Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyatejes babáknak valóban jobb az immunrendszere és a tápszeres babák betegesebbek? fórum

Az anyatejes babáknak valóban jobb az immunrendszere és a tápszeres babák betegesebbek? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Tücke (válaszként erre: 49. - E28c748947)
2011. nov. 7. 12:51

na mi pont ezekért nem járunk a játszóházba:) játszóterezni is csak a barátokkal :) mi ink a természetjárós múzeumos fajtából vagyunk szrencsére nekem ezeket nem kell hallgatnom és nem is hallottam soha :DDDD


bocsi ha letorkolásnak tünt amit írtam ...

49. e28c748947 (válaszként erre: 48. - B486c9cf7d)
2011. nov. 7. 11:14

Köszönöm

Igen, van példa jobbra is meg balra is.Én is adtam volna anyatejet nekik, ha megadatott volna, de mivel így jártunk,erről van tapasztalatom.És JÓ tapasztalatom.De tény, hogy a hozzátáplálási időszak és az azt követő is nagyon meghatározó szerintem.Értem ez alatt az ételeket és az adott életkörülményeket.Már jó ideje nem megyek bele élőben, az ilyen jellegű vitákba, mint amit a fórumindító hallott a játszóházba...

48. b486c9cf7d (válaszként erre: 47. - E28c748947)
2011. nov. 7. 10:56

A velemeny- vagy tapasztalatbeli kulonbsegekkel nincs gond, en tenyleg csak azt nem ertem, amikor gyerektelenek irogatjak ilyen forumokba a maguk altal viccesnek hitt gunyolodasokat.


Gratulalok a kislanyaidhoz! :)

A gyerekek is annyifelek, mint a felnottek. Az immunrendszeruk se egyforma, kie erosebb, kie gyengebb. Az biztos, hogy amig szopnak, nincs "egyedul" az immunrendszeruk, az anyai antitestek is segitenek a virusos, bakterialis betegsegek legyozeseben- valamivel gyorsabban atmegy rajtuk. Amig anyatejes volt a kisfiam, ezt tapasztaltam. Miutan elmaradt, tovabb tartottak nala a betegsegek es rosszabbul is viselte oket.

2011. nov. 7. 10:40
Értem.Nekem kettő darab 4 éves lányom van, akik olyan szinten korán születtek, hogy esélyem nem volt szoptatni őket,tápszeren nőttek föl,kitűnő immunrendszerrel.Ezért ugrom az ilyen jellegű fórumokra....
46. b486c9cf7d (válaszként erre: 45. - E28c748947)
2011. nov. 7. 10:34
Konkretan nem.
45. e28c748947 (válaszként erre: 44. - B486c9cf7d)
2011. nov. 7. 10:29
Rám gondoltál?
44. b486c9cf7d (válaszként erre: 41. - E28c748947)
2011. nov. 7. 10:26

Es olyan nok is felutik a fejuket az ilyen forumokban, akik nem anyak, sot nem is lesznek, na azok mit keresnek itt? :))

Persze tudom, kivul rohognek, belul meg vicsorognak...

2011. nov. 7. 10:16
Amig szopiznak, addig jobb. Utana mar minden a gyereken mulik (taplalkozas, kozeg)
2011. nov. 7. 09:55

15 hónapig szopizott a lányom. Mikor elkezdte az ovit tavaly, 7 hónapig csak a gyerekorvoshoz járkáltunk. Átlagban másfél hét ovi,1 hét itthonlét.

A csoportárásáról tudom,hogy tápszeres volt, ő is zsinórban kapott el mindent.Szerintem nincs különbség.Amint bekerül a gyerek a társaságba akkor kapnak el minden bacit vírust,mert az anyukák akkor is bedobják már a gyerekeket az oviba ha a taknyukon csúsznak,ugyanis nem mernek táppénzre,vagy szabadságra menni,mert kirúgják a melóból.

2011. nov. 7. 08:49
Ha te tudod a választ a feltett kérdésedre, minek tetted fel?Hisz anya lévén tudhatod, hallottad, hogy ez a kedvenc és örök témája az olyan anyáknak...Egy fórumon meg persze, hogy vannak anyák, akiket ez felingerel!Egyébként meg bocs, a kellemetlenkedésért....
40. Ezti (válaszként erre: 38. - E28c748947)
2011. nov. 7. 07:04

Látom Pojcsika te is az a fajta fórumozó vagy, aki azt figyeli, hol lehet beszólni vagy kellemetlenkedni egy jót, anélkül, hogy képben lennél.


Ha vennéd a fáradtságot és visszaolvasnál, látnád, hogy nekem egyrész szopis mindkét gyermekem, másrést, hogy nem magam miatt tettem fel a kérdést!

39. Tücke (válaszként erre: 38. - E28c748947)
2011. nov. 7. 05:58
én meg azt neked hogy olvasd végik legalább a fórum indító hsz-eit és akk nem fogod letorkollni
38. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. nov. 6. 23:37
Hogy lehet már ilyen kérdést feltenni?Komolyan gondolod, hogy ettől függ a gyereked egészsége?Javaslom, ülj le és mélyedj el a megfelelő irodalomban....
37. Ezti
2011. nov. 6. 23:16
Köszönöm a hozzászólásokat:)
36. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. nov. 6. 18:36
Nem! Szerintem sem igaz!!:)
2011. nov. 6. 18:32

...a kérdésedben ott a helyes válasz...

svicccerlaandban fizetnek is az okosok ha szoptatja az anya a csecsemőjét asszem 110 svicccerlandi frankóót havonta és ez1 lendülettel +még 1 II jobbak is mint mink

34. Pen80 (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 17:54
:DDD
33. Tücke (válaszként erre: 31. - Pen80)
2011. nov. 5. 17:52
nem gondolod rosszul:) akik itt ülnek zömmel kismamák akik a picúrral otthon vannak és ez jelenti az életet. bár sztem ez hülyeség mert ki kell menni a gyerekkel a szabadba főleg amíg még ilyen tuti idő van mint ma is volt:) Ha már a topik nyitásnál tartunk olyan topik se sok nyílik ami arra keres választ mi a legjobb program amiből a gyerek profitál az iskolai tanulmányai mellé.
32. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Pen80)
2011. nov. 5. 17:51
Szerintem ugyanannyi nagyobb gyerekes anyuka van, csak az emberekre jellemző módon mindenki a piszlicsáré hülyeségekkel foglalkozik, nem az igazán meghatározó dolgokkal. Persze volt itt már vita internetről, fegyelemről, iskoláról is, de mégis jellemzően az egész fórumot a tápi meg a tejcsi meg a tojcsi önti el. :)
31. Pen80 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 17:45

Ne is mondd, tök cikinek éreztem magam, hogy nem vettünk neki lakást az első szülinapjára :DD

Egyébként teljesen igazad van. Bár nem lehet, hogy ez azért is van, mert többségében babával otthon lévő anyukák vannak itt? Akinek nagyobb gyereke van, azok közül kevesebben ülnek le így fórumozni, nem? Vagy rosszul gondolom és ne legyek már naiv? :)

30. @IviBaba@ (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 17:24
:))))))))))))))))
29. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Pen80)
2011. nov. 5. 17:13
Én mindig azon röhögök, ahogy megy az iszonyatos paláver meg a billentyűzetkoptatás ezen az anyatejtémán, meg a bilitémán, meg a pelenka, meg hogy a felhajtás az első szülinappal... most komolyan, mind normális felnőtt emberek lettünk, emlékszünk a szoptatásra? a bilizésre? az első születésnapunkra? Rohadtul nem. Bezzeg a gyerek életét igazán meghatározó dolgokról, hogy például leülünk-e vele tanulni minden áldott nap, meg rászánjuk-e az energiát a hangszerére, a sportolására, a tévé korlátozására, na erről huszadannyi topik nyílik, mint a szopcsi-tejcsi-tápcsi-kaki bűvkörről.
2011. nov. 5. 16:53

Nem!!! Lehet,hogy befolyásolja, de édesanyám mind3 lányát tápszerezett, nem volt teje, és én például nem voltam beteg 3éves koromig. A húgom sem, a legkisebb azt hiszem már előbb volt beteg.


Fiamat viszont félévig szoptattam és ahogy elkezdte 10hósan növeszteni a fogait állandó volt nálunk a takony és antibiotikumos kezelés szinte.....

Szóval nem erősebb a szopis,mint a tápszeres. Ez is gyerekfüggő,mint oly sok dolog.

Ettől függetlenül nagyon szopipárti vagyok!!!

27. csacsa
2011. nov. 5. 16:48
Nekem a lanyom es a fiam is anyatejes volt egy egy evig. Mind a ketto 3 eves koraig csak egyszer volt beteg. Mikor oviba kerultek ( a fiam szeptemberben kezte) 2 hetig oviban egyet itthon. Szoval szerintem az hogy anyatejes-e egy baba vagy nem mar nem sokat szamit mire kozossegbe kerulnek.
2011. nov. 5. 16:48
Az en kislanyom 5 honapos koraig szopizott. Utana csak tapszer. Most 2 eves mult 4 honapja es meg nem volt beteg. Egy kicsi nathaja volt max. Szoval, szerintem nem.
2011. nov. 5. 16:44
Az igaz, hogy az anatejben ellenanyagok (immunglobulinok) vannak. A nagy külömbség abbanaz időben van, amíg a gyermek immunrendszere nem fejlőik ki teljesen és az anyai immunglobulinokra szorul (ami a táoszerben nincs), ha baj van, Később, már van sajátja. És egyébként is az immunrendszer többtényezős dolog.
24. Pen80 (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 16:42

Na, a hit a lényeg, nem? :))

Különben az a baj szerintem, hogy túl erős az anyatej-lobbi és az amúgy is szétesett új anyukáknak még neki is ugranak sokan, hogy mer' biztos nem akart szoptatni, azér' nem tudott. Ettől ezek az anyukák befeszülnek és ettől egyrészt az utolsó csepp tejük is elmegy, másrészt nyilván meg akarják nyugtatni magukat. Tudom, miről beszélek, átestem ezen :)

Az anyatej szerepét és fontosságát nem kell/nem lehet elvitatni, de azt gondolom, hogy gyereke meg nevelése válogatja.

2011. nov. 5. 16:41
Az én kisfiam csak tápszert kapott és nem beteges, pedig 4,5 hós kora óta télen-nyáron jártunk vele úszni is, és még akkor sem volt vele baj.
22. Tücke
2011. nov. 5. 16:39
ez tökéletesen gyerekfüggő ... lányom pl szopizott is is tápszeres is volt az ovis nagy bnője csak anyatejes volt és a gyerek 10szer annyit volt beteg mint az enyém DE mivel én vittem a hidegekbe is magammal a lányomat a másik anyuka meg ha kicsit erősebben fújt a szél már nem vitte oviba hát persze hogy betegesebb ....
21. Pen80 (válaszként erre: 20. - Móriczka)
2011. nov. 5. 16:38

hát ezen fetrengek a röhögéstől:


"Az a domestos Rozi aki a hypot is fertőtleníti az 50 éves koráig is ihatja az anyatejet akkor is megbetegszik"

Köszi :DDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook