Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki a legjobb nőgyógyász Kaposváron? fórum

Ki a legjobb nőgyógyász Kaposváron? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
317. Buboka85 (válaszként erre: 316. - Much)
2014. szept. 28. 21:45
Gratulálok a babához! Remélem minden rendben ment a szülésnél és sikerült már kialakítani valamelyest a napirendet! :)
316. much
2014. szept. 9. 08:49
Sziasztok! Az én kisfiam is megszületett, 08. 23.-án. Hát próbáljuk alakítgatni a napirendünket :)
2014. aug. 29. 23:16

Sziasztok!

Mi jól vagyunk. Az én kislányom nagyon sokat nőt és fejlődött. A 10. hónapot töltjük és már régóta mászik, szépen ül egyedül, feláll, s kapaszkodva lépeget - nagyon ügyes. S több szót is utánoz, mondja, hogy vauvau, baba. Ami kicsit nehezebben megy az evés, de azért már van, hogy egy-egy egész saját főzésű főzeléket megeszik, üvegesek közül csak Univer, s abból egy-két fajta. Mondjuk én szépen lassan haladok a hozzátáplálással, megvárom, hogy egy-egy ételt megszokjon. Fogunk még nincs, de már nagyon várjuk. S 1 hónapja már nem szopizik, egyik napról a másikra nem kérte. :( S azóta megissza a tápszert, mert előtte ha esetleg néha kellett nem nagyon itta meg.


Őzike Te nem sokára utazol el? Nem félsz itthon hagyni a kislányod?


Mindenkinek szép napokat!

2014. aug. 24. 13:58

Sziasztok!

Mi van a kismamikkal? Van aki megszült? :)

Mi ebben a hónapban töltöttük be a 15 hónapot. Nagyon nagy már Lili. Megtanult szaladni és már a rágófogacskák jönnek...

Remélem mindenki jól van és jól telt a nyár! :)

313. oszbachm (válaszként erre: 285. - 12400f8bc7)
2014. júl. 21. 12:00

Köszi mira5!


Kicsit rég jártam erre, a rendszer meg nem küld értesítést.:(

Én végülis nem ide járok, hanem a Hunyadi utcába, ott egy picit olcsóbb, és ott van uh is, igaz egy régebbinek tűnő gépen.

Épp ma megyek megint.


Kitartás mindenkinek!

312. much (válaszként erre: 309. - Tika88)
2014. júl. 17. 14:40
én a 35.-ben jelenleg. hát én is úgy vagyok, hogy dokihoz a Vargához járok, de nem fogadtam fel. Nem tudom mennyire igaz ez az orvosválasztás, mi is az első babánkat várjuk, nem szültem még, úgyhogy nem tudom, de azt szerintem is jobb lenne minél hamarabb választanod. Most nyáron meg főleg, mert sokan szabira mennek, így szűkül a kör. Azt tudnám mondani, hogy kit kerülj el (szerintem) de ez csak az én véleményem.
311. ozike0501 (válaszként erre: 303. - Zs80py)
2014. júl. 16. 21:59

Én csak jót tudok mondani a Vargáról és nagyon sok ismerős járt hozzá szintén gondozás + szülésre és kivétel nélkül mindenki pozitívat mondott.

Persze tökéletes orvos nincs... ;)

310. ozike0501 (válaszként erre: 309. - Tika88)
2014. júl. 16. 21:57
Igen, minél előbb kell választani és akkor sem biztos, hogy el fog vállalni a kiszemelt, mivel nem hozzá jársz... :(
309. Tika88
2014. júl. 16. 20:43
Köszönöm szépen a válaszotokat! Igazából nem tudom,hogy mennyire igaz,amit a védőnőm mondott. Ő azt mondta nekem,hogy legkésőbb a 28. hétig válasszak orvost,mert utána már nem foglalkoznak velem. Nem tudom,számomra ez kicsit hihetetlen. Jelenleg magánrendelésre járok,de szülés levezetését már nem vállalja a doktor úr. Felajánlotta,hogy segít,de gondoltam kikérem a véleményeteket. :) Much,te hányadik hétben vagy?
308. much (válaszként erre: 307. - Much)
2014. júl. 16. 20:26
Ja, de azt tudom, hogy a Varga a jövő héttől augusztus 11-ig nem dolgozik, így ha hamar kéne egy doki, akkor hozzá most nem tudsz menni.
307. much
2014. júl. 16. 20:18
Szia! lapozgasd végig a fórumot ha van kedved, megoszlanak a vélemények. Nekem a Vargát ajánlották itt (is), én elégedett vagyok vele, a többiről nem tudok nyilatkozni
306. Tika88
2014. júl. 15. 23:17
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Első babámat várom,és úgy tervezem,hogy Kaposváron szeretnék szülni. Olvastam a szülészetről hideget-meleget,ugyanúgy az ott dolgozó orvosokról.Ti kit ajanlanátok? Továbbá még azt szeretném kérdezni,hogy a szülőszoba,hogy néz ki? Műtő jellegű? Mert az épület eléggé leharcolt állapotban van,kívül-belül. Decemberre vagyok kiírva és nagyon izgulok. :) Előre is köszönöm segítségeteket!
305. Zs80py (válaszként erre: 304. - Cini1)
2014. júl. 10. 13:16
Nagyon köszönöm!
304. cini1 (válaszként erre: 301. - Zs80py)
2014. júl. 10. 08:14
Szia! Én nála szültem mindkét kislányomat császárral. Csak jókat tudok mondani róla, jó kezekbe kerültetek! :-)
303. Zs80py (válaszként erre: 302. - Ozike0501)
2014. júl. 9. 15:56

Hát igen! Ráadásul nálunk a pénz sem volt gond, a mai napig több százat hagytam nála és a boríték is elő volt készítve a szülésre. Mi az összeget is tisztáztuk, mivel nála nincs kiírva, hogy mi mennyi. Ettől az esettől (elfelejtett szólni a szabijáról) eltekintve én nagyon szeretem és meg voltam vele elégedve. Vargáról én hallottam jót is és rosszat is, de nem az én dolgom eldönteni, hogy mi igaz és mi nem. A barátnőm két egészséges babát szült nála, de nekem ránézésre nem szimpatikus, így akármilyen jó is én nem választanám.

Nem kívánok más dokihoz menni, főleg az időm rövidsége miatt sem. Maradok annál a dokinál, akihez átirányított az orvosom. Annyit szeretnék tenni, hogy felkészülök rá, hogy mit várhatok Tóth Tamástól. Milyen orvos, milyen ember, kinek milyen tapasztalata volt vele? Lehet e rá számítani nehéz helyzetekben is? Stb.

Szerencsére a szülésznőm tökéletesnek tűnik!

302. ozike0501 (válaszként erre: 301. - Zs80py)
2014. júl. 9. 15:29

De jó fej! :(

Varga legalább előre közli, hogy mikor lesz távol és akkor eldöntheted, hogy nála csinálod-e végig és másnál szülsz esetleg vagy nem.

301. Zs80py
2014. júl. 9. 15:14
Sziasztok! Az orvosom a szülés előtt egy héttel közölte, hogy már csak holnap lesz és két hét szabira megy. "Átadott" dr. Tóth Tamásnak. Érdekelne a véleményetek a doktor úrról! Sajnos a megszokások rabja vagyok és nehezen viselem a változásokat...
300. much (válaszként erre: 299. - Ozike0501)
2014. júl. 8. 08:14
Köszi, kedves vagy!
299. ozike0501 (válaszként erre: 298. - Much)
2014. júl. 7. 12:02
Az mindjárt itt van, kitartást kívánok addig is! :)
298. much (válaszként erre: 297. - Ozike0501)
2014. júl. 7. 07:04
köszi a választ. Aug.19, körülre várjuk.
297. ozike0501 (válaszként erre: 291. - Much)
2014. jún. 29. 09:14

Szia!


Én is természetes úton szültem, én rögtön húzhattam... :) De ha műtenek, akkor katéter van egy napig, attól nem tudsz bugyit húzni, így valószínű, hogy az van, amit írtál... :(

Pólyát Neked kell bevinned, uhát adnak csak nappalra, de vigyázz, hogy amikor visszaviszed majd a picid, akkor vedd ki a pólyából, mert el fog keveredni... :(

Hamar fog jönni tej (remélhetőleg), Addig ha van pár csepp előtejed, azzal elvileg kibírja a baba. Ha még nem indult meg, akkor is tedd őt minél többet cicire, hogy minél előbb meginduljon!

Lefejt tejet vagy kiöntöd, vagy odaadod nekik, de ők nem tárolhatják, így azonnal oda kell adniuk gyermekednek.

Mikorra vagy kiírva?

2014. jún. 29. 09:10

Buboka, köszönöm érdeklődésed, egyenlőre leállítottuk a dolgot.

Ha minden jól megy, akkor októbertől Németorszégban dolgozom, párom addig elmegy GYED-re a kislányunkkal és maximum a második fizetés után jönnek ők is. Ott majd megérdeklődöm, hogy mennyi munkaviszony szükséges ahhoz, hogy otthon maradhassak szülés után... :)


Nálunk is most lesz baba. Szeptember közepén fog szülni sógornőm. Náluk fiú lesz! :)


Buboka, voltál rákszűrésen? :)

295. Buboka85 (válaszként erre: 294. - Much)
2014. jún. 27. 09:57
Szia! Ha tudok szívesen segítek! :) Szerintem be lehet vinni, igazából nem nagyon törődnek vele, hogy mit viszel. Szerintem nyugodtan készítsd oda a csomaghoz. :)
294. much
2014. jún. 27. 08:56
Köszi a választ, kedves vagy! Szopi párnát be lehet vinni?
2014. jún. 24. 14:43
Császár után lehet, hogy még most sem lehet bugyit húzni, mert ugye nem kellhetsz fel 24 órán keresztül, a gerincbe adott érzéstelenítés miatt. Nekem sima szülésem volt.
292. Buboka85 (válaszként erre: 291. - Much)
2014. jún. 24. 14:41
Szia! Nem kell pólyát vinni, már nem is teszik pólyába a piciket a kaposvári kórházba, s nem is adhatsz rá saját ruhát.Egy vékony plédet vigyél inkább a babának (pamutot). Engem is ezzel a nem lehet bugyit húzni dologgal rémisztettek... de lehet, amint lezuhanyoztam, már húztam is fel, s nyilván betéttel. Amúgy régen tényleg így volt, mert nézték a vér mennyiségét. Igen ha nincs tej, akkor tápszert vagy cukros vizet szoktak adni a babának. A lefejt tejnek adnak kis üveget és beadhatod a csecsemősöknek és ha kell oda adják a babádnak. Egyébként, ha az éjfél és hajnali 5 közti időszakba, amíg a csecsemősökkel van a babád, s éhes lesz, akkor is tápszert kap. :( NE IZGULJ ÉS FONTOS, HOGY A KÓRHÁZBA IS MERJ KÉRDEZNI ÉS SEGÍTSÉGET KÉRNI!
291. much
2014. jún. 21. 18:39

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy pólyát kell bevinni, vagy ott adnak a kórházban? és tényleg nem lehet bugyit húzni a szülés utáni napokban, hanem lepedőre folyik minden?

és amíg nem jön a tej, addig tápszert adnak a babának? meg a lefejt tejet hova kell tenni? bocsánat a sok kérdésért, de lassan közeleg az időnk és nagyon izgulok

2014. jún. 10. 14:08

Sziasztok!

Tényleg nagyon repül az idő... a mis kislányunk is elmúlt már hét hónapos, igazából úgy elment ez a kicsit több mint félév, hogy észre sem vettem. Még mindig szopizik, el sem hiszem, hogy sikerült és örülök, hogy nem adtam fel, s hogy kitartottam az elején a fejéssel. Persze most már eszik mást is. A Sinlac nevű pépet nagyon szereti, a sütőtököt és az almát. A hétvégén evett először csirkemellet, ezzel még barátkozik. :) Sajnos viszont még most is várunk a tejfehérje allergia vizsgálat eredményére, most már majdnem 3 hónapja.


A 36. héttől kellett a kórházba menni, s nekem a 37. héttől néztek szívhangot és a fájásokat. De én ezt mindig a terhesgondozóba megcsináltattam előtte nap délután, és így nem kellett várnom, s a dokim is így kérte. Így ott csak vizsgált és a 36. héten vesznek le ott egy mintát, ami egy baktérium fertőzést szűr.


Ozike, gratulálok a és sok boldogságot kívánok, így utólag is a kislányotok szülinapjára. S kis tesó téren mi újság? Lassan nekem is el kellene mennem a doktor úrhoz, tavaszra mondta, hogy majd menjek rákszűrésre, de még nem jutottam el.


Nálunk is érkezik a családba egy újabb kisbaba, tesóméknál, azt még nem tudni, hogy öcsi vagy hugi lesz. :) 18 hetesek múltak. :)


Szép nyári napokat, jó kikapcsolódást a babásoknak és örömteli várakozást a pocakosoknak!

289. ozike0501 (válaszként erre: 288. - Much)
2014. máj. 28. 10:03

Köszönöm szépen! :)

Igen, az utolsó hetekben 35-től (vagy 36?) hetente kell menni, viszont akkor magánba már nem kell menned, mert kórházi keretek között vizsgál majd a dokid. Szívhangot fogják majd nézni, illetve a fájásaidat minden héten.

288. much (válaszként erre: 287. - Ozike0501)
2014. máj. 27. 16:45

Isten éltesse a kislányodat! Mi most a 28 hétben járunk, tényleg repül az idő.

Már egyszer valaki mondta, de szeretném megkérdezni, hogy hogyan megy az utolsó hetekben a terhesvizsgálat? Ha jól emlékszem hetente kell menni, de akkor is a doki magánjába?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook