Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csiky Gergely Színház Kaposvár, és egyéb színházak... fórum

Csiky Gergely Színház Kaposvár, és egyéb színházak... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
7. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Regisseurin)
2009. ápr. 19. 13:32

Hú, nagyon szép. :-)


A Beugrót van, hogy nézem. De nem mindig.

2009. ápr. 19. 13:21

tegnap este felkerült a falamra a liliomos plakát, nagyon tetszik, feltöltöttem a képet...


szoktad nézni a Beugrót? én imádom!! és nem indul el a videótárban, vissza akarom nézni, mert nem láttam

5. Fiatal nő (válaszként erre: 2. - Regisseurin)
2009. ápr. 19. 11:30

Én is eleinte csak a gyermekelőadásokat láttam. Én is gimis voltam, mikor először lett "rendes" bérletem... :-) (2002-2003-as évad)

Én a Bíborszigetet nem láttam.

Én is szeretem a visszatapsolást, bár amikor azon múlik, hogy elérjem a buszomat, akkor már kevésbé... :-P

Nos igen, Shakespeare nyelvezete nem a legkönnyebb... De mindenképpen szerethető. :-)

Én Palit nem igazán ismertem a Társulat előtt, annyit tudtam róla, hogy musicalszínész, meg van már egy lemeze (amivel rendelkeztem). Éppen ezért ki is voltam akadva, hogy bekerült a Társulatba, aztán meg hogy meg is nyerte, mert milyen már, hogy egy profi bevonul, aztán mindent visz, nem ad esélyt a "hétköznapi embereknek".

Aztán valahogy megkedveltem. Én is voltam a koncertjén kaptam 2 ingyenjegyet, anyummal elmentünk rá. Na, ott győzött meg valahol engem... Utána meg láttam színpadon is. És ott is. Amikor a tévé közvetítette az István, a királyt, azt is láttam, és ott Pali nagyon nem tetszett. De itt a Csikyben már "emberibb" volt, mert ahogy Pali is fogalmazott egy interjúban, egy kőszínház más, mint egy szabadtér, sokkal több hangsúlyt kell fektetni a mimikára is, mert közelebb vannak a közönséghez... :-) És szerintem jól csinálták.

A helytartó, amikor volt, nekem, bérletileg, éppen Londonban voltam. Átrakatni nem tudtam már, mert a többi időpont sem volt jó, szintén London miatt, így hát "lecsúsztam" róla, mert már tényleg nem volt többet. Viszont hogy ne vesszen el a bérletem, odaadtam egy filozófus 'barátomnak', hogy menjen el és nézze meg... :-) Ő pedig elmesélte, hogy jó volt az előadás, csak túl sok volt a felolvasás. :-D

Talán lesz még a következő évadban is... Akkor tuti megnézem. :-)

2009. ápr. 19. 11:18

"Már kerestem régebben. Kár, hogy megszűnt. Ha jól tudom augusztus 2-án lesz talán a Dunán. Akkor vették fel, amikor az 56/06-ot. Már alig várom..."


Hú, hát én ezt az előadást rengetegszer láttam, plusz nekem megvan már elég régóta DVD-n is. (5-6 éve) De nem adja vissza az igazi előadás igazi hangulatát... :-( (mint ahogy semelyik felvétel)

2009. ápr. 19. 11:16

Na szia, akkor átköltözünk ide... :-P

Szóval...

:-)

2009. ápr. 19. 09:33

Hosszú idő óta tavaly áprilisban voltam először a Csikyben. Előtte csak gyerekelőadásokon voltam, mint kisiskolás. Pl.: Hófehérke, Micimackó...

A Bíborsziget nagyon tetszett.

Előtte sajnos elég hülye voltam, mert mehettem volna ingyen is színházba. Apum buszsofőr, és a helyi iskolásokat sokszor vitte különjáratban. A sulik általában a sofőrnek is szoktak venni bérletet, amivel én simán bemehettem volna, mert aput nem vonzza a színház. :'(


Az Oliver! nekem is nagyon tetszett. Megnézem 2x is. Elmentem a húgom osztályával. Bal oldal, 6. sor, pótszék... felét nem láttam, de megérte. Egy kicsit zavart, hogy nem volt semmi visszatapsolás. Lement a függöny, és mindenki elindult kifelé.

Az Ahogy tetszik, az ahogy tetszett... Néha igen, néha nem. Ez első felvonásban elvesztettem a fonalat, a második már érdekesebb volt, de ott meg már alig bírtam figyelni, mert nagyon viszkettem a vadonatúj felsőmben, amit egyébként nagyon szeretek. Ezt hajtogattam egész végig: "smaci, happy end, függöny, taps, majd irány haza!" Viszont így utólag belegondolva nem volt rossz, csak felére nem emlékeztem, ezért elolvastam, és a képeket is sokszor megnézem, mert mégis ennek a darabnak köszönhetem a színházmániámat...

De, hogyha már ennyit írtam írok a többi darabról is egy icipicit.

István, a király: Valamikor dec.31-én fekepalisztikusan Feke Pali mániás lettem. Pedig előtte Réka (színházmániás barátnőm) már nagyon sokat áradozott róla, mert látta a Hair-ben, meg volt koncertjén. Szóval teljesen megőrültem, csak musicaleket hallgattam, visszanéztem a Tásulatos adásokat és számoltam az órát, mennyi idő van vissza jan. 7-ig. Azót a a "fekepalitiszem" elmúlt, sima "színházitisz" lett.

Helytartó: semmi kedvem nem volt elmenni, mert Réka beteg lett, és azt hittem, úgy nem olyan jó a színház. Nagyon tetszett, főleg amikor leültek a színpad szélére (akkor még nem ültem az első sorban, sajnos). Rékát el akartam vinni utána megnézni, de már nem játszották... :(

Cigánybáró: "csudálatias" volt, gyűjtöttem a harmadik felvonás konfettieiből.

Liliom: azt már talán elmondtam.

Hajmeresztő: már alig várom...

2009. ápr. 19. 08:58
Sziasztok! Várok minden színházrajongót, hogy kibeszéljük a színházakat, színészeket, előadásokat.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook