Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cigi nélkül avagy ki akar mostanában leszokni a dohányzásról fórum

Cigi nélkül avagy ki akar mostanában leszokni a dohányzásról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
115. norci78
2010. szept. 20. 18:49

én is kijárok cigizni a többiekkel cigizni csak nem gyújtok rá! :)

sajnos azért naponta 2-3 szál még mindig befigyel..

jaj úgy haragszom érte...nem egyszerű, de nem adom fel :)

114. 997ad9d84c (válaszként erre: 88. - Erika25)
2010. szept. 20. 16:54
Sziasztok! Erika 25! Másik doh. fórumon írtam, jó lenne valakivel együtt folytatni a küzdelmet. Több mint 40 éve dohányzom, min. 1 doboz/nap. Június eleje óta küzdök, kb. fele arányban dohányoztam. Szept. 17.-e óta nem gyújtottam rá, tapaszozom. Nagyon jó lenne így folytatni. Nekem mindig a páratlan napok a legrosszabbak, így már készülök a holnapra. (De még a mait is ki kell bírni). Sok sikert mindenkinek!
113. Tigris1971 (válaszként erre: 112. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 16:44
Kifogok,de azért tudod,nem mindegy óránként kimenni rágyújtani,mindegy mit csinálsz,vagy csak úgy.
112. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 111. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 16:41
Akkor járj ki hozzájuk cigi nélkül! :)
111. Tigris1971 (válaszként erre: 110. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 16:40
Nem rossz.Az én kutyáim frissek és illatosak voltak,miután én cidriztem mellettük a teraszon cigivel a kezemben.Ha sikerül leszoknom,ők lesznek az egyetlen vesztesei a dolognak,nem fogok annyit kijárni hozzájuk.
110. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 109. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 15:53
Szerintem már itt is, meg egy csomó más cigis fórumon is leírtam: az utolsó cigarettacsepp a pohárban nálam a következö volt. Esténként, föleg télen, amikor kevesebbet szellöztet az ember, a cigifüst megmaradt a nappaliban, ahol a kutyáim alszanak. Reggel kocsmaszaga volt a bundájuknak. Elszégyelltem magam rendesen...
2010. szept. 20. 15:49
Nálam inkább a terasz a kritikus pont,amikor kimegyek a kutyákhoz.A lakásban a többiekre való tekintettel nem dohányoztam.
108. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 107. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 15:42

:)

Nekem egyébként a gép elött hiányzott a legjobban a cigi....

107. Tigris1971 (válaszként erre: 106. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 15:34
Köszi igyekszem.Látom két fórumon is jelen vagyunk mind a ketten.
106. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 105. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 15:00
Kitartás! :)
105. Tigris1971 (válaszként erre: 104. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 14:47
De szuper lenne,ha már én is ott tartanék!
104. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 103. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 14:35

Júnis 2. 18:00


Azóta egy szál (fél szál) cigit szívtam el, de nem is szívtam végig, mert nagyon rosszul esett. Ez kb. 3 hét után volt.


És nem, nem hiányzik, igaz, ritkán cigiznek körülöttem. :)

103. Tigris1971 (válaszként erre: 102. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 14:29
Hát,igen igyekszem tartani magam,tényleg szar érzés volt,hogy átvágtam,pedig hogy örült neki.Hú 10 nap,az nagyon sok.Most már egyáltalán nem hiányzik,még akkor sem,ha cigiznek előtted?Mikor szoktál le?
102. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 101. - Tigris1971)
2010. szept. 20. 14:25

Szia! Átadsz egy üzenetet a Kisfiadnak? :D Ne dugd el a cigit, hanem dobd ki!


Ma még bírd ki, és ha holnap reggel is rádjön, akkor gondolj arra, ma milyen mocsokul érezted magad!


Már az utolsó cigi után is hiányzott, de napról napra könnyebb lesz! Az elsö 10-14 napot nehezebb kibírni, utána már röhögve is menni fog!

2010. szept. 20. 13:45
Hahó?Merre vagytok?Ma csak 1 szál cigit szívtam el még reggel,azóta is lelkiismeret furdalásom van.Tegnap elmondtam a 16 éves fiamnak,hogy szeretnék leszokni,ő nagy boldogan összeszedte a házban az összes cigit és nagy lelkesen eldugta.Nekem meg reggel annyira hiányzott a jól megszokott reggeli cigi,hogy addig kerestem,amíg megtaláltam,elszívtam egy szálat,de valahogy nem esett igazán jól.Azóta is olyan kellemetlen érzésem van,hogy becsaptam szegénykémet.Talán ez fog igazán erőt adni a leszokáshoz.Ti mennyi idővel a leszokás elkezdése után kezdtétek igazán hiányolni a cigit?
100. 8e163afeff (válaszként erre: 97. - Norci78)
2010. szept. 19. 20:57
norci, inkább segítsd a leszokásban a szervezeted: szedjél MagneB6-ot vagy kudzut vagy hasonló... jobb, mintha cigivel enyhíted az elvonási tüneteket...
99. 8e163afeff (válaszként erre: 98. - Erika25)
2010. szept. 19. 20:55
Nagyon ügyes vagy, te tulajdonképpen már nemdohányzó vagy, örülj ennek nagyon! Ne kétkedj, hogy meglátod, hogyan tovább, hanem örülj minden szabadon töltött napnak... mert nemsokára már eszedbe nem jutna a szádba venni, olyan furának éreznéd... Én szoktam már vissza két hét után régen, és ez is erősítsen benneteket: egyáltalán nem olyan az íze, mint amikor még cigizel. Csak egy csapda, ugyanis addig szívod, amíg ugyanolyan élményt nem nyújt, mint régen, tehát vagy fél dobozzal elfüstölsz, mire hasonló íze lesz. Egy hónapja nem cigizek, de most már annyira hülyeségnek gondolom, hogy egy ilyen rudacskát szopogattam:D
2010. szept. 19. 17:33

Jó veletek dumcsizni lányok, én azóta sem gyújtottam rá... Úgyhogy már 3 pirospontom van :)

Egész jól bírom... Igaz, most nagyon elhatároztam magam. Valahogy betelt a pohár ezzel a cigizéssel.

Annyira elegem lett belőle... és nagyon untam már, hogy uralkodik fölöttem ;)

Majd meglássuk, hogyan tovább... :)

97. norci78 (válaszként erre: 89. - JudyM)
2010. szept. 17. 07:31

hát ne irigyeljél....tegnap 3 szálat is elszívtam.

olyan ideges voltam, hogy ha valaki úgy nézett rám már arra is ugrottam, ugyhogy a barátom mondta hogy inkább szívjak el 1 szálat mert már nhezen videl el! :)

na abból az 1 ből 3 lett! :)

96. norci78 (válaszként erre: 88. - Erika25)
2010. szept. 17. 07:29

azért ez is jó!

Persze az lenne az igazi ha egyátalán nem cigizne az ember, de hát aki a kicsit nem becsüli.....:)

95. 8e163afeff (válaszként erre: 93. - Erika25)
2010. szept. 17. 06:25
Hát persze, hogy nem törődünk a negatívumokkal, ha rágyújtunk, ezzel mindenki így van, én is így voltam, a szobámban vágni lehetett a füstöt, és utáltam, hogy büdös vagyok, tehát bánatomban rágyújtottam:D De ha leszokik az ember, mindez nem fogja már se bántani, se vonzani. Az első nap a legeslegeslegnehezebb, így, ha túl vagy rajta, már félig meg is nyerted a harcot, csak így tovább!!!!
2010. szept. 16. 23:51

Ja, és köszi a könyvet Katatica, holnap kezdem is olvasni... és ezt a Nico teát is megnézem.

Ilyen biorezonanciás kezelésre most nem költenék, hátha megy anélkül is. :)

2010. szept. 16. 23:48

Nagyon jókat mondasz katatica, minden olyan igaz, csak a gyakorlatban olyan nehéz... :)

Mindent tudok én is fejben, hogy milyen káros, hogy milyen csúnya leszek tőle, hogy büdös stb., de amikor az ember rágyújt akkor ezekkel mind nem törődik. Legalábbis én... ilyen hülye vagyok. De harcolok magam ellen. ;)

Mindig veszekednem kell magamra, hogy nem gyújthasz rá Erika, hiszen már nem dohányzol! Leszoktál! :D

Ma mondjuk sikerült is, nem szívtam egy szálat sem. Ez az első nap cigi nélkül. Úgyhogy beírok magamnak egy nagy piros pontot :)

92. 8e163afeff (válaszként erre: 89. - JudyM)
2010. szept. 16. 19:33
Biztos összejön neked is, ha ennyire vágyik rá az ember, sikerülni szokott. Egyébként talán vasárnap jobb elkezdeni, mert az első nap elég kába az ember, jobb, ha lehet csak heverészni, tévézni, olvasgatni... Az első három nap nehezebb, csökkenő minőségben, aztán már gyerekjáték lesz az egész... Nekem még az jött be, hogy mikor jöttek az elvonási tünetek, megpróbáltam örülni nekik: "aha, itt vagy, szóval tisztul a szervezet, holnapra még jobb lesz!" És Carr-nak van egy zseniális mondata: a nemdohányzó nem vágyik a cigarettára!!! Ha leszokunk, és az elvonási tüneteket végigtűrjük, egyáltalán nem fog hiányozni... csak a dohányzók sóvárognak a cigi után...
91. 8e163afeff (válaszként erre: 88. - Erika25)
2010. szept. 16. 19:28
Ha már csak 1-2őt szívsz naponta, akkor tulajdonképpen már leszoktál:-) Ettől már igazán semmiség lesz megszabadulni! Szerintem neked is jó lenne valamiféle segítség, ami segít eldönteni fejben - pl. biorezonancia, amivel meggyőzöd magad, hogy kimosta belőled a mérget, és nem akarsz majd rágyújtani, hogy ne rontsd el a tisztaságot. Vagy olcsóbb megoldás a Nico tea, az is kitisztít - csak talán épp azért nem olyan visszatartó erő, mert olcsó:-)
90. 8e163afeff (válaszként erre: 87. - Tigris1971)
2010. szept. 16. 19:24
Nyugi, biztos nagyon ügyes leszel! Szerintem azért jók ezek a segédeszközök, mert az emberben benne van, hogy "kiadtam érte a pénzt, akkor már nem hagyom veszni"+tényleg jó, ha besegítünk a testnek. A léleknek is be kell, ehhez nagyon jó a Carr-könyv (elküldöm pdf-ben, ha nincs még meg), 1 nap alatt el lehet olvasni, és nagyon-nagyon jó motiváció. Meg jó az önkényeztetés: infraszauna, úszás, méregtelenítő masszázs stb. A meditáció is remek,jóga stb. Segítsetek a testeteknek-lelketeknek megszabadulni a méregtől, gyengéden, szépen - nagyon hálás lesz! És csodás érzés nem cigizni! Olyan illatokat, ízeket érzek - és szabad vagyok, mert végre nem ő mondja meg, hogy jól érzem-e magam valahol, vagy hogy mikor hagyok abba egy beszélgetést...
89. JudyM
2010. szept. 16. 15:12

Sziasztok Lányok!

Nem vesztem el! :)))

Hát sajnos én is csak csökkenteni tudtam, egyszerűen nem bírtam ki nélküle. Persze ez is eredmény, de szerintem sem az igazi. Persze, azért nem adom fel.

Norci, olyan ügyes vagy! Már most irigyellek! :))) Most minden napom nagyon sűrű, még pár napig próbálom tartani a csökkentett üzemmódot, és hétfőtől újra neki ugrok.

Egyszer csak sikerülnie kell! :))) Hajrá mindenkinek! Fúúúj cigi! Éljen a szabad élet! :)))

2010. szept. 16. 12:09

Sziasztok!

Én szeptember elején kezdtem a leszokást,de azóta még nem telt el úgy nap, hogy ne gyújtottam volna rá legalább 1x v. 2x.

Előtte napi egy doboz volt az "adagom". Ahhoz képest már ez is haladás, de tudom, hogy nem az igazi...

Többször abbahagytam már életemben, és akkor mindig úgy hogy eltüntettem minden cigit otthonról és így nem volt mit szívni.

De most mindig kapok innen-onnan :)

Na mindegy, próbálkozom tovább, most eléggé elhatároztam magam. Ugyanis egy tőlem fiatalabb hölgyismerősöm a közelmúltban halt meg tüdőrákban. :( Kicsit ráébredtem, hogy mit is csinálok... Folyamatosan mérgezem magam egy csomó rákkeltő anyaggal és még fizetek is ezért.:P

Remélem veletek együtt könnyebben megy majd dolog.

KITARTÁST kívánok mindenkinek velem együtt és NE GYÚJTSATOK RÁ!!!

87. Tigris1971 (válaszként erre: 85. - 8e163afeff)
2010. szept. 16. 11:52
Szia!Köszönöm,hogy megnyugtattál,hogy nem lesz belőlem bálna.Ma vettem nicobrevin kapszulát,és terveim szerint hétfőn elkezdem a" Cigiről való leszokás" hadműveletet.Jaj,csak legyen elég lelkierőm!
86. Tigris1971 (válaszként erre: 85. - 8e163afeff)
2010. szept. 16. 11:41
Szia!Köszönöm,hogy megnyugtattál,hogy nem lesz belőlem bálna.Ma vettem nicobrevin kapszulát,és terveim szerint hétfőtől elkezdem a "leszokás hadműveletet".Jaj,csak legyen elég akaraterőm!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook