 2d5a00656a)
2009. jan. 21. 11:35
/Mondta Grácia,és éhségsztrájka fogott/
239. 2d5a00656a (válaszként erre: 238. - Grácia)
2009. jan. 21. 11:34
::::(((((((((Elment az apukám::::(((((((((
238. Grácia (válaszként erre: 237. - 2d5a00656a)
2009. jan. 21. 11:29
Ebédre én gombasalit csinálok majd ha eljutok odáig inkább uzsi lesz belőle mert nincs kedvem semmihez :(
237. 2d5a00656a (válaszként erre: 236. - Grácia)
2009. jan. 21. 11:09

Még eddig egy igen kis gomba ,és egy hasonló karfiol esett áldozatul/levontam 10 ch.-t :(/

De már nem megyek arra ,és az ebédemről leis mondta!!Gondolod hős vagyok??Inkább hülye:)

236. Grácia (válaszként erre: 235. - 2d5a00656a)
2009. jan. 21. 11:06
áááhhh még szerencse hogy itthon nincs semmi ilyesmi :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook