Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! fórum

Császárral szülő és tápszeres babát nevelő szülők írjatok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
234. Krisztina1969 (válaszként erre: 233. - D935dfcf80)
2011. nov. 12. 16:01
az lehet, az espumisam mégis azonnal hatott :) evés előtt beadtuk neki és lenyomta a gázokat, utat csinált a tápláléknak :)
233. d935dfcf80 (válaszként erre: 232. - Krisztina1969)
2011. nov. 12. 15:52
Az esp... és az inf... ugyanaz az, vagyis ugyanaz a hatóanyaga!!! Csak az inf...egy ezressel drágább!
232. Krisztina1969 (válaszként erre: 231. - D935dfcf80)
2011. nov. 12. 14:44
késöbb sem lesz jó, az egy szar. Espumisan csepp. 2 hetes korától adtam neki, ahogy le volt írva. Utána fokozatosna csökkentettem, végül már nem kellett.
2011. nov. 11. 09:07

Az én lánykámnak a hasa fáj de kegyetlenül. Voltunk dokinál aki azt mondta, hogy semmi más okot nem talál a fájdalmas sírásra csak a hasfájást. Vettem a patikában inf. . . hátha segít. Igaz az is csak pár nap múlva fejti ki hatását. Már alig várom, hogy ez a hasfájás elmúljon. Olyan keservesen sírt tegnap este is. . . . . nem is igen aludtunk. Totál ki vagyunk mindketten merülve. Kap ügye anyatejet és tápit is. A dokinő szerint amit adok neki tápi a nem jó mert tejalapú és nem bírja a gyomra. Olyat akar felírni, aminél a gyomor nem is dolgozik csak felszívódik a kaja. Én ebben nem nagyon hiszek, mert egyrészt vagy nem eszi meg megint és kiéhezteti saját magát, és attól is tartok, hogy ha hozzátáplálom akkor nem fogja a gyomra megemészteni a kaját mert nem dolgozik. Lehet nagyon nagy hülye vagyok, de ettől tartok. Szóval nem tudom mi a rosszabb. Az ha nem eszik és kiéhezik ( szerintem ez) mint s hasfájás, amit igyekszünk masszázzsal, szuszpenzióval . . . stb kezelni. áááááááááááááááááááááááááá

Ja és ezt a tápit szereti, hízik is tőle szépen. . . .

230. Krisztina1969 (válaszként erre: 229. - Kolli1987)
2011. nov. 8. 14:09
Örülök, hogy nem kell tornára járnotok :) Az én fiam, most 1 hét alatt természetre akkorát változott. 13 hós lett és szinte nagyfiú :) Ez meg a másik véglet :D annyira jó gyerek lett, hogy nem ismerek rá :D Jó, azért nem fogad szót, mert szelektív a hallása, de nagyon jól viselkedik. Nincs hiszti, nincs sírás. Pihennek a fogak biztos :D
2011. nov. 8. 11:30

Sziasztok!


Hogy vagytok!

Mi jól vagyunk szerencsére. :)

Csengének a szülinapjára készülünk ezerrel. :) Már csak másfél hét és egy éves lesz a nagy lányom. :)

Képzeljétek nem kell gyógytornára járnunk. :)

228. Kriszti0711 (válaszként erre: 227. - Krisztina1969)
2011. nov. 8. 09:18
Örülök!:)
2011. nov. 8. 07:56
Megette a kakaót :)
226. Kriszti0711 (válaszként erre: 225. - Krisztina1969)
2011. nov. 7. 12:04

Szia


Rég jártam erre. Mi lenne, ha megpróbálnál egy kis kakaót rakni a tápszerbe? Van gyerekeknek való, Ovomaltine vagy hogy hívják. Tudom a többi is nekik van, de ebben nincs koffein. Egyébként más ötletem sajnos nincs, nekem szerencsére még megeszi a lányom a tápszert.

2011. nov. 7. 11:06

Csajok. Most 13 hós a fiam és 2 napja nem eszi vacsira a tápot, a tejitalt és a pépet sem. Üveges főzeléket eszik. Kiválasztja magának, hogy melyik szimpi neki és azt megeszi.


De azért még kipróbáljuk a kakaót, meg sütök tököt almával. Nem akarom, hogy ilyen főzelékeket egyen este. Esetleg valakinek valami ötlet?

2011. nov. 7. 11:03

Receptek 4-6 hós baba

Almaszósz

1 szem almát tisztítsunk meg és daraboljuk apróra. 1 szem krumplit

tisztítsunk meg és apróra vágva főzzük meg, az utolsó 5 percre

tegyük mellé az almát is. Ha megpuhult, turmixoljuk össze úgy, hogy

közben a főzővízből is hozzáadunk a megfelelő állag elérése

érdekében.


Céklafőzelék

1 db céklát hámozzunk meg és apróra

vágva főzzük puhára annyi vízben,

amennyi éppen ellepi. A krumplit vele

együtt főzzük meg, ha megfőtt,

turmixoljuk össze, a sűrűségét a főzővízzel állítsuk be, de tehetünk

hozzá anyatejet is.


Répalé

A legegyszerűbb gyümölcscentrifugán elkészíteni, de anélkül is

kivitelezhetjük, ha kislyukú reszelőn jó apróra reszeljük a fiatal répát

és szűrőn átnyomkodva kiszűrjük a levét.


Körtepép

A megtisztított körtét jó alaposan összeturmixoljuk, a

legjobb, ha puha, érett körtéből készítjük.


Körtelé

A körtét megtisztítjuk, összeturmixoljuk és teaszűrőn leszűrjük a

levét. A legjobb túlérett körtéből csinálni, ami jó lédús. Ha nagyon

érett a körte, akkor a turmixolással nem is kell bajlódni, elég

összenyomkodni a körtét jó alaposan és kis babavízzel vagy forralt

vízzel higítani és máris kész a körtelé!


Őszibarack-turmix

Egy nagy szem meghámozott őszibarackot 2 deci anyatejjel vagy

tápszerrel összeturmixolunk.


Burgonyapüré

Alaposan megmossuk, majd 200 Celsius-fokos sütőben harminc

percig sütjük a burgonyát. Válasszunk sárga héjú fajtát, mert puhára

sül, így villával is könnyedén szétnyomhatjuk.


Téli főzelék

Egy közepes szem burgonyát

meghámozunk, felkockázunk és

felteszünk főni annyi vízzel, hogy éppen

ellepje. 1 szelet sütőtököt meghámozunk, kimagozunk és apróra

kockázunk. Amikor a krumpli félig megfőtt, beletesszük a sütőtököt.

Amikor kész, 1 szem meghámozott, kimagozott, apróra vágott almát

beleteszünk és turmixoljuk. Saját levével higítjuk.


Gyümölcstea

1 kis cumisüveghez:

-1 teáskanál szárított alma

-csipetnyi ánizsmag

-fél teáskanál szárított citromfűlevél

-kis darab édesgyökér

Az almát kis kockákra vágjuk. Az ánizsmagot mozsárban öszetörjük, a

citromfűlevéllel, az almakockákkal és az édesgyökérrel a teáskannába

tesszük.

Egy lábosban 2 dl vizet 2 percig gyöngyözve forralunk, majd a

kannába öntjük.

10 perc után kis cumisüvegbe szűrjük a teát.

223. Krisztina1969 (válaszként erre: 222. - D935dfcf80)
2011. nov. 7. 11:03
Először alma. Vagy turmixolva, de mivel nem igazán csinálja pépesre, én reszeltem. Csak egy gerezdet lereszeltem és adtam neki. Csak pár falatot akartam, de megette mert ízlett neki :) 3 napig alma. Aztán jött a sütőtök. Nem apróztam el, egy egész üveggel megevett. Utána sárgarépa, krumpli. Krumpliból csak egy picit és naturba sose ette meg, csak valamivel. Ha megy az alma és a sütőtök, azt már vegyesen is adhatsz majd neki. 2 hétig ezeket adtam, aztán kaptam receptet.
2011. nov. 6. 09:11

Anyukák! Ti a hozzátáplálást mikortól és hogyan, mivel kezdtétek?

Iza jövő hónapban lesz 4 hós és alig várom, hogy új ízt vezessek be neki! Várom a tanácsokat!

2011. nov. 2. 15:57

Sziasztok!


Hogy vagytok és a babák?

220. d935dfcf80 (válaszként erre: 219. - Ági05)
2011. okt. 31. 14:46
Szia! Igen úgy néz ki hogy nekünk is bejött, csak a kakilással vannak gondok, de remélem megszokja a pocija és az is beindul. Szépen eszi és hízik tőle. :))
219. Ági05 (válaszként erre: 218. - D935dfcf80)
2011. okt. 30. 09:50
Az egyik barátnőm azt ad a kisfiának,nekik bejött :)
2011. okt. 30. 09:20
Valaki próbálta már a humana baby fitt plusz tápit??
217. Pen80 (válaszként erre: 215. - D935dfcf80)
2011. okt. 15. 12:54
A lányomhoz órát lehetne igazítani, úgyhogy nálunk az igény szerintből nagyon hamar kialakult a rendszer. Ő alakította magának és alvásban is így van. Éjjel 12 óra, délután 2 óra alvás. Akármikor teszem le.
2011. okt. 15. 09:50

Szerintem sem kellene még semmit bele tenni még. Nem értem a doki miért nem ad inkább másik tápit. :(

A másikat miért kellett lecserélni?

Én is igény szerint etettem a kislányomat. :D

2011. okt. 15. 09:20
Hát5 én sem teszek bele semmit, mert félek a következményektől. Ti hogy etettetek?? Mi most már igény szerint, mert eddig napirend volt, de hiába ha nem volt éhes 3 óránként!! 2 hónaposak vagyunk. Éjjel is felkel 2x hogy éhes.....Mondjuk ez az a téma amin lehet vitatkozni!
214. Ági05 (válaszként erre: 212. - D935dfcf80)
2011. okt. 14. 21:30

A sógornőm ugyanezt a tanácsot kapta,ő cukrozta a tápszert.Nem igazán jó megoldás szerintem.

Nálunk is volt tápszerváltás,pár nap volt,míg átállt a kisfiam a másikra.(Bár a végleges és legjobb megoldás az volt,hogy hoztuk a tejet egy anyukától.)

213. Pen80 (válaszként erre: 212. - D935dfcf80)
2011. okt. 14. 14:08
Én cukrot nem adnék neki, ha nem muszáj. Nem kell direkt hozzászoktatni a pici gyereket, én amondó vagyok. Az első tápszerrel mi is volt a gond?
2011. okt. 14. 13:57
Hát ez már a 3.tápi.Teljesen tanácstalan vagyok! Fogyott is egy picit, holott eddig szépen gyarapodott. Olyan rossz, hogy nem tudja elmondani, hogy mi a gondja:(((((( Beszéltem a dokival és azt mondta ízesítsem egy kis vaníliás cukorral. De ettől tarok..nem akarom, hogy valami baja legyen a picinek!! Szerintetek??
211. Pen80 (válaszként erre: 210. - Kolli1987)
2011. okt. 14. 13:31
Szerintem is, bár lehet, hogy csak most van pár ilyen napja a babának.
210. Kolli1987 (válaszként erre: 209. - D935dfcf80)
2011. okt. 14. 11:15

Szerintem beszélj a gyerek orvossal és váltsatok másik tápira.

Hátha a másik jobban izlene neki.

2011. okt. 14. 11:06
Szerintem a tápszer ízével lehet gond, talán keserű....Nappal 3 óránként eszik este ritkábban....Szóval nem tudom..
2011. okt. 14. 10:44

Mennyi időközönként eszik?

Cumisüveget nem váltottatok?

Nem az ízével van gond?

2011. okt. 14. 10:41
Ő még csak 7 hetes, uh az nem lehet...
206. Kolli1987 (válaszként erre: 205. - D935dfcf80)
2011. okt. 14. 10:30

Ugyan én nem tápszerezem a babámat de nem lehet, hogy valami más lehet a háttérbe? Nem lehet, hogy bújkál benne valami? Vagy a foga akar kibújni?

Lányom akkor nem akart egyáltalán enni amikor bújtak ki a fogai.

2011. okt. 14. 09:22

Sziasztok anyukák! Tanácsot szeretnék kérni! Előfordult valakinél, hogy tápszerváltásnál a picikéje nem akart enni??? Nálunk most ez van. Pedig régen ezt a tápot ette (milupa papti) és sokat evett belőle. Aztán a dokinő felírt egy másikat de az nem vállt be, és visszatértünk a peptire és 3 napja alig akar enni. Szerintetek????

HELP!!!

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook