Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! fórum

Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 25. 16:35
Ha belegondolunk, hogy a császár egy komoly hasműtét... én nagyon féltem, hogy császározni fognak. Nagyon nem akartam, de amikor a dokim mondta, mindenképp császár lesz a korom miatt (mert hogy ez az egy esélyem van) és nem akarta a babát veszélyeztetni, nagyon megijedtem. Volt pár hetem lelkileg felkészülni rá, de nagyon nem tudom... Olyan fura volt. Mondjuk 2 nap után már szaladtam :) de azért fájt még. Sőt nagyon sokáig fájt még belül a seb. De 8-9 hónap múlva már egyáltalán nem fájt. Nehezen gyógyult.
2011. szept. 25. 16:29

Sziasztok!


Csatlakozhatok hozzátok?

Én ugyan még szoptatok ( 10 hónapos a lányom), de engem is császároztak.

Az én lányom időre született, de gyengék voltak a fájásaim és már nem érezte jól magát odabent és azért kellett műteni.

Én azon szoktam kiakadni, hogy az nem is igazi szülés mert nincsen fájdalom. Én majd 16 órát vajúdtam, én úgy érzem és gondolom vagyunk még páran akik ugyan úgy vajúdtak, annak ellenére, hogy műtöttek minket.

52. Krisztina1969 (válaszként erre: 50. - Pen80)
2011. szept. 25. 16:16

Nálunk is, mivel korábban jött, bár nem látszik rajta, Péterfybe vitték át inkuba és infúziót kapott, mert a sűrgős császár miatt a stressztől felment a cukra szegénynek. 1 napot töltöttem még az Istvánba és utána költöztem át a Péterfybe. Éjszaka nem volt velem, kipihentem magam kegyetlenül :D Este 21:30kor volt az uccsó etetés, után fejtem 2 adagot éjszakára neki és aludtam 5ig. Felkeltem, ettem, ittam, tusoltam, fejtem, pihentem és 6:30kor mentem etetni. Így jó is volt, volt tejem dögivel. Csak aztán otthon szembesültem a keserű valósággal :D sem enni, sem inni, csak etetni, fejni, sterilizálni....


Mindegy. Amit akartam. Első nap otthon. Eltelt. Jött az éjszaka. Az egy dolog, hogy felkelt enni. De amikor aludt, olyan hangosan aludt, hogy az első éjszaka semmit nem aludtunk :D nyögött, nyögdécselt :D Állandóan azt lestük, mi baja :D Én még ilyet nem hallottam :D Mondtam páromnak, inkább horkolna :D

51. Krisztina1969 (válaszként erre: 48. - Pen80)
2011. szept. 25. 16:07
Köszi :D
50. Pen80 (válaszként erre: 49. - 864c5534c9)
2011. szept. 25. 14:16

A barátnőm is hasonlóan volt a Péterfyben. Császár után pár órával megkapta a babát, oszt' jó napot. Még jó, hogy a párja bement.

Nálunk a császár után örzőben vagy 2 napig, addig nincs veled a baba, hozzák szoptatni. Utána mehetsz roomin-inbe vele, de nálunk pl a lányom szolizott éjszakánként, úgyhogy nem töltöttünk együtt egy éjszakát sem, mielőtt hazamentünk.

Nem tudom melyik jobb, így mondjuk én nagyjából kipihentem magam a műtét után, hogy ez a pár nap neki mennyire volt rossz így, azt meg nem fogjuk megtudni. Mindenesetre boldog, kiegyensúlyozott kislány, úgyhogy nem hiszem, hogy hosszútávú problémát okozott neki :)

49. 864c5534c9 (válaszként erre: 47. - Pen80)
2011. szept. 25. 14:08

Igen, volt 1-2 rendes köztük, nekik hálás is voltam, utána már csak velük kommunikáltam...


Itt a győriben kiadják a babákat, mert bababarát kórház állítólag, aztán azzal sem törődtek, hogy császározás után ki sem tudom emelni a picit a rácsos kiságyából, mert felülni is nehézkes..

Órákig felénk sem néz senki, aztán meg rikácsolnak, hogy hogyhogy nem lett pelenkázva a kicsi..

Szerencsére férjem jött, s segített az első 2 napon, mert még a szekrényembe sem tudtam kipakolni, a segélyhívó gombot meg jobb, ha meg sem nyomja az ember...


Dokik lelkesen mondták, hogy bármikor bevihetjük a nővérekhez a picit, ha kis nyugalomra vágyunk, vagy zuhanyozni megyünk, vagy mittomén..Na, 1-szer vittem oda, mert nem volt szobatársam akkor, s a klotyó/zuhanyzó csak a folyosó végén van(jó messze a szobától), nehogy baj legyen, jól odabökött egy kis bunkóságot nekem a nővérke...:P


Én akkora marha voltam, nem mertem igazából semmit mondani, nehogy a babámon csattanjon a dolog, nehogy ne lássák el rendesen, főleg mikor a kék fény alatt volt...

48. Pen80 (válaszként erre: 41. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 13:59
Pedig a buta szülők első babáit nem így hívják... :)
47. Pen80 (válaszként erre: 45. - 864c5534c9)
2011. szept. 25. 13:58
Tipikus csecsemőosztály. A világ legbunkóbb embereit szedik oda össze szerintem. Biztos vannak rendesek is köztük, de átlagban velük van a baj a szülészeten.
46. Pen80 (válaszként erre: 39. - 6b006fc769)
2011. szept. 25. 13:55

Ez jó :DDD

Tényleg nem értem az embereket. Én vagyok az anyja, úgyhogy nálam jobban nem tudhatja más, hogy mire van szüksége az ÉN gyerekemnek.

Olyat is hallottam már, hogy "te már felneveltél X gyereket, ez most az én időm" - erre se tudnak mit mondani :)))

45. 864c5534c9 (válaszként erre: 44. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 13:30

Bakker, milyen dokik vannak?

Szegény picúrkád!!! Még jó, hogy a barinőd értett hozzá...

Sajnos, az egészségügy nem úgy működik, mint kellene, s ez csak egyre rosszabb lesz..:((((


Nekem szülés után volt rossz tapasztalatom a kórházban...A 2. napon észrevettem, hogy nagyon fehér a pici szája kívülről..Első gyerekes anyukaként ugyebár nem jutott a legalapvetőbb dolog az eszembe, csak hogy fura..

Mutattam egy nővérkének..Azt mondta, nincs gond, adnak rá kenőcsöt, csak vigyen a másik nővérhez..

Odavittem a másikhoz: erre nincs kenőcs, minden rendben van, majd elmúlik...

Megemlíteném: a szoptatás elég nehezen ment, mert mindig bealudt a kicsi..Mondták, ébresszem fel, de alig tudtam felébreszteni..5 perc szopi után mindig bealudt..

Kértem tápszert 2-szer is, mert mondtam, hogy szerintem nem eszik rendesen, s eleget a pici...

A nővérek néztek rám, mint ufóra, jól lecsesztek, hogy hát szoptassam..Hiába mondtam bármit...

3. nap nagy lótás-futás dél körül...5-en álltak körül, semmit nem mondtak, felkapták a kisfiam, elvitték, hogy kivizsgálják..Vártam fél órát, mikor már tovább nem bírtam, utánuk mentem, és jól le lettem hordva, hogy ez a gyerek majdnem kiszáradt, infúzióra kellett rakni, meg mivel besárgult, kék fény alá..Én csak bőgni tudtam...


Bakker, azért volt fehér a szája, mert száradt ki a pici..Hogy én ekkora hülye legyek, hogy ez nem jutott róla eszembe..

De ha nekem nem, legalább a nővéreknek bakker, ennyire hülyék, hogy ezt nem tudták?

Amúgy úgy vették észre a száradást, hogy rohamosan csökkent a súlya...:PPP

És még én lettem lecseszve, hogy miért nem szoptattam rendesen!!!!, mit csináltam a babával???? És bunkón odavetették, hogy meghalhatott volna...


Ha még egyszer az életben szülök, s odakerülök a győri szülészetre, minden másként lesz..Ha kell, kiharcolok bármit, s nem leszek olyan mamlasz, idióta, mulya nő, mint az első babámnál, amikor is tudtam, éreztem, hogy baj van, de hiába fordultam segítségért, elküldtek mindig..Na, legközelebb másként lesz..

Az anyai megérzésnél nincs jobb, az nem hazudik, vagy legalábbis intő jel arra, hogy vmi tényleg nem oké....


Bocs,. hogy egy regényt írok, de talán vkinek segítek vele....


Ja, és utána beindult a tejem, 3 óránként fejtem, hogy vigyem a fiamnak az inkubátorba..Nagyon kevés jött ki 1 óra fejéssel is belőlem (jó, ha 20ml), mindig azért is gúnyos megjegyzést kaptam...Pedig fél-fél órát fejtem mindegyik mellre, idegölő volt, de ennyi jött ki...

Még én szégyelljem magam, hogy csak ennyi...

Fél nap tápszer + anyatej után már nem volt fehér a szája a kicsinek, tehát megint okés volt, és egyre több tejem lett idővel....

De jól gondoltam, hogy kellett a tápszer a kicsinek akkor, ott..2 napig kapta így a kékfény alatt, majd utána csak anyatejet kapott otthon, és a dokinő tanácsára csipkebogyóhústeát...

44. Krisztina1969 (válaszként erre: 42. - 864c5534c9)
2011. szept. 25. 12:06

Elvittük 4 hónapos volt, mert evett és közben sírt. Tehát valami baja van. Ez már 1 hete így ment. És mivel fájt valamilye, ezért nem is nagyon evett. Volt hogy már a felit megette és csak akkor kezdett sírni, de volt, hogy már az elején. Megnézték, nem találtak semmit.


Majd másnap bnőm jött baba látogatóba és Ő is tanuja volt ennek az evés közben sírásnak. Bele nézett a szájába (2 doki is megtette a kórházba) közölte, szájpenésze van és az bizony, ha nincs kezelve, nagyon tud fájni. Azonnal interneten keresés. Patika, elkezdtem kezelni neki a száját is a popsiját is. 2 nap után semmi baja nem volt, még 1 hétig kezeltük, azóta sincs ilyen probléma. De az orvosok ilyenek, ha nem találnak semmit, akkor jaj persze első gyerek, túl aggódják stb.

43. 864c5534c9 (válaszként erre: 40. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 11:46

:DDDDD

Szép..:DDDD

42. 864c5534c9 (válaszként erre: 41. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 11:46

Mire mondták, hogy "buta szülők első babája" ? Ilyen bunkóságot!!!!


Hangosbemondó: aranyos..:DDD Én is jót vidultam volna..:DDD

41. Krisztina1969 (válaszként erre: 32. - 864c5534c9)
2011. szept. 25. 11:41

A Nimród nagyon is szép név :)


Heim Pálba mentünk egyszer, hálistennek csak "buta szülők első babája" volt amit megkaptunk :D ez is milyen már :D


Lényeg. Hangos bemondó: ...... Nimród 8-as vizsgáló, ....... Hunor 10-es vizsgáló, ...... Bendegúz 9-es vizsgáló. Volt nevetés a váróban :D

40. Krisztina1969 (válaszként erre: 33. - Ági05)
2011. szept. 25. 11:37
Az én fiam Hunor :))))
2011. szept. 25. 11:11
Igen, az nagyon jó taktika, hogy majd azt ÉN tudom. Én is mindig közlöm, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint járok el a szakamberek iránymutatása szerint, ezzel beléjük fagy a szó:)))
38. 864c5534c9 (válaszként erre: 35. - Pen80)
2011. szept. 25. 11:03

Úgy lennék olyan, mint te...

De én egy akkora idióta vagyok, hogy nyelek, s mosolygok a legtöbb helyzetben, hogy szinte utálom magam...Miért nem tudok én is olyan bunkó lenni, mint mások?


Utána aztán agyban elképzelem, mit kellett volna mondanom, hogyan, stb..De addigra késő...


Mostanra kicsit edzettebb vagyok, mert terelem a szót, de ez sem a legjobb megoldás..Olyan hülye mulya vagyok...:PPPPPP

De azt sem értem, másoknak meg minek kell bunkózni...

Ha nem tetszik egy név, miért nem fogják be a szájukat, s tartják meg maguknak...Másrészt: mi közük hozzá, mi a fiam neve?!?

Ja, úgy fel tudom húzni magam ezen a témán...:P

37. 864c5534c9 (válaszként erre: 36. - Pen80)
2011. szept. 25. 10:58

Jaj, ne haragudj, de én ezen most olyan jót nevettem..

Elképzeltem ahogy mondjuk anyósom prédikál nekem, én meg benyögöm: Majd azt Én "jobban" tudom!...

Jaj, ez nagyon jó..

Asszem utána életem végéig nem kellene hozzá mennem..:S;)

36. Pen80 (válaszként erre: 33. - Ági05)
2011. szept. 25. 10:54
Amúgy az átlag válaszom ez: "Majd azt ÉN tudom". :)
35. Pen80 (válaszként erre: 32. - 864c5534c9)
2011. szept. 25. 10:53

Ismerős dolgok :)

Nekem szerencsém van, én odaugatok rögtön, ha így beszólnak, így max egy próbálkozás után abbahagyják. Nem mondok csúnyát, nem szólok be, csak olyan a hangnem, hogy leveszi a kedvüket.

A rokonok meg ismernek, meg se próbálják :)))

A Nimród pedig szép név. Majd megszokják.

34. 864c5534c9 (válaszként erre: 33. - Ági05)
2011. szept. 25. 10:50

:DDDD


Hát, sajna nekem sokan kinyílvánították, hogy nem szép név a Nimród..

Sokszor köpni-nyelni nem tudtam, mikor mondtak vmit rá, mert nekem eszembe sem jutna ilyen ocsmány véleményt mondani egy kisbaba nevéről...

Na, meghogy már elmúlt 1 éves, s még akkor is 1-2 "kedves" rokon benyögött vmit...

Ez nem normális..Azóta azokkal nem is tartom a kapcsolatot...Mikor legutóbb jönni akartak, megmondtam apámnak, hogy na, azok aztán nem...Bunkózzanak otthon, de ne nekem...


Múlt héten is az egyik szomszédom, aki korábban csúnya névnek titulálta a Nimródot, megmondta, hogy ő ezt a nevet nem bírja megjegyezni...Szóval azért már lightosabb dolgokat fűz hozzá...


Én is nyelek, nyelek, s nyelek...

Most az a sláger sokaknál, hogy a 2 és fél éves fiam még pelust hord...1 éves kora óta hallom, hogy már nem kellene neki pelus...Hát, mára már lassan fellázadnak azok az agyének, akiket zavar...

Védőnővel 2-szer beszéltem már erről, ő azt mondta, ne erőltessem a bilit, mert az ellenkezőjét érem el vele...

Van, amelyik gyerek még ovis korban is pelust hord..Gyerek válogatja, melyik mikor hagyja el...

3 éves korra azért már nappalra ne hordjon...

Szóval ne stresszeljek..

De...elég kínos, mikor bizonyos egyének bunkón beszólnak ez miatt...

De már nem hagyom magam...Vagy terelem a szót, vagy visszaszólok...

33. Ági05 (válaszként erre: 32. - 864c5534c9)
2011. szept. 25. 10:19

Az én kisfiam is Nimród :)))

Nálunk egy ember kritizálta a nevét,mindenki másnak tetszik.

Igazad van,be kellene olvasni,ha minket megbántanak.Nem tudom ez jólneveltség vagy mi,de én is többnyire nyelek.Utána meg én rágódom,idegesítem magam.Pedig tudom,hogy nem kellene.

32. 864c5534c9 (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2011. szept. 25. 10:06

Igen, az a legrosszabb, mikor piszkálják az embert...

Sajna, kezdetben a szoptatás miatt, aztán jön majd, hogy ezt meg azt miért nem eszik még a gyerek, miért ilyen vékony a gyerek, vagy éppenséggel miért olyan duci, miért adsz rá sapkát, miért nem, miért nem jár még a gyerek, stb...stb...Ennek sosem lesz vége....

Mindig lesz vki, aki vmi nagyon "kedveset" beszól, nehogy jó napunk legyen..


Én amúgy a kisfiam születése után a legtöbbet azon sírtam, hogy úton-útfélen rokonok, ismerősök, szomszédok beszóltak vmi csúnyát a fiam nevére (Nimród)...

Már 15 hónapos volt a fiam, de még mindig megkaptam, hogy: Vmi normálisabb nevet nem találtatok volna? Vagy: Hogyan tudtatok ilyen szép gyereknek ilyen csúnya nevet adni...

Szó szerint írom, gondolhatjátok, hogyan éreztem magam...Bőgtem azon, hogy az emberek, rokonok hogyan lehetnek ennyire útálatosak, bunkók..


Aztán megkaptam, hogy marhára elhíztál, meg mindenféle "jótanácsokat" kaptam a fogyáshoz..

Én soha senkit nem oktatok ki semmiben, de mások nem olyan tapintatosak..


Na, meg hogy 2 éves korában még minek szopik a gyerek, meg má' ne adjam neki a cicit..


Sok okostojás van a földön, észre sem veszik, mennyire meg tudják az embert bántani, főleg egy elsőgyerekes anyukát, aki amúgy is sokmindenben bizonytalan, s jobban stresszel, hogy a gyerekének a legjobbat adja...


Én csak azt tudom tanácsolni, hogy ha vki rázendít buta szövegre, akkor ott kell hagyni, ha ezt nem lehet megtenni, akkor el kell kezdeni vmi más semleges témát, szóval tereljük a témát...

Vagy ha nem megy máshogy, fel kell venni a harcot, s beolvasni a másiknak..

Lehet, hogy utána pár hónapig haragszik az illető, de miért csak nekünk legyen rossz, miért mi hallgassunk, mikor minket, vagy a gyereket bántját szavakkal?!?

31. Ági05 (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2011. szept. 24. 23:04
:)))
2011. szept. 24. 22:47

Annyira sajnálom, ha valakit pont ebben a nehéz időszakban (mert igenis nehéz, még ha gyönyörű is) gyötör a környezete olyan dolog miatt, ami ellen a legboldogabb lenne, ha tudna tenni valamit. Olyan szennyek tudnak lenni az emberek.:/ Nekem mondjuk szerencsém van, (vagy túl határozott vagyok:D) de olvasok mindent, olyanokért piszkálják a kismamákat, hogy keresztbe állnak a szemeim.

Kitartás, és igenis jó anyák vagytok!;)

29. Ági05
2011. szept. 24. 22:28

Császárral szültem,s bár hamarabb vágtak volna!Kora reggel közölte a dokim,hogy baj van,meconiumos magzatvíz,túl nagy a baba stb.császár lesz,aztán mégis 14 órát vajúdtam,várt a kitolásig.Ma sem tudom miért:( A kisfiam májkapu-trombózist kapott,1 hónapig volt bent a kórházban.Aztán én is visszakerültem,mert nem pucoltak ki,placenta vagy burokdarabok maradtak bennem.Hála Istennek egészségesek vagyunk:)))

Most 1 éves,de rettegek második babát vállalni(pedig a korom miatt nem sokáig várhatok),még mindig felidéződnek a kórházi emlékek :(

Aztán jött a szoptatás:( Szívta az én kisfiam olyan ügyesen,de alig volt mit:( Aztán hordtuk az anyatejet egy anyukától,kapott tápszert is.Örültem,hogy végre itthon vagyunk,és akkor hallgathattam (anyós,védőnő,1-2 rokon,szomszéd),hogy szoptatni kell,mindenki tud,ja,és amitől falra mászom a "fejben dől el".Rengeteget sírtam.

2011. szept. 24. 22:02
Sziasztok! Én 2x voltam császáros 4x szültem simán.Elítélem azokat az embereket akik azt mondják,hogy a császárosoknak könnyebb mert sokkal rosszabb mintha természetes úton szül az ember és a szoptatás is nehezebben megy .Bár én minden gyerekemet szoptattam/tom de az első pár hónapban mindig volt otthon tápi ha netalántán kellene.Nem elítélendő sem egyik sem másik pláne ha sürgősségi császárról van szó nem beszélve arról hogy nem vagyunk egyformán összepakolva.
2011. szept. 24. 21:41

Sziasztok!


Én nem teljesen tartozom ide,mert természetes úton szültem,viszont tápszeres a babám,nagyon kevés ideig tudtam szoptatni.

Amiért mégis írok,az az első hozzászólás miatt van,ugyanis én nagyon szerettem volna császárral szülni,mert iszonyatosan féltem a természetes szüléstől.Végül természetes lett,és nem bántam meg.


A fórumindító szülése,én azt mondom a legnehezebbek közé tartozik,mert vajúdni órákig már önmagában is nehéz de curvára,nemhogy még utánna császár.Le a kalappal a császárosok előtt.Mi már pár órával szülés után jöttünk-mentünk,zuhanyoztunk,nevetgéltünk,míg a császárosok azért elég rosszul voltak,alig bírtak moccanni.Nyílván van kivétel...mindenzt csak azért tartom fontosnak leírni,mert engem még így is felháborít mikor valaki a császárt egész egyszerűen nem tartja szülésnek,vagy ha valaki évekig kesereg,mert nem sikerült hüvelyi úton...utálom az ilyen felesleges hisztit.


Anyatej:kórházban gyönyörűen beindult,majd elapadt,5 hetesen pótlás,8 hetesen kizárólag tápszer.Azóta nem fáj a hasa,alszik-alszunk,kiegyensúlyozottak vagyunk.Sajnálni sajnálom,de szerintem csak amiatt mert annyira nyomatják mostanában a szoptatást,ami nem baj,de a tápszeres gyerek sem lesz kevesebb vagy betegesebb semmivel...én már bele voltam csavarodva a fejésbe,bedurrant egy ér a mellemben miatta,lett egy csomóm is,szóval mikor már csak napi 20 mili jött,boldogan hagytam abba.

Más tejét nem tudnám adni,valahogy taszít a dolog,holott ha lenne tejem,én adnék másnak ha kérne...

26. 864c5534c9 (válaszként erre: 16. - Krisztina1969)
2011. szept. 24. 12:35

Én is szoptatás mellett 4 hónapos kortól elkezdtem mást is adni a kicsinek, mert láttam, kell neki..Pedig védőnő cseszegetett miatta...

Aztán 1 éves korára én is adtam már abból, amit mi ettünk, de nem túl fűszeres..És még szopott mellette több, mint 1 évet..


Anyuka válogatja, mikor kezd el mást is adni a kicsinek, s nem az dönt, hogy anyatejes-e vagy tápszeres....

2011. szept. 24. 12:34

Mi is császárosak voltunk....medence végű fekvésű volt,és a nagyon magas vérnyomásom miatt azonnal meg kellett császározni pedig csak fájásmérésre mentem.

Nekem egyetlen fájásom semmim nem volt,mondták is sokan,hogy nem érdemlem meg a gyereket mert még azt sem tudom milyen az igazai fájás.

Hát köszönöm szépen!


Tejcsi téma: 3 és fél éves koráig szopott,1 éves koráig szinte az anyatejen kívül semmit nem evett,nem azért mert nem próbáltam hanem nem akarta lenyelni. Viszont én megtehettem hogy szoptassam,hiszen rengeteg tejem volt,de nem lett a gyerekem se kövér meg ilyenek. Ha valakinek nincs vagy elmegy a teje,az természetesen etesse tápszerrel,én is azt tettem volna ha nincs tejem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook