Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ehet egy 3 hónapos tápszeresbaba, ha nincs rendszeres széklete? fórum

Mit ehet egy 3 hónapos tápszeresbaba, ha nincs rendszeres széklete? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. júl. 23. 09:09
lányomnál a narancslé vált be 2-3 kiskanálal
2008. júl. 23. 08:55

Ez gyermekektől függő, az én fiamnál egyetlen egy tápszer sem vált be, így más anyatejét kapta, majd pedig bolti forralt tejet, mivel az anyatejtől állandóan fájt a hasa. Nálunk például muszáj volt korán megkezdeni fél éves korától a pépes dolgokat.


Mindent összevetve egy újdonsült anyuka arra hallgasson, akit a családjában, vagy környezetében jó anyának tart, mert ahány gyermke és ahány édesanya annyi szokás. Hidd el minden anya tudja belül, hogy mit kell tennie.

52. Sz.Csirke (válaszként erre: 5. - Ragi)
2008. júl. 12. 03:49

Naneeee!

Ez mar tenyleg felhaborito! Hogy mik vannak?!?!

2008. máj. 6. 12:25
sziasztok! a pépesített almacukor nélkül!!!!!!
2008. máj. 5. 23:16
Van valami új tápszer, ami jó a hasfájásra és lazítja a székletet! Milupás.Nézzétek meg a honlapján.
49. 1eb84e4bad (válaszként erre: 48. - ALLICS)
2008. máj. 5. 09:18
beszélnek ezek össze-vissza:-)
48. ALLICS (válaszként erre: 46. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 4. 21:06
Én pont úgy tudom,hogy a répát hasfogónak szokták ajánlani.
47. dus
2008. máj. 4. 19:54
Nálunk a reszelt alma vált be és a kamilla tea.
2008. máj. 4. 19:53
1 db kisebb főtt répa. gyermekorvos javasolta egy barátnőmnek, nyugodtan lehet adni és segít!
45. Serry
2008. ápr. 27. 13:29
Sziasztok! Nálunk is gond volt a most 4 éves fiamnál. Mi váltogattuk a probiotikus tápszert a simával az segített. Illetve több alámt kapott olyankor. A banán nagyon megfogta. Paradicsomot nem javaslunk egyébként 1 év alatt, mert a hisztamin tartalma allergiát okozhat, illetve fokozhatja a már meglévőt. Narancs és szölő is korai a kérdezett életszakaszban. De persze az ember mindent megpróbál.
44. Lindus1017 (válaszként erre: 43. - ALLICS)
2008. ápr. 22. 17:30
Igy van,mi is almával és banánnal kezdtük,nagyon jól segitett.
43. ALLICS
2008. ápr. 22. 10:30
Végülis a gyümölcslevek és pürék bevezetésével oldódott meg a probléma.Ma már 8 hónapos és mindent eszik amit egy 8 hónapos baba ehet.Nincs is semmi gond a székletével.
2008. márc. 9. 21:04
Mondjuk én még Gripe Water-t ajánlanám,az direkt ilyen bélgáz okozta fájásokra jó!
2008. márc. 7. 19:05
Én is először tápszer váltással próbálkoznék, HA-ra, vagy ha van olyan 1-esben, probiotikusra (ezt nem tudom, 2-esben már biztosan van). Ha ez nem segít, sok babánál beválik az Infacol csepp (vény nélkül kapható), ez nem ártalmas, mert nem szívódik fel a bélből, de segít a gázok kiürítésében. A puffadós babákat egyébként nagyon alaposan kell böfiztetni.
40. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 39. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 7. 18:14
Régen mi kaptunk 3 hónapig más tejét, de akkor még nem voltak ilyen nemi nyavaják mint mostanában. Nem kockáztatok, inkább a tápszer most mint valami betegséget kapjon!!Ha nekem lenne én sem adnám gyűjtőbe mert én sem tudhatom nekem milyen bajom van esetleg amiről még lehet én sem tudok. Bár nem tudom miket vizsgálnak ahhoz hogy valaki tejet adhasson másnak, de én ezt bizosan kihagyom! Az első is tápszeren nőlt fel, ha kell a 2. is fel fog nőlni tőle! Sokat kamuznak a tápszer rossz hatásáiról, de nem kell elhinni mert tapasztalat, hogy sokminden csak feltevés és nem bizonyított tények! Nekem sosem volt semmi problémám a tápzser adása miatt, és nem paráztam egy pillanatig sem, hogy azt kell kapnia. A védőnő akart keresni tejtestvért, de helyette tápszer receptet kértem! Szerintem nem kellene senkinek olyan tragikusan felfogni ha tápszerre kényszerül! Nem olyan nagy katasztrófa! Csak saját magukat marcangolják ha nem tudnak anyatejet adni, mert a védőnő teletömi a fejét az anyatejes szövegekkel és nem tud tovább lépni és azt hitetik el velük, hogy milyen rossz anyák mert tápszert mernek adni a csemetének anyatej helyett! Ettől lesz sok anyuka depressziós! Miért jó ez nekik?? Nálam is bepróbálkozott ezzel a szöveggel, de dem hagytam magam!! :)
39. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - HUBERTUS 33)
2008. márc. 7. 17:21

Nos,amellett hogy anyatejpárti vagyok,én sem adnék női tejet a babámnak.

Mikor szültem,volt egy csajszi,15 év után született babója,matematikus volt,mint mondta neki a matekhoz van érzéke,de ezekhez a természetes dolgokhoz nincs...szóval fogalma sem volt mit kezdjen a babával,próbálta szoptatni de borzasztóm feszült volt,nem is ment neki,a baba ordított állandóan.Volt egy tizenéves csajszi,bejárt hozzá az anyja,sokszoknyás cigányasszony,puszta jószándékbol mondta az anyukának,hogy adja oda a lánya majd megszoptatja,sajnálja hogy sír szegény.Anyukaodaadta másnak szoptatni a babát,mellesleg tudtuk,hogy a csajszit agyhártyagyulladással kezelték a terhessége alatt,mondták piszok szerencse hogy a babának nem lett baja,vizsgálták születése után is...és az anyuka simán odaadta szoptatnia babáját....


bocsi ez off lett,csak eszembe jutott arrol amit irtál...

38. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 2. - Tépőzár)
2008. márc. 7. 16:28
Én sosem adnám más tejét a gyerekemnek! Inkább a tápszer mint idegen tej!!!! Ha lenne rá mód, akkor sem élnék a lehetőséggel mert nagyon veszélyes játék!! A testnedvekkel terjednek a nemi betegségek is és van amit ki sem lehet mutatni rögtön csak hónapokkal vagy évekkel később!! Szóval SOHA nem adnám más tejét ha nekem nem lenne. Az első sem kapott és a második sem fog!!
2008. márc. 7. 00:09
Bébi italokat és püréket adj neki, talán van olyan is amiben szilva is van az nagyon jó hatású ilyen gondokra! Ha betölti a 6. hónapot van egy nagyon jó tápszer amit az én fiam is kapott. Ha érdekel belső üzenetben elküdöm a nevét! Ha követnénk a sok értelmes utasítást, és nem adnánk semmit 6 hónapos korig csak anyatejet vagy tápszert szerencsétlen babák még többet kínlódanának. Érdemes meggondolni mit tartunk be és mit nem! Am adhatsz már neki rizspépet is gyümivel keverve! Az enyém imádta! Már 3 hónaposan is! Én csak annyit tartottam be ezekből a sok értelmes ajánlásokból, hogy a glutén tartalmút 6 hónapos, a tehéntejet 1 éves korától és a aprómagvas gyümölcsöket 1.5 éves korától kapott. De tej tartalmút viszont kapott csak teljes tehéntejet nem! Itt van még mellé az, hogy amerikában nincs korhoz kötve mikor mit ehet! Vajon miben különbözik egy európában született gyerek egy amerikában született gyerektől?? Pár év múlva úgyis rájönnek, hogy totál hülyeség a 6 hónapos korlátozás és kitalálnak valami értelmesebbet!Bár én addig sem tartok be ilyen hülyeséget, aki annyira korlátolt védőnőfüggő csinálja.. én nem fogom, akármit fog is enni a következő gyerekem anyatejet vagy tápszert.
2008. márc. 5. 12:34
Igen ám,de a Laevolac hasfájást,hascsikarást okoz a gyermeknél!Mi nagyon megszenvedtük,és amikor elhagytuk,minden rendbe jött!Ha már 3 hónapos,nyugodtan lehet neki adni sütőtöklevet,vagy sütőtökpürét!Nálunk is az volt a baj,hogy nem volt széklete,na,ettől helyreállt! :)
35. ALLICS (válaszként erre: 29. - Melin76)
2007. dec. 16. 15:12

Nálunk pont ez a helyzet még tanácsadáson sem láttam őket együtt.Volt olyan hogy valamit a védőnő ajánlott a dokinak elmondtam ő meg csak forgatta a szemeit.

Nekem is citromos vizet ajánlottak csuklásra itt meg sorra azt hallom hogy 1 éves kor alatt nem ajánlott.Mindenki mást mond.

34. Pirosalma (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2007. dec. 14. 14:46

Na, már írok összevissza minden hülyeséget...


A neve Laevolac, és nem cukoralkohol, hanem cukor (laktulóz)(bár a laktitol is gyakorlatilag ugyanígy működik).


Hm...ma nem vagyok formában.

33. Pirosalma (válaszként erre: 31. - 5cb4354c81)
2007. dec. 14. 14:43

Szia!


Igen, Laveolac a neve, nem cukor van benne (de folyékony), hanem egy ún. cukoralkohol, laktitol, amit a vastagbélben lévő baktériumok hasznosítanak.


Egyrészt jó hashajtásra, a széklet állagának javítására, másrészt pl. széles spektrumú antibiotikum-kezelés vagy más ok miatt megváltozott bélflóra helyreállítására.


Mellékhatás körültekintő alkalmazás esetén gyakorlatilag nincs. Én úgy tudom, kortól függetlenül adható.


Bővebben a gyermekorvos adhat fölvilágosítást!

32. KriZo
2007. dec. 13. 23:21

a 3 hónapos tápszeres babának nyugodtan adható a 4 hónapos kortol ajálott bébi gyümölcsök pl:sütötökalmával. Na az minden kakaproblémát megold. :D

Szerintem mindenféle kutymuty meg kup helyett inkább gyümölcsöt adj neki.

De ha naponta van széklete akkor amugyse lehet nagy probléma.

2007. dec. 13. 21:37
Szia van egy cukorszirup, amit gyógyszertárban lehet venni, az én lányom is azt kapta, bár már nagyobb volt, nem tudom hogy ekkora babának lehet-e már adni, érdeklődj utána. A neve: Leavolac, azt hiszem így kell leírni. Nekünk nagyon bevált!!!
30. melin76 (válaszként erre: 28. - ALLICS)
2007. dec. 12. 12:16
És ha fokozatosan csökkentenéd az adagot és tennéd gyakoribbá a evések számát? Igaz azt se tudom, hogy hányszor van nálatok evés, nálunk kb. napi nyolcszor volt ebben a korban - így alakult. Mivel elég hasfájós volt, én rendszeresen tornáztattam és masszíroztam a hasát, aminek a végén legtöbbször meglett az eredménye - jó nagyot fosott (bocsi :)))
29. melin76 (válaszként erre: 27. - ALLICS)
2007. dec. 12. 12:08

Akik régebben tanultak még nem ismerhették a legújabb kutatási eredményeket, és meglehet nem járnak el a továbbképzésekre. ? Nem tudom mi az oka. Van olyan is, hogy az együtt dolgozó védőnő és gyerekorvos véleménye se egyezik. :(

A mi védőnőnk is lelkesen ajánlgatta a citromot csuklás ellen, a doktornő meg azt mondta, hogy nem kell a csuklással foglalkozni, majd elmúlik magától.

28. ALLICS
2007. dec. 11. 11:15
Nem lehet neki kisadagokban adni mert már hozzászokott az adagjához és attól nem tántorít.
27. ALLICS (válaszként erre: 26. - Melin76)
2007. dec. 11. 11:14

Már vagy 6 tápszert kipróbáltunk az első 2 hónapban.

Amúgy nekem az orvos azt mondta hogy a citrom és a narancs a C vitamin miatt is fontos íg a téli hónapokban.

Én nem tudom de az én orvosom sík hülye??Amit addig ajánlott Te azt mind ellenzed??Nem egyforma dolgokat tanulnak a gyerekorvosok??

26. melin76 (válaszként erre: 24. - ALLICS)
2007. dec. 11. 10:58
A narancsot inkább ne add még! Jó lenne, ha lenne egy másik tápszer amit könnyebben emészt... Próbáltad már, hogy kis adagokban, de gyakrabban adod a tápszert?
25. melin76 (válaszként erre: 20. - Be52089f0e)
2007. dec. 11. 10:56

A tornáztatás jó, nekünk is bevált!

És a has rendszeres masszírozása.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook