Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csiky Gergely Színház Kaposvár, és egyéb színházak... fórum

Csiky Gergely Színház Kaposvár, és egyéb színházak... (beszélgetős fórum)


97. Fiatal nő (válaszként erre: 95. - Regisseurin)
2009. máj. 29. 06:46
A kapcsolatot miért nem tartjuk jobban? Hááát, egyrészt Ő nagyon elfoglalt (amúgy én is), amikor meg ráérünk, akkor meg szívesebben vagyunk azokkal, akik "nekünk fontosak". Barát/barátnő... :-)))) Ráadásul én meg már a színházba is jóval ritkábban jutok el, mint pár évvel ezelőtt (minimum havi 1-2 előadás mindig volt), színházon kívül meg... "Bonyolult". Mert például sosem tudom, mikor van éppen itthon, vagy mikor próbál, vagy ilyesmi. De majd egyszer úgyis megtalálom, nem ússza meg... Pláne, hogy ezer éve "zaklattam" utoljára... Lassan már ideje lenne, csak az a baj, hogy megint nyári szünet... Akkor meg hazautazik, miegymás. Meg poszt is lesz Pécsen, lehet, hogy lemegy... :-)
96. Fiatal nő (válaszként erre: 94. - Regisseurin)
2009. máj. 29. 06:43

Bizony, tegnap volt a 40. szülinapja. :-)

Hihi, biztosan nagyon jó volt!!! :-) Áááá, már én is nagyon kíváncsi vagyok... De hát még egy hét... Az olyan sok! :-)

Hú, tényleg sokat szerepel a Móni? És tőle is lehet kérdezni? :-D Egyszer el kéne vinni a páromat is az előadásra, Ő nagy Mónis... :-D Ismeri is személyesen, meg minden, de így bizonyos szempontból neki Ő a kedvence... :-)

Hát az jó, márhogy Kapos tévé, de az a baj, hogy azt nem lehet megszerezni, még akkor sem, ha fizetsz érte. :-( Mindenféle szerzői jogok és társai. :-( Kááár...

95. regisseurin (válaszként erre: 94. - Regisseurin)
2009. máj. 29. 00:43

Én meg kérdeztem a Te Ájpidtól...

bocsi, egy kicsit fáradt vagyok már


Nem akarok tolakodó lenni, de miért nem tartjátok jobban a kapcsolatot??

94. regisseurin (válaszként erre: 93. - Fiatal nő)
2009. máj. 29. 00:40

Sziaaa! Tényleg ma 40 éves??? Vagyis tegnap...

Az első sorban ültünk. Nagyon jó volt. Más, mint a tegnapelőtti, vagyis tegnapelőttelőtti. :)

Furcsa, hogy már péntek van...


A sulinkból sokan szerepeltek (1-3. sor jobb szél), az egyik tanárunkat felhívták a színpadra (nagyon), és telefonálnia kellett. A Lecső Péter valószínűleg emlékezett ránk (a két hülye keddről, az egyik majdnem agyonütötte a másikat, amiután lement a színpadról), mert egy picit megszivattuk, és elég furán megköszönte, hogy megint futnia kell egyet...

Én meg kérdeztem a Te Ájpiddal...

De nem akarom a kérdést elárulni, majd csak ötödike után...

A lényeg, hogy a kérdésemmel egy picikét megfogtam, nem igazán tudott mit válaszolni, arra nem volt felkészülve...

Egyébként nem nagyon voltak nagy improvizációk, a keddire nagyon hasonlított a sztori, amit "improvizáltak", de azért mégis más volt.

Német Móni sokat szerepel, majdnem végig színpadon van, de mindkétszer ő lett a gyilkos. Sajnos. Én mindkétszer Tony-ra szavaztam.

A kinyiffantott zongoraművésznőt nem látja a közönség, ő csak úgy van...

A díszeltet még meg sem említettem, kíváncsi vagyok, neked hogy fog tetszeni... :D

Jah, és a Kapos Tv felvette a mai előadást...

93. Fiatal nő (válaszként erre: 92. - Regisseurin)
2009. máj. 28. 16:51

:-)

Olyan furi, Ájpi ma lett 40 éves... Pedig még mintha csak tegnap lett volna 32... Hogy repül az idő... Én meg már 7 éve ismerem Őt személyesen... :-)))

Ha olyan lennék, mint 6 éve, akkor ma én is mennék a Hajmeresztőre, utána meg várnám a portán valami kis aprósággal, hogy megköszöntsem... :-)

Most csak egy lapot fog kapni, azt is postán, mint ahogy tavaly is... :-(


Majd meséld ám el, hogy ezúttal hol ültél, honnan hívtak ki emberké(ke)t a színpadra, mennyiben volt más, mint az előző, stb... :-)


Ja igen, és egy kérdés: Német Móni sokat szerepel? :-D (Nem Ő az, akit kinyiffantanak..?)

92. regisseurin (válaszként erre: 91. - Fiatal nő)
2009. máj. 28. 09:02
köszííí
91. Fiatal nő (válaszként erre: 90. - Regisseurin)
2009. máj. 28. 06:35

Te kis mázlista... ;-)

Akkor jó szórakozást. :-)))

2009. máj. 27. 21:19

Tudom, hogy tudniuk kell improvizálni, de nekem az improvizációról eddig csak a Beugró jutott eszembe (meg a német feleléseim :)). De most a képlet:

Hajmeresztő+Beugró=improvizáció


A Te Ájpiddal nem beszéltem, igazából senkivel sem beszéltem. Még jó, mert lehet mondtam volna vmi hülyeséget. Nagyon meglepődtem, amikor felhívott a színpadra. Utána jól megkaptam a magamét a legjobb barátnőmtől, mivel ha helyet cserélünk lehet, hogy őt kérik meg...


Valamikor 10 után lett vége, negyed 11-kor indultunk el a busszal.


És a legjobb: megyek holnap is!!!

Tegnap este derült ki, hogy két csoport jár az iskolából, és ők holnap mennek. 99% hogy van hely!! Annyira várom!!!

2009. máj. 27. 07:03

A színészeknek tudniuk kell improvizálni, anélkül elvileg színpadra sem állhatnának, mert a "képzés / tananyag" része. :-)))

Amúgy meddig tartott az előadás? Remélem azért nem olyan sokáig, hogy ne lehessen elérni a buszt... :-))))

88. Fiatal nő (válaszként erre: 87. - Regisseurin)
2009. máj. 27. 06:56

Jézusom... :-S Hát engem remélem nem hív fel senki... :-S Ilyenkor duplán "átkos" lehet, ha az ember ismeri a színészeket és viszont, whááá... :-S

Ájpival is beszéltél??! :-D


De azért örülök, hogy jól érezted magad! :-)

87. regisseurin (válaszként erre: 86. - Fiatal nő)
2009. máj. 27. 00:02

Háát, irigyelhetsz...


VOLTAM A SZÍNPADON!!!!!!!!!


Lecső Péter felhívott, köpni-nyelni nem tudtam...

Fel kellett olvasnom egy levelet...

Alig jött ki hang a torkomon...

Jujj, nagyon szuper volt...


Mindenki akkorát alakított...

Egész szünetben a színpadon voltak...

És marhajól improvizálnak...

És lehet, hogy megyek csütörtökön is...


Jah, és a pótszékeink nem voltak ott, mert lépcsőt tettek a helyére. Nagyon mérgesek voltunk, elköltöztünk hátra (12. sor), majd egyel előrébb, mert volt 3 üres szék. De a második sorban ülő barátnőink szóltak, hogy mellettük is van 3 hely, ezért a második sorban ültünk a második felvonáson... és a többit már elmeséltem...

Na, most már megyek aludni, bár nem biztos, hogy sikerülni fog...


És egy picikét hülyét csináltunk magunkból többször is, de erre már nincs erőm, mert még mindig remegek...

2009. máj. 26. 17:03

:-))))


Jó szórakozáááást!!! :-)


(Pfú, de irigyellek... :-))

2009. máj. 26. 15:34
Most indulok!! Sziaaaaa....
2009. máj. 26. 11:59
Talán még nem is meséltem, a Cigánybárón egyik barátnőm odakötözte a másik barátnőmet a székhez az inge kötőjével. Elég furcsán néztek rá, miközben próbálta magát kikötni a harmadik felvonás végén. Felhúzok egy kötős felsőt és ottmaradok örökre. :)
2009. máj. 26. 11:55
Most eszméltem rá, hogy csak kb. fél órám lesz elkészülni. Az utolsó 2 óráról el vagyok kérve, 3 után hazaérek. Zuhany, hajvasalás, és 3.45-kor jön vissza a buszom Tamásiba. Fél 5-re beérek, negyed hatkor indul a különjárat. És mikor/hol írok leckét???
82. regisseurin (válaszként erre: 80. - Fiatal nő)
2009. máj. 26. 11:51

Igen, nagyon függő lettem. Már csak 7 óra!! :)

Az Ahogy tetszik nekem sem jött be nagyon, bár annak köszönhetem a színházmániámat.

Viszont a Bíborsziget nagyon jó volt, akkor voltam először EGYEDÜL színházban.

Engem szívesen meginterjúvolhatnak. De lehet a meglepődöttségtől nem bírnék válaszolni. :)

81. Fiatal nő (válaszként erre: 78. - Regisseurin)
2009. máj. 26. 08:11
Báááár... Anno láttam kétszer is Znamitól a Hairt, az nem igazán tetszett. Illetve jó volt nagyon, csak a rendezést szúrták el, de kegyetlenül... Azzal, hogy csináltak egy "filmkoppintást"...
80. Fiatal nő (válaszként erre: 78. - Regisseurin)
2009. máj. 26. 07:52

Babarczy. Znamenák nem rossz rendező. :-)

Jaaaaj, látom nagyon függő lettél. :-) Bárcsak az én időmben lettek volna már ilyen menő telefonok... De hát nem voltak, így nekem maradt a helyi tévé adásainak figyelése... :-)

Picit irigykedem a Hajmeresztő miatt. Nagyon kíváncsi vagyok rá én is... De remélem, hogy az első sort nem interjúvolják meg, nem szeretek beszélni... :-D

79. Fiatal nő (válaszként erre: 77. - Regisseurin)
2009. máj. 26. 07:49

:-)

Nekem meg pont azért nem jött be. Nekem a színház legyen klasszikus kőszínház, nem ilyen "üvegház"... :-D

Én a Sárga liliomot láttam anno már jó pár évvel ezelőtt... Azt Mohácsi rendezte, játszott benne Pali is, meg Ájpi... :-)

78. regisseurin (válaszként erre: 76. - Fiatal nő)
2009. máj. 25. 17:28

Melyik ex-igazgató úr? Znamenák? Babarczy?

A West Side Story-t és A padlást nagyon várom. A többi meg majd meglátjuk...

De azért érdekes, hogy tavaly ilyenkor nem nagyon érdekelt a színház. A zenetévéket néztem éjjel-nappal, és popzene volt a telefonomon. És most alig várom, hogy holnap 19.00 legyen, és ott üljek az első sorban. A telefonomon kb.200 MB-nyi musical van, azt hallgatom éjjel-nappal, és holnap éjszaka csak forgolódni fogok fél 2-ig, mert ha lecsukom a szemem Hajmeresztőt látok.

A telefonomon megy a visszaszámlálás, hogy tudjam mp-re pontosan, hogy mennyi idő van vissza a kezdésig, + Hajmeresztős háttérkép.

És már mosr rosszul vagyok, pedig még csak írtam róla, akkor mi lesz holnap este 10 után...

77. regisseurin (válaszként erre: 74. - Fiatal nő)
2009. máj. 25. 17:16

Voltam a Holbeli csónakoson (pont ma van egy éve).

Nekem nagyon tetszett, kívülről és belülről is.

Egy kicsit modern, de nekem tetszett...

Holnap ilyenkor szállok fel a buszra, és megyek Kaposvárra. :)

2009. máj. 25. 13:10
Mit szólsz az új évad-tervhez? Én kicsit hitetlenkedő vagyok, meg szerintem az ex-igazgató urat kihagyhatták volna a rendezési listáról... :-) Attól csöppöt tartok... (Nekem általában nem jön be a rendezése.)
75. Fiatal nő (válaszként erre: 74. - Fiatal nő)
2009. máj. 25. 06:42
Márhogy az épület. (Inkább nézett ki egy menő irodaháznak, mint színháznak...)
74. Fiatal nő (válaszként erre: 73. - Regisseurin)
2009. máj. 25. 06:42

Áhhá, hogy a Nemzeti... :-)

Te amúgy voltál már ott?

Én egyszer, de nekem nem tetszett. :-S

73. regisseurin (válaszként erre: 72. - Fiatal nő)
2009. máj. 24. 22:22

Általában beszélnék majd a színházról (két álarc, és hogy milyen egy "csudálatias" :) hely a színház), majd az új Nemzetiről, mert sok osztálytársam azt sem tudja, hogy van Nemzeti Színházunk. :'(

A nemzetis képek miatt lett volna fontos a projektor, hogy drága osztálytársaim megtudják, mi az a szép épület a gépemen az informatika teremben.

Holnapután Hajmeresztő!!!!!!!!!!!!

Hát persze, hogy beszámolok.

72. Fiatal nő (válaszként erre: 71. - Regisseurin)
2009. máj. 22. 19:18

Milyen képeket tették bele? :-)

Na, már csak 4 (?) nap és mehetsz a Hajmeresztőre... Majd kérek beszámolót... :-)

Hihi, Petra aranyos volt, ezt írta ki iWiW-en Üzenőfalra: "isten éltesse zeller júlia mindenes cselédet (nagyságos kólics hivatalnok, damjanich u. 20.)neve napja alkalmából!" :-)))))

71. regisseurin (válaszként erre: 70. - Fiatal nő)
2009. máj. 18. 15:18

A kiselőadásom elmaradt. :( Ki akartam vetíteni, de nem volt projektor. Képek nélkül meg nem voltam hajlandó előadni. Majd következő hétfőn ugyanilyenkor.

Nekem is tetszett Petra, meg az egész szerepe. A "katona - akkor nem katona" jelenet, meg a "kacérkodok-érzékiség-szívszerelme" jelenet az nagy kedvenc.

"Bort nem iszunk, csak piros lemonádét. Hát nem részeg a Hugó." Sarkadi Kiss János is nagy kedvenc az Ahogy tetszik óta. Először Orlando, most Hugó. Az Anconai szerelmesekre még kiváncsi vagyok, meg szeretnénk nézni június elején, de nem hiszem, hogy összejön. Már abba is rossz belegondolni, hogy az évad végéig előreláthatólag csak egyszer megyek színházba. :(

70. Fiatal nő (válaszként erre: 69. - Regisseurin)
2009. máj. 18. 10:55

A kiselőadáshoz sok sikert, biztosan jó lesz! :-)

Emlékszem, én is tartottam anno a Hamlet kapcsán. Mert én elolvastam (nem volt kötelező), plusz a Rosencrantz és Guildensternnel kellett összehasonlítanom. :-)

Én Juli szerepét Zitával láttam, de szerintem nem volt vele semmi gond. Petra viszont megint zseniális volt, nagyon 'jól állnak' neki az ilyen parasztlányos szerepek... :-)))

Az Ahogy tetszikben nekem 4 szereplő tetszett. Ilona, Ájpi, S.K. János, meg persze Petra... X-D

Én 5-én nézem a Hajmeresztőt... :-)

69. regisseurin (válaszként erre: 67. - Fiatal nő)
2009. máj. 18. 10:31

Én mindkétszer Czene Zsófival láttam, kritikákban azt olvastam, hogy Téby Zita nem jó Juli, ezért örülök neki. Czene Zsófit már a Bíborszigetben is nagyon bírtam, aztán jött az Ahogy tetszik.

Liliom elég szaladt, de a könyvben még szakadtabbnak tűnt. Nekem is nagyon tetszet az előadás, még szívesen megnézném egy párszor, de már nagyon várom a Hajmeresztőt!! Már csak 8 nap!! :)

De most mennem kellene, mert egy fél óra múlva kiselőadást tartok a színházról önismereten, és egy párszor nem ártana még átnézni a szöveget, mert ebbe nem igazán szeretnék belebakizni!!

68. Fiatal nő (válaszként erre: 67. - Fiatal nő)
2009. máj. 16. 11:16
Úristen. Ezt én írtam??! "színbólumok" -> Dedurva... Tudom, hogy így kell ám írni: szimbólum. BOCSI!!!! Csak még nem vagyok magamhoz térve teljesen... :-D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook