Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csempefestés, csinálta már valaki? fórum

Csempefestés, csinálta már valaki? (beszélgetős fórum)


13. Napra_forgó (válaszként erre: 11. - Judit és Soma)
2010. dec. 23. 04:22

Bocsi, nem nagyon olvasgattam az utóbbi időben, így csak most látom, hogy írtál.

Én Németországban (Bauhaus) vettem, tehát az nem nagy segítség Neked sajna. :o)

Szerintem, ha bemész OBI-ba, Praktikerbe, lehet tudnak segíteni.

Amúgy mi nem kezeltük semmivel előtte, de itt már korábban is festve volt.

Elvileg le kell takarítani majd speciális tisztítóval lepucolni. Legalábbis ez áll a dobozon. :o)

12. Judit és Soma (válaszként erre: 9. - Bige)
2010. dec. 18. 07:43
Köszi!!!
11. Judit és Soma (válaszként erre: 10. - Napra_forgó)
2010. dec. 18. 07:42
Köszi,hogy írtál !Szeretném megkérdezni,hogy hol vásároltad és mi volt a neve?És hogy mivel kellett előtte lekezelni?
10. Napra_forgó (válaszként erre: 8. - Judit és Soma)
2010. dec. 18. 05:29

Mi festettünk csempét nemrég.

Igaz, nem fürdőben, hanem konyhában, de a lényeg ugyanaz. :o)

Mi direkt csempefestéket vettünk. Nem volt belőle nagy színválaszték, ha jól emlékszem, volt fehér, világoskék és barackszínű. Elvileg létezik a fuga helyét jelölő festék is, de mi azt nem vettünk.

9. bige (válaszként erre: 8. - Judit és Soma)
2010. dec. 18. 00:09
nekem nem fürdőben van. Nálunk a régi tulaj oda gondolta a konyhát, ahová én a nappalit inkább. Ezért lett lefestve a csempe. ..de szerintem csak annyi a különbség, hogy fürdőszobai festéket veszel. Én esküszöm a Dulux-ra. nagyon szépen kenhető, de nem igaz, hogy 1 rétegű. 2 rétegben kell felvinni, de valóban gyönyörűen fed.
8. Judit és Soma (válaszként erre: 3. - Bige)
2010. dec. 17. 07:24
és milyen festéket választottál?és nem pörög le?a fürdőkád körül is van csempe ,és hát bizony az használatba van sűrűn ,az állandó víz nem okoz gondot?És a glettanyag nem jön le a csempéről?Köszi válaszod előre is!!!
7. Judit és Soma (válaszként erre: 5. - Arcansas)
2010. dec. 17. 07:22
A csempe fehér,de sajna a fuga leheletvékony és elég csúnyán van kirakva ,állandó suvickolással sem tetszik és a színét szeretném megváltoztatni .Sokat olvastam a neten de elég régi bejegyzéseket találtam.Gondoltam valaki csinált ilyet mostanában:-) és hasznos tanácsokkal lát el!!!A kiegészítők megvannak meg ilyesmik,de jó lenne valami szín is!!!!Köszi a tanácsot!!!
6. bige
2010. dec. 16. 22:54
ha megnézed az adatlapom, akkor ott a " legközelebb az ülőgarnitúra jön" című kép. ahol a virágok vannak. Ha megnézed, picit látszik a csempe kidudorodása, de más nem.
2010. dec. 16. 22:44

szia!

szerintem attól függ,milyen a csempe.Ha sima fehér és csak régi,akkor csak szépen kifested a fugákat,ahol fekete,és egy jó alapos sikamika után csillogni fog fehér csempe:)

Ha színes,de ocsmány mintájú v színű,akkor esetleg lefestheted!:)

Sokat dob,ha szép kiegészítők vannak a fürdőbe,egyszínű szappan,folyékonyszappan tartó,fogkefe tartó és hozzá illő törölköző,fürdőszonyeg.Hajrá!

2010. dec. 16. 22:43
ez engem is érdekelne.Olyat lehet csinálni,hogy a csempe színét változtatom meg?
3. bige
2010. dec. 16. 22:38
semmit nem extráztam. legletteltem, és rákentem a festéket. ennyi:)
2. bige
2010. dec. 16. 22:37
én igen
2010. dec. 16. 22:20
Sziasztok!!Szeretném a fürdőnket felújítani és egy olcsó megoldásra gondoltam.Ha valaki már festett csempét ,megköszönném ha elmesélné mikéntjét és egyáltalán mindent róla!!Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook