Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás! Tudna nekem segíteni? Esetleg valaki végigcsinálta úgy, hogy a férje nem akarta.... fórum

Válás! Tudna nekem segíteni? Esetleg valaki végigcsinálta úgy, hogy a férje nem akarta.... (beszélgetős fórum)

30. hte23 (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2012. febr. 29. 21:12
A biróság megkérdezi akkor, ha mindkét fél igényt tart a nevelésre. Nem lehet az, hogy az apád úgy nyilatkozott, hogy lemond a nevelésedről?
29. hte23 (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. febr. 29. 21:11

Csakhogy nem minden férfit lehet apának is nevezni.

És az aki zsarolásra használja fel őket, az bosszúálló.

Miért kell általánosítani? Nem minden nő hisztis és bosszúálló.

Mindkét oldalról van ilyen is, meg olyan is. Egyik sem különb a másiknál. Csakhogy sok férfi nem vállalja fel a felelősséget. Nem azért marad sok gyerek az anyánál mert az az alkalmasabb, hanem az apa nem tart rá (csunya szó ) igényt.

Pl. nálunk zsarol vele. Méghozzá úgy, hogy nyilvánvalóvá teszi, hogy nem neki kell, de azt sem akarja hogy velem legyen.

28. beata21bea (válaszként erre: 8. - Sly7105)
2012. febr. 29. 20:49
én 14 voltam mikor anyámék váltak, de engem a kutya nem kérdezett... pedig apámmal akartam volna maradni... mégis anyámnál kellett maradnom...
27. Muraja (válaszként erre: 20. - Szemmelver)
2012. febr. 29. 19:56

Fiamnak minden masodik heten nala vannak a lanyai.

Igy megy ez mar több mind 10 eve miota szeparalottak .Mind ket szulöre joga van a gyereknek es nem pedig forditva .

Ez az ultimata visszaeles a gyerekel es a gyerek jogaival nagyon szomoru dolog .

Hany kis lelket zuzott össze ez a erzelmi " strategia " majd en megmutatom hogy mikor lashassa a gyereket!

Fiamnak a kissebik lanya csak nem egesz fele eves volt es mar osztotak erte a felelöseget mind ketten. Miert ez a lenezes? hidd el hogy nagyon sokszor a ferfi sokkal jobban ban a gyerekel mind az annya . Kevesbe hisztis es kevesbe bosszualo mind a nö. Igen is itt az ideje hogy a papak is valaljak a felelöseguket es kialjanak a jogaiert .

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 17:49

Szia!

Tudom, hogy nem ez a téma, de indítottál egy fórumot, hogy több folt lett rajtad és utána eltűntél. Azóta aggódunk érted, hogy mitől volt. Kiderült valami? Vagy a férjedtől lett? Sokáig nem jelentkeztél. Remélem ezen a problémádon kívül minden rendben van!

25. hte23 (válaszként erre: 24. - 3cde375c32)
2012. febr. 29. 17:11

Pontosan ezt szerettem volna tanácsolni én is.

Minnél hamarabb. Mindent elmondasz.

2012. febr. 29. 17:09
Menj el a családsegítőbe,ott pontosan meg tudják mondani,milyen jogaid,lehetőségeid vannak,és miben tudnak konkrétan segíteni
23. N ira77 (válaszként erre: 16. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 16:44
A fiaid még kicsik és talán jobb is így, mert kevesebbet értenek meg az egészből. Én 9 éve váltam el, a lányom akkor 6 éves volt (sérült is lelkileg). Mérlegelnem kellett, hogy mi a jó a lányomnak és nekem! A mai napig rossz a kapcsolatunk, de bátran kijelenthetem, hogy nem miattam. A volt férjem nem tudja megbocsájtani, hogy elhagytam.Még a gyerek érdekében sem hajlandó komunikálni velem és ezzel csak azt érte el, hogy már a lányom se nagyon vele. Nincs jó receptem a békés váláshoz, de ha te rosszul érzed magad ebben a házasságban, akkor ne habozz, keress egy ügyvédet és légy nagyon erős, mert ha a férjed ennyire kukacoskodik sokáig is húzódhat az ügy. Egy sima válás 6 hónap.
22. 209f310345 (válaszként erre: 20. - Szemmelver)
2012. febr. 29. 16:36
valószínűleg ebből fakad a fenyegetés is: fél
21. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 19. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:33
Igen erre az útra léptem én is hogy a tudta nélkül szeretném látni a "lehetőségeimet" csak ha rá nézek a fiukra kettéhasadok de muszáj meg tennem:-(
20. szemmelver (válaszként erre: 16. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 16:32

ha hagyod magad tud is zsarolni4 ne aggódj, nem veheti el tőled a gydrekeket!

ő lenne a legjobban megijedve,mert nem tudna mit kezdeni ilyen kicsi gyerekekkel

19. 209f310345 (válaszként erre: 16. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 16:30

istenem... hát ezt nagyon sajnálom...

van bármi lehetőséged máshol élni? akár szülőknél vagy bárhol? ha van egy hely, ahova tudtok menni a gyerekekkel, akkor bárhogy fenyegetőzhet van esélyed. borzalmas lehet egy ilyen lelki terror, de ha ez tényleg ilyen, akkor még hamarabb kell cselekedned! csak rosszabb lesz, és erősebb... ha képtelen vagy megbeszélni vele, mrt olyan típus, akkor lehet nem is kéne vele próbálkozni, mert azzal is ronthatsz a helyzeten. mindenképpen ügyvéddel kell közelítened hozzá. keress fel egyet (akár tudtán kívül), beszéljétek át a lehetőségeket, a folyamatot és csak utána lépj. ha ilyen "erőszakos", csak akkor lépj felé, ha már megtetted előtte az ilyen óvintézkedéseket és van melletted egy jogi képviselő, különben esélyed sincs. És nem azért, mert nem lenne, hanem mert annyira fog befolyásolni, hogy saját magadat tartod majd vissza. Nem akarok okoskodni vagy ilyesmi, nem voltam még ilyen helyzetben, de mint külső néző ezt tudom tanácsolni: otthon ne tegyél semmit. szóba se hozd. menj el egy ügyvédhez, mondj el neki MINDENT és kérd a tanácsát, majd cselekedj aszerint. ők azok akik igazán tudnak segíteni egy ilyen ügyben.

2012. febr. 29. 16:25
Lelépni ha tudsz,szülö,es messze mert nem fog békén hagyni.
17. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 15. - Hte23)
2012. febr. 29. 16:20
Igen a lelki terror nagyon ki fejlődött nála is...
16. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 14. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:19
Az a leg nagyobb probléma hogy ő nem azért nem akarja ezt megérteni mert annyira kötődik hozzám érzelmileg vagy a házasságunkhoz hanem mert ő a tulajdonának tekint és ezt már ki is mutatta ezért döntöttem úgy nem tudok tovább tűrni..csak a fiúk még nagyon picik 2 és 4 évesek és úgy gondolja ő velük tud zsarolni...
15. hte23 (válaszként erre: 12. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:18

Gonodolod hogy a másik fél meg érti?

Példa. Szidalmaz,fenyeget zsarol,azzal hogy mit tesz, mivel vádol, hogy elvegye a gyereket tőlem, úgy hogy a gyerek is hallja, aztán mosolyogva odaszól neki, nem téged akarlak bántani csillagom...


A bosszu sok mindenre készteti őket. Nem értik meg, nem is akarják. nem mindenki tud normálisan válni.

A baj, hogy a másik félből viszont iszonyatos félelmet vált ez ki akkor is, ha tudja hogy nem teheti meg. Nem könnyü. Nehéz, de van kiut.

Csak kell egy ügyvéd és egy olyan ember támogatása lélekben, akinek elhiszi azt amit igazából tud is.

14. 209f310345 (válaszként erre: 12. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:13
Ilyenkor kell igazán felnőttnek lenni és ha tényleg olyan fontos volt számára ez a házasság, akkor zárjátok le békében, hogy jó szívvel gondolhassatok rá vissza, egy szép emlékként, mert annál nincs rosszabb, amikor úgy érzi az ember "megbánta", hogy valaha is volt...
13. Sly7105 (válaszként erre: 12. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:13
Van, aki nem tudja feldolgozni/elfogadni és inkább szeretne élni egy látszatházasságban. Ezt én sem értettem soha.
12. 209f310345 (válaszként erre: 10. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 16:11
Nagyon furcsa számomra, amikor valaki ennyire kötődik valamihez, ami nem jó, nem működik. Azt kell megértetni vele, hogy attól, mert a papír maradna egyikőtöknek sem lesz jó. Nem érzed már jól magad a házasságban és ezért már ő sem fogja tudni. Miért kéne eröltetni valamit ami nem jó? Inkább törekedjetek arra, hogy a gyerekek miatt is minél simábban tudjátok lezárni. És pont azért, mert a gyerekek a legfontosabbak, az ő érdekük, hogy a lehető leggyorsabban, "fájdalommentesebben" és nyugodtan váljatok el egymástól.
11. Sly7105 (válaszként erre: 10. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 16:07
Miért, hogy reagált?
10. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 3. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:07
Szia és köszönöm,bárcsak mindenki ilyen intelligensen tudna hozzá állni...mert a férjem sajnos nem ilyen:-(
9. Sly7105 (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 29. 16:06
Hát sajnos ha akarja, ha nem, ha valamelyik fél a válás mellett dönt, akármilyen okból is, kénytelen elfogadni azt a párja. Ha nagyon makacs, és esetleg fenyegetően lép fel, akkor érdemes ügyvédet fogadni. Próbálj meg higgadt maradni és ész érvekkel meggyőzni.
8. Sly7105 (válaszként erre: 7. - 209f310345)
2012. febr. 29. 16:04
12 éves kortól már megkérdezik a gyereket is, hogy kinél szeretne maradni és figyelembe veszik a döntésnél azt is. De valóban, alap, hogy az anyánál helyezik el a gyermekét.
7. 209f310345 (válaszként erre: 4. - Enya78)
2012. febr. 29. 15:58
Ez így van! Első sorban az a lényeg, hogy jó helye legyen a fiuknak, ha azt tudod nekik biztosítani a kereseted kiegészíti a gyerektartás is. De ha a hely megvan, elvileg elég hogy a bíróság neked ítélje a fiukat. A gyerekeknek az anyjuk mellett a helye, Mo-n és úgy általában is, mindig e szerint döntenek.
2012. febr. 29. 15:57

Ilyen tapasztalatom nincs, de előre is sok erőt és kitartást kívánok hozzá!

Ha egyszer már eldöntötted, valószínűleg olyan állapotban van a kapcsolatotok, hogy azt már nem lehet megmenteni.

A fiúk biztos ki lesznek téve ennek, nem tudod előttük az egészet eltitkolni.

Miért nem vagy független a férjedtől anyagilag? Nincs munkád?

Tudom, hogy gáz, de mégis azt tanácsolom, ha tudod, vedd fel telefonnal ezeket a fenyegetéseket. Hátha később mégis beváltja a fenyegetéseket, és elviszi tőled a fiúkat.

2012. febr. 29. 15:56
Szia!Ilyet nem tehet!!Keress egy szuper válóperes ügyvédet....
2012. febr. 29. 15:55
Szia, annyi önálló kereseted van, hogy a fiukat el tudd tartani? Mert ha igen, és lenne is hova menned, akkor nem viheti el tőled csak úgy a gyerekeket...
2012. febr. 29. 15:54
Valószínűleg nem sokat tudok segíteni, nem én váltam hanem a szüleim. Viszont mind a ketten megtalálták azt akivel most boldogan élik az életüket és én se lehetnék boldogabb, amikor látom őket kézenfogva valakivel akik mellett mosolyognak. Hosszú lesz és nehéz, de mind a kettőtöknek meg kell érteni, hogyha oda jutott a dolog, hogy már nem lehet vagy nem érdemes menteni, akkor azzal lesz mindkettőtöknek a legjobb, ha minél hamarabb túlléptek rajta. Bocsánat, hogy csak ilyet írok, de annyit akarok mondani, hogy sok kitartást, erőt és szép jövőt kívánok!
2012. febr. 29. 15:50
Tudom hülye a kérdés..de engem a férjem meg fenyegetett ha én el akarok mehetek de a fiukat nem vihetem mert utánnunk jön és elviszi őket:-(nem szeretném a fiúkat ennek ki tenni....és anyagilag sem vagyok tőle független de valamit tennem kell:-(
2012. febr. 29. 15:48
Válás!:-( Tudna nekem segíteni...esetleg valaki végig csinálta úgy hogy a férje nem akarta....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook