Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cigi nélkül avagy ki akar mostanában leszokni a dohányzásról fórum

Cigi nélkül avagy ki akar mostanában leszokni a dohányzásról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. szept. 8. 11:39

Sziasztok,


én majdnem másfél éve nem dohányzom.

Előtte 9 évig szívtam...Sajnos.


Egyik napról a másikra határoztam el, hogy kész, vége.

Még most is emlékszem az utolsó elszívott cigimre.

Másnap irány a patika.

Ott egy kedves patikus ajánlotta a Nikorett nevű rágót (inkább rágó mint a tapasz saját véleménye szerin).

Ha ráakartam gyújtani bevettem egyet.

Kétszer-háromszor meg kellett rágni és utána a szájban, nyelv alatt tartani.

Így bírtam ki és csak ajánlani tudom.

Voltak nehéz pillanatok, sokszor a sírás kerülgetett plusz jöttek az elvonási tünetek, de most annyival jobb.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy próbálja meg.

Az első két hét vacak és nagyon nehéz, de megéri!

HAJRÁ, MEGCSINÁLJÁTOK!

24. norci78 (válaszként erre: 6. - Db78bacc4f)
2010. szept. 8. 11:39

nekem nem áll szándékomba.....

próbáltam már valami "rezgéses" csodával. az addig volt hatásos még az ára vissza nem jött, kb 1 hét:)

volt tapaszom is, azt meg volt hogy elfelejtettem hogy rajtam van....győzött a szokás.

itt csak a saját elhatározás fog segíteni! :)

meg ti! :)

23. norci78 (válaszként erre: 5. - CheshireCat)
2010. szept. 8. 11:37

hát ha ilyen sokáig kibírtad akkor ne szokj rá vissza!

nagyon ügyes voltál ::) hogy igy abba tudtad hagyni!

remélem nekem is ilyen sikerélményem lesz!

22. norci78 (válaszként erre: 2. - Mia87)
2010. szept. 8. 11:33

most itt az alkalom!

hétfőig van rá idöd hogy felkészülj!

és ha vannak "sorstársaid" hidd el könyebb, de semmiféleképp könnyű :)

21. bobe2
2010. szept. 8. 11:26

Én jan 1 töl nem dohányzom.a munkahelyen 5-en megbeszéltükhogy ez lessz az ujévi fogadalom.Nem mondom könyü volt de sikerült,egyedül tettem le a többiek nem,peddig még 2-en tapaszt is használtak


Akaraterö kell hozzá és kitartás.


Fél doboz cigivel mászkáltam nagyon sokáig és ,igy probáltam magam ösztönözni hogy ne gyujtsak rá.



Hála istennek mára már eszembe sem jut a cigi.


KITARTÁST MINDENKINEK ÉS SOK SOK AKARATERÖT.MENNI FOG.

20. Tamianyu (válaszként erre: 19. - Tamianyu)
2010. szept. 8. 11:18

Bocsi,tudom nem erről szól a fórum,többet nem írok a témáról.

Sok sikert mindenkinek aleszokáshoz,végül is a végeredmény a fontos.Tök mindegy hogyan sikerül.

19. Tamianyu (válaszként erre: 17. - 8e163afeff)
2010. szept. 8. 11:17

Mert elhatároztad,hogy leszoksz.

A pszichénk nagy befolyással van a fizikumunkra is.

Egyébként magánklinikája van akihez jártam,eléggé elismert orvos a pasi is a felesége is.

De sem nekem sem a gyerekemnek nem hozott sajnos eredményt.Héha úgy éreztem jobb,talán mert annyira akartam,aztán rájöttem semmi.Főleg a gyerek miatt vesztettem el a hitem benne,mert Ő pici volt még,és nem lehetett befolyásolni.Ő sem javult tőle.

2010. szept. 8. 11:17
Megjött a könyv, köszönöm!
17. 8e163afeff (válaszként erre: 13. - Tamianyu)
2010. szept. 8. 11:11
Hááát, nem tudom... pszichésen biztos fontos, de én fizikailag se kívántam a cigit utána, ami pedig biztos a kezelésnek köszönhető, lévén, hogy előtte 1 órát se bírtam volna ki cigi nélkül. Az is számít, hogy hova megy az ember, vannak kókler gépek - én egy bevizsgált német gépnél voltam, SZTK-ban...
16. Tamianyu (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2010. szept. 8. 11:09

Rettenet rossz,és büdös.Én amikor azzal próbálkoztam,azt mondtam,akkor inkább a cigi.

A tapasztól én is rosszul éreztem magam.

Egyébként gondolom nem Kossutot szívsz:D

Ezek a light-os cigik nem is okoznak igazi fizikai függést,inkáébb csak pszichésen,de ez a legnehezebb.

Amikor végülis leszoktam,és semmilyen szerrel nem próbálkoztam,akkor jöttem rá,hogy nincs fizikai elvonási tünet,max pszichés.

Apám Symphóniáról szokott le infarktus után,napi 2doboz,és még neki sem volt,pedig az sokkal erősebb a mai divat cigiknél.

15. 8e163afeff (válaszként erre: 14. - Db78bacc4f)
2010. szept. 8. 11:08
már küldtem is, s csak jótanácsként: az e-mail címeteket mindig priviben írjátok, mert vannak ilyen "robotok", amik mászkálnak a különböző oldalakon, leszedik a címeket, és kapjátok a sok reklámlevelet:-)
14. db78bacc4f (válaszként erre: 10. - 8e163afeff)
2010. szept. 8. 11:05

én kérném szépen a könyvet. A címem:brogedina@gmail.com

köszönöm

13. Tamianyu (válaszként erre: 10. - 8e163afeff)
2010. szept. 8. 11:05

Én jártam biorezonanciás kezelésekre,és az egyik gyerkőcömet is kezeltettem.Más ügyben,de a módszer ua.Már csak ezért is azt mondom,hogy a fejben dől el a dolog,mert 1 kezelés amúgy sem ér semmit.Nekünk sok kezelés sem ért sajnos,feleslegesen dobtunk ki százezreket....Nincs jó tapasztalatom sajna vele,pedig nagyon bíztam benne:(

De a pszichés befolyás nagyon sokat számít,és az akarat.Vagyis csakis ez számít.

12. 8e163afeff (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2010. szept. 8. 11:04
Én használtam anno tapaszt, le is szoktam vele, de volt pár rossz tünetem a tapasz miatt, szerintem jobb a biorezonancia. Szerintem KELL segítség, tény, hogy segítség nélkül 10 emberből 3-nak sikerül, segítséggel 8-nak. Szóval szerintem legyünk gyengédek a testünkhöz, nem kis munka neki lejönni a "drogról". Én még most is eléggé köhögök meg rekedt vagyok, tisztul a tüdőm...
2010. szept. 8. 11:01
Egyébként kis segítséget a rágó, mint a nikotinel, vagy valami hasonló termék sem nyújt szerintetek?
2010. szept. 8. 10:59
Sziasztok, én egy hónapja tettem le, és egyáltalán nem hiányzik, pedig nagy cigis voltam, 16 évig napi másfél doboz. De nekem bevált a biorezonancia... igaz, hogy akaraterő is, de ha már kifizettem 7000-ret, gondoltam, tuti, nem gyújtok rá... és így is lett. Az első két nap elég rossz volt, de nem azért, mert a cigit kívántam, hanem mert nagyon kókadtnak éreztem magam, kába voltam. De összvissz ennyi kellemetlenség volt. És most nem hogy nem kívánom a cigit, hanem kifejezetten boldog vagyok attól, hogy nem vagyok büdös, érzem az illatokat stb. Nagyon megéri!!! És azóta már buliztam is, füstöltek a többiek, mint a kémény, és egyáltalán nem akartam én is rágyújtani. Van egy könyv, Carr: Leszokni a dohányzásról, amit nagyon érdemes elolvasni, nagyot lendít a motiváción (nekem megvan pdf-ben, aki kéri, elküldöm). Sok sikert mindenkinek!
2010. szept. 8. 10:54
Jók a bíztató szavak, köszönjük!
8. Tamianyu (válaszként erre: 6. - Db78bacc4f)
2010. szept. 8. 10:50

Felesleges bármivel ámítani magunkat.Én évekig próbálkoztam mindennel amivel csak lehetett,sz@rt sem ért semmilyen csodaszer.

A férjem azon a mágnesen vackon volt,de azt mondta hókusz-pókusz,ugyan úgy akarat erő kellett neki hozzá.Én már ezt ki sem próbáltam,hanem

egyszer elhatároztam leteszem,és azóta egy szálat sem szívtam.Nem lehet úgy sem,hogy csökkented,mert a végén többet szívsz mint előtte.

Neked is sok sikert.

7. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Norci78)
2010. szept. 8. 10:46

Hajrá,csakis akarat és elhatározás kérdése a leszokás.Én 17 évig dohányoztam.Utolsó munkahelyemen elment napi 1,5 néha 2 doboz is,pfújjjj!!!

Sokkal jobb nélküle élni.A negyedikre nem bírtam volna felmászni,mert a tüdőm köptem majdnem ki.És kb 2 év kellett ahhoz,hogy nem ezt érezzem.Már 6 éve nem szívon.

Egyébként az első pár hét a legrosszabb,de hullámokban jön.Van,hogy jobb,van,hogy nagyon rossz.Túl kell lenni rajta.

Sok sikert,kitartást.

2010. szept. 8. 10:39
én is már egy ideje próbálom rávenni magam, de még nem sikerült. Használtok hozzá majd valamit, vagy csak egyszerűen leteszitek?
2010. szept. 8. 10:39

szia, én sajnos megint elkezdtem pár hete cigizni. volt pár stresszes hónapom, most még időben abba akarom hagyni.

egyszer leszoktam kb 6 év után 10 hónapra, az nagyon érdekes volt, mert nem is leszoktam, hanem történt valami és egyszer csak nem kívántam tovább. vettem egy doboz cigit, és azon vettem észre magam, hogy mindig csak halogattam mikor bontom ki. majd rágyujtok ha megyek haza... majd este... majd reggel.. aztán végül 1 hét után odaadtam a dobozt egy ismerősnek, mert egyszerűen nem kívántam. 10 hónap alatt egy nap se volt, amikor meginogtam volna, hetekig eszembe se jutott, hogy cigizzek.

Próbáltam kitalálni mitől történhetett, az egyik lehet talán az úszás. akkoriban sokat jártam úszni és valahogy olyan rosszul esett volna utána cigizni (más sportnál nem éreztem ilyet)

Megoldás még ha olyan társaságba jársz, ahol szégyen lenne cigizni :D

Amúgy a hozzáállás nagyon sokat számít szerintem. ne mondd, hogy nem lesz könnyű, mert igazad is lesz :D Igenis könnyű lesz, mert elhatároztad és sikerül. :)

2010. szept. 8. 10:35
Én is szeretnék...de ahhoz nyugodtabb körülmények kellenének:S
2010. szept. 8. 10:29
én is gondolkodom rajta nagyon sokat...
2010. szept. 8. 10:26
Szia! én is a minap gondolkoztam el rajta, csak nekem ehhez nincs elég akarat erőm. 8 éve dohányzom.
2010. szept. 8. 10:23

sziasztok,


sorstársakat keresek akik mostanában szeretnének leszokni a cigiről.

én már nagyon régóta dohányzom, kissebb nagyobb megszakítással. de most már elég volt, nem lesz könnyű küzdelem de együtt könnyebb!!!!!!! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook